Skocz do zawartości

Final Fantasy XIII


Enkidou

Rekomendowane odpowiedzi

No to brakują mi tylko bronie z gilgamesh co i wpadnie treasure hunter.....mam nadzieję, że się nigdzie nie pomyliłem bo się potne i nawet nie wiem czy chęć posiadania thema Fang tutaj sprawi, żebym przeleciał przez acc i bronie jeszcze raz xD....tylko ten milion gil.....trzeba wrócić na żółwie arghh..

Odnośnik do komentarza

Wreszcie doszedłem do gran pulse, wykonałem 3 misje i mam pytanko jak zwykle, co teraz ? gdzie pakować postacie ? Wykonywać w miarę możliwości misje i przy okazji zbierać expa, a może macie jakaś fajną miejscówkę ?

Odnośnik do komentarza

Wreszcie doszedłem do gran pulse, wykonałem 3 misje i mam pytanko jak zwykle, co teraz ? gdzie pakować postacie ? Wykonywać w miarę możliwości misje i przy okazji zbierać expa, a może macie jakaś fajną miejscówkę ?

W północnej części Gran Pulse jest "duet" Behemoth King i Megistotherian, którzy walczą ze sobą dzięki czemu zawsze mamy pre-emptive strike. Najpierw trzeba załatwić Behemota, żeby przypadkiem się nie przetransformował ;) Za walkę jest 6600CP, więc całkiem sporo jak na ten moment gry - tutaj jest filmik z tą walką - ale IMHO nie ma sensu za długo się pakować w tym miejscu, lepiej pokonać ostatniego bossa z rozdziału 11 i wtedy zgarnąć Growth Egg, które daje CPx2.

 

W końcu dzisiaj wpadła mi PLATYNKA za FF XIII :D ogólnie wszystko włącznie z Platyna pochłonęło mi 104 godz.

 

Teraz odstawiam Finala na półkę i czekam z utęsknieniem na kolejne części. Pozdrawiam Wszystkich

Ja też dzisiaj zgarnąłem platynę :) W sumie to nie było jakichś trudnych pucharków, co najwyżej niektóre monotonne, ze względu na to, że nie ma jakiejś prostej metody na kasę poza farmieniem żółwi. W sumie szkoda, że nie można walczyć z

 

Titanem

 

Odnośnik do komentarza
Gość Kalinho

jako fan serii oraz biedny student pytam:

 

co warto kupić: FF VII, VIII i IX z PSS czy FF XIII?

 

straszne rzeczy ludzie wypisują o tym XIII FF a prawda jest przecie taka, że żaden FF nie był grą dobrą. imo wszystkie FF były bardzo dobre a to czy ktoś lubił VII czy VI to była tylko kwestia gustu. Pytanie czy z FF XIII jest doprawdy aż tak źle, że jest to tylko dobra gra i nic więcej?

Odnośnik do komentarza

FF VII bylo epickie i gra wszechczasow,tak jak FF VIII a nie "bardzo dobre",ale to nie temat na klocenie sie ot to,zwlaszcza ze jestem fanbojem FF i mnie nic nie przekona=D

 

Nie jest tak zle,poprostu niektorzy za duzo od niej wymagali i powyobrazali sobie nie wiadomo co,tak jak z Heavy Rain. Na poczatku troche przeklinalem na FF 13,ze do dupy i w ogole,ale im dluzej gram tym bardziej mi sie podoba a fabula mocno mnie wciagnela,moglo byc o wiele lepiej bo niestety square poszlo na latwizne z liniowoscia i brakiem "zwiedzania" miast i jak juz powiedzialem moglo i POWINNO byc lepiej,ale gra sama w sobie jest bardzo dobra,system walki i muzyka kosza czache:)

 

Co do Twojego pytania,jesli jestes bardzo BIEDNY a masz duzo wolnego czasu to masz tak naprawde dwie opcje;p

 

Zakupic teraz FF 7,8 i 9 i spedzic przy nich naprawde sporo milego czasu (starcza na dlugo),przy okazji ciulajac na 13-stke i kupic kiedys uzywke,albo teraz kupic uzywana FF 13 za mniejsze pieniadze,szybko przejsc,odsprzedac na znanym serwisie aukcyjnym i kupic FF 7,8 i 9.

Odnośnik do komentarza
W północnej części Gran Pulse jest "duet" Behemoth King i Megistotherian, którzy walczą ze sobą dzięki czemu zawsze mamy pre-emptive strike. Najpierw trzeba załatwić Behemota, żeby przypadkiem się nie przetransformował ;) Za walkę jest 6600CP, więc całkiem sporo jak na ten moment gry - tutaj jest filmik z tą walką - ale IMHO nie ma sensu za długo się pakować w tym miejscu, lepiej pokonać ostatniego bossa z rozdziału 11 i wtedy zgarnąć Growth Egg, które daje CPx2.

 

Obawiam się, że jestem za słaby na ten myk. moje postacie mają od 1500~3000 HP a siły od 300~550 więc mi chodzi o coś hm słabszego :P Chyba, że faktycznie pójdę po to jajko :)

Odnośnik do komentarza

Żeby zabić Neochu to musisz mieć dobrego sentinela to raz, Van musi mieć death to dwa....nie do zrobienia przed post game, gdyż death u Van to stage 10 crystarium, które odblokowuje się po przejściu gry. No chyba, że jest się już tylko na farmieniu broni i wielkiego niebieskiego żółwia rozwala się w 4 minuty....ja np Ochu i Neochu już sobie zerguje i tyle, żadnych deathów itp, czysty zerg zerg zerg lol....ale na tym etapie to już każdy ma growth egg....

 

Dawać mi tu DLC :(

Odnośnik do komentarza

Ogólnie w story nie trzeba grindować, ja przynajmniej nie grindowałem, aż do pierwszego dojścia do GP, więc ciężko mi odpowiedzieć na twoje pytanie.

 

Za to ja mam pytanie do platynowców, pełen radości idę do robota a tu kupa ;p więc pytanie, czy wszystkie tier 1 bronie, muszę przerobić na tier 2? wiem, że tier 3, wystarczy mieć po jednym dla każdej postaci, ale tier 2?

Na bank miałem w ekwipunku kiedyś i mam teraz wszystkie tier 1, i wszystkie acc jakie w grze występują....więc stawiam, że tier 2 blokuje mi trofeum...

 

 

EDIT:

typos.

Edytowane przez sakiu
Odnośnik do komentarza

Sakiu, jezeli robisz tak jak ja za pierwszym razem czyli metoda "pewnie to juz mialem" to mozesz sie troche poirytowac jak ja swego czsu :P

Najlepiej jest miec przed soba liste z wszystkimi broniami i akcesoriami, a potem odchaczac to co napewno(na 100%) masz/miales.Ja bylem taki pewny, ze wszystko mam, a umknal mojej uwadze Fire Charm na Gran Pulse, a bylem taki pewny, ze wszystko mam :P

Powodzonka z zebraniem wszystkiego ;) (theme Fang zdobi moje XMB :) )

Odnośnik do komentarza

Sanryu @ Robię tak i cała lista acc jest pokreślona, nie myślałem, że muszę tier 1 do tier 2 na wszystkich broniach dla każdej postaci zrobić, co jest totalnym przegięciem, nie dość, że trzeba 11 scarletitów co już mam >.>, to po tyle samo innych i do tego adamantite za 220k dla chyba 5-6 broni? LOL! Przegięli w SE .....

Odnośnik do komentarza

Pytanko odnosnie broni i acc , poza zrobieniem Tier3 dla wszystkich nalezy zrobic wszystkie Tier2.

 

Pytanie jest takie , czy wystarczy wbic Tier2 czy trzeba go tez wymaksowac?, to samo tyczy sie niektorych acc , np. z Ribbon

 

zrobie Superribbon , czy musze go wymaksowac?

 

Oczywiscie chodzi mi o zdobycie trofeum.

 

Nie, nie musisz wymaksowywac. Wystarczy upgrade'owac do wyzszego poziomu (i dzieki niebiosom :P )

Odnośnik do komentarza

Żeby zabić Neochu to musisz mieć dobrego sentinela to raz, Van musi mieć death to dwa....nie do zrobienia przed post game, gdyż death u Van to stage 10 crystarium, które odblokowuje się po przejściu gry. No chyba, że jest się już tylko na farmieniu broni i wielkiego niebieskiego żółwia rozwala się w 4 minuty....ja np Ochu i Neochu już sobie zerguje i tyle, żadnych deathów itp, czysty zerg zerg zerg lol....ale na tym etapie to już każdy ma growth egg....

Death jest na 9 poziomie Crystarium, więc można załatwić Neochu zaraz po ubiciu ostatniego bossa z 11 rozdziału (sam tak zrobiłem). Oczywiście, jeżeli ktoś chce go zatłuc w "tradycyjny" sposób to przed post game raczej ciężka sprawa.

Odnośnik do komentarza

Głupie pytanie, ale chyba coś mi umknęło...

1. Jak skorzystać z usług chocobosów? Biega mi kilka po GP, ale za cholerę nie umiem ich dosiąść - po prostu ganiam za nimi i tyle... Co robię źle, albo czego nie zrobiłem?

2.Czy jest jakiś sposób aby na bieżąco sprawdzić które misje od kamieni na GP mam zrobione, oraz który kamień daje dostęp do kolejnej? Nie wiem ile zrobiłem (koło 15 myślę),i nie mogę znaleźć kolejnego (na rozsądnym poziomie, bo powyżej 50 misji kamieni jest sporo). Nie wierzę ,że nie da się tego sprawdzić i trzeba biegać po całym GP i szukać... ? Pewnie coś przegapiłem...

Na ostatnim bossie też stoję, ale tu jeszcze kilka możliwości zostało...

Ech... Chyba za stary jestem, albo za głupi na iRPG...

Odnośnik do komentarza

Żeby zabić Neochu to musisz mieć dobrego sentinela to raz, Van musi mieć death to dwa....nie do zrobienia przed post game, gdyż death u Van to stage 10 crystarium, które odblokowuje się po przejściu gry. No chyba, że jest się już tylko na farmieniu broni i wielkiego niebieskiego żółwia rozwala się w 4 minuty....ja np Ochu i Neochu już sobie zerguje i tyle, żadnych deathów itp, czysty zerg zerg zerg lol....ale na tym etapie to już każdy ma growth egg....

Death jest na 9 poziomie Crystarium, więc można załatwić Neochu zaraz po ubiciu ostatniego bossa z 11 rozdziału (sam tak zrobiłem). Oczywiście, jeżeli ktoś chce go zatłuc w "tradycyjny" sposób to przed post game raczej ciężka sprawa.

hmm no zobacz, byłem pewny, że to stage 10, ale to nie zmienia faktu, że zwykły ochu byłby stresujący, a co dopiero neochu ;p

Odnośnik do komentarza
%3Ca%20href=ognik.png">">"> Mam pytanie?Jestem w lokacji 13 a dokładnie na początku.Wróciłem sie do GP aby wykonać misję bo wcześniej ich nie zaczynałem.Podstawowe CP mam na lv 4 i nie chce się dalej odblokować.Słyszałem że po zabiciu bossa w chapter 11 odblokowuje się cały CP.Wygląda jednak na to że chyba muszę przejść bossa w CHA>13?Czy jak go przejdę nie zaliczając wszystkich gwiazdek po jego pokonaniu to będe mógł liczyć na odblokowanie wszystkich trofea?Czy jest możliwość ponownej walki z tym bossem?Sorry za pisownie ale jestem już po paru piwkach i cało dziennej sesji z finalem.Dzięki za odpowiedż. Edytowane przez ognik
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...