Skocz do zawartości

Mario Czyli Przygody Wasatego Hydraulika I Nie Tylko.


Rekomendowane odpowiedzi

Niech mi ktos powie czy new super mario bros na wii ,jest tak samo trudne jak super mario world na na snesa? Bo tam ledwo przechodze pierwszy swiat :confused: .

A wogole do momentu kiedy kupilem snesa i wii , myslalem z e jestem pro gamer- mylilem sie najwidoczniej:-)

 

Serio? Jak pierwszy świat Ci sprawia trudności, to co potem? Gra jest faktycznie trudna, ale jakże satysfakcjonująca. Właśnie przechodzę w dwójkę z kumplem i jest mocny hardkor, szczególnie kwestia sejwów co kilka poziomów. Ale te ostatnie poziomy przejdziesz dopiero gdy wypracujesz do perfekcji mechanikę gry i poczujesz tę fizykę skoków. Ponadczasowe dzieło i chyba najlepszy marian w 2D.

Odnośnik do komentarza

 

Niech mi ktos powie czy new super mario bros na wii ,jest tak samo trudne jak super mario world na na snesa? Bo tam ledwo przechodze pierwszy swiat :confused: .

A wogole do momentu kiedy kupilem snesa i wii , myslalem z e jestem pro gamer- mylilem sie najwidoczniej:-)

 

 

Serio? Jak pierwszy świat Ci sprawia trudności, to co potem? Gra jest faktycznie trudna, ale jakże satysfakcjonująca. Właśnie przechodzę w dwójkę z kumplem i jest mocny hardkor, szczególnie kwestia sejwów co kilka poziomów. Ale te ostatnie poziomy przejdziesz dopiero gdy wypracujesz do perfekcji mechanikę gry i poczujesz tę fizykę skoków. Ponadczasowe dzieło i chyba najlepszy marian w 2D.

KOMODO by Super Mario World na jednym życiu dziabnął!

Odnośnik do komentarza

Heheszki. Co do rankingu, gry 2D bym tak stawił:

 

1. Super Mario World

2. Super Mario Bros. 3

3. New Super Mario Bros. Wii

4. Super Mario Land

5. Super Mario Bros.

 

Oryginalna jedynka ma klimat itd i najfajniej się go przechodzi speedrunem, w dodatku uwielbiam jego prostotę i natychmiastowosc. Plus fizyka skoków jest prawie że najlepsza w serii. Może faktycznie dałem za nisko :P Mimo wszystko najmniej w niej mięska. Trójka najtrudniejsza, ale jakże miodna. Nie lubię szopa :P I wg mnie najmniej kolorowa częśc :./ I nienawidzę tego słońca, co nas atakuje. NSMB Wii bylo zaskakująco zayebiste, ale tylko w multiplayerze. Samemu bywa bardzo nudno. Ale MP... mistrzostwo. Game design też bardzo udany, ale widocznie robiony pod MP. Dalej mamy SML na Gameboya. Dwie minuty temu w niego grałem na moim świeżym, kochanym SP <3 Z podświetlaczem od razu lepiej się gra. Sam tytuł jest świetny, odmienny (czemu koopasy wybuchają :7), w ogóle światy nie z Mario, jacyś kosmici, wtf ;p Posiada za to geniaaalną muzykę. Nie grałem jeszcze w SMB 2 (mam nadzieję że niebawem kupię od pewnego usera na forum :P), może będzie fajne. Grałem też w NSMB na DS-a, ale bardzo mi się nie podobała. Ciekaw jestem wersji na Wii U.

Edytowane przez Figaro
Odnośnik do komentarza
Gość GregZPL

Jest Mario 64 wersja z 64 w sklepiku Ninny? Taka żebym mógł na WiiU odpalić bo poczytałem posty Alberta i bym znowu sobie przeszedł.

Jest. Ale wymaga takiego zachodu, że masakra. Musisz kupić w sklepie na konsoli Wii, zrobić transfer i grać możesz tylko na classicu. Nie mam pojęcia dlaczego nie ma gierek z N64 na eshopie

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Gość GregZPL

Z perspektywy czasu 3D World mnie rozczarował. Jasne, gra jest super, ale to tylko handheldowa gra przeniesiona na telewizor. Nic ponadto. Zero ciekawych pomysłów, nowych patentów. Eksploracja ograniczona do zera, bezsensowny licznik czasu... Nie wiem dlaczego Nintendo zagrało tak zachowawczo, w końcu wiele do stracenia nie mieli. Trójwymiarowe gry z Marianem falują. Mario64 zmiażdżyło wszystko, Super Mario Sunshine rozczarowało, taki Jak&Daxter był o wiele lepszy. Galaxy znowu masakrowało, a 3D World dostaje po tyłku od Raymana. Dobrze, że chociaż ten ostatni najlepiej wypada na WiiU i platformówkowo konsola Nintendo dominuje nadal.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie 3D World jest super najważniejsza zaleta to to że jest bardzo oldschool'wej formie i obecnie wolę taką formę platformówki skondensowane lvl połączone ze zbieractwem sekrecików. SMS swego czasu mi się podobała ale SM64 wydał się gorszy co nie znaczy że jest zły po prostu SMS był 1 Mario 3D w którego grałem ale obecnie forma jaka przedstawiło N w ostatniej edycji jest dla mnie w pełni satysfakcjonująca. Trudno mi sobie wyobrazić bieganie po rozległym lvl z 3 platformami na krzyż  po których się skacze i by mi to odpowiadało. O nie skondensowane SM3DW jest o niebo lepsze od tych pseudo platformówek gdzie pozostało tylko zbieractwo a samego jumpingu prawie nie ma. To jest moja opinia a ocena wygląda tak SM3DW>>>>> reszta plejady.

Odnośnik do komentarza

Ja teraz życzyłbym sobie Super Mario 128 3D na 3DSa i Super Mario Galaxy 3 na Wii U.

Odświeżone klasyki 3d (worldy i landy) i 2d (new brosy) już były, teraz pora na te dwie legendy.

 

Odwrotnie. Super Mario 128 na Wii U i Super Mario Galaxy 3 na 3DSa (ciekawe byłyby zastosowania 3D)

Odnośnik do komentarza
Gość GregZPL

Sądzę, iż Marian będzie miał trzy główne linie: New Super Mario, która będzie regularnie wychodzić na obydwie konsole, 3D Land/World, które pewnie będzie ze 2-3 razy na generację, też na obydwie konsole. No i stacjonarne Galaxy bądź następcę. I tutaj spodziewam się raz na generację, a na WiiU nie wcześniej niż za 2-3 lata.

 

Na tę chwilę najchętniej przywitałbym remake Mario64 i Sunshine na WiiU

Odnośnik do komentarza

Jesli chodzi o nowe czesci Mario, to ja bym bardziej stawial na remake Sunshine na 3DSa ;) Jesli o kontynuacje, to Galaxy 3D na 3DSa(doh), albo calkiem nowa odslonie na WiiU ;) Seria New Super Mario Bros. poki co wychodzila w jednej czesci na konsole, nie sadze zeby to sie zmienilo, a 3D Land i 3D World, mysle ze tak samo, jedna czesc na konsole.

Odnośnik do komentarza
Gość GregZPL

Ostatnio ogrywam Mario & Luigi: Partners in Time i całkiem wciągająca część, Inside bowser's story jest jeszcze lepsze ? :)

 

 

 

Uwielbiam serię, a BIS to top10 moich ulubionych gier wszechczasów. W każdym aspekcie jest lepsza od PIT, które również jest znakomite. Za to Dream Team to kaszanka i rozczarowanie roku

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...