Skocz do zawartości

Xbox 360 - pytania


.:marioo:.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pawlo_PL

Mam prośbę:moglibyście wypisać tytuły w które graliście,a które nie posiadały v-sync? Wiem,ze trochę dziwne to pytanie,ale brak synchronizacji trochę mnie wkurza i nie chcę kupowac gry bez tego.Na dużej plazmie jego brak jest mocno widoczny.

Odnośnik do komentarza

wystarczy wiedziec do czego ta opcja sluzy zeby wiedziec w jakiej grze mzoe byc a w jakiej nie

jesli jedziemy na LCD to zazwyczaj 60Hz i jak mamy V-sync na ON to wszystko dazy do tego by bylo 60 klatek/sek bo do tego ta opcja sluzy do obciecia tego co powyzej czyli spowolneinia karty do mozliwosci monitora

czyli musza to byc gry ktore maja wiecej klatek niz to 60, ile jest takich gier i ktore to sa? przeciez wiekszosc nie wyciaga nawet 30 i chodza w granciach 20 wiec nie ma sensu stosowac v-sync tym bardziej ze to najczesciej jeszcze bardziej zjada klatki...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Czy istnieje jakiś sposób na to, ażeby konsola PAL'owa odczytała grę z systemem NTSC ? Premiera GH:Metallica dwa miechy wcześniej w USA, a ja się doczekać nie mogę. Kumpel jeden, drugi, trzeci mają przerobione X'y, to co najwyżej ich bym użył, ale interesuje mnie to, czy istnieje w ogóle możliwość gry na kopiach NTSC na PAL'owskiej konsoli ?

Odnośnik do komentarza
Czy istnieje jakiś sposób na to, ażeby konsola PAL'owa odczytała grę z systemem NTSC ? Premiera GH:Metallica dwa miechy wcześniej w USA, a ja się doczekać nie mogę. Kumpel jeden, drugi, trzeci mają przerobione X'y, to co najwyżej ich bym użył, ale interesuje mnie to, czy istnieje w ogóle możliwość gry na kopiach NTSC na PAL'owskiej konsoli ?

pomijajac gry wieloregionowe to przerobka (chodzi zapewne o przerobke pod kopie) nie zmienia faktu ze konsola dalej jest PAL i takie same ma ograniczenia jak wczesniej miala co do regionow

wiec nie masz mozliwosci odczytac gry z blokada regionalna ani na swojej ani na kolegow jesli sa to wersje z innego regionu niz gra...

PS. oczywiscie sa na scenie xboxowej mozliwsci zrobienia konsoli wieloregionowej ale to temat dla zaawansowanych uzytkownikow juz... dla zwyklego zjadacza chleba po prostu mozna dokupic druga konsole z innego regionu i po problemie...

 

 

Juchy@To też nie jest do końca tak,jak myślisz.Killzone 2 ma stałe(jedynie) 30 klatek,a v-sync ma włączony ;)

ja nie mysle o wszsytkich mozliwych przypadkach tylko podaje jak trzeba rozumowac sama idee v-sync i nie podaje wszystkich mzoliwych sztuczek

powtorze idea jest taka zeby ograniczyc ilosc klatek wyswietlanych przez grafike do tego co moze wyswietlic monitor/TV (w konsolach to rozszerzyli a raczej zubożyli o posrednie mozliwe czyli dzielniki liczby np.60 badz 50 (w PAL50), wiec jesli mamy 60Hz odbiornik (co i tak wymusza konsola) to moga sobie pozwolic na kastrowanie z 60klatek na 30, 20,15,10 itd)

ale jest tak jak pisalem wczesniej, jesli gra nie trzyma stalej ilosci klatek na poziomie czy to 60 czy nizej 30 (bo jeszcze nizej to nie slyszalem zeby obcinali, chociaz moze i robia gry na vsync 20klatek, kto to wie) to zadne wlaczanie vsync nie pomoze a wlasnie moze zaszkodzic bo z tym co sie spotyka na piecu to traci sie ilosc klatek przy wlaczonym vsync

czyli jak nie ma wlaczonego vsync to odpowiedzi sie same narzucają...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

w poscie nic odkrywczego nie bylo, byly podstawy

v-sync to wlasnie opcja ograniczenia ilosci klatek wiec lepiej niech KONAMI robi by bylo tych klatek jak najwiecej by bez problemu można było wlaczyc vsync na poziomie 30klatek aby gra wyciagala stale 30klatki i wtedy bedzie git (czyt. brak efektow przesuniecia czesci obrazu) bo o 60 klatkach to mozna zapomniec w lepszych (wymagajacych) grach na tej generacji konsolach...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...