Skocz do zawartości

Ostatnio widziałem/widziałam...


aux

Rekomendowane odpowiedzi

Year One- kolejny film za który "odpowiedzialny" jest Jack Black. Po ocenach na necie spodziewałem się totalnej katastrofy,a tu miłe zaskoczenie. Motywy komediowe bazują głównie na skrzywionej wersji chrześcijańskiej mitologii i "jak to było dawniej". Wszystko sprowadza się do naiwnej historyjki o poszukiwaniu celu swojego życia. Jeżeli przymkniemy na to oko (nikt tu nam na szczęście nic na chama nie wciska), to zostają niezłe dialogi Blacka i Cery (?). Dla fanów Blacka 7+/10

Odnośnik do komentarza

Wesele to absolutne 10/10 zaraz obok Dnia Świra i Wszyscy jesteśmy Chrystusami (Święta Trójca). Zamiast robić takie filmy, wielbić i wychwalać pod niebiosa. Polskie kina zalewa chłam, g.ówno i ogólna sraka w postaci "komedii romantycznych" o tych samych tytułach z tymi samymi aktorami. Nigdy nie mów, dlaczego nie itd. ci aktorzy co w nich grają to chyba nawet ról nie zmieniają w kolejnych produkcjach.

 

Edit: Maraton filmowy Smarzowskiego

 

Już w w piątek - 27 listopada!

 

 

Już 27 listopada o godzinie 22:00 jednocześnie w 16 kinach sieci Multikino i Silver Screen Maraton Filmów Wojtka Smarzowskiego.

 

Zobaczymy:

?Wesele?

?Dom Zły? ? Premierowo!

 

Bilety do nabycia w kasach kin. Ceny biletów uzależnione od lokalizacji. Cena zniżkowa obowiązuje dla posiadaczy kart lojalnościowych Multikinomaniak.

 

Fajnie że, tego maila dostałem dziś...

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Wesele - film cholernie prawdziwy, wiem bo byłem świadkiem podobnych przypadków na jednym wiejskim weselu ( na szczeście nie tak hardkorowym), jeden z najlepszych polskich filmów jakie ogladałem, kto nie widział ten trąba. 9/10

 

Symetria - kiedyś ktoś w tym temacie krzyczał, że to arcydzielo blablabla i choc przyjemnie się oglądało, to nie zauważyłem niczego szczególnego w tym filmie.Główny bohater kiepsko przyaktorzył.7/10

Edytowane przez Mordechay
Odnośnik do komentarza

Trochę było tego ostatnio.

 

Hellboy - komiksu nie czytałem, filmu w zasadzie też unikałem. Przypadek sprawił że, obejrzałem (a dokładniej to kac) no i mile się rozczarowałem. Spodziewałem się kolejnej papki o superbohaterach a dostałem całkiem znośny film z jednym z ciekawszych herosów. Efekty niczego sobie, dobra przygodówka. 7/10

 

Hellboy 2 - od razu za ciosem obejrzałem drugą część. Dwójeczka trochę przebajerowana jak to bywa w sequelach. Ale nadal to znośnie kino. 6/10

 

Drzazgi - polski film tytułowany jako komediodramat. Trzy odrębne historie dziejące się na Śląsku w pewnym momencie przenikające się, uzupełniające i dopełniające. O ile pierwsza historia piłkarza dawała radę (zarazem najciekawsza) to później film zamienił się w papkę o niczym. Ni to dramat, ni to komedia, jedno nie ma przewagi nad drugim w efekcie wychodzi film o niczym. Bez emocji, bez głębszego sensu a szkoda bo mogło być o wiele lepiej. 5/10

 

Kung Fu Panda - kompletna nudaaa. Spodziewałem się Shreko-podobnej produkcjiii a dostałem totalnego usypiacza. 4/10

 

Year One - w sumie wystarczy napisać że, główną rolę gra Jack Black. Komedia zabierająca nas w różne starożytne epoki, po drodze spotkamy kilka znanych postaci historycznych. Typowy humor Blacka, świetna komedia przygodowa. Szczególnie że, ostatnio w temacie komedii postucha, Year One nadrabia te zaległości z nadwyżką. 8/10

 

Wojna polsko-ruska - ehhh. No nie mogę zarzuciłem film dwa razy. Ale za cholerę mi nie podszedł. Drugie dno? Dzień Świra? Szkoda odpowiadać, film jest totalnie nudny , porypany i nie wynika z niego kompletnie nic. Obejrzałem drugi raz myśląc sobie, może teraz wejdzie lepiej. Niestety nie, jedyne co trzymało ten film to rewelacyjna rola Szyca. A pani Masłowskiej to bym obił ten przygłupiasto-sepleniący ryj. Te 5 dla filmu to głównie dla Szyca.5/10

 

Ucieczka Gangstera klasyk z 72 r. Pościgi, shotguny, kowbojskie miny aktorów, krew z plakatówek i zaj.ebisty McQueen. Kocham te klimaty, kocham ten film. To jest sensacja przez duże s, adrenalina i akcja wylewająca się z ekranu. No i oczywiście piękna Ali MacGraw. 9/10

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Też bym obił ryj Masłowskiej, każda sceną z nią w roli głównej wywoływała u mnie zaciskanie pięści.

 

Obejrzałem SOLISTĘ... moim zdaniem przereklamowany film, chociaż trzeba przyznać, że czarny naprawdę zagrał malinowo. Warto obejrzeć, ale ja nie jestem z tych, co to będą się zmuszać do 2 godzinnego katowania tylko dlatego, bo jakiś mistrz powiedział, że film jest arcydziełem.

Odnośnik do komentarza

Dom Zły - trzeba chyba go ze trzy razy obejrzeć, żeby zrozumieć czasami niektóre dialogi. Ogółem dobrze zrealizowany, ze wątkiem kryminalnym w swojskich klimatach. Co jednak raziło, to przerysowane, stereotypowe podejście do epoki. Wszystko obraca się wokół wódki i prostych dow(nene)ów i czarnego humoru. Jeśli autor chciał ośmieszyć naród, to i tak naród stwierdzi: "No bo to było kiedyś tak, ale teraz to już się pozmieniało". Jeśli pokazać stany patologiczne, to ok - ale i tak zalatywało truizmami. Niestety, ale w pewnych aspektach rozwój akcji był przewidywalny. Trzeba oddać honory natomiast grze aktorskiej - jak i Akradiusz Jakubik (Rysio z 13 Posterunku), jak i Marian Dziędziel (Kondeja z Oficera) zagrali naprawdę dobrze, i choć tego pierwszego niekoniecznie lubiłem, to po tej roli urósł w moich oczach nieco. Czy film jest aktualny? Myślę, że pod względami wskazywania mentalności, to owszem. Co do przekazu - ludzie pewnie docenią ten film, ale wniosków raczej nie wyciągną zbyt wielu. No i film troszkę się dłużył, a opierał się na polewaniu kolejnych kieliszków - mimo to, jest jednym z lepszych filmów polskich ostatniego czasu. 7+/10 .

Odnośnik do komentarza

Elitarni - film obejrzałem dobre kilkanaście godzin temu ale nadal jest pod wrażeniem. Specjalny oddział policji BOPE tak zwane czaszki zostaje stworzony na przyjazd papieża do Rio w celu oczyszczenia ulic z dilerów. Sposób w jaki Czaszki rozprawiają się z oprychami zostawia wiele do życzenia; przesłuchania workiem foliowym, egzekucje, zastraszanie, najpierw strzelanie potem pytanie. Cała historia jest opowiedziana narracją głównego kapitana Czaszek. Na początku film jest trochę chaotyczny, pojawia się dużo postaci, dużo wątków nie za bardzo wiadomo o co chodzi lecz z każdą kolejną minutą historia ładnie się układa. Film najłatwiej przyrównać do Miasto Boga, ten sam syf, brud, bida slumsów Rio. Bogaci kontra biedni, korupcja. Na oklaski zasługuje fenomenalna gra aktorska. Mocne, genialne kino. I pomyśleć że, ciągle narzekam na działania naszej polskiej policji. 8/10

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Galerianki - polska (pipi).owizna o przedsiebiorczosci młodych dziewcząt . Młode dupodajki łapią rispekta na dzielni i zgarniają takie smakołyki jak nowa komórka z za(pipi)istymi dzwonkami i wypasioną chustkę na krzywy ryj . Awans społeczny natychmiastowy .Matki nie mają nawet na nową szminkę ,a córeczki uczą się przyszłościowego zawodu już w gimberlandii . Zwis za brak poruszania elementarnych spraw egzystencjalnych , tak bardzo przeciez uwypuklonych w mongolskim kinie niezaleznym ,ale zrzucamy to na karb niedojrzalej emocjalnie dystrybucji łasej na tani zysk kosztem młodych dzierlatek . Kto wie może spotkam je kiedyś na autostradzie .

5/10

Odnośnik do komentarza

Dystrykt 9 - Prawie najlepszy film akcji/s-f/odmozdzacz tego roku, swietne odniesienia do gier, bardzo dobra glowna rola + przesmieszny akcent (porownajcie go do di Caprio w Blood diamond;, w ogole ], swietne jak na budzet efekty (~30mln$, micheal bay za tyle robi jedna eksplozje;] zawstydzajace niektore iles-tam-razy-stu-milionowe-produkcje, w d*pie mam dziury w fabule i inne (pipi)y jak dla mnie najfajnieszy film s-f od sunshine a moze i matrixa, szkoda tylko ze to mogloby byc halo,

ocena 9

Odnośnik do komentarza

Gamer- się nie spodziewałem dobrego filmu, ale było całkiem ok. Fajna bajka, tylko morał do mnie nie dotarł, bo po tym co dzieje się przez cały film, nie mogłem zgryźć tego, że ludziom (w filmie) przeszkadzało to, co zobaczyli na końcu. Wolałbym bardziej pasującą do klimatu tego filmu końcówkę(nie spoilerując: wszyscy wracają przed ekran). 7/10, bo rozwałka jest.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Galerianki - Czyli, nieudana próba zrobienia czegoś dramatycznego i poruszającego z maralem. Aktorstwo nie istnieje, morał bardziej wyświechtany niż tytułowe Galerianki, a dramatyzm kończy się na "jak kupisz mi jeansy to zrobię ci loda".

 

4+/10 za dobre chęci

Odnośnik do komentarza

sprawdzanie zaleglej polskiej klasyki:

Psy - zawiodlem sie. Oczekiwalem po tym filmie mega produkcji po tym co mowili kumple. Ale otrzymalem wlasnie tylko kilka kultowych cytatow o ktorych mowili a cala reszta nie byla warta uwagi zbytniej. 7/10 moze dlatego ze za duzo oczekiwalem

Psy 2- to samo co na gorze ale bez jakiegokolwiek cytatu wartego zapamietania 6/10

Dzien Swira- a tu mega pozytwne zaskoczenie. Na serio bardzo interesujacy film z niezwykle za(pipi)iscie zagranym glownym bohaterem 8+/10 polecam

Odnośnik do komentarza

sprawdzanie zaleglej polskiej klasyki:

Psy - zawiodlem sie. Oczekiwalem po tym filmie mega produkcji po tym co mowili kumple. Ale otrzymalem wlasnie tylko kilka kultowych cytatow o ktorych mowili a cala reszta nie byla warta uwagi zbytniej. 7/10 moze dlatego ze za duzo oczekiwalem

Psy 2- to samo co na gorze ale bez jakiegokolwiek cytatu wartego zapamietania 6/10

Dzien Swira- a tu mega pozytwne zaskoczenie. Na serio bardzo interesujacy film z niezwykle za(pipi)iscie zagranym glownym bohaterem 8+/10 polecam

 

 

No tak to jest jak się ogląda klasyki kina 10 lat po tym, jak się wszyscy tym jarali i nie czuje się klimatu tamtych lat. To tak jakbyś napisał, że w końcu obejrzałeś krecika, bo ci kumple w czasach przedszkola zachwalali no i się zawiodłeś jednak.

 

Wiadomo, kwestia gustu, ale jednak kiedy się coś oglądało i ile się miało wtedy lat często ma znaczenie. Mój ojciec często powtarzał, że żeby w pełni komuś odpowiadał humor z "Alternatyw" i żeby wszystko zrozumieć, to jednak trzeba było żyć w tamtych czasach. Coś w tym jest.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...