Skocz do zawartości

Ekstraklasa + Puchar Polski


Fan

Rekomendowane odpowiedzi

Leśnodorski jeszcze chamsko w wywiadzie udzielonym Iwańczykowi powiedział, że ligę teraz Legia odpuszcza bo jest dzielenie punktów na pół a oni i tak to nadrobią gdy odpadną z pucharów :angry2:

Niech oni już wrócą do dawnego systemu rozgrywek bo już nie chce się patrzeć na ten kabareton gdzie w dolnej połowie tabeli jest Legia, Wisła Kraków i Lech. Ta liga nie może być AŻ TAK wyrównana.

http://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/629858/besnik-hasi-wazniejszy-od-borussii-jest-mecz-w-lidze :sorcerer:

Odnośnik do komentarza

Jak Boguś się nie pozdbędzie Dr. Albana to Legia będzie się bić o utrzymanie. Wstyd, że mamy takiego pozoranta. Legia ma najmocniejszą paczkę od daaaawna, a ten pozorant ten potencjał marnotrawi. Tęskno za Panem Stanisławem. Jutro możemy pójść na rekord (0-8). I to pomimo braku formy BVB.

Edytowane przez Maiden
Odnośnik do komentarza

_M_ Dupę  osiągneli a nie szczyt możliwości. Od poprzedniego mistrzostwa jest takie wożenie się formą że człowiekowi tylko ciśnienie skacze jak się ich ogląda. Za staszka coś zaczeło sie stabilizować to musieli się  rozstać bo Leśniodorski chce zrobić z Legii  Ajax środkowej europy i musiał wziąść trenera co lubi stawiać na młodych to wzięli.. 

Niestety moje ukochane miasto Warszawa to takie piekielne miasto jak nie jesteś silny psychicznie to wypluwa  i zabija. Dlatego trener miękkie jajo nie poradzi sobie 

 

 

Strasznie nie podoba mi sie to  co dzieje sie w Wiśle W i mam nadzieje, że nie spadnie.

Odnośnik do komentarza

_M_ Dupę  osiągneli a nie szczyt możliwości. Od poprzedniego mistrzostwa jest takie wożenie się formą że człowiekowi tylko ciśnienie skacze jak się ich ogląda. Za staszka coś zaczeło sie stabilizować to musieli się  rozstać bo Leśniodorski chce zrobić z Legii  Ajax środkowej europy i musiał wziąść trenera co lubi stawiać na młodych to wzięli.. 

Niestety moje ukochane miasto Warszawa to takie piekielne miasto jak nie jesteś silny psychicznie to wypluwa  i zabija. Dlatego trener miękkie jajo nie poradzi sobie 

 

 

Strasznie nie podoba mi sie to  co dzieje sie w Wiśle W i mam nadzieje, że nie spadnie.

Ty ale przypatrz się co gra Moulin?

 

Asysta w meczu ze Zrinski, pozniej asysta w Płocku i co dalej? To ma być ten główno dowodzący 2 linią w Legii?

Nie napiszę o Lagilu czy o Ofoe bo to dla mnie raczej zwykli rzemieślnicy, którzy myślą o polskiej lidze jako fajnym kraju na piłkarską emeryturę.

Wskaż mi 5 obcokrajowców z ostatnich 5 lat co naprawdę dawali jakość polskim drużynom? Zdecydowana większość to wyrobniki, którzy liczą na łatwą kasę. 

Niestety my nadal jesteśmy Czarnobylem piłki nożnej i nie zmieni tego jednorazowy wynik na euro 2016. Ale jak ma być inaczej skoro ja wczoraj na stronie Przeglądu Sportowego widzę txt w którym prezes 1 ligowego MKSu Kluczbork uważa że

nie wszyscy zawodnicy podchodzą profesjonalnie do swoich zadań

 

:sorcerer:

to jak możemy patrzeć na poważnie na polską ekstraklasę skoro niektórych graczy wręcz trzeba naganiać by zaczeli pracować na treningach. Co ciekawsze, ten problem dotyka również tych najbardziej obiecujących co miało ostatnio miejsce chociażby w Białymstoku gdzie trener Probierz odesłał do rezerw między innymi Jacka Góralskiego. 

 

W Legii niestety, ale OSIĄGNĘLI SZCZYT SWOICH SPORTOWYCH MOŻLIWOŚCI. Jakoś ciężko mi uwierzyć by nagle po 20 letniej zapaści Legia miała rok w rok punktować w grupie Champions League. Raz że ciężko będzie znalezć odpowiednich zmienników za Nikolica i Pazdana dwa, wcale nie jest pewne że Legia zdominuje ligę. Trzy niewiadomo czy będzie jeszcze motywacja do grania gdy przyjdzie im grać znów w LE (co w przeszłości już wielokrotnie miało miejsce jak chociażby Wisła Kraków w 2008 roku). Na tę chwilę Legia ma zespół na 1/8 finału LE. A to niestety za mało by mówić o trwałych zmianach w polskiej piłce klubowej czyli fundamencie dobrze prowadzonego sportu w kraju. 

Odnośnik do komentarza

Ja zauważam że ta liga się rozwija . Powoli i ociężale ale rozwija. W legii nastąpiła zmiana trenera w najgorszym momencie. I boje sie że LM może być początkiem końca tak jak "era holenderska" u Ciupała. 

 

I też uważam że Legia  to za mało  aby uznać ze z nasza kopaną wszystko jest ok. Ale zobacz jakie treningowe boiska robi Termalica albo Zagłebie Lubin zobacz  jak to się  wszystko zmienia . Jest nadzieja.

Odnośnik do komentarza

Barteq sportowo też się rozwija zobacz że jest wiecej kolejek  gdzie jest  na co popatrzeć niż jakieś 5 lat temu gdzie była wisła , legia, lech a reszta to wesołe kopanie się po czole. Przyjdzie czas na puchary ale te inwestycje i zmiany w pzpn muszą przynieść plony. 

Odnośnik do komentarza

Sportowo się cofa moim zdaniem, ilość kopaniny w przeciętnym ligowym meczu w tym sezonie nawet mnie odstrasza od ekstraklasy, gdzie zawsze starcie typu Ruch - Łęczna stawiałem wyżej niż mecz Stoke-Swansea. Teraz mam wrażenie wszyscy kopią się po czole, kiedyś 3 wymienione kluby jechałyby do takiej Niecieczy wygrać gładko 3:0 grając fajny futbol. Do tego reforma wpłynęła mega negatywnie na rozgrywki, teraz z 30 kolejek mocniejsze kluby mają gdzieś, byleby wejść do ósemki. Potem do ósemki wchodzi taka Pogoń i pewna utrzymania nie chcąc się pchać w wyjazd na początku lipca do Tadżykistanu gra 7 meczów juniorami.

Odnośnik do komentarza

Ja zauważam że ta liga się rozwija . Powoli i ociężale ale rozwija. W legii nastąpiła zmiana trenera w najgorszym momencie. I boje sie że LM może być początkiem końca tak jak "era holenderska" u Ciupała. 

 

I też uważam że Legia  to za mało  aby uznać ze z nasza kopaną wszystko jest ok. Ale zobacz jakie treningowe boiska robi Termalica albo Zagłebie Lubin zobacz  jak to się  wszystko zmienia . Jest nadzieja.

jak mają się największe kluby piłkarskie w Polsce rozwijać skoro prezes drugiego największego klubu nie wie co mówi stwierdzając, że Lech do 2020 powinien być w top 50 klubów europy wg rankingu krajowego UEFA. W największych klubach nie ma ludzi odpowiedzialnych za swoje działania. Wszystko rozbija się o wydalenie z klubu jakby to był sprzedaż jabłek na targu. Ludzie na odpowiednich stanowiskach nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji dlatego są tam gdzie są i niestety każdy dokonany kolejny ruch transferowy w Lechu czy w Wiśle Kraków potwierdza moje obawy, że nie ma tam ludzi z powołania takich jak chociażby Michał Probierz w Jagielloni Białystok. Wisła Kraków w 1998 roku walczyła z 6 drużyną NAJSILNIEJSZEJ WÓWCZAS ligi w Europie. Skład jak na owe czasy mieli nieziemskie, ale Cupiał chciał szturmem  zawojować Europę, a tak się niestety na dłuższą metę nie da zaistnieć w piłkarskim świecie. U nas gdy pojawia się większy hajs, wszyscy wokół tracą rozum i operują pustymi jak hasłami jak ostatnio Janusz Filipiak w Cracovii Kraków ''Cracovia w ciągu 5 lat ma zagrać 3x w grupie Ligi Europy''. Nie ma w tym nie tyle wizji co zwykłego planu budowy średniego klubu w Europie który być może swoją postawą natchnąłby inne kluby w Polsce do poważnej pracy nad sobą i przewartościowaniu w polskim futbolu. Piłkarz za 10 lat zaczynając kopać w piłkę powinien wychodzić z założenia nie że obrażam się na trenera bo wytknął mi jakieś błędy podczas rozgrywania/ustawiania się/podawania itd ale

ŚCIGAM SIĘ Z CZASEM BO ŻEBY WYGRAĆ MIEJSCE W PODSTAWOWEJ JEDENASTCE ŚREDNIEGO KLUBU W TURCJI MUSZĘ BYĆ LEPSZY NIŻ 5 INNYCH ZAWODNIKÓW GRAJĄCYCH NA MOJEJ POZYCJI.

Nie ma że są jakieś tłumaczenia ''a on ma dopiero 22 lata ma jeszcze szanse się rozwinąć''. Nie, czołówka Europy (a przecież do tego poziomu mierzymy) gra już w wieku 19-20 lat bardzo odpowiedzialnie i ma nad Polską 3 lata w kształtowaniu piłkarza na boisku.

Odnośnik do komentarza

Sportowo się cofa moim zdaniem, ilość kopaniny w przeciętnym ligowym meczu w tym sezonie nawet mnie odstrasza od ekstraklasy, gdzie zawsze starcie typu Ruch - Łęczna stawiałem wyżej niż mecz Stoke-Swansea. Teraz mam wrażenie wszyscy kopią się po czole, kiedyś 3 wymienione kluby jechałyby do takiej Niecieczy wygrać gładko 3:0 grając fajny futbol. Do tego reforma wpłynęła mega negatywnie na rozgrywki, teraz z 30 kolejek mocniejsze kluby mają gdzieś, byleby wejść do ósemki. Potem do ósemki wchodzi taka Pogoń i pewna utrzymania nie chcąc się pchać w wyjazd na początku lipca do Tadżykistanu gra 7 meczów juniorami.

 

Bartg Pogoń poważnie grała rezerwami w grupie mistrzowskiej?

Czy to hiperbola? 

Odnośnik do komentarza

Spokojnie Bogus jest wspanialy, skoro wybral takiego trenera tez musi byc wspanialy

Bogus jest mega. Leśny dał Legii wymarzone stulecie. Ciężko temu zaprzeczyć. Ryzykuje, owszem. Ale kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana. Zachodzę w głowę, kiedy ostatni raz pił go właściciel producenta pralek Amica?

Odnośnik do komentarza

Wiadomo, że w Legii liczy się tylko kasa, tanio kupić drożej sprzedać, to wódki się też napiją. Taka mentalność i poziom ligi, że nikt dobry na skalę europejską tu nie przyjdzie, albo nie zabawi dłużej jak sezon. Kasa z LM zostanie pewnie przejedzona szybko na premie, akademie (pipi)e muje dzikie weze, a po najblizszej reformie poczekamy kolejne 20 lat.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...