Skocz do zawartości

Metal Gear Solid 4


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

A ile jest aktów?

5

 

 

 

 

Właśnie jestem w drugim akcie. Graficznie powaaaala! Początke przy wschodzie słońca, później coraz jaśniej, jaśniej, a sama miejscówka.... cudo! Fabuła zaczyna się rozkręcać (żona Cambella!?)

Sklep Drebina to genialna sprawa, MKII kolejny dobry pomysł, Otocamo... ehhh brak mi słów do tej gry. Gram na hardzie, mam nadzieje, że jest jeszcze jakiś ukryty poziom.

 

Po 7h gry (początek 2 aktu) smiało mogę napisać, że to jest najlepsza gra na PS3 i jedna z lepszych w jakie grałem... pytanie co będzie po zakończeniu?

Odnośnik do komentarza

W II akcie rozwaliło mnie niebo, najlepsze jakie widziałem w grze. A potem z błękitu przeszło w żółć. Snake Eater powalił mnie kolorystyką, czwórka robi to samo. W ogóle śmiech mnie ogarnia jak przypominam sobie teksty o takiej sobie oprawie graficznej nadchodzącego MGS4. Wszystko tu jest piękne i ostre. Kiepskie tekstury się trafiają owszem, ale generalnie gra zachwyca. Pokazywałem już paru osobom i każdy mówił to samo, czyli "O k****!" :) O fabule i postaciach nie piszę bo to każdy sam powinien zobaczyć i ocenić.

 

Gamespot daje dyszke, wybaczam im wpadkę z oceną dla MGS3.

 

http://www.gamespot.com/ps3/adventure/meta...id4/review.html

Edytowane przez aux
Odnośnik do komentarza

Po tym streszczeniu 3 aktu co podałeś, Jakim. Fuuuuuuck, nie wiem co powiedzieć, szok szok szok, aż nie chce się wierzyć. Jezu ludzie jak ja wam, nie wyobrażalnie zazdroszcze, że gracie. Pytanko, może ktoś zrobił was jakieś filmiki czy zdjęcia prosto z gry, niech zapoda. I tak zaraz pikawa mi nie wytrzyma,hehe.

Odnośnik do komentarza

Juz od poczatku jak napisali "Old Snake" przyszło mi do głowy ze moze spotkamy jeszcze na szego Snake z jedynki... i Gawlick , faktycznie mi tez sie smutno zrobiło jak widzialem "stare" postacie w czasie początku gry (naciskająć X), poprzypominało mi sie troche i zal mi sie zrobiło Snake ze taki stary już... widac że jest on też tym zasmucony. Jesli gra juz takie udczucia daje na początku to widze że bedzie tak samo dobra jak MGS - jedyna gra, ktora wywołała zakrecenie łzy w oku :).. i mam nadzieje ze taka samo tu bedzie.

Odnośnik do komentarza
Po tym streszczeniu 3 aktu co podałeś, Jakim. Fuuuuuuck, nie wiem co powiedzieć, szok szok szok, aż nie chce się wierzyć. Jezu ludzie jak ja wam, nie wyobrażalnie zazdroszcze, że gracie. Pytanko, może ktoś zrobił was jakieś filmiki czy zdjęcia prosto z gry, niech zapoda. I tak zaraz pikawa mi nie wytrzyma,hehe.

http://pl.youtube.com/profile_videos?user=Hcloud13

Odnośnik do komentarza

aktów jest

5

a co do czasu przejścia gry to ludzie grający na normalu przechodzą ja na ogół trochę poniżej 20h(sporo ludzi z tego co czytałem przechodziło nawet w 17h,a grający na hard w ok 23-25h.Oczywiście można krócej/dłużej ale to takie czasy standardowe :).Różnica w czasie gry wiąże się z znaczącą różnicą w poziomie trudności między normal i hard.Po prostu na normalu wystarczy strzelać do wszystkiego co się rusza i alarm praktycznie nie straszny.Hard to całkowice inne podejście,prawdziwe sneaking mission gdzie wielokroć alarm oznacza konieczność ponownego zaliczania fragmnetu etapu,do tego bossowie są wymagający i techniką na hurra odbiorą nam masę energii.Dlatego kombinowanie,skradanie i restarty powodują różnicę w długości gry :).

 

PS.co do lokacji z poprzednich części to graj ,a się nie pytaj ,a na pewno się nie zawiedziesz ;)

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza
Nie wiem czy było pisane, ale Gamespot ocenił MGS4 na 10/10.

10 od IGN i GS! Nie wiem czy dostaniemy jeszcze taką grę na tą generacje.

Dla mnie to najlepsza gra jaka powstała :1pl:

Ja jeszcze nie mam ani ps3 , a co za tym idzie i MGS4, (700zł odłożone) , ale po tym co u kumpla zobaczyłem daje wstępnie 9+. Bliski wschód jest wspaniały, a jak cudnie wygląda Ameryka Północna i Praga ...cudo.

Zupełnie nie rozumiem ''8'' od EDGE i innych szmatławych portali , po przeczytaniu recek jasno wynika , że pisała ją osoba dla której MGS-y to tylko zwykłe gry. Przez takich typów ocena średnia jest strasznie zaniżana. Te recki powinny być ''sprostowane'' przez osobe odpowiedzialną.

PS. MGS4 POBIł 1 MILION SPRZEDANYCH EGZEMPLARZY na 24 h !!! Chyba 1,1 miliona :D Czyli najlepiej sprzedająca się gra ever (dla przypomnienia GTA 4 900 tys. )

Edytowane przez liquid
Odnośnik do komentarza

Ta seria zawsze była specyficzna i nie tak popularna jak np GTA,która ogólnie jes ewenementem w skali światowej-obojętnie jak by Rockstar nie zrobiło następnej części i tak będą same 10/10 i rekordy sprzedaży,a ludzie będą się podniecać jej freeroamingiem(oczywiście ja i tak serie GTA uwielbiam ale na GTA4 się zawiodłem trochę).

 

Ja rozumiem oceny 8/10 dla MGS4-nie grałeś w poprzednie części,nic nie kojarzysz z fabuły dlatego nie lubisz oglądać filmików,nie lubisz się skradać i używać głowy(choć Hideo akurat obniżył standardowy poziom trudności MGS4 by był bardziej "dostępny") i ocena gotowa.....

 

Ważne ,jest to jak ja oceniam tą grę i serię ,a dla mnie MGS4 to najwspanialsza część najcudowniejszej sagi w historii gier i tyle.A oceny 10/10 mnie tylko cieszą,że też inni ją docenili.Bo chcąc nie chcąc obiektywnie to MGS4 jest grą tej generacji na chwilę obecną,ani GTA4,Halo3 ani Gearsy

 

 

edit-daj linka do tego info o 1,1 mln w 24h.Jeśli to prawda to mamy do czyniania z cudem-ekskluzyw na PS3,sprzedał się w większej ilości niż przehypowany GTA4 na PS3 i x360 razem wzięte.

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

OMG! Wachałem się czy kupić tą grę... bo w poprzednie części nie grałem. Nie wiem jak inne, ale ta jest SUPER!!!

Skradanie, kamuflarz, to jest to! Czuć to, że wszędzie znajdują się przeciwnicy. Na początku nie wiedziałem jak w tą grę grać, jak mamy już do dyspozcji kałacha, po uciekaniu przed mechami. Tu mnie ciągle rozwalali, grałem ten etam 1,5h :D, ale potem wyczaiłem taktykę. Skradać się na maxa do typka, potem mu heada no i dalej się jadę :P. Doszedłem do etapu z demka, pochodzi ono... hm... bodajże z TGS, ale nie jestem pewien. Z tymi figurami... dalej nie mówię. Jeszcze dodam, że gram na tym drugim normalu. Czyli chyba na Solid Snake, ale nie jestem pewien. W każdym razie nie na Hard, ale też nie na Easy i Naked Snake. Na tym 3 :).

Odnośnik do komentarza

a ja wczoraj grałem na najniższym z kumplami całą noc tylko dlatego że chcialiśmy z kumplami poznać szybko jak najwięcej fabuły (szybko z kałachem do przodu i oglądamy filmiki pijąc piwko:)) O 5 rano skończyliśmy zasejwowałem grę na easy do włączenia przy następnej popijawie i sam się dzisiaj zabieram za poziom hard :)

Tyle smaczków, świetna fabuła ogólnie czuć feeling serii . Wczoraj obejrzałem filmy z ponad połowy gry i mogę z czystym sumieniem stwierdzić że MGS4 daję rade :) Old Snake jest jeszcze bardziej cyniczny niż jego młodsze wersje :) Ten głos Hayter'a po prostu genialny. Sam briefing misji jest kapitalny.

No a co do rozgrywki to dziś zobaczę jak wychodzi w praniu bo wczoraj oprócz chodzenia w beczce za strażnikiem przez 5 min (sprawdzaliśmy jak długo nas nie zauważy ) to parliśmy do przodu z kałachem.

 

 

Odnośnik do komentarza

1-grafika była słaba przed premierą bo ludzie zagrali w betę MGO i się dziwili dlaczego niektórzy mówią w recenzjach,że to najładniejsza gra na konsole itp.Niektórzy mówili,że to taka ocena 7/10 za grafikę.Jak się okazało beta multiplayera ma się nijak do pełnej wersji MGS4-jest ładniej,płynniej,więcej efektów,dobre tekstury ,a postacie są najlepiej zrobionymi obiektami w historii gier-do mnie i nie tylko to najładniejsza gra na PS3.

 

2-idę o zakład o grubą kasę ,że MGS4 ENDING 5 oznacza po prostu 5 część zakończenia gry-praktycznie każdy filmik z gry na youtubie jest tak pocięty-czasem ludzie na 40 filmików umieszczają jakiś gameplay z gry ,tu jest podobnie-jeden ending pocięty na 8 filmików

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza
Johnny Sasaki: Drop your weapon!

Solid Snake: You haven't even taken the safety off, rookie.

Johnny Sasaki: Careful, I'm no rookie! I'm a ten year vet.

Solid Snake: How the hell did you ever survive ten years?

 

Jeden z momentów po których można leżeć i kwiczeć na ziemi ze śmiechu.

 

Johny,Johny,Johny ja kolesia polubiłem bardzo ....sam zobaczysz dlaczego....;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...