Skocz do zawartości

Xbox 360 - pytania


.:marioo:.

Rekomendowane odpowiedzi

No ja mam bardziej takie pytanie, żebyście mi doradzili. Mam dylemat... Mam do wyboru zestaw za 500 zł albo zwykły X360 Arcade za 600 zł. Zestaw za 500 zł zawiera:

- podstawowy zestaw X360 Premium 60 GB,

- 7 gier: Sega superstar tennis, LOST, Project gotham racing 4, Mass Effect 1, RockBand 2, Guitar Hero World Tour, Guitar Hero Greastet Hits,

- perkusja z RockBand i gitara z GH: World Tour,

- gwarancja do końca roku.

Konsola zakupiona w grudniu 2008.

Czy brać ten zestaw czy podstawowy zestaw z X360 Arcade z Media Marktu?

Odnośnik do komentarza

ten premium to na plycie falcon, awaryjnosc tego to powyzej 50%

arcade z 2009 roku produkcji to jasper, awaryjnosc ponizej 1%

 

jesli masz zamiar ta konsole miec tyle co bedzie na gwarancji to awaryjnosc nie ma znaczenia, ale jak masz zamiar uzywac jej jeszcze po za gwarancja to ma wielkie...

 

sam ocen co dla Ciebie jest lepsze...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Rzucę trochę więcej światła na ten temat:

Upewnij się przed zakupem, że konsola nie jest przerobiona/zbanowana, albo z podłożonym mniejszym dyskiem (bo i tak się zdarza).

konsola nie przerabiana. Dysk oryginalny.

 

ten premium to na plycie falcon, awaryjnosc tego to powyzej 50%

arcade z 2009 roku produkcji to jasper, awaryjnosc ponizej 1%

 

Od czego zależy ta awaryjność? Od tendencji do przegrzewania się?

Przebieg konsoli wyglądał tak:

zakup : początek grudnia 2008

gram tylko na oryginałach bez żadnych rys.

Standardowo użytkowana do lipca 2009 ( wtedy kupiłem PS3 )

od tego czasu użytkowana sporadycznie ( może 5 godzin w miesiącu )

Teraz kupiłem Nowego x360 250GB dla wi-fi ( i kolorystycznie mi się zgrywa w końcu z resztą sprzętu :) )

Łącznie jedna możne dwie zwiechy na starym xboxie( Burnout paradise ) ale nowy też już jedną zaliczył.

 

Nie zależy mi żeby ją sprzedać i żeby mu padła po kilku miesiącach. Nie będę miał problemu z opchnięciem jej na miejscu w "GAME" ale że kumpel jest teraz na kupnie i kiedyś mi pisał czy swojej nie sprzedaje więc mu zaoferowałem. Też jestem świadomy że to loteria czasem może z tym wszystkim być dlatego powiedziałem ze na pełne 3 miesiące mogę dać 100% gwarancji.

Odnośnik do komentarza

Od czego zależy ta awaryjność? Od tendencji do przegrzewania się?

 

To może ja odpowiem, nie mogę spać. ;)

 

Zacznijmy od tego, że Falcon "zjada" więcej prądu, co udowadniają nawet "druki" na konsoli i wejście do kabla zasilającego wygląda inaczej:

 

1230639901_2_xbox_360_jasper_identify.jpg

1230639957_2_xbox_360_falcon_identify.jpg

identifying_sm.jpg

powerconsumptionzj1.png

 

 

 

Teraz konkrety. Zużycie prądu zmniejszyło się, ponieważ Jaspery mają wykonane zarówno procesor jak i układ graficzny (GPU, dokładnie ATI Xenos) w procesie technologicznym 65 nm (technologia wytwarzania układów scalonych, z półprzewodnikami/układami scalonymi CMOS) co oczywiście przekłada się na mniejsze generowanie temperatur. RROD = awaria przynajmniej jednego komponentu przez przegrzanie.

Jaspery mają też rozszerzony flashchip z 16MB do 256MB\ 512. Zostaje nam 214MB bo konsola rezerwuje sobie resztę na kernel/keyvault/dash.. plus inny mostek południowy, czyli element odpowiedzialny za komunikację chipsetu i elementów wolniejszych, przykładowo napędu.

 

EDIT: Oczywiście Jaspery mają nadal radiatory aluminiowe, tak jak Falcony, a nie miedziane z heat - pipami, jak miało to miejsce przy Zephyrach.

Edytowane przez No5o
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...