Skocz do zawartości

Current-geny a HDTV


Czoperrr

Rekomendowane odpowiedzi

tak LE32A656 jest dobry ale napewno nie najlepszy (jakośc samsungów w porównaniu do sony zostawia wiele do życzenia) jednak chyba lepszym wyborem jest sony bravia a dokładniej modele takie sobie zobacz sony kdl V4500, sony kdl W4000. Wszystko jeszcze zależy do czego to będzie jak do samych gier to samsung jest ok ale jak do np. filmów blu-ray czy telewizji hd i gier no to sony. Poczytaj sobie na forach o hd takich jak np hdtvpolska o modelach a656, v4500 i w4000. Ja bym brał w4000 jest najlepszy z tych 3 ale nie wiem czy cena nie bedzie jakiaś w granicach 2500-3000zł ale może i za 2500 go dostaniesz. A ten v4500 (już napewno będzie za 2500) to ma prawie tosamo co w4000 tylko że nie jest fullhd ale czy przy 32 calach potrzebne tak naprawde jest 1080p?. Moim zdaniem za mała przekątna aby była jakas znaczna różnica między 720p a 1080p a gry z ps3 i tak w 90% działają maks w 720p. Ale jak masz mozliwośc brania w4000 to ja bym się nawet nie zastanawiał bo on juz ma fullhd i nie ma co gdybac w 32 calach jest super. A jak wybór zostanie ci miedzy v4500 a le32a656 to ja bym chyba i tak brał sonego ma lepsze wszystkie inne parametry i lepszy kolor, kontrast itd a 720p przy 32 calach i tak wystarczy chyba.

Odnośnik do komentarza
tak LE32A656 jest dobry ale napewno nie najlepszy (jakośc samsungów w porównaniu do sony zostawia wiele do życzenia) jednak chyba lepszym wyborem jest sony bravia a dokładniej modele takie sobie zobacz sony kdl V4500, sony kdl W4000. Wszystko jeszcze zależy do czego to będzie jak do samych gier to samsung jest ok ale jak do np. filmów blu-ray czy telewizji hd i gier no to sony. Poczytaj sobie na forach o hd takich jak np hdtvpolska o modelach a656, v4500 i w4000. Ja bym brał w4000 jest najlepszy z tych 3 ale nie wiem czy cena nie bedzie jakiaś w granicach 2500-3000zł ale może i za 2500 go dostaniesz. A ten v4500 (już napewno będzie za 2500) to ma prawie tosamo co w4000 tylko że nie jest fullhd ale czy przy 32 calach potrzebne tak naprawde jest 1080p?. Moim zdaniem za mała przekątna aby była jakas znaczna różnica między 720p a 1080p a gry z ps3 i tak w 90% działają maks w 720p. Ale jak masz mozliwośc brania w4000 to ja bym się nawet nie zastanawiał bo on juz ma fullhd i nie ma co gdybac w 32 calach jest super. A jak wybór zostanie ci miedzy v4500 a le32a656 to ja bym chyba i tak brał sonego ma lepsze wszystkie inne parametry i lepszy kolor, kontrast itd a 720p przy 32 calach i tak wystarczy chyba.

Wszystko ładnie pięknie, ale jak współpracuje z kompem? Bo Samsungi to po prostu mistrzostwo - podłączasz i się już niczym nie przejmujesz. Panasonic za to ssał i połykał (po D-SUB).

Tv do 3 tys. do grania na konsoli (jeszcze nie wiem jakiej) i N'ki.

Co polecacie???

Zobacz Samsunga LE37A656. Jest FullHD i ma 100Hz. Kosztować powinien właśnie do 3000zł. Ale Jędrek być może lepiej się zna, bo ja Sonych nigdy nie brałem pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
v4000 jest gorszy od a656 to raz,

w4500 nie ma w 32 calach do dwa,

w4000 jest lepszy od a656 ale do 2500 zl go sie nie dostanie to trzy,

v4000 wbrew pozorom jest duzo gorszy od w4000 (nie ta sama czern np),

 

Przeczytaj to co napisałem jeszcze raz bo coś ci sie pomyliło ja nawet nie wymieniłem modelu v4000 (słaby) ani w4500 (za drogi i nie ma go w 32 calach). Wymieniałem modele W4000, V4500 i A656. I tak jak napisałem najlepszy W4000 ale jak brak troche funduszy to V4500 który raczej jest lepszy od a656.

 

ps. I W4000 vs. V4500 to prawie to samo ale w tym V nie ma fullhd.

 

Wszystko ładnie pięknie, ale jak współpracuje z kompem? Bo Samsungi to po prostu mistrzostwo - podłączasz i się już niczym nie przejmujesz. Panasonic za to ssał i połykał (po D-SUB).

 

Do PC to chyba lepsze sa Samsungi w tym SONY W4000 PC działa wszystko ok i ładnie ale np. po d-sub wyciągniesz max 1600x1200 czyba rozdziałke ale napewno nie fullhd, rozdziałke 1920x1080 osiągniesz jak podepniesz go po hdmi a po d-sub nie. Ale tak to działa ładnie z PC ale w tej dziedzinie to akurat lepszy troszke jest samsung a reszta jak filmy hd, tv hd, czy gry to soniak.

 

 

Edytowane przez rafal180
Odnośnik do komentarza
ale np. po d-sub wyciągniesz max 1600x1200 czyba rozdziałke ale napewno nie fullhd, rozdziałke 1920x1080 osiągniesz jak podepniesz go po hdmi a po d-sub nie.

No właśnie i dlatego dla mnie w grę wchodziły tylko Samsungi. 1600x1200 to chyba nawet nie jest widescreen tylko zwykłe 4:3, a poza tym obraz w rozdzielczości innej niż natywna panelu jest nie dość że brzydki, to jeszcze przesunięty. Jakby się jeszcze udało ustawić 1366x760 (HDReady) to by było w miarę ok, ale fakt faktem - nie jest to FullHD. U mnie bynajmniej tak jest, że obraz po D-SUB mam ładny i proporcjonalny tylko w rozdzielczościach 1920x1080 (natywna) i 1366x760 (no i być może jakichś mniejszych, których nawet nie sprawdzałem). Tak więc starszych laptopów bez wyjść HDMI nie ma w sumie sensu podpinać do tego Soniaka. A czasami takie ficzery są kluczowe, więc jeśli ktoś ma zamiar dużo filmów oglądać z kompa po D-SUB to niech nawet się nie zastanawia i bierze Samsunga. A jak dla mnie warto z tego korzystać, bo nawet zwykłe XviDy nie wyglądają tak źle. Myślałem że będzie gorzej i byłem mile zaskoczony.

 

Odnośnik do komentarza

spytam jeszcze raz , konkretniej.

 

Witam , mam maksymalnie 2500zł na kupno nowego TV i mam spory dylemat. Jaka marka , jaki model , Full HD czy HD Ready? Pod TV będzie podpięty dekoder cyfry oraz konsola XBOX 360 i to właśnie konsola jest głównym powodem dla którego chce zmienić telewizor. Będzie on stał w pokoju 12m kwadratowych więc raczej nie będę na niego patrzał ze zbyt dużej odległości. Teraz moja wielka prośba pomóżcie coś wybrać , jeśli chodzi o przekątną to najchętniej widział bym 37" , ale może się mylę , jeśli tak to mnie poprawcie. Z góry wielkie dzięki

Odnośnik do komentarza

hej, mam dylemacik.

nastepne swieta nadchodza i wreszcie kupno tv lepszego niz crt 32:D staje sie faktem...

od roku bylem mocno nastawiony na model Sony Bravia 46X3500..ale wyszło tego ustrojstwa teraz więcej i sie gubie...

jakby mi ktoś doradził który i dlaczego brać to będe dozgonnie wdzięczny..i w miarę szybko proszę bo musi sie z choinka jakos komponowac:D...

Bravia 46X3500/ 46X4500[tylko ta cena..i jakby ktos wiedzial jak sprawuje sie ten mniejszy model-40 bez LED] 46Z4500...może inne typy? albo jakieś produkty konkurencji trzymające poziom[ale nie plazmy, bardzo oświetlony pokój]

czekam na porady i pozdrawiam.

Edytowane przez patryk13
Odnośnik do komentarza
2 stówki chyba 4 ;). Z tego co patrzałem to ceny tego tv zaczynają sie od 2250 zł, a ten do którego dałeś linka to jest z wyprzedaży i jest zaznaczone że posiada ryski.

Jeszcze jakieś propozycje?

A co sądzicie o 32LG3000 będzie lepszym wyborem niż LE32A451C1?

Z tymi 2 stówkami to chodziło mi o Twój limi 1800zł :) A infa o ryskach nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...