Skocz do zawartości

Lech Poznań


Cris

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Orson

własnie w "celowniku" leci filmik na którym szef kiboli Lecha pluje na kobiete na stadionie.

 

Wstyd Poznaniaki , ze z taka osobą trzymacie. Stona to twój ziomek?

 

ten koles (Markowicz) to zwykły cham i matoł do tego- matoł bo ewidentnie widać, ze pluje a ten wydaje oswiadczenie, ze nie pluje i nie szarpie. I to wlasnie przez z(pipi)ów takicj jak on , ludziom chodzacym na mecze/interesujący sie piłka przypina sie metkę "idioty"

Edytowane przez Orson
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

własnie w "celowniku" leci filmik na którym szef kiboli Lecha pluje na kobiete na stadionie.

 

Wstyd Poznaniaki , ze z taka osobą trzymacie. Stona to twój ziomek?

 

ten koles (Markowicz) to zwykły cham i matoł do tego- matoł bo ewidentnie widać, ze pluje a ten wydaje oswiadczenie, ze nie pluje i nie szarpie. I to wlasnie przez z(pipi)ów takicj jak on , ludziom chodzacym na mecze/interesujący sie piłka przypina sie metkę "idioty"

 

Byłeś może ostatnio u okulisty? Bo masz problemy ze wzrokiem. Nikt tam nie pluje na kobietę i nie szarpie.

Ofkoz Ty możesz sobie wyrabiać zdanie o całej sprawie po 30sek. "skeczu" z celownika czy innej uwagi. W końcu tego typu programy są nastawione na rzetelność i obiektywne wyjaśnianie sprawy, nie na tanią sensację i oglądalność wynikającą z chwytliwych tematów.

 

Jeśli jesteś zainteresowany tematem, to przeczytaj sobie to :

 

Wiara Lecha przeprasza za plucie i wyjaśnia

 

Zdaniem stowarzyszenia opluty podczas meczu Polska – WKS człowiek był pijany i zachowywał się agresywnie.

 

Autor: Zenon Kubiak

 

Przypomnijmy, iż sprawa dotyczy zeszłotygodniowej publikacji Gazety Wyborczej, która ujawniła nagranie z kamer monitoringu z meczu Polska – Wybrzeże Kości Słoniowej rozegranego 17 listopada na Stadionie Miejskim w Poznaniu. Na filmie widać zamieszanie pomiędzy kibicami, w którym uczestniczył Krzysztof Markowicz – prezes stowarzyszenia Wiara Lecha. W pewnym momencie widać, jak Markowicz znany również jako Litar przepycha się z mężczyzną w białym dresie i opluwa go. Po chwili na miejscu pojawiają się dwie kobiety z dziećmi, które rozdzielają obu mężczyzn. Zdaniem Gazety Wyborczej na filmie Markowicz opluwa także jedną z nich, a „atakowani zostają wypchnięci w górę trybuny”.

 

We wtorek Wiara Lecha zwołała konferencję prasową w tej sprawie. Nie pojawił się na niej jednak Markowicz, a jedynie wyświetlono kilkusekundowy film, na którym przeprosił on rodzinę uwiecznioną na filmie za swoje zachowanie.

- Pan Krzysztof Markowicz z pewnością pojawiłby się na tej konferencji, gdyby były tutaj także osoby pokrzywdzone – usprawiedliwiał go Andrzej Pleszkun, wiceprezes WL. – Być może w tej sprawie zostanie wszczęte postępowanie i pan Markowicz będzie musiał w tej sprawie składać zeznania, a nie chciał tego robić teraz bez obecności drugiej strony.

 

Pleszkun zwrócił także uwagę na pewne nieścisłości w artykule Gazety Wyborczej. Jego zdaniem na filmie nie widać, aby Markowicz opluł którąś z kobiet, a rodzina opuściła trybuny sama, przez nikogo nieniepokojona. Wyjaśniono też powody całego zajścia.

- Ta interwencja nie była spowodowana tym, że ci ludzie byli ubrani w biało-czerwone barwy [tak sugerują dziennikarze GW – przyp. ZK], ale tym, że mężczyzna był nietrzeźwy i zachowywał się agresywnie, także jedna z kobiet miała w kozaku schowaną 200-gramową butelkę wódki – tłumaczy Pleszkun. – Nie zmienia to faktu, że Markowicz zachowywał się niewłaściwie i to go nie usprawiedliwia.

 

Przedstawiciele WL mówią, że od momentu publikacji nagrania z meczu poszukiwali świadków tego zdarzenia i udało im się znaleźć kilkanaście osób, które potwierdzają tę wersję. Jedną z nich jest Ania Panfil, studentka z Poznania i kibicka Kolejorza.

- Wiele osób zwracało uwagę na zachowanie temu mężczyźnie, aż w końcu podszedł do niego Krzysztof Markowicz i zaczął z nim rozmawiać – relacjonuje pani Ania. – Tamten mężczyzna odpowiadał, używając słów używanych powszechnie za obelżywe, ale zachowania Markowicza nie uznałabym za agresywne, była po prostu żywiołowa. Na filmie zresztą widać, że po wszystkim Krzysztof Markowicz odsunął się na bok.

 

Film z oświadczeniem Wiary Lecha:

 

http://www.youtube.com/watch?v=pksfhtojKPU

 

Wiceprezes WL wyjaśnił też, że do podobnego zdarzenia na pewno nie doszłoby na meczu Lecha, gdzie do tzw. Kotła nie sprzedaje się biletów osobom poniżej 13. roku życia, czyli wspomniana rodzina również by się tam nie znalazła.

- To wynika ze specyfiki zachowań w takim sektorze, gdzie zasiadają ci najwierniejsi kibice zajmujący się dopingiem – wyjaśnia Pleszkun. – Dochodzi tam do różnych gwałtownych zachowań, np. podskoków, które mogą być niebezpieczne dla dzieci.

 

W jego ocenie nie ma także możliwości, aby osoba pijana w ogóle została wpuszczona na mecz Kolejorza.

- To właśnie Wiara Lecha wymusiła na klubie zakup alkomatów, aby wyeliminować osoby pijane, które bywają agresywne – mówi Pleszkun. – Tak jest na większości meczów ligowych, ale niestety nie na meczach kadry.

 

Wiceprezes stowarzyszenia podkreśla także, że cały czas apeluje o kontakt osoby, które czują się pokrzywdzone, aby wspólnie wyjaśnić sprawę w sposób, który będzie dla nich satysfakcjonujący.

 

Jednocześnie wyjaśnił, że Krzysztof Markowicz raczej nie zostanie zdymisjonowany z funkcji prezesa Wiary Lecha, gdyż tak zdecydowali członkowie stowarzyszenia. Zapewniono także, że podobne sytuacje już się nie powtórzą.

- Krzysztof podobnie jak wiele innych osób będących na jego miejscu, podjął interwencję, widząc, że coś się dzieje nie tak, choć zgadzam się, że było to niepotrzebne i przebiegło w sposób niewłaściwy – uważa Pleszkun. – Powinien wezwać służby porządkowe, w końcu od tego one są.

 

Władze stowarzyszenia przyznają, że sprawa raczej nie zniechęci do przychodzenia na mecze Lecha osoby, które już wcześniej bywały na stadionie, bo one wiedzą, że jest tu bezpiecznie.

 

 

KONIEC

 

 

Jeśli przeczytałeś, to znasz teraz wersję drugiej strony, dodaj sobie 2 do 2 i jako inteligenty, młody człowiek wyciągnij swoje wnioski nie sugerując się papką z TV.

Odnośnik do komentarza
Gość Orson

jutro to przeczytam, jestem zbyt spiący xd

 

na filmiku WIDAC ze kolo odpycha tego typa oraz ze pluje. Ewidentnie.

 

wiem, ze celownik itp programy nie maja obiektywizmu za grosz jednak tego nie zmątowali przecież . C.(pipi) w dooope bandycie stadionowemu wiec, kolo sie sadził bo za nim stało sporo chłopa . Ciekawe czy tez taki kozak gdy jest sam.....

 

no i w tym filmiku nie eidac by ten kibic był agresywny. Moze cos mówi ale to nie do sprawdzenia

 

edit - przeczytałem to i obejrzałem filmik...widziałem to bo dokładnie to było w celowniku

 

TERAZ STONA PUKNIJ SIE W DEKIEL w ramach refleksji. I obejrzyj filmik z 10 razy i jak powiesz ze nie widzisz kto kogo odpycha oraz ze NIE WIDZISZ jak pluje to znaczy ze od walenia gruchy oslepłes i masz schizofremie xd

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

Mam zacytować Twojego posta, w którym piszesz o pluciu na kobietę oraz szarpaninie?

Mam Ci zacytować "zeznania" świadków w których mówią o tym, że "poszkodowany" był pijany, wulgarny i agresywny?

 

Przeczytaj sobie posty od początku tej "afery", nigdy nie negowałem tego że Litar dał ciała plując w kolesia, po prostu wkurza mnie sytuacja w której z takiej spinki robi się aferę pokroju tragedii na Heysel, nie wysłu(pipi)e się w ogóle 2 strony i feruje wyroki na podstawie zmontowanego nagrania+ostro nieobiektywnego artykułu. No ale taki to kraj, gdzie TV jest wyrocznią, a ludzie zamiast myśleć samodzielnie, przechodzą w tryb jałowy i tylko chłoną każde (pipi) które im się zaserwuje.

Odnośnik do komentarza
Gość Orson

Litar to markowicz jak rozumie?

 

to taki smutny kraj, tu mało kto ponosi odpowiedzialnosc za swe czyny...facet zachował sie skandalicznie, ZASZKODZIŁ KLUBOWI (wiadomo dlaczego) , za co powinniscie mu wpier.dolić a wy nawet go nie dymisjonujecie....

 

czyli wysyłacie komunikat do reszty Polski: w Poznaniu mozna bezkarnie pluc na kobiety. Miłe panie wyemigrujcie z tamtad wiec, przyjmiemy was z dobrodziejstwem inwentarza hehe (te mniej urodziwe wam odeslemy)

 

 

_______________________________-

 

najlepszy był ten kolo z filmiku, który wkleiłes

 

"zapraszam obie rodziny , wyjasnimy to tak ze OBIE BEDZIE TO SATYSFAKCJONOWAŁO"

 

to taka nowomowa ale trzeba mieszkac pod kamieniem by nie zakumac co ten pan sugeruje

 

(dla mniej kumatych- "przyjdzcie , troche kasy wam odpalimy a wy powiecie ze nie pluł i nie zaczepiał)

 

________________________________________

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

Opluć pijanego kolesia =/= oplucie kobiety. W ogóle czytasz moje posty? Nie.

 

 

"zapraszam obie rodziny , wyjasnimy to tak ze obie bedzie to satysfakcjonowało"

To Twoja interpretacja. Moja jest taka, że przychodzi dres, podaje sobie rękę z Litarem, przepraszają się wzajemnie [bo OBIE strony są winne] , gasną światła. Ofkoz "poszkodowani" musieliby mieć jaja żeby coś takiego zrobić, bo przecież wtedy wypadałoby też coś powiedzieć odnośnie całej sytuacji. IMHO rozdmuchali aferę, a jak się okazało co z tego wyszło, to teraz głupio się przyznać że "byłem trochę podchmielony i może powiedziałem parę słów za dużo".

 

Ofkoz można też bezgranicznie wierzyć GW i pomyśleć że koleś tam stał, Litar go zauważył, podszedł, opluł 10 razy [w tym kilka razy z odległości kilku[nastu] metrów stojąc tyłem do niego [bo sugestie, że kolo przeciera twarz rękawami przez to że został opluty pada, w momencie kiedy oglądamy filmik 14minutowy i widzimy że robi to kilka razy co kilka minut]] , popchnął , naraził dziecko na niebezpieczeństwo [kiedy?] a na końcu wypędził rodzinę ze stadionu [siłą mentalną, bo sami wychodzą].

 

Przeczytałeś wyjaśnienie, widziałeś info od świadków, usłyszałeś przeprosiny a mimo to cały czas wierzysz w wersję z GW w której o ile dobrze pamiętam wypowiada się tylko jedna z uczestniczek, która kłamie, że została opluta i nie ma cywilnej odwagi spotkać się i wyjaśnić sprawę. A może to rodzinka dostała kasę + gadżety[długopis, kubek, darmowa prenumerata :lol: ] z GW żeby teraz siedzieć cicho [Twój sposób pojmowania].

Odnośnik do komentarza

Je pierdole, wy to macie problemy, idźcie se pograć w gierki czy coś. Owszem imo plucie komuś w twarz jest bardziej naganne niż strzał w mordę, ale jeśli prawdą jest to, że kolo bluzgał ludzi wokół i później sapał do kabanów to i tak się łagodnie z nim obeszli. Kurwa kolo burzył do drechów, przeżył, a wy się jeszcze czepiacie. A tak btw jeśli idziesz do młyna/kotła z zamiarem nieśpiewania, tylko po to by sobie fotkę na nk strzelić, to wchodzisz na własną odpowiedzialność. Dla takich rzepa na mordę i emigracja do januszy i pikników.

Odnośnik do komentarza
Gość Maiden

Widziałem ten filmik - przecież tam agresja się wręcz wylewa, plucie? Może, na pewno dochodzi jednak to rękoczynów. Trzeba być upośledzonym żeby tego nie widzieć. Kulturka na stadionie, nie ma co.

Odnośnik do komentarza

Proszę zobaczyć całe 15minutowe nagranie z monitoringu i porównać z tym co napisała wybiórcza. Będziecie mieli obraz rzetelności tej oto "gazety"

 

Zaraz, jak znajdę, wrzucę filmik.

 

Edit: Klik

 

Co robi pan w dresie w 26 sek ? rzyga, pluje? PO tym wywiązała się cala akcja. I jak wytrwacie do końca to zauważycie, że nikt tej rodziy nie wywalił z trybuny jak to było opisane w gw, lecz sami odeszli kilka minut po zdarzeniu przez nikogo nie atakowani.

Edytowane przez lukas1988
Odnośnik do komentarza

Widziałem ten filmik - przecież tam agresja się wręcz wylewa, plucie? Może, na pewno dochodzi jednak to rękoczynów. Trzeba być upośledzonym żeby tego nie widzieć. Kulturka na stadionie, nie ma co.

 

Koleś został popchnięty. Nikt temu nie zaprzecza. No ale przecież Ty nie czytasz postów, tylko wysuwasz wnioski na podstawie domysłów.

 

Z mojej strony definitywny EOT, bo ciężko się dyskutuje z ludźmi którzy mają problemy z czytaniem ze zrozumieniem.

Odnośnik do komentarza
Gość Maiden

Widziałem ten filmik - przecież tam agresja się wręcz wylewa, plucie? Może, na pewno dochodzi jednak to rękoczynów. Trzeba być upośledzonym żeby tego nie widzieć. Kulturka na stadionie, nie ma co.

 

Koleś został popchnięty. Nikt temu nie zaprzecza. No ale przecież Ty nie czytasz postów, tylko wysuwasz wnioski na podstawie domysłów.

 

 

 

Wyciągam wnioski na podstawie tego co widzę na własne oczy, na filmie, mój Ty ziomeblku poznański.

Odnośnik do komentarza
Gość Orson

Stona ty rzeczywiscie masz cos w sobie z franza kafki, sie zaczynam obawiac czy rzeczywiscie (jak Yaczes pisał) nie zaprowadzisz mnie do kamieniołomu podstepnie i zayebiesz xd

 

czemu z kafki? bo z twoich wypowiedzi emanuje SURREALIZM :potter:

 

przeciez ten koles pluje i na faceta JAK I NA KOBIETE

 

a ty wmawiasz tu ciągle, ze nie pluje na laske. Oprzytomniej, weź wolne w tej tp bo pewnie oszołomy , które do ciebie dzwonią wprawiły cię w stan zakrecenia totalnego.

 

 

Nie ma sesnu ciągnąc tematu, jednak jesli nie chcecie byc kojarzeni z oszołamami plujacymi na kobiety to urwijcie mu jajka albo chociaż go zdymisjonujcie, chociaz tyle zróbcie

 

peace :potter:

Odnośnik do komentarza

Opluć pijanego kolesia =/= oplucie kobiety.

Wiadomo, zawsze charam na chlejusów. Jak trafił w oko, to dać mu medal za obywatelską postawę.

 

Tak jakby robiło różnicę opluł czy strzelił w ryja. W świat pójdzie fama, że szef Wiary Lecha pluje na ludzi na stadionie. Wnioski widzowie/czytelnicy wyciągną sami. Faktem jest, że koleś zrobił złą prasę wszystkim kibicom, a w szczególności - kibicom Lecha. Za coś takiego należy mu się przykładne wypier.dalanie.

Odnośnik do komentarza

Taki żarcik z faktu:

 

Paweł Janas w ostatnim czasie pożegnał się z pracą w Polonii Warszawa, ale nie zamierza długo odpoczywać od piłki. Były selekcjoner reprezentacji Polski może wkrótce dołączyć do sztabu szkoleniowego Lecha Poznań - czytamy w "Fakcie".

 

- Paweł ma w tym klubie wielu przyjaciół, miałby też bliżej do domu, co jest dla niego ważne - powiedziała osoba blisko związana z Janasem.

 

Nie tak dawno Janasa chwalił dyrektor sportowy Lecha Marek Pogorzelczyk. - Paweł jest fantastycznym człowiekiem i świetnym fachowcem. Pokazały to wyniki, jakie w krótkim czasie osiągnął podczas pracy we Wronkach: zdobycie Pucharu Polski, trzecie miejsce w lidze, mistrzostwo i wicemistrzostwo Polski juniorów - wyliczał Pogorzelczyk.

 

 

 

:lol:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...