Skocz do zawartości

Ostatnio widziałem/widziałam...


aux

Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdzam. Są polskie napisy do Yattamana. Wystarczy odpalić napiprojekt:)

 

Przed chwilą oglądałem Call of Cthullu. Ten film stylizowany na czarno-biały/niemy z napisami:) Jak się człowiek wczuje w klimat to jest moc. Mi się od razu przypomniał megaklimatyczny Gabinet Doktora Caligari. Jednak film tylko dla zagorzałych fanów, który do szerszej publiki nie trafi z powodu tego jak został nakręcony i jakimi środkami:) A środkami małymi, ale z pomysłem. 7,5/10 jak ktoś się wkręci w czarnobiały niemy klimat to ocena wyżej.

Odnośnik do komentarza

[rec] - do momentu, kiedy wyjaśnia się o co w całej sytuacji chodzi, film jest po prostu świetny. Uczucie zaszczucia i zagubienia skutecznie przykuwa do ekranu. Do wspomnianego momentu ciśnienie miałem wysokie, ale po zatraceniu aury tajemniczości połowa uroku tego obrazu gdzieś umyka. Przez 40 min film zaje biście straszy samą atmosferą, później niestety już tylko w standardowy sposób - wyskakującymi straszakami i głośnym dźwiękiem. Boisz się, bo musisz. Zaznaczam, że film oglądałem o 13 i z dźwiękiem wprost z potężnych głośników laptopa i z ludźmi przeszkadzającymi w seansie, więc mogę mieć odbiór tego obrazu nieco zaburzony. Do rzeczy typu słabe aktorstwo, czy czasami nielogiczna praca kamery się nie przyczepiam.8/10 - nie wykorzystali w pełni potencjału całej historyjki.

Odnośnik do komentarza

Nowy Harry Porter.

 

Miałem pewnie wybrakowaną wersję, bo w mojej się nic nie działo aż do konca filmu, a przez ponad dwie godziny Hermiona uganiała się za Ronem i uczyli się jakichs eliksirów. Nie jestem fanem, ale poprzednie czesci mi sie podobały, bo lubie klimaty fantasy. Na tym filmie sie strasznie wynudziłem. 5/10

Edytowane przez gekon
Odnośnik do komentarza

The Tournament 2009 - Krwawy film akcji:) Glupie to jak but ale fajnie sie oglada. Fabula prezentuje sie nastepujaco: Co jakis czas w Anglii odywa sie specyficzny turniej w, ktorym udzial bierze 40 mordercow. Ich zadaniem jest wybic siebie nawzajem. Zwyciezca zgarnia 10mln$. Kazdy z zawodnikow ma wszczepiony nadajnik-bombe, ktora po przekroczeniu 24 godzin (bo tyle trwa turniuej) exploduje. Pozostac przy zyciu moze zostal tylko jeden, wiec odpadaja jakies wspolprace etc. To tyle z fabuly

Film wyglada jak jakies gierka online z trybem deathmatch. Kazdy kazdemu chce leb rozpi,erdolic, ale robia to fachowo. Masa krwi, flakow, brutalnych bojek, headszoty etc. Jest efekciarko, czasami az za bardzo ale oglada sie to spoczko. W sumie dawno tego typu filmu nie bylo wiec przyejalem go z otwartymi ramionami. Byc moze gdyby powstal w latach 80-90 to darzyłbym go kultem;]

7/10

 

kvlt ujecie

 

33etvtt.jpg

Odnośnik do komentarza

Full Metal Jacket - Wiadomo, "pierwsza czesc" wymiata absolutnie, moge ogladac na okraglo. Mistrzostwo. Natomiast czesc wietnamska rowniez mi sie podobala. Kiedys sie na niej troche nudzilem, ale to jednak jest zayebiste. Super film. Brutalny i mocny

8/10

 

- Zabiłem już 1157 żółtków. I 50 bawołów. Wszystkie trupy oficjalnie zweryfikowane.

- Kobiety i dzieci też?

- Czasami.

- Jak możesz zabijać kobiety i dzieci?

- To nietrudne. Wolniej biegają, więc lepiej celujesz.

Odnośnik do komentarza

Nowy Harry Porter.

 

Miałem pewnie wybrakowaną wersję, bo w mojej się nic nie działo aż do konca filmu, a przez ponad dwie godziny Hermiona uganiała się za Ronem i uczyli się jakichs eliksirów. Nie jestem fanem, ale poprzednie czesci mi sie podobały, bo lubie klimaty fantasy. Na tym filmie sie strasznie wynudziłem. 5/10

 

podpisuje sie rekami i nogami

 

Pojutrze- az mi sie zimno zrobilo podczas ogladania tego filmu :D kawal porzadnego kina 8+/10

Bulworth- tez przyjemnie sie ogladalo ale bez jakis rewelacji 7+/10

Punisher: War zone- bardzo "przyjemna" jadka duzo krwi i flakow nie wiem kto narzekal ze za malo brutalne. 8/10

The Shawshank Redemption- 10/10 wiecej chyba nie trzeba

Odnośnik do komentarza

9 - krótki i zgrabny film, ale z przesadzonym patosem zdziebko...ogólnie jednak lekko się ogląda.

 

Harry Garncarz & the Half Blood Prince - kuźwa, po co pisać książkę czy kręcić film tylko po to by wyjaśnić kto jest księciem? Hermiona bujająca się w rudzielcu z upy, Harry nudzący jak nigdy i te jego nieudolne próby walki ze złem choć ponoć jest potężniejszy od samego Voldemorta. Pierdoła za koła, a lichy za szprychy. Nuda i nic więcej. Nie polecam!!!

Odnośnik do komentarza

Public Enemies - Mann bez wyrazu. Jedynie przeciętne role, nawet Deep nie uratował tego filmu. Nie można powiedzieć, że się nudziłem, ale niech gość przestanie nagrywać filmy tą metodą cyfrową bo czułem jak bym oglądał jakiś droższy serial a nie film autora ultra, mega genialnej "Gorączki". Słabiutko 5+/10

Dom woskowych ciał - Najlepszy z najgorszych horrorów klasy B. A że leciał w tv wczoraj to się trochę odmóżdżyłem. Popatrzeć na dupeczki(choć w sumie Paris to pasztet, ta druga "dziewczyna z sąsiedztwa" za to zacna), pośmiać się, szkoda że ani raz nie przestraszyć. 6/10

Vanilla sky - Naczytałem się, że to taki mindfuck i się zawiodłem. Fabuły nie zrozumie chyba tylko ćwierć inteligent. Wszystko na końcu pięknie wyjaśnione. I w sumie to największa wada filmu. Wolę jak u Lyncha przez kilka dni po seanse zastanawiać się "o co (pipi) tam chodziło?". Dobre role, nawet Tom dał radę. 8/10

Odnośnik do komentarza

Anioly i Demony - w przypadku pierwszej czesci, ksiazka mnie porwała, a film troche zawiodl.Tutaj nie czytalem knigi (zaluje) , a film srednio sie podobał.

jedynie scena

palenia tego klechy

dala odorobine radosci...

W ksiazce napewno cala intryga bylaby lepiej przedstawiona, film po prostu nei zodlal tego przekazac, tak mysle.

 

2+/6

Odnośnik do komentarza

Turniej - kiedy dziewczyna powiedziała mi co oglądamy, sugerując się tytułem i jej gustem zapytałem: "kolejny film o tańczeniu??", na co odpowiedziała "nie, o zabijaniu" i to byłoby na tyle w kwestii krotkiego podsumowania ; ). Typowy film akcji do obejrzenia na raz, aktorsko bardzo kiepsko, fabularnie do przewidzenia, ogolnie kiepścizna. 5+/10

 

Sierota - niezly thriller. Rodzice po stracie dziecka decyduja sie zaadoptowac 9-letnia dziewczynke. Jak sie mozna spodziewac mała staje sie powodem wielu problemow. Film trzyma w napieciu i zaskakuje zakonczeniem. Zdarzaja sie oczywiscie momenty wywolujace frustracje u widza, ale mimo to polecam obejrzec. Swoja droga - troche psychiczna rola dla tak mlodej aktorki jak ta, ktora grala tu tytulowa role. 7+/10

 

Piła VI - troche parodoks, bo to go,wno mi sie nawet podobalo. Oczywiscie jest to typowy średniak i nijak ma sie szczegolnie do czesci pierwszej, ktorej nie ma juz co rozpamietywac, bo kazda kolejna jest tylko nastepna porazka w odniesieniu do pierwowzoru, ale oglada sie to w miare dobrze, majac przy tym odpowiednie nastawienie, ze zobaczymy niemal to samo co rok wczesniej. Poczatek byl nawet obiecujacy, pomyslalem, ze poszli w strone ostrego gore, ale pozniej jest juz lajtowo, powtarzaja sie oklepane motywy i schemat gier. Przed seansem nie wiedziałem tylko, że kroi sie juz siodma czesc i jak glupi oczekiwalem jakiegos wszystko wyjasniajacego zakonczenia;f. Przesada. Film posuwa sie malutki kroczek do przodu i wyjasnia tyle co nic. Jak beda to ciagnac tak jak teraz to moga pyknac lekko nastepnych 6 czesci. Jak ktos wytrwal i obejrzal poprzednie Piły, to juz niech i dla tej sie poświeci, kto wie, moze siodma czesc faktycznie bedzie ostatnia i warto przez to przebrnac. 7-/10

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...