Skocz do zawartości

Outward


_White_

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem wersję na PS4 na obecnej promocji na PS Store i bardzo mnie wciągnęło. Połączenie survivalu z sandboxowym rpg w średniowiecznym, lekko fantastycznym świecie. Zaczynasz jako wieśniak z długiem do spłacenia, a co z tym zrobisz, zależy od ciebie: możesz zarabiać pieniądze wykonując questy, pomagać ludziom, dołączyć do jakiejś organizacji, albo olać wszystko i wyruszyć sobie w ogromny świat, tworząc własną przygodę. Walka w stylu Souls, zaawansowany system magii (która jest opcjonalna, możemy poświęcić maksymalne życie w zamian za energię magiczną, więc od nas zależy czy będziemy kruchym fizycznie magiem, potężnym wojownikiem bez krzty magii, czy czymś pomiędzy), rozkładanie obozu, palenie ognisk i gotowanie, tworzenie przedmiotów, choroby, dbanie o potrzeby fizjologiczne (nieodpowiedni ubiór do temperatury, brak snu, jedzenia lub picia najpierw daje ujemne modyfikatory, potem może prowadzić do śmierci), co-op lokalnie i online. Gra jest w różnych aspektach oldschoolowa, nie ma prowadzenia za rączkę, mapa w grze pokazuje nam tylko większe punkty orientacyjne, musimy więc być czujni i dobrze planować wycieczki, coby się nie zgubić.  

 

Grając w trybie hardkorowym bardzo ciekawie rozwiązana jest śmierć. Mianowicie, nie mamy nigdy pewności, że jak padniemy to dostajemy game over. Raz padłem w górze magów pokonany przez jaskiniowca i moja postać ocknęła się w komnacie, bo została uratowana przez owych magów właśnie. Innym razem odzyskała przytomność i doczołgała się resztkami sił do wyjścia z dungeonu. No, ale możemy też mieć pecha i umrzeć, a wtedy save jest kasowany i trzeba zaczynać od nowa. Bywa emocjonująco.

 

Dla mnie wypas. Jedyne minusy to długie loadingi i brzydka grafika - gra wygląda raczej jak z PS3 niż PS4, chociaż ma też ładne momenty na łonie natury. Mi akurat te aspekty techniczne nie przeszkadzają i świetnie się bawię, generalnie polecam jako symulator przygody.

 

Krótki fragment z gry: rozkładanie namiotu przy zachodzącym słońcu :) https://youtu.be/KkPI94alBVY

 

 

 

Edytowane przez _White_
  • Plusik 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Parę razy widziałem ten tytuł w zestawieniach najlepszych survivali na konsole, a że to ostatnio mój ulubiony typ gier, więc chyba wypada się zaopatrzyć - zwłaszcza po takim wpisie, jak Twój :)
Grafika mi nie przeszkadza, survivale mają to do siebie, że raczej piękne nie są, a całość częściej przypomina early access niż gotowy produkt.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Gra jest obecnie na podwójnej promocji na PS Store jakby co.

 

W dniu 18.05.2020 o 21:48, Wredny napisał:

Nie dość, że soulslike, to jeszcze magikowanie podobno całkiem rozbudowane i skomplikowane - nie powiem, zaciekawiło mnie.

 

To prawda, poza standardowymi czarami, których możemy się uczyć i rzucać jeśli posiadamy manę (której notabene jest tym mniej, im bardziej jesteśmy wyspani, więc grając jako mag nie opłaca się zbyt dużo spać), mamy też do dyspozycji magię runiczną. Jest to o tyle ciekawe, że po poznaniu kilku runów i zakupieniu/zdobyciu leksykonu, możemy dowolnie eksperymentować, bo różne kombinacje runiczne dają różne ciekawe efekty ofensywne i defensywne.

 

Wrzucam jeszcze screen który niedawno zrobiłem, pomimo przeciętnej grafiki gra potrafi zachwycić aurą.

Outward-20200528181516.jpg

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...