Skocz do zawartości

DIUNA


Rekomendowane odpowiedzi

popieram ze uniwersum Diuny przebija Srodziemie

2 pierwsze tomy to moje ulubione ksiazki - zmienily w pewnym sensie moje zycie (wiem banal ale po ich przeczytaniu zainteresowalem sie S-F a w konsekwencji grami i filmami - w tej kolejnosci, co spowodowalo zmiane pewnych pogladow, kregu ludzi w okol ktorych sie obracalem ale to nie miejsce na ten temat)

mimo wszystko zaluje ze to nie Frenk Herbert skonczyl sage - syn i bodajze Anderson maja duzo mniej doskonaly styl pisania - w jakis sposob bardziej infantylny

 

aha film lyncha zassysal - IMO - sam tworca nie chcial sie do niego przyznawac:)

serial jest duzo lepszy - wciaz lata swietlne za ksiazka, niestety

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...

najlepsza seria sci-fi i nie ma ch we wsi ;]

wlasnie koncze Dzieci Diuny, a reszta w kolejce.

tolkien ze swoim srodziemiem moze sie schowac ;]

swietni bohaterowie, niesamowiscie zlozony i za(pipi)iscie przemyslany swiat... nie bede wymienial co jeszcze jest za(pipi)iste bo za slodko by bylo.

szkoda tylko ze tak szybko sie czyta.

 

a co do filmow: jesli piszecie o filmie Lyncha, a widzieliscie tylko wersję kinową/tv to zapomnijcie o niej i sciagajcie wersje uncut (chyba z godzine dluzsza) ZUPELNIE inny film, i w koncu wiadomo o co dokladnie tam chodzi ;D

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 7 lat później...

Też kontempluję nad ich książkami- Kapitularz miał największego w serii cliffhangera i pewnie wkrótce się i za nie zabiorę. Na internecie jest masa skrajnych opinii i kilka osób, które próbują zdobyć posłuch sugerując coś pomiędzy. W mojej opinii jak ktoś przebił się przez 6 tomów, to logiczne jest iż daną serię lubi i kontynuacja pisana przez potomka autora (jakoby na podstawie rękopisu znalezionego w zapomnianej skrytce pocztowej :oh_you: ) wywoła pewne emocje, negatywne lub nie.

 

Osobiście liczę, że jak już zacznę, to łyknę ich wymysły jak młody pelikan i będę szczęśliwy z zamkniętą historią pewnego uniwersum.

 

Chyba, że jesteś jednym z tych, dla których ważna jest także strona techniczna dzieła. Tu opinie są zgodne- to już nie to samo.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Daj znać jak przeczytasz.

Czytałem opinie w necie i są dosyć skrajne. Albo ludzie polecają jako super książka, albo piszą, że takie (pipi), że nie idzie tego czytać. 

Ale raczej tak jak piszesz, przeczytałem już 6 tomów(z czego trzy podrząd), więc za te dwa się też zabiorę. Zwłaszcza, że dużo rzeczy zostało niedopowiedzianych, a bardzo mnie one ciekawią: 

 

 

-przed czym uciekały z rozproszenia, Dostojne Matrony ? Było powiedziane, że ktoś z nimi walczył bronią bakteriologiczną, ale chyba to wszystko.

-Co kombinuje Scytale? Wydaje mi się, że Tleilaxanie jeszcze odegrają dużą role w tworzeniu wszystkiego od nowa. Zwłaszcza ze mają komórki Leto, Mua-diba i wielu innych, więc na pewno będą chcieli ich odtworzyć. 

 

 

Jeśli chodzi o wymagania co do strony technicznej, to nie mam zbyt dużych. Byle by dało się to czytać.

Odnośnik do komentarza
  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...