Skocz do zawartości

Ostatnio widziałem/widziałam...


aux

Rekomendowane odpowiedzi

Gran Torino- nie da się nie kochać Kowalskiego ;) Po ostatnich klapach, które oglądałem naprawdę byłem wdzięczny Bogu, że obejrzałem sobie coś konkretnego.

 

Slumdog Millionaire- Na wstępie- Salim jako nastolatek wygląda jak Jackson z teledysku thriller ;) Ciekawa bajeczka, w którą wplecione zostały dość hardkorowe obrazy z przeszłości głównego bohatera. Raczej film do obejrzenia z panną.

Odnośnik do komentarza
Wątpliwość/Doubt- Ten film jest stosunkowo mało znany w powrówaniu z tym co teraz jest grane na świecie. Nie dziwie się, mamy tutaj teatralny minimalizm i skupienie się na grze aktorskiej- to dzisiaj mało popularne :) Rzecz ma się o księdzu podejrzanym o pedofilie w katolickiej szkole. Fabuła jest jednak tylko pretekstem to pokazania buzujących emocji wtedy kiedy pozornie nic się nie dzieje. Czego tu nie ma ? Wątpliwości co do istoty wiary, co do seksualności, co do sprawiedliwości, co do wizji kościoła.Ufff. Saymour Hoffman i Streep nie wychodzą z formy, scena gdy

ksiądz przytula tego murzynka kiedy chłopcy mu dokuczają, musi chwytać za serce

. Bardzo dobre kino, nie ma tutaj łatwych wyborów 5+/6

Odnośnik do komentarza

Duchy Goi

 

Podobnie jak w "Amadeuszu", historyczne realia są w "Duchach Goi" jedynie pretekstem do opowiedzenia o sprawach uniwersalnych. Owszem, stroje z epoki odtworzono pieczołowicie, podobnie jak wnętrza królewskiego pałacu czy pracowni Francisco Goyi. Nie chodzi tu jednak o wierne ukazanie Hiszpanii podbitej przez Napoleona, lecz o ponadczasowe kwestie zdrady, kłamstwa i hipokryzji.
-filmweb

 

Bardem na poziomie, reszta tez nawet ;]

Ostatnia scena

śmierci i pożegnania Lorenza jakoś najbardziej wbiła mi się w pamieć - dzieci śpiewające przy zmarłym człowieku i biegające wkoło powozu prowadzonego przez sługę i żonę skazanego.

 

 

4+/6

Odnośnik do komentarza
Gość lukasz
Fountain- Strasznie sie zawiodłem. Nie dziwie się, że Darren po tym filmie był tak długo w niebycie. Hollywood dało mu większy budżet po sukcesie Requiem a tu taki zonk. (pipi) o czym ten film w ogóle jest ? Czego tam nie ma ? Drzewa życia, Indianie, Zen 0o Naprawdę sztuką jest nakręcić film tak urzekający wizualnie ,z interesującym podkładem muzycznym a przy tym tak biedny i nudny. 2+/6
Odnośnik do komentarza
Fountain- Strasznie sie zawiodłem. Nie dziwie się, że Darren po tym filmie był tak długo w niebycie. Hollywood dało mu większy budżet po sukcesie Requiem a tu taki zonk. (pipi) o czym ten film w ogóle jest ? Czego tam nie ma ? Drzewa życia, Indianie, Zen 0o Naprawdę sztuką jest nakręcić film tak urzekający wizualnie ,z interesującym podkładem muzycznym a przy tym tak biedny i nudny. 2+/6

nie zgadzam sie

Odnośnik do komentarza
Fountain- Strasznie sie zawiodłem. Nie dziwie się, że Darren po tym filmie był tak długo w niebycie. Hollywood dało mu większy budżet po sukcesie Requiem a tu taki zonk. (pipi) o czym ten film w ogóle jest ? Czego tam nie ma ? Drzewa życia, Indianie, Zen 0o Naprawdę sztuką jest nakręcić film tak urzekający wizualnie ,z interesującym podkładem muzycznym a przy tym tak biedny i nudny. 2+/6

nie zgadzam sie

 

Też się nie zgadzam. Jak na razie stawiam Fountain i Pi na równi, dwa najlepsze jego filmy, lepsze od Requiem, które też jest kawałem dobrego kina jednak mówimy tutaj tylko o twórczości tego reżysera.

 

Na pewno jest to dziwny film, odstający od pozostałych produkcji pana A. Poruszający temat inny niż tylko trudności życia ludzi (Pi i Requiem), wybiega trochę w bardziej fantastyczne tematy i może dlatego tak mi się podobał. Cała historia jest dość ciężka, bo rozkłada się na trzy płaszczyzny, które łączą się dopiero pod koniec. Prawda jest taka, że ten film ma tyle interpretacji ilu jest widzów, jeśli ktoś nie bierze pod uwagę metaforyczności scen (w sumie cały ten film to jedna wielka metafora) to się zawiedzie, bo rzeczywiście wtedy robi się z tego kicz.

 

Heh, Lukasz. Z tego co pamiętam w innym temacie Righteous Kill dałeś ocenę 2 ; ) No bez przesady.

Odnośnik do komentarza
Fountain- Strasznie sie zawiodłem. Nie dziwie się, że Darren po tym filmie był tak długo w niebycie. Hollywood dało mu większy budżet po sukcesie Requiem a tu taki zonk. (pipi) o czym ten film w ogóle jest ? Czego tam nie ma ? Drzewa życia, Indianie, Zen 0o Naprawdę sztuką jest nakręcić film tak urzekający wizualnie ,z interesującym podkładem muzycznym a przy tym tak biedny i nudny. 2+/6

nie zgadzam sie

 

Też się nie zgadzam. Jak na razie stawiam Fountain i Pi na równi, dwa najlepsze jego filmy, lepsze od Requiem, które też jest kawałem dobrego kina jednak mówimy tutaj tylko o twórczości tego reżysera.

 

Na pewno jest to dziwny film, odstający od pozostałych produkcji pana A. Poruszający temat inny niż tylko trudności życia ludzi (Pi i Requiem), wybiega trochę w bardziej fantastyczne tematy i może dlatego tak mi się podobał. Cała historia jest dość ciężka, bo rozkłada się na trzy płaszczyzny, które łączą się dopiero pod koniec. Prawda jest taka, że ten film ma tyle interpretacji ilu jest widzów, jeśli ktoś nie bierze pod uwagę metaforyczności scen (w sumie cały ten film to jedna wielka metafora) to się zawiedzie, bo rzeczywiście wtedy robi się z tego kicz.

 

Heh, Lukasz. Z tego co pamiętam w innym temacie Righteous Kill dałeś ocenę 2 ; ) No bez przesady.

Tym razem nie przyznaje racji lukaszowi, a jestem bardziej za poglądem użytkownika Osaka.

 

Odnośnik do komentarza

Ja się zgodzę poł na pół. Righteous Kill to film wybitnie słaby, natomiast Zrodło to podejście czysto estetyczne do kina. Stawiające raczej na doznania audiowizualne. Idealne połączenie obrazu z muzyką, ciekawie zrealizowany, a i też jakoś nie mam zboczeń na punkcie filozofii. Nie był też dla mnie nudny, wręcz przeciwnie.

Odnośnik do komentarza
Gość Orson
Fountain- Strasznie sie zawiodłem. Nie dziwie się, że Darren po tym filmie był tak długo w niebycie. Hollywood dało mu większy budżet po sukcesie Requiem a tu taki zonk. (pipi) o czym ten film w ogóle jest ? Czego tam nie ma ? Drzewa życia, Indianie, Zen 0o Naprawdę sztuką jest nakręcić film tak urzekający wizualnie ,z interesującym podkładem muzycznym a przy tym tak biedny i nudny. 2+/6

 

 

Biedny? Nudny? Masz specyficzny gust Lukaszu oj i to bardzo...

Odnośnik do komentarza
Fountain- Strasznie sie zawiodłem. Nie dziwie się, że Darren po tym filmie był tak długo w niebycie. Hollywood dało mu większy budżet po sukcesie Requiem a tu taki zonk. (pipi) o czym ten film w ogóle jest ? Czego tam nie ma ? Drzewa życia, Indianie, Zen 0o Naprawdę sztuką jest nakręcić film tak urzekający wizualnie ,z interesującym podkładem muzycznym a przy tym tak biedny i nudny. 2+/6

 

taka mala dygresja

Fountain -2006

Wrestler - 2008

to naprawde nie jest tak dlugo

Odnośnik do komentarza
Gość lukasz

Vicky Cristina Barcelona-ufff ale film, chyba rewelacja sezonu. Woody Allen o dwóch turystkach na wakacjach w Barcelonie a tak naprawdę o poszukiwaniu samego siebie. Sposób prowadzenia narracji i napięcie

od kiedy na ekranie pojawia się Maria Elena

godne starego mistrza.Do tego zastęp gwiazd typu Bardem i Scarlett Johanson grających jednak pod batutą Penelope Cruz (słuszna nominacja). Na deser Hiszpania, piękna jak nigdy, widziana oczami obcokrajowca. To się ogląda. 5/6

 

PS.

Pocałunek między Scarlett a Penelope

podobno został nagrodzony 10-minutowymi oklaskami na stojąco podczas festiwalu w Cannes.

Odnośnik do komentarza
Gość Orson

"pozwól mi wejść"- szwedzkie kino, jakże inne od tego, co proponuje nam Hollywood. Jest minimalistycznie, oszczędnie, momentami dziwnie. A przez to intrygująco. Dwunastoletni, gnębiony przez kolegów chłopiec i jego koleżanka 12 letnia (?) wampirzyca. Co z tego wyszło? Warto zobaczyć.

 

Nie wiem jaką ocenę miałbym wystawić....

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...