Skocz do zawartości

Monster Hunter


Spyker

Rekomendowane odpowiedzi

Sorki, że się tak pytam, ale wiesz ten mój angielski. wink.gif Bądź jeszcze na tyle cierpliwy i odpowiedz mi na to pytanie i myśle że dam tobie spokój tongue.gif Tylko jak te mięcho upiec? Podchodze do ogniska i nic. Naciskam x2.gif triangle.gif circle.gif square.gif i nic. A i jeszcze jedno...w tym queście który bede teraz przechodził musze zobyć steak (czyli stek) wale i wale w te stwory, ale ten stek nie wypada. Wpadłem na pomysł, że pewnie jakieś mięso musze upiec, tylko jakie? Pytam się tak, bo nigdy nie miałem najmniejszego kontaktu z tą grą.

 

facepalm.png ...

 

 

 

no przecież Yano ci pisał.

 

musisz kupić przedmiot na którym robisz mięcho. nazywa się BBQ cośtam, nie pamiętam dokładnie

musisz mieć RAW MEAT i ten przedmiot i wtedy włączasz go :square: em

jak się zmieni kolor, tzn. będzie upieczony to naciskasz :x: i wtedy masz stek.

 

 

 

 

 

ps. Yano, w starym mh nie ma takich tutoriali jak we freedom 2 i wyżej ;) można nie wiedzieć wielu rzeczy

są tylko jakieś denne wskazówki od dziadka

Edytowane przez firana140
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Start - Abandon Quest :). Tylko że wracasz do stanu sprzed questa, tracisz wszystkie zdobyte przedmioty i bodajże odzyskujesz stracone już, za to sianko wsadzone na wejściu tracisz.

 

Nie krępuj się pytać, ale nie krępuj się także poczytać tematu o MHF2, ma prawie 200 stron i jest tam masa informacji (te gry nie różnią się wiele, tylko jest więcej wszystkiego). W razie co użyj opcji szukaj, a jak już nie możesz znaleźć pytaj, to po prostu podstawy które już dawno mamy za sobą, ale prawda jest taka, że bez odpowiedniej pomocy ciężko w grę wejść, ale jak już wpadniesz to koniec :).

 

Co do pieczenia mięska - w sumie to logiczne jest, że musisz je nad ogniskiem zrobić, tylko w Monster Hunterze ognisko ognisku nierówne ;].

 

Też miałem w pewnym momencie chcicę na starego Monster Huntera, mój kumpel ma oryginała MHF, może od niego łyknę.

Odnośnik do komentarza
ps. Yano, w starym mh nie ma takich tutoriali jak we freedom 2 i wyżej ;) można nie wiedzieć wielu rzeczy

są tylko jakieś denne wskazówki od dziadka

ale jednak ten dziadek gada na poczatku co sie jak robi, i gada w quescie z miesem jak sie je robi ...

 

to dowodzi ze niektorzy powinni sie uczyc angielskiego a nie grac :P

Odnośnik do komentarza
Ja tam się nauczyłem angielskiego przez granie, to chyba najlepsze wyjście. Po prostu trzeba czytać, co jest na ekranie, a jak się czegoś nie rozumie - jazda po słownik i sprawdzać.

 

wystarczy tez kapka inteligencji - ja jak nie znałem słowa to się go z reguły domyślałem ;)

w Suiko 2 jak grałem 1szy raz (miałem z 15 lat) to miałem coś takiego - sporo słówek nie znałem, ale sie ich domyślałem. Po latach jak dosiadłem się z już z konkretną wiedzą o językach to okazywało się, że w większości przypadków miałem racje ;)

 

 

Najwazniejsze to nie skipować gadek, czytać, słuchać i starać się rozumieć :D

Odnośnik do komentarza

Tylko metoda ze słownikiem jest pewniejsza, też miałem kilka takich domyślonych słów, które mi pasowały i okazywały się prawdziwe, jednak jak człowiek źle słowo skojarzy to później trudno się przestawić na jego poprawną definicję.

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj zacząłem grać w MH, to mój pierwszy kontakt z tą grą. Jestem już po pięciu basic quests i właśnie się zabieram za questy z dwoma gwiazdkami. Strasznie ciężko się zarabia kasę, a przydałby mi się nowy sprzęt bo narazie mam tylko jakiś mieczyk a mój pancerz to combo figi+sandały. Jest jakiś przepis dobrą mamonę ; ) ? Sprzedaż itemków jest frustrująca bo dostaje tylko od 1G do 10G ... Jakaś laska w wiosce dała mi radę, żebym sobie wykopał jakieś kamienie, kupiłem kilof, ale gdzie znajdę kopalnię ?

Odnośnik do komentarza

musisz szukać pęknieć w skale, tam da sie uzywac kilofru, jedno jest np w jaskini

 

tu masz zaznaczone gdzie mozna uzywac kilofa a gdzie siatki na robale

http://www.gamefaqs.com/portable/psp/file/934395/50000

 

sposob na kase.. hm w jedynce na poczatku nie ma chyba dobrego sposobu, robienie questów glownie, lepiej nie sprzedawac zbytnio rzeczy bo sie rpzydadza do zrobienia sprzętu

 

Odnośnik do komentarza

Dzięki za mapkę przydała się. Znalazłem sposób na kasę, trochę mecząca metoda ale całkiem niezły hajs. Powtarzam sobie jedno gwiazdkowe questy gdzie dostaje od dziadka przynętę, wystarczy że przyniosę mu jedną rybę i zalicza mi questa. Reszta robaków jest dla mnie, za każdą złowioną rybę dostaje 48g od babki w sklepie. Za dobrze upieczone mięso też chyba 48g. Prosty rachunek za 10 śledzi + 10 rostbefów dostaję 960g. Dwa takie męczące questy i zarobiłem sobie na broń za 2700 (Bone Blade). Strasznie ciężka ta broń, chłopek bardzo wolno macha mieczem. Do końca gry tak będzie, czy mojej postaci wzrośnie strenght i będę mógł swobodnie machać tym Bone Bladem jak kijem ? Jeszcze denerwuje mnie mała ilość slotów w plecaku, zbieram wszystkie zioła, grzyby, mięso, ryby i brakuje mi miejsca. Można zwiększyć ilość slotów ? No i do czego służą beczki (medium - large), w describtion pod 'kwadratem' nie ma konkretnego opisu a szkoda mi wydawać kasę żeby samemu się przekonać ; )

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...