Skocz do zawartości

Co męczycie na kompie


BieŃ

Rekomendowane odpowiedzi

FUS RO DAH

 

dawno nic mnie tak nie wciągnęło tak jak zrobił to TES. Nawet nie jestem zwolennikiem nowożytnych rpg ale ta gra to majstersztyk. Oczywiście jest masa błędów ale to jest pierwszy prawdziwy sandbox więc mozna przymknąć na to oko. Jedyne co irytuje to "smocze dziecięcie". Kto to tłumaczył? Jest tyle ciekawszych opcji na przetlumaczenie dragonkin a oni wybrali najbardziej infantylne. Ilekroć ktoś się do mnie zwraca w ten sposób przed oczyma staje bawiący się ze smokiem bachor w pielusze.

 

Oglądam różne gameplaye i dziwi mnie to jak ludzie kreują na początku swoje postacie - jak nie jakieś piekności to modele rodem z wymuskanego Dragon Age. Czy jestem jedynym, który wybrał norda, nadał mu nordyckie rysy i mimo posiadania kilku mocnych hełmów (w tym daedrycznego), biegam ciągle w tym z rogami? Do tego zarost jak nord, fryzura jak polska szlachta, malunki na twarzy a'la William Wallace, obowiązkowy brud na twarzy i tylko jedno sprawne oko. Nie wyobrażam sobie grania jakimś czyściochem/pięknisiem.

 

btw

jedyne co spieprzyli to same smoki - zrobili z nich latające szczury, które eksterminuje się bez puszczania alt i bez czarów leczących. Żebym więcej problemów miał z niedźwiedziem czy trollem niż z mitycznym stworem, którego boją się całe wsie... a nastepnie wysyłaja mnie z TRZEMA żołnierzami aby ubić gada w 20 sekund.

Edytowane przez greah
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

@greah prawdę powiedziawszy przy sentencji Krzysztofa Kowalewskiego "Smocze dziecię , to naprawdę ty" prawie się poryczałem ze śmiechu heh. Wiem ocb z tym Falloutem , też pograłem trochę i odpuściłem ale jak sobie dawkować Skyrim jest bardzo przyjemny , osobiście zrobiłem sporo głównych questów i dopiero teraz cofnąłem się i zaczynam odkrywać ten świat (szkoła magów po 35h heh) , taki serialik fantasy można sobie zrobić , nic w tej gierce cię nie goni.

Odnośnik do komentarza

Skyrim jest NIE-SA-MO-WI-TY. Bugów już uświadczyłem mnóstwo, ale nikt nie odmówi tej grze klimatu i dopracowania. Co chwilę zauważam jakąś małą rzecz, która utwierdza mnie w przekonaniu, że ta gra ma w sobie wiele piniądza. No i tak jak Morrowind i Oblivion mnie nie porwały, to tutaj wsiąkłem.

 

 

No i w żadnej grze grafika nie wydawała mi się taka... szczegółowa, tera wrzucę screeny.

Przy takim widoku (spoiler na temat tego contentu gry, ale chyba wszyscy wiedzą co tam zabijamy :)) http://iv.pl/images/48219677599681808971.jpg jak poleci główny motyw to inner viking się ujawnia. :)

 

I jakieś 2h temu dobiłem do 100 w smithingu, więc skrafciłem sobie jeden z fajniej wyglądających light setów (póki co jednak glass najlepsze): http://iv.pl/images/...55240176357.jpg

Edytowane przez LegionPolski
Odnośnik do komentarza

Ja zacząłem męczyć Metro2033 (wcześniej czytałem książkę ale doszedłem do połowy) - klimat z książki powrócił. W związku z promocjami na steamie męczę Fallout New Vegas. Grając w dwie takie gry można niezłego doła załapać patrząc do czego może doprowadzić człowiek.... Mam nadzieję, że te wizje się nie spełnią.

Odnośnik do komentarza

Ja uruchomiłem właśnie UFO: Extraterrestials Gold, dostępne jeszcze przez dwa dni na Steam za 2€.

 

I chrystepanie, toż to stary dobry X-Com w nieco lepszej oprawie! Poza drobnymi zmianami jest to gra wierna klasykowi sprzed lat, miejscami aż do bólu. Pograłem kilka godzin i o ile początek był nieco kłopotliwy (żołnierze pudłowali z odległości 2m) tak dalej jest już o wiele lepiej (jak już zdobędą trochę XP). Drażni trochę kulawy engine oraz pewne babole i bugi, ale naprawdę, jeśli szukacie czegoś wiernego oryginałowi, a nie żadnych potworków jak ta seria Aftercośtam, to bierzcie bez zastanowienia. Marne 10zł, ale uczucie nostalgii jest tego warte.

 

http://angryjoeshow.com/2010/07/ufo-et-review/

Odnośnik do komentarza

Ta sama gra, wręcz do przesady. Jedyne co się różni to mapa świata (obca planeta) trochę uproszczeń związanych z budową bazy (tylko jedna główna, w pozostałych możemy stawiać jedynie hangary i obronę). Cała reszta, to jakby ktoś wziął X-Com: Enemy Unknown i poprawił grę graficznie. Nawet misje takie same, choć tutaj faktycznie przydałoby się pewne urozmaicenie. Także brakuje jakiegokolwiek tutoriala. Generalnie jest to idealna pozycja dla fanów oryginału, ale pozostali raczej nie będą zachwyceni - szczególnie, że optymalizacja nie jest perfekcyjna. Podobnie oprawa.

 

Tylko żałuję, że nie potrenowałem nieco większej ilości żołnierzy na początku. Teraz obcy coraz lepsi, a żółtodzioby kompletnie nic zdziałać nie potrafią.

Odnośnik do komentarza

No i panowie , Batman Arkham City uderzył na PC .... z tragicznym skutkiem . Gra jest cholernie ciężka do zainstalowania ( u mnie np. między innymi trzeba zrobić downgrade do poprzedniego live redistributablea i tak nie mogę się zalogować ) praktycznie niegrywalna na DX11 , optymalizacja teselacji tragiczna , ludzie jadą twórców http://community.batmanarkhamcity.com/forums/showthread.php/10585-PC-DirectX-11-Issues-Please-Read/page18 i zalecają grę w DX9 echh . Pograłem chwilę ale jednak po to odpuszczałem wersję na konsole żeby pograć w godnej oprawie ( w DX11 i z Physx wygląda przepięknie tylko rwie bez powodu ) , na razie pozostaje czekać na patch , ci którzy chcieli zakupić w tygodniu radzę poczytać oficjalny topic i obserwować temat.

Odnośnik do komentarza

W sumie tutaj też jest chamski product placement i Physx (która przynajmniej na początku wygląda identyko jak w poprzedniej części i w Mafii czyli 2 kartki na ziemi + iskry + tuczące się szkło ) , w DX9 chodzi jak złoto , ale jednak teselacja mnie kręci i nie odpuszczę tego ficzera echh, więc tacy jak ja muszą czekać.

Edytowane przez dc1982
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...