Skocz do zawartości

Lech Poznań


Cris

Rekomendowane odpowiedzi

Zarówno Skorża jak i Fornalik niech trzymają się z dala od Lecha. Zamiast każdego z nich wolałbym, żeby został Rumak. W Polsce nie ma dobrego trenera, który dałby radę poprowadzić taki zespół.

 

Jednego i drugiego będą żegnać chusteczkami najdalej za 12 straconych miesięcy.

 

R. nigdy nei wyłoży kasy na porządnego zamordyste z zagranicy. ;/

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

ktflwhoz.jpg

 

Nowym trenerem Lecha Poznań został Maciej Skorża. 42-letni szkoleniowiec związał się z Kolejorzem 3-letnim kontraktem.

W roli pierwszego trenera Skorża debiutował w 2004 roku, gdy po zwolnieniu Stefana Majewskiego objął Amikę Wronki. Następnie pracował w Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski, z którą wywalczył Puchar Polski i Puchar Ekstraklasy. Od 2007 do 2010 roku Skorża był szkoleniowcem Wisły Kraków. Z Białą Gwiazdą wywalczył dwa tytuły mistrzowskie. W latach 2010-2012 prowadził Legię Warszawa, z którą dwukrotnie sięgnął po Puchar Polski. We wrześniu 2012 roku objął saudyjski Ettifaq FC. Na Półwyspie Arabskim pracował do momentu wygaśnięcia kontraktu w czerwcu 2013 roku.

- Rozważaliśmy kilka kandydatur, w tym zagraniczne. W żaden sposób nie gwarantują one jednak sukcesu, a obcokrajowcy na stanowisku szkoleniowca nie znają języka, realiów i najczęściej też polskich piłkarzy. Trener Skorża z kolei ma na swoim koncie sukcesy, zna realia polskiej piłki nożnej, wie jak dotrzeć do piłkarzy i bardzo dobrze wpisuje się w funkcjonujące już w klubie mechanizmy. Będzie umiał korzystać zarówno ze skautingu jak i Akademii - uważa wiceprezes zarządu Piotr Rutkowski.

W Poznaniu Skorża zastąpi Mariusza Rumaka, który został zwolniony 12 sierpnia. Od tego czasu Kolejorza prowadził tymczasowy sztab szkoleniowy. Na jego czele stanął Krzysztof Chrobak, któremu pomagali Patryk Kniat, Marcin Wróbel, Andrzej Kasprzak i Dominik Kubiak. Sztab w tym składzie poprowadzi Lecha także w niedzielnym meczu ligowym z Cracovią. Skorża przejmie zespół w poniedziałek, gdy będzie miał już skompletowany cały sztab.

- Decyzję o chęci pracy w Lechu podjąłem bardzo szybko. Jestem bardzo dumny, że będę częścią tego co dzieje się w Poznaniu. Bardzo podoba mi się filozofia klubu i długofalowy projekt, którym jestem bardzo zainteresowany. Lech Poznań i Maciej Skorża mają wspólne cele. Chcemy jak najszybciej wrócić do Europy. Potencjał tego klubu pozwala realnie myśleć o regularnej grze w fazach grupowych europejskich pucharów - zapowiada nowy trener Kolejorza. - Sytuacja w drużynie jest obecnie skomplikowana. Wyniki na pewno nie są na miarę tego zespołu. Chcę jak najszybciej nawiązać relację z zespołem, by poprawić element mentalny oraz dyscyplinę taktyczną. Nad tym będę pracował od pierwszych godzin - dodaje Maciej Skorża.

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.