Skocz do zawartości

The Elder Scrolls IV: Oblivion


xylaz

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tak nie ma co się oszukiwać, że na PC Oblivion wyglądał tak jak na konsole potrzebny jest zarypisty sprzęt.

No chyba, że ktoś ma:D Ale u mnie znajomi nie mają Elderka z racji, że nikt takiego kompa nie ma, a wkładać siana na razie nie chcą, bo za rok okaże się, że znowu mają go do jakiejś gierki za słabego, albo nie do końca dobrego:D PO za tym nie ma jak usiąść w fotelu na środku pokoju przed wielkim HD;d

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Na PC jest lepiej i co więcej na PS3 czy Xbox360 gra nie działa na max detalach, które można ustawić na PC. Ale co z tego. Ja już mam Obliviona na PC, ale mimo to kupiłem na PS3. Na PC już nie gram i w zasadzie wystarczyło by, żebym kupił grafe za 400zł i mógł grać w mega rozdzielczości z mega AA :) W grach na PS3 podoba mi się, że mają włączone AF (filtrowanie anizotropowe tekstur) a to w Oblivionie, a to w HL2 i tekstury nie wyglądają jak żygi. Myślę, że na konsolach ważniejsze jest AF niż AA, gdzie się siedzi daleko od TV no i gra jest w ruchu.

Odnośnik do komentarza

No nie wiem, też grałem w wersję PC (W dniu premiery kupiłem) i stwierdzam że wygląda gorzej (fakt jest AA, itp itd, gra potrafi działać na dobrym PC of course szybciej niż na konsolach), i uważam że wersja PS3 jest zdecydowanie lepsza, nie wiem mój komp wyciąga max na Obku, i to co widziałem na PC jakoś nie do porównania do powera na PS3. Wersja PC ma przede wszystkim większe ikony, menu - mnie to później strasznie odrzuciło, postacie są dziwnie wymodelowane przez te AA i inne efekty (gry konsolowe mają nałożone ,,rozmazania" w obrazie, do tego dołączcie fakt że zazwyczaj od TV siedzimy dalej).

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jaka masz wersje? U mnie na pal-owej nic nie bylo.

Na okladce pisze 4.5 GB minimum i jak odpalilem pierwszy raz Obliviona gra sie instalowala o ile dobrze pamietam, w game data byl plik, ktory zajmowal cos kolo 4.5 GB wlasnie. Jak przestalem grac wykasowalem go, dzisiaj gra sie odpalila, nie bylo zadnej instalacji, w game data pojawil sie plik 296 MB .Teraz gra chodzi duzo gorzej, czesto dogrywa drzewa czy inne krzaki tuz przed nosem, menu wyswietla sie z opoznieniem...wczesniej tego nie bylo .Jak jest u Was? Ile zajmuje wam plik z gra na hdd?

Odnośnik do komentarza

Mam wersje GOTY z USA, wszystko trwalo pare sekund - odpalilem gre, zamiast informacji o tym ze gra zapisuje dane na dysku twardym pojawil sie jakis inny tekst, a po kliknieciu nastapil dodatkowy loading lub installing - logo oblivion na caly ekran i pasek postepu przez pare sekund, pozniej dopiero pojawil sie ekran z informacja o zapisie na hdd i dalej normalnie. Zanim wcisnąłem X i informacja zniknęła, zdążyłem wyłapać z tekstu wzrokiem słowo "physics" :P

U mnie game data zajmuje 5378 MB

moze musisz skasowac save i/lub plik konfiguracyjny (options) oraz game data, zeby zainstalowal sie od nowa...

Edytowane przez xylaz
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Gość Mr. Blue

Niedawno zamówiłem sobie Obliviona GOTY w Ultimie, gra przyszła po dwóch dniach.

 

Pogrywam sobie już od kilku nocy i... ta gra jest fantastyczna!

 

Wielka, ogromna, różnorodna i mega wciągająca! Gram już dobre kilkanaście godzin a nawet nie ruszyłem żadnego z trzech głównych wątków (Walki z Oblivionem, Knight od the Nine, Wyspy Szaleństwa) tylko buszuje po fortach, zdobywam uznanie w gildiach, wykonuje zlecenia ludzi i władców...

To jest wprost niesamowite. Swoboda jest nieporuwnywalna z żadnym obecnym tytółem na ps3, z GTA na czele. Kilkanaście klas, ale możliwości i tak są niezliczone bo przecież można sobie stworzyć własną! (Ja naprzykład stworzyłem Fox-a: Zabójce posługującego się magią iluzjonistyczną)

Walka, Magia i wszystko inne jest wspaniale zrobione i zbilansowane, świetna fizyka, system dialogów, mini-gry... No poprostu cudo.

O qwestach nawet nie wspominając, widać, że twórcy się naprawdę starali w tej materii, czego najlepszym przykładem jest pierwsze zadanie w gildi Wojowników, w Anvil. (tak, tak, problem z szczurami.)

 

Jest miodzio.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Zna ktoś może jakąś stronkę gdzie opisane są wartości suwaków przy kreacji wyglądu postaci coby wyglądały "ludzko"? Bo mam zamiar zacząć grę od nowa a chcialbym aby choć raz moja postać wyglądała jak człowiek a nie tylko aby miała rysy ludzkiej twarzy ale proporcje trolla...

Odnośnik do komentarza

Niestety na konsolach pozostaje grać trollem :)

Można znalezc wartości suwaków ale to do wersji PC i modów ułatwiających tworzenie postaci...

Oblivion Faces <-- zbiór twarzy.

Pod twarzami są opisane kategorie plików np. "save game", "mod", itp. - to wiadomo odpada, ale zdarza się "slider values" czyli wartości suwaków i to może się przydać przy tworzeniu postaci na konsoli. Wartości te pochodzą z programu w wersji na PC, gdzie zwyczajnie wpisuje się liczby. Na konsolach nie ma liczbowych wartości suwaków, ale jeśli przyjmiemy że na suwaku z lewej strony jest wartość -1000, na środku 0, a z prawej 1000, to można spróbować ustawić suwaki ręcznie. Mi udało się zrobić wg tych wartości twarz z kategorii Imperial Male, a dokładnie "Imperial Male 3 (V3) - by kalikut".

Odnośnik do komentarza

To niezła lipa :/ Tąże stronkę także wygooglowałem i od razu rzuciło mi się w oczy że większość z tego zbioru to save'y oraz mody. Pewnie jest stronka czy dwie poświęcone kreacji twarzy na konsolę ale skoro nawet na psx'ie nikt takowej nie zna to googlowanie byłoby katorgą. No nic, to pogram zamiast tego prawdziwymi ludźmi, orkami i elfami... ale na kompie w warcrafta :D

 

Pozdrawiam i dzięki za prędką odpowiedź

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...