Skocz do zawartości

Current-geny a HDTV


Czoperrr

Rekomendowane odpowiedzi

Tak przeglądam ten temat i jak zwykle im więcej czytam tym mniej wiem.

Najpierw miałem kupić jakiegoś taniego Samsunga. Potem myślałem o Sony (ale za drogie jest). A teraz to już nie wiem.

Za ok 2 miesiące mam zamiar kupić PS3 i od razu TV.

Ktoś wspomniał, że Phillipsy są dobre, w MM podobały mi się Sharpy.

Moje wytyczne: cena tv ok 3,5 tys. Minimum 37 cali najlepiej 40.

Ostatnio trochę wypadłem z obiegu jeśli idzie o sprzęt więc będę wdzięczny za propozycje.

Odnośnik do komentarza

5 tys za 50 cali A656A ?? <_< wierzyć w to niechce ale jeśli masz taką cene to kupuj. Gralem przez kilka miesiecy na 40D3500 i nic nie mam do zarzucenia fantastyczny osiołek do wszystkiego. Ale z nizszej polki co w niczym nie przeszkadza, rewelacyjna cena, po prostu cud telewizor na kazdą niemal kieszen dla gracza zjadacza.

 

samsung a656a to nieco inna bajka. juz gralem na nim bo kumpel kupil i jedyna rzecz jaka mi sie nie podoba to szklana szyba, w sony jest matowa przez co nie odbija otoczenia, jesli siedze w ciemnym pokoju to jest GITES ale za dnia gdy odslonimy zaluzje wpuscimy wiecej swiatla to pomieszczenia to zamiast obrazu widzimy ... siebie samego, zwlaszcza podczas ciemnych scen.

 

na plus to nie przesadzona technologia 100HZ. Stary jakbym za tyle mogl kupic 52 cale to juz bym sobie z jasnym pokojem odpowiednio bym poradzil :] w zasadzie tylko tyle moze sie w nim mi nie podobac. samsung stosuje te szklane powloki po to aby polepszyc jakosc odbieranego obrazu, i to dziala.

 

wracając do D3500 to warto kupic nawet 46D3500 bo cena jest ponizej 5000 pln.

 

i zacytuje sam siebie

 

wczoraj poczytałem testy kilku tv bo sam się nie mogę zdecydować a czas zakupu zbliża się nieubłaganie. naprawdę polecam przeczytać testy tych oto modeli. postanowiłem wybrać telewizory gdzie granie i filmy będą priorytetem. oraz matryce wielkości 40 cali bo wybór full hd jest sensowny już przy takiej wielkości, nie wiem czy mniej to ma sens, wiele osób uważa że nie bo trzeba by siedzieć blisko jak przy monitorze. ale to nie moja opinia. ja celuje w zdecydowanie więcej, mam na oku i na to zbierałem od dłuższego czasu, Sony KDL46X3500. ale jego cena to 9000pln wg ceneo i za tyle mogę go kupić i tu nagle pojawia się problem. no właśnie niby jest taki super hyper benchmark ale nagle głosu domaga się rozsądek. bo za mniejszą cenę czyli 7500 można kupić większy 52 calowy okręt flagowy samsunga. LE52A656A gdzie też mamy doskonałą czerń, fantastyczne kolory i tech 100HZ. Co prawda nie jest to takie rewelacyjne bo u Soniaka działa kosmicznie a u samsunga można dostrzec delikatne artefakty w grach <_< ale przy filmach no kosmos. mało tego za te samą cenę i też 52 cale można kupić Sony KDL52W4000. do salonu jak znalazł bo mam pokój o wielkości 3,90 na 4,90. jak postawie tv przy ścianie to na moje oko mam wymierzone 3 metry od oka to tv, dla mnie idealnie.

 

ale warto poczytać jak to widzą spece, zwłaszcza dlatego że to forum nijak nie może być wyrocznią w kwestii wyboru, którego niestety trzeba dokonać samemu, mnie to zwyczajnie nudzi :ziew: i na samą myśl o konieczności wyboru chciałbym się schować :waah: tak samo mają inni, ich to w ogóle nie interesuje bo się nie znają a im więcej czytałem im więcej dowiadywałem się o tych telewizorach i czym mogą się one pochwalić a co najważniejsze i co mnie w tym urzekło to to że zwyczajnie uczyłem się i nadal uczę o telewizorach to większego zajoba dostawałem. nieważne, oto owoc mojej kilkunastominutowej pracy. mając nieco kasy i będąc zdecydowanym wato zainteresować się tymi modelami. pominąłem przy tym panasoniki i toshiby ze względu na popularność i dość dziwne praktyki serwisów tych firm, których nie jestem w stanie zrozumieć. ale przede wszystkim kierowałem się tym że tv ma być głownie do grania i mam podpiąć do niego komputer co zrobi z niego monitor do grania (Richard Burns Rally na 52 calowym ekranie :slinotok: )

 

1. Samsung LE40A656A cena wg ceneo za 40 cali 4200pln (+dostawa do domu)

 

le40a656.jpg

 

zalety - doskonała czerń jak w X3500, bardzo dobra jakość obrazu SD i zwykłej tv

minusy - zauważalne minimalne artefakty tzn te takie duszki przy dużym odświeżaniu 100HZ, pomimo czasu reakcji na poziomie 4ms umiarkowane delikatne opuźnienia

 

teraz moge sie wypowiedziec o tych artefaktach, BZDURA ! przy szybkich przelotach w wip3out jak i w ridge racer 7 nie ma smużeń, dobrze jest sie samemu przekonać na własne oczy niż kierować czyims tekstem. najlepiej przejdz sie gdzies to salonu gdzie mozesz popatrzec na obraz pobawic sie ustawieniami menu jak to wyglada moze ci sie cos niespodobac.

 

Odnośnik do komentarza

Nie wiem dlaczego Cię cena dziwi,na ceneo jeszcze taniej a w dodatku sklepy z Krakowa więc nie ma problemu sprawdzić/kupić) http://www.ceneo.pl/1571053

Widziałem tego Samsunga i według mnie bardzo dobry telewizor,powiem Ci szczerze że dzięki tej szklanej szybie o wiele są ostrzejsze kolory,mam laptopa, w którym właśnie jest taka szklana szyba i miałem z matową ten ze szklaną o wiele lepsze kolory pokazuje.Rzeczywiście czasem się widać ale jak jest czarny obraz,jednak odejdziesz metr i efekt znika.

---

Czy posiadasz Samsung a656?

Czytałem sporo o nim i myślę że jego wezmę chociaż cena Sony 40d3500 kusi jednak nie wiem czy go w tak atrakcyjnej cenie w Krakowie kupię,szczerze to nie sprawdzałem.Widziałem sporo fotek jego jak działa i według mnie bardzo dobrze odbiera,jedną wadą tego tv jest to że na samym początku mogą zostać powidoki np. tvn gdyż w większości plazmy na samym początku tak jest jednak po paru dniach efekt znika bo tv już przystosowuje się do ciągłego odbioru.

Jeśli możesz to pstryknij parę fotek tego Samsunga gdyż z Twojego postu wynika że go posiadasz,pozdrawiam).

Odnośnik do komentarza

Hmm przestalem sledzic ceny tv na ceneo jak pokazal sie news o SONY KDL-46Z4500, teraz obok X4500 ten tv mnie najbardziej intersuje.

 

A samsung 40A656A to taki sam kumpel kupił i dobrze zrobil widzialem go w akcji i gra swietnie. Zadnych fotek nie moge zrobic bo to nie moj tv, ale gdybym mial kupic 52 cale to wlasnie samsunga bo cena mi odpowiada. Na dzis za KDL52W4000 musialbym zaplacic 6500, a wg mnie ten soniak dzieki doskonalej czerni to pomimo braku 100HZ jest fantstyczny. Ale kupujac tego samsunga masz wg twoich obliczen 1000 pln w kieszeni bo znalazlem go na ceneo za 5600. Ja widzialem go jak gra w wersji 40 i 52. Jako fanboy sony moge polecic tego samsunga bo to rozsądny wybór i swietny tv, ale sam go sobie nie kupie bo kupie do swojego pokoju (długosc = 3.90m szerokosc = 4.90m) jakiegos soniaka 52 cale ale jeszcze nie wiem ktorego, bardzo podoba mi sie 52W4000 ale nie ma 100HZ wiec czekam az wejdzie seria 52W4500 ktora juz ma 100HZ i jego poprzednik powinien staniec. Natomiast czekam tez az zobacze na wlasne oczy i poznam cene KDL-46Z4500 <-- (200HZ :o ) dlatego chce zobczyc na wlasne oczy jak to dziala i czy to ma sens. Bo po co sony by cos takiego zrobila.

Odnośnik do komentarza

Według mnie jeśli chcesz wydać powyżej 6tys na tv to zobacz Pioneer 5080xd.Niestety jest tylko hd ale robi ogromne wrażenie.Jeśli chciał byś kupić najlepszy to tylko i wyłącznie Pioneer 5090 za 10tys ... jak chcesz tyle kasy wydać to najlepszy zakup.Sony 46w4500 masz za 6600zł więc na twoim miejscu wziął bym Pioneer 5080xd za 7000zł.

Pioneer to pioneer znany i ceniony wszędzie,myślałem o nim jednak według mnie jeszcze nie pora na taki tv, troszkę za drogi.

Możesz również zrobić taki myk jak ja że wezmę tv jakiś do 5tys a później wezmę projektor optoma hd65 2600zł na forach zagranicznych fotki są kosmiczne, projektor hd jednak przy 100cali jest ok, 110 mogą występować problemy,pozdrawiam).

--

Ja wybiorę albo tego sony 40d3500 w cenie 3tys albo samsung 50a656 w cenie 5tys.Myślę że poczekam do 2miechów i sobie dołożę do samsunga bo przecież jeszcze trzeba jakieś kino domowe kupić więc to cena ok 2tys ;/

Odnośnik do komentarza

Zastanawiam sie pomiedzy Samsungiem LE26R81B, a LE32R81B, roznica w cenie, na ceneo to niecale 300zl. Pokoju nie mam jakiegos strasznieduzego i najdalej jak moglbym siedziec od TV to jakies 2m. Jest sens kupowac 32"? Roznica w cenie nie jest jakas kosmiczna, a sie motam co bardziej warto wziasc.

 

Demyt ,nie ten temat xD Ale moze tu tez ktos pomoze.

Edytowane przez Owiec
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Witam

Chciałbym się dowiedzieć co uważacie o telewizorze Samsung LE40A656, czy będzie się nadawał do xboxa360 oraz czy jego "lustrzana" matryca nie będzie problemem. Bardzo proszę o porady.

http://www.samsung.com/pl/consumer/detail/spec.do?group=televisions&type=televisions&subtype=lcdtv&model_cd=LE40A656A1FXXH&fullspec=F

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...