Skocz do zawartości

Current-geny a HDTV


Czoperrr

Rekomendowane odpowiedzi

LE40A686 to bardzo dobry telewizor ale nie za 4000 pln. jesli juz tworzyc przedzialy cenowe to niech to wyglada na rowne kwoty 4000-4500 a w tym przedziale masz o wiele lepsze 40'stki włącznie z flagowym modelem soniaka. natomiast 40A656 miesci sie w przedziale cenowym 3200-3800 wiec szukaj nadal LE40A686 ale ponizej 4000.

Odnośnik do komentarza
w Daewoo o którym piszę kontrast jest na poziomie 6000 ale ustawienie w menu więcej niz na połowę już powoduje wypalanie oczu- na ustawieniu na poziomie 40-45 jest już ostro i wyraziscie smile.gif (ogólnie nie lubię zbyt duzego kontrastu, dla mnie takie przesadzanie z ta wartościa to taki wabik na klientów w sklepie).

 

adi troszkę sprostuje twoje zdanie.

 

Wysoki kontrast ma bardzo duże znaczenie.. Kontrast to różnica między czarnym i białym.

Dla przykładu Pioneer pierwszej generacji- kuro. ma kontrast zmierzony ( nie podany żeby było wygodniej i ładniej wyglądało) 7600:1

Sony W4500 dysponuje kontrastem 3000:1 to bardzo dużo jak na TV LCD podświetlany lampami.

 

Sam posiadam Pionka 5080XD i ciemne sceny to przyjemność, dzieki wysokiemu kontastowi. Nie że TV razi w oczy bo tu chodzi o co innego. Na czarnej marynarce widać ciemne guziki.

 

definicja kontastu

Kontrast - parametr elektrooptyczny obrazu, który określa stosunek luminancji maksymalnej do luminancji minimalnej. Kontrast, ten współczynnik określający różnicę pomiędzy jasnością najciemniejszego i najjaśniejszego punktu na wyświetlaczu jest bardzo ważny z kilku względów. Po pierwsze monitor o wysokim kontraście, nawet gdy skonfigurujemy go do pracy z optymalną jasnością (do pracy biurowej jest to 150 cd/m2) będzie prezentował obraz wyraźny, czytelny, a zarazem przyjazny dla wzroku. Po drugie niższa jasność i jednocześnie wysoki kontrast pozwolą na uzyskanie lepszych barw, czerń stanie się bardziej zróżnicowana i głęboka, a biel zachowa odpowiednią jaskrawość.

 

hej skoro kontrast jest taki wazny i powoduje,ze wzrok sie nie meczy to jaki optymalnie musialby byc ?

polecicie mi jakis tv 32 cale do 2 tysiecy z dobrym kontrastem , szybka reakcja matrycy i 100 hz ? hd ready. ? samsungi podobno sa dobre . chce kupic amalo czasu juz mi zostalo . televizor ma byc tylko do grania, nie bede podlaczal tam zadnej anteny ani nic :D

 

Odnośnik do komentarza

ktos moze mi powiedziec czym sie rozni ten model LE32A656 od tego LE37A551 ? bo cena jest podobna a ten drugi ma wiecej cali i mozna go dostac z 50zl taniej :)z porownania parametrow wychodzi ze maja to samo. wiec automatycznie nasuwa sie mysl ze ten 32 powinien byc tanszy :)

 

pozdrawiam

Edytowane przez kubson
Odnośnik do komentarza
ktos moze mi powiedziec czym sie rozni ten model LE32A656 od tego LE37A551 ? bo cena jest podobna a ten drugi ma wiecej cali i mozna go dostac z 50zl taniej :)z porownania parametrow wychodzi ze maja to samo. wiec automatycznie nasuwa sie mysl ze ten 32 powinien byc tanszy :)

 

pozdrawiam

Przecież to dwie różne serie, A5 i A6. (LE 32'A656 i LE 37'A551)

Edytowane przez Wampis
Odnośnik do komentarza

Dokładnie, A6 w 32' nie ma 100H, myślałem tak jak Jędrek, ale jest inaczej. Każdy TV z serii A6 ma za to 4 HDMI (3 w A5). Jeśli chodzi o wybór 37A5, a 32A6 to jeśli uważasz, że te dodatkowe cale ci się przydadzą (np. siedzisz na kanapie, a nie na fotelu dowolnie oddalonym od telewizora, korzystasz z TV we dwie osoby lub więcej) to lepiej brać większy, a wcale nie gorszy.

Odnośnik do komentarza

100Hz w LCD działa inaczej niż w CRT. Tam chodziło o to aby obraz nie migotał. LCD z zasady nie migocze, wolne wygasanie piksela ( dlatego mamy również smużenie)

100Hz w LCD działa tak że do każdego obrazu dodany jest pół obraz. Dzięki temu mamy większą płynność.

http://www.behardware.com/articles/641-3/1...-afterglow.html

 

Sony seria Z jako pierwszy TV wprowadził technologię 200 HZ.

 

Zacytuje kolege

 

Co to są w ogóle te Hz w oznaczeniach TV i co dają? Chodzi oczywiście o to, aby wyświetlany obraz był super płynny i został sprytnie ukryty tzw. juddering czyli nieprzyjemne dla oka skoki w obrazie przy specyficznych ruchach kamery. Widać to bardzo dobrze np. gdy na początku filmu pojawia nam się logo Universal Studio. Możecie sami tego spróbować. Na panelach bez 100Hz skacze niemiłosiernie (widzi to ten kto zobaczył chociaż raz życiu tryb 100Hz) ale już ze wsparciem 100Hz zachowuje się całkiem inaczej. Na jednych panelach lepiej a na innych gorzej. Są jeszcze inne przypadki gdzie to dobrze widać i postaram się Wam to opisać w poniższym tekście

Motionflow 100Hz – pomiędzy dwie ramki wyświetlanego obrazu, wstawia się nową – dodatkową ramkę – obliczoną na podstawie tych, że dwóch. Proces obliczania jest oparty na porównaniu informacji z pierwszej i drugiej ramki, ruchu – prędkości, wektora, oraz zmienności elementów występujących na ekranie ( szybko, średnio szybko i wolno zachodzące zmiany ). Na podstawie tych informacji wstawiona ramka nie powoduje poklatkowego ruchu – staje się równy

 

Motionflow 200Hz – zasada podobna jak w przypadku 100Hz, z tą różnicą, że pomiędzy pierwszą a drugą ramkę są wstawiane 3 – sposób przeliczania i wkładania jest dokładnie taki sam. Dodać należy że w obydwu przypadkach zawsze ramki, na podstawie których są obliczane nowe obrazy jest oczyszczana z szumu i poprawiana jakość – stąd nie ma konieczności przeprowadzania takiego samego trybu na pozostałych ramkach – powielane są już poprawione ramki.

 

Dla nie których to może być bełkot wink.gif ale jakoś trzeba to opisać. A jak ma się to w rzeczywistości? No cóż... w końcu obraz jest naprawdę płynny wtedy, gdy ustawimy opcję Motionflow na standard, bez męczącego efektu "Mody na sukces" czyli telenoweli brazylijskiej tongue.gif W końcu wspólnie z ekipą testującą zobaczyliśmy obraz płynny, naturalny i nadal filmowy, bez efektu sztuczności. Moja rada dla inżynierów z Sony: proszę! Usuńcie opcję maksymalną w trybie Motionflow. Kto z tego korzysta? Jest ona zupełnie zbędna skoro w trybie standard mamy tak dobrą płynność. Ale ok. Może są osoby, które lubią taki obraz. W sumie lepszy wybór niż jego brak.

 

 

PS3 + 200Hz = coś ciekawego ; )

 

Ciekawa sytuacja nastąpiła po sprawdzeniu gier oraz potraktowaniu ich trybem 200Hz. W wielu modelach LCD w momencie odpalenia konsoli, tryb 100Hz stawał się nie dostępny albo był całkowicie niewidoczny. Szczególnie ciekawiło mnie zawsze co by się stało, gdyby grę w 30fps potraktować trybem 100Hz. Słuchajcie. Jak odpaliłem na PS3 SEGA REALLY, moje oczy zobaczyły coś ciekawego. Dla mnie, minusem tej pozycji było właśnie zejście do 30FPS. Jak można grać w taką grę bez 60FPS? 30FPS zabija ducha i grywalność! I co ciekawe, po odpaleniu trybu 200Hz na maksa (czyli może jednak warto by taka opcja została ; ) ) gra wygląda jak w 60FPS. LOL to już jakieś czary mary. Oczywiście zdarza się, że momentami mamy wrażenie, że to nadal 30FPS ale jest widoczna poprawa! Czyli sam telewizor jest w stanie wpłynąć na jakość gry! Kto by pomyślał.

 

To czy plazma się wypala to fakt, wypala się podobnie jak Telewizory i monitory CRT. żywotność Nowych plazm osiąga poziom 100000 godzin, przeciętna żywotność LCD to 600000 godzin.

Plazma nie smuży i nie ma takich problemów z ruchem jak lcd.

Edytowane przez mobie
Odnośnik do komentarza
100Hz w LCD działa inaczej niż w CRT. Tam chodziło o to aby obraz nie migotał. LCD z zasady nie migocze, wolne wygasanie piksela ( dlatego mamy również smużenie)

100Hz w LCD działa tak że do każdego obrazu dodany jest pół obraz. Dzięki temu mamy większą płynność.

http://www.behardware.com/articles/641-3/1...-afterglow.html

 

Sony seria Z jako pierwszy TV wprowadził technologię 200 HZ.

 

Zacytuje kolege

 

Co to są w ogóle te Hz w oznaczeniach TV i co dają? Chodzi oczywiście o to, aby wyświetlany obraz był super płynny i został sprytnie ukryty tzw. juddering czyli nieprzyjemne dla oka skoki w obrazie przy specyficznych ruchach kamery. Widać to bardzo dobrze np. gdy na początku filmu pojawia nam się logo Universal Studio. Możecie sami tego spróbować. Na panelach bez 100Hz skacze niemiłosiernie (widzi to ten kto zobaczył chociaż raz życiu tryb 100Hz) ale już ze wsparciem 100Hz zachowuje się całkiem inaczej. Na jednych panelach lepiej a na innych gorzej. Są jeszcze inne przypadki gdzie to dobrze widać i postaram się Wam to opisać w poniższym tekście

Motionflow 100Hz – pomiędzy dwie ramki wyświetlanego obrazu, wstawia się nową – dodatkową ramkę – obliczoną na podstawie tych, że dwóch. Proces obliczania jest oparty na porównaniu informacji z pierwszej i drugiej ramki, ruchu – prędkości, wektora, oraz zmienności elementów występujących na ekranie ( szybko, średnio szybko i wolno zachodzące zmiany ). Na podstawie tych informacji wstawiona ramka nie powoduje poklatkowego ruchu – staje się równy

 

Motionflow 200Hz – zasada podobna jak w przypadku 100Hz, z tą różnicą, że pomiędzy pierwszą a drugą ramkę są wstawiane 3 – sposób przeliczania i wkładania jest dokładnie taki sam. Dodać należy że w obydwu przypadkach zawsze ramki, na podstawie których są obliczane nowe obrazy jest oczyszczana z szumu i poprawiana jakość – stąd nie ma konieczności przeprowadzania takiego samego trybu na pozostałych ramkach – powielane są już poprawione ramki.

 

Dla nie których to może być bełkot wink.gif ale jakoś trzeba to opisać. A jak ma się to w rzeczywistości? No cóż... w końcu obraz jest naprawdę płynny wtedy, gdy ustawimy opcję Motionflow na standard, bez męczącego efektu "Mody na sukces" czyli telenoweli brazylijskiej tongue.gif W końcu wspólnie z ekipą testującą zobaczyliśmy obraz płynny, naturalny i nadal filmowy, bez efektu sztuczności. Moja rada dla inżynierów z Sony: proszę! Usuńcie opcję maksymalną w trybie Motionflow. Kto z tego korzysta? Jest ona zupełnie zbędna skoro w trybie standard mamy tak dobrą płynność. Ale ok. Może są osoby, które lubią taki obraz. W sumie lepszy wybór niż jego brak.

 

 

PS3 + 200Hz = coś ciekawego ; )

 

Ciekawa sytuacja nastąpiła po sprawdzeniu gier oraz potraktowaniu ich trybem 200Hz. W wielu modelach LCD w momencie odpalenia konsoli, tryb 100Hz stawał się nie dostępny albo był całkowicie niewidoczny. Szczególnie ciekawiło mnie zawsze co by się stało, gdyby grę w 30fps potraktować trybem 100Hz. Słuchajcie. Jak odpaliłem na PS3 SEGA REALLY, moje oczy zobaczyły coś ciekawego. Dla mnie, minusem tej pozycji było właśnie zejście do 30FPS. Jak można grać w taką grę bez 60FPS? 30FPS zabija ducha i grywalność! I co ciekawe, po odpaleniu trybu 200Hz na maksa (czyli może jednak warto by taka opcja została ; ) ) gra wygląda jak w 60FPS. LOL to już jakieś czary mary. Oczywiście zdarza się, że momentami mamy wrażenie, że to nadal 30FPS ale jest widoczna poprawa! Czyli sam telewizor jest w stanie wpłynąć na jakość gry! Kto by pomyślał.

 

To czy plazma się wypala to fakt, wypala się podobnie jak Telewizory i monitory CRT. żywotność Nowych plazm osiąga poziom 100000 godzin, przeciętna żywotność LCD to 600000 godzin.

Plazma nie smuży i nie ma takich problemów z ruchem jak lcd.

 

ok,ale czy gry to wykorzystuja ? pewnie telewizja tak , ale jak z grami 50 i 60 hz? i czy np skoro tv ma reakcje matrycy 8 ms i 100 hz a drugi tv ma reakcje matrycy 4 ms i nie ma 100 hz to ktory tv wybrac?

Odnośnik do komentarza

Ten który ma dobre 100HZ. Czas reakcji jest tak podawany aby było ładniej na papierku. w rzeczywistości jest sporo większy.

Mój stary Sharp RD2 w grach wykorzystywał 100Hz. w taki sposób że gry działające w 30 klatkach były płynniejsze. Była nie stety wada, że nad przedmiotami robiła się aureola.

Odnośnik do komentarza

Pochwalony!

Jako, iż nie mam najmniejszego pojęcia o HD postanowiłem zasięgnąć Waszej rady.

Od jakiegoś czasu myślę o kupnie TV do mojego x360, bo ile można grać na zwyklym Tv.

Wobec powyższego chciałem się spytać czy ten tv - http://www.123rtv.pl/Produkty/LG/TV-LCD-42LG3000_291.html nadaje się do giercowania.

Widzę że czas reakcji dość duży, ale nie mam pojęcia co do reszty parametrów. Ogólnie wiadomo że nie ma co się cudów spoedziewać za tą kase, ale ciekaw jestem czy to calkowity szajs czy cos w miare porządnego.

Będę dźwięczny za wsie porady

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...