Skocz do zawartości

Nagrywarki - pytania, odpowiedzi, opinie


Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem Flash2Advance...

 

I jak to sie obsługuje? Jakim programem, w jaki sposób, co się robi z GBA, co się gdzie podłącza... HELP!

Proszę o poradnik dla debila, krok po kroczku... Co instalować klikać itd.

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 28
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Ja używałem karty Magic Flash, która działa chyba na podobnej zasadzie. Poza kartą i kablem miałem nagrywarkę z wejściem LPT (wejście drukarki), a do komputera podłączane to było przez USB (kabel w komplecie). A potem program dołączony na płycie i wsio.

Trzeba tylko pamiętać o tym, że nie można "dogrywać" gier, gdyż za każdym razem na początku nagrywania karta jest czyszczona.

 

Spróbuj poszukać czegoś tutaj: http://www.gameboy-advance.net/flash_linke...ance_linker.htm

Odnośnik do komentarza

Cholera, ja podłączam GBA przez LPT, mam niby jakiś program i nic się nie dzieje... jak próbuję wgrać jest napisane: Use DLPortIO. Nie wiem o co chodzi, wiem że plik o nazwie DLPortIO.sys i .dll znajdują się w folderzez programem. Ale brakuje mi jakichś sterowników, bo nie wydaje mi się, by tak z marszu to działało... A i po podłączeniu nic się nie wykrywa w Windzie. Tą stronkę próbowałem i nic na niej nie znalazłem, co by mi na razie pomogło...

 

A co robiłeś z GBA, gdy chciałeś coś nagrać? Czytałem coś o Start+Select i takich tam... nie wiem co dokładnie trza robić.

Odnośnik do komentarza

U mnie łaczy się to przez wejście do linkowania, tzn. podłącza sie kabel do LPT, potem wkłada się karta do GBA, podłącza do linka do GBA i włącza się jakoś GBA... I dopiero potem się tym programem coś robi.

 

Eh, chyba lepiej zainwestuje w Super Carda... :D

Odnośnik do komentarza

Dobra, walić tego flasha.

 

Zbieram sobie na jakąś dobrą nagrywarkę (w sumie czytnik). Coś w rodzaju Super Carda albo sam Super Card. Który najlepszy? Cena tak do 160 zł, a jak ktoś zna dobre miejsce gdzie można tanio kupić?

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Do GB MICRO chyba najlepszy będzie SUPER CARD SD mini.

Dystrybutor tego cacka pisze, że nie wystaje z "mikrusa" (jest dedykowany temu modelowi GAME BOY-a), czyta filmy, muzykę i e-booki. Cena około 100 zł i (jak nazwa wskazuje) jest na karty mini sd.

 

 

 

Nigdy nie miałem nagrywarki do gba dlatego zwracam się do kogoś kto miał styczność z SUPER CARD-em:

Czy jest możliwość wrzucenia na ten sprzęt romów z Game Boy-a POCKET, COLOR i późniejszego zagrania w te gry :?:

Odnośnik do komentarza

No właśnie to też mnie zastanawia. Wiem, że normalne gry muszą być na GBA, ale na aukcji z jakąś nagrywarką było napisane że można uruchamiać dzięki niej wszystkie gry z gameboya.

 

ps. Wyso dzięki za pomoc, już uruchamiam google w poszukiwania tego "SUPER CARD SD mini" :)

 

edit:

 

znalazłem: http://www.allegro.pl/item359324117_super_...karta_1_gb.html

ale zastanawia mnie zdanie:

Do współpracy z GBA/SP/Micro potrzebny będzie dodatkowo dowolny czytnik kart pamięci SD

Chodzi o zwykły czytnik kart do kompa (żeby zgrać gry na karte) ?

Czy chodzi o zupełnie coś innego ?

Edytowane przez Kiler8888
Odnośnik do komentarza

Tak, chodzi o zwykły czytnik kart. Może być dowolne urządzenie wyposażone w slot kart mini sd i zachowujące się jak dysk twardy (np. cyfrówka, telefon komórkowy).

 

 

EDIT:

 

Ewentualnie jeżeli interesuje cię tańsze rozwiązanie to możesz się zaopatrzyć w GB Movie Player. Cena mniejsza niż SUPER CARD-a (chyba 60-80 zł), ale nie wiem czy w GB MICRO by nie wystawał. Sam się kiedyś takim urządzonkiem zainteresowałem i wysłałem do sprzedającego maila z zapytaniem czy bedzie odtwarzac gry. Oto co uzyskalem za odpowiedz:

 

''Tak. to urządzenie umożliwia oglądanie filmów zdjęć słuchanie muzyki oraz czytanie ksiażek. Oprócz tego można grać w Gry. Odpalać ROMy z tak jak napisałem z GB i NES za pomocą emulatora na GBA. GB GBC GBA. Wszystkie ROMy o pojemności poniżej 256KB powinny się uruchomić. Jednak na GBA większosż ma powyżej 4MB te już nie chodzą. Elegancko śmigają NESówki oraz gierki z GB. Pozdrawiam''

Edytowane przez Wyso
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Mam pewien problem. Kupiłem sobie tego Super Carda na mini SD i 2 karty po 2GB (większych nie obsługuje).

Problem tkwi właśnie w tych kartach. Kiedy nagrywam na nie np. 2 płytowy film to wszystko jest ok, ale kiedy nagrywam na nie gry z gameboya to zapełniają się po około 500mb. Tak jakbym nie mógł na nie wpakować większej ilości plików (każda gra to 3 pliki).

 

Druga sprawa, czy ktoś bawił się "movie makerem" ? Udało mi się przekonwertować teledysk i serial, ale chyba coś poknociłem bo podczas oglądania zarywało -_-.

Będę wdzięczny za jakieś hinty.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Mam pytanie co do EZ Flash IV.

Czy da się z poziomu menu (w konsoli) kasowac romy,sprawdzać wolną pamieć na karcie SD itp.

I pytanko o NOR,czy jak zapisze gre do NOR to ta pamięc kasuje sie sama po wyłączeniu konsoli?

Jeśli nie to jak ją ręcznie wyczyścić.

 

edit

jak odpalać gry z NOR?

naciskam Select na tytule,pyta się Write to nor yes/no daje tak ..troche to trwa.

I co dalej? Gdy próbuje odpalić gre dalej komunikat o braku pamięci,coś słyszałem że jakoś z innej lokalizacji trzeba odpalać gry z NOR.

Prosze o pomoc.

Edytowane przez bid0n
Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...
Gość ragus

Mam tą nagrywarkę do EZ Flash IV Game Boya. Wszystko działa cacy, ale mam mały zgrzyt z kilkoma grami. W Super Mario World i Legend of Zelda: A Link to the Past nagrywarka nie chce zapisywać stanu gry. W pierwszym przypadku, jeżeli zapiszę grę i wyjdę do menu głównego gry, to save jest. Niestety po wyłączeniu i włączeniu Game Boy'a save'a nie ma sad.gif. W drugim przypadku gra owszem jest zapisywana, ale już tak po godzinie od wyłączenia save znika sad.gif. Oczywiście jak włączam EZ IV to nie pomijam tego zapisywania, które można zatrzymać trzymając L.

 

Może trzeba coś przestawiać, coś patchować? Prosiłbym jakiegoś posiadacza tej nagrywarki o pomoc, bo Mario i Zelda czekają smile.gif.

 

Inne gry bez problemu działają

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Kuźwa, okazało się, że Supercard Mini SD nie jest taki idealny jak mi się wydawało i nie spełnia moich oczekiwań.

 

Czy jest coś lepszego od niego? Coś, co obsłuży upływ czasu w grach jak w Pokemonach czy potrafi odpalać niektóre niedziałające gry takie jak Advance Wars 2?

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy później...
  • 2 tygodnie później...
  • 11 miesięcy później...

witam

temat niestety zombie a mi potrzebna pomoc, mam nadzieje,że ktos czasami jeszcze tu zagląda..

posiadam GB Micro wraz z nagrywarką smart card i programem game boy writer ( i tak na prawdę nie znam się w temacie więc sory jeśli powiem coś głupiego)

mam taki problem, do czasu nagrywarka działała bezproblemowo jednak teraz po podłączeniu nagrywarki do portu USB (próbowałem różnych portów w pc jak i laptopie) jakby się nie załączała ( zawsze mrugała lampka w nagrywarce a teraz nic) co może być powodem? raczej wydaje mi się że to nie problem z oprogramowaniem..

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.