Skocz do zawartości

Metal Gear Solid 4


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

A jakie wrażenia masz z samej gry ?? spełnia oczekiwania póki co?? czy raczej drobne rozczarowanie ?

 

PS. głównie chodzi mi o to jak rozwija sie fabuła czy od początku stoi na wysokim poziomie.

Gra nie rozczarowuje,sama rozgrywka dzięki 3d kamerze i celowaniu znad ramienia nadaje serii nowy wymiar rozgrywki.Do tego świetnie steruje się MKII który robi jako urządzenie służące do rekonesansu nowego terenu.Można zabrać każdą broń w grze,od przeciwników itp z tym,że niektóre mają blokadę,którą za odpowiednią kasę odblokuje Drebin.Kasa to punkty zdobywane za zbieranie itemów i amunicji.Bronie można modyfikować-tłumiki,lunety,latarki,granatniki itp mnóstwo bajerów.

 

fabuła na razie spokojna choć podana w mistrzowski sposób ,czuć w powietrzu ,że zaraz się rozkręci(w sumie dalej jestem w trakcie wykonywania głównego celu przyjazdu na Bliski Wschód).

 

Gra nie rozczarowuje ani trochę,ba gameplayowo i pod względem oprawy A/V jest lepiej niż się spodziewałem

Odnośnik do komentarza
Do osób które grają. Jest jakoś wyjaśnione skąd Solid zna CQC?

Solid już zna CQC od czasów MGS z PSX. Wtedy to nazywali CQB, a nie wyglądało tak jak teraz z powodu ograniczeń sprzętowych.

Nieprawda. CQC jest oparte o nóż, którego Solid jak sam twierdzi nienawidzi. Kojima mógł się pokusić o jakieś wyjaśnienie.

Odnośnik do komentarza
Ficuś takie małe pytanie, czy odniosłeś wrażenie ze pierwszym cut scenkom na bliskim wschodzie brakuje jakby troche płynności, nie zebym narzekał ale chciałem wiedziec czy tez tak masz?

Cutscenki na moje oko chodzą idealnie płynnie.Sama gra również nie zwalnia ale widać ,że w zamkniętych lokacjach,pokojach tak jakby przyśpiesza(pewnie wtedy jest 60fps a normalnie coś ponad 30fps co i tak daje wrażenie płynności obrazu).Uprzedzam ewentualne pytanie-gra nie chodzi jak GTA4-jest płynniejsza i to bez dyskusji

 

 

A jakie wrażenia masz z samej gry ?? spełnia oczekiwania póki co?? czy raczej drobne rozczarowanie ?

 

PS. głównie chodzi mi o to jak rozwija sie fabuła czy od początku stoi na wysokim poziomie.

najwięksi znawcy którzy znaja główna oś fabuły i wiedza jak sie kończa wszystkie watki uważaja ze

psychomantispredictionyx3.jpg

RIP: The Metal Gear Series 1987-2001

 

Ja tez mam watpliwości ale wypowiem sie wiecej jak zobacze całość...

Odnośnik do komentarza

Ficuś i Jakim nie minęliśmy sie dzisiaj w sklepie extrema? Pozdrawiam:) Sprawdzaliście już może MGSa online?

 

Hmmm.... Co do fabuły to w Neo + pisało iż jest bardzo dobra a i wszystkie niejasności lub też dziwadła w stylu Vampa są dobrze i nie na siłę wyjaśnione...

Edytowane przez jasiumaster
Odnośnik do komentarza
Hmmm.... Co do fabuły to w Neo + pisało iż jest bardzo dobra a i wszystkie niejasności lub też dziwadła w stylu Vampa są dobrze i nie na siłę wyjaśnione...

 

Tylko wyjasnienia głównych watków moga rozczarować, sami zobaczycie, a niektóre rzeczy sa niezle naciagane przez Kojime, fabula nie jest tez tak bardzo filozoficzna jak ta z MGS2...

Odnośnik do komentarza
Hmmm.... Co do fabuły to w Neo + pisało iż jest bardzo dobra a i wszystkie niejasności lub też dziwadła w stylu Vampa są dobrze i nie na siłę wyjaśnione...

 

Tylko wyjasnienia głównych watków moga rozczarować, sami zobaczycie, a niektóre rzeczy sa niezle naciagane przez Kojime, fabula nie jest tez tak bardzo filozoficzna jak ta z MGS2...

 

 

Już znasz całą fabułę?

Odnośnik do komentarza
Ficuś i Jakim nie minęliśmy sie dzisiaj w sklepie extrema? Pozdrawiam:) Sprawdzaliście już może MGSa online?

 

Ktoś tam stał w kolejce za nami,tak więc pozdrawiam :) A MGO nie sprawdzałem,Jakim pewnie też nie :P To jest grzech grać online mając tak świetnego singla do dyspozycji :P

 

BTW zobaczyłem 3 razy to intro-za każdym razem inne-co to ma być do jasnej ciasnej?nie rozumiem jego wizji i przesłani(o ile ma takie :P).

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza
Hmmm.... Co do fabuły to w Neo + pisało iż jest bardzo dobra a i wszystkie niejasności lub też dziwadła w stylu Vampa są dobrze i nie na siłę wyjaśnione...

 

Tylko wyjasnienia głównych watków moga rozczarować, sami zobaczycie, a niektóre rzeczy sa niezle naciagane przez Kojime, fabula nie jest tez tak bardzo filozoficzna jak ta z MGS2...

 

 

Już znasz całą fabułę?

sprawa The Patriots, motyw Liquid Ocelota, postać Big Bossa, o tym wszystkim wiem jak sie to wszystko kończy...

wiem o wszystkich postaciach z gry, kto gine, kto przezyje itd.

a reszta z tej gry nie jest az tak wazna na tle tych 3 najważniejszych rzeczy o których mówie powyżej...

 

 

Odnośnik do komentarza

INFO dla tych co mają-odpalcie MGO i ściągnijcie patcha.Jutro jak cały świat się rzuci pewnie będzie podobny cyrk z jego ściąganiem jak było przy becie

 

edit.hehe jakimiec skubaniec mnie uprzedził :P

 

edit2-ściągaj z http to w 1,5 minutki Ci sciągnie patcha i będziesz spokojniejszy o cyrk jaki był z betą

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza
Hmmm.... Co do fabuły to w Neo + pisało iż jest bardzo dobra a i wszystkie niejasności lub też dziwadła w stylu Vampa są dobrze i nie na siłę wyjaśnione...

 

Tylko wyjasnienia głównych watków moga rozczarować, sami zobaczycie, a niektóre rzeczy sa niezle naciagane przez Kojime, fabula nie jest tez tak bardzo filozoficzna jak ta z MGS2...

 

 

Już znasz całą fabułę?

sprawa The Patriots, motyw Liquid Ocelota, postać Big Bossa, o tym wszystkim wiem jak sie to wszystko kończy...

wiem o wszystkich postaciach z gry, kto gine, kto przezyje itd.

a reszta z tej gry nie jest az tak wazna na tle tych 3 najważniejszych rzeczy o których mówie powyżej...

 

 

Obawiałem sie tego troche:/ Czasami lepiej żeby niektóre kwestie zostały niedopowiedziane... ale myślę że nie będzie aż tak źle. W sumie Kojima ma talent do "przyrządzania" odpowiednio swoich historii. Np. motyw z ręką w MGS2 gdy Liquid przejmuje kontrole - patrzac z boku to troche głupi motyw i oderwany od rzeczywistości, mnie zato w pewnym sensie oczarował.... i ten głos Liquida z MGSa - od razu przypomniały się dobre czasy..... Szkoda że nie będzie tego głosu w MGSie 4:(

Odnośnik do komentarza
Hmmm.... Co do fabuły to w Neo + pisało iż jest bardzo dobra a i wszystkie niejasności lub też dziwadła w stylu Vampa są dobrze i nie na siłę wyjaśnione...

 

Tylko wyjasnienia głównych watków moga rozczarować, sami zobaczycie, a niektóre rzeczy sa niezle naciagane przez Kojime, fabula nie jest tez tak bardzo filozoficzna jak ta z MGS2...

 

 

Już znasz całą fabułę?

sprawa The Patriots, motyw Liquid Ocelota, postać Big Bossa, o tym wszystkim wiem jak sie to wszystko kończy...

wiem o wszystkich postaciach z gry, kto gine, kto przezyje itd.

a reszta z tej gry nie jest az tak wazna na tle tych 3 najważniejszych rzeczy o których mówie powyżej...

 

 

Obawiałem sie tego troche:/ Czasami lepiej żeby niektóre kwestie zostały niedopowiedziane... ale myślę że nie będzie aż tak źle. W sumie Kojima ma talent do "przyrządzania" odpowiednio swoich historii. Np. motyw z ręką w MGS2 gdy Liquid przejmuje kontrole - patrzac z boku to troche głupi motyw i oderwany od rzeczywistości, mnie zato w pewnym sensie oczarował.... i ten głos Liquida z MGSa - od razu przypomniały się dobre czasy..... Szkoda że nie będzie tego głosu w MGSie 4:(

Co do Liquid Ocelota to sie zdziwisz i to bardzo...

I nie chodzi o to ze Kojima niedopowiedział pewnych kwestii, on je po prostu przeinaczył....

 

Odnośnik do komentarza

Ufff. Gra wciąga jak odkurzacz. Zacząłem grać zaraz po meczu i skonczyłem przed sekundą.

Jestem już w drugim rozdziale- pierwszy pęka w około 4 godziny na hardzie. Czyli- jesli komuś się nie podoba miejscówka na bliskim wschodzie to długo się z nia męczył nie będzie:D

 

Drebina mam odblokowanego i motyw jest niezły. Broni maskrycznie duzo i w sumie od razu mamy dostep do zayebistych pukawek i ich ulepszeń. Tłumik zakupiłem od razu :D

 

ahhh fajna ta gra:D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...