Skocz do zawartości

Jak & Daxter


Rekomendowane odpowiedzi

Dziś skończyłem Jak and Daxter. "Zaliczyłem" zarówno fabułę, jak i zebranie wszystkiego, co się da. Czyli już na początku mogę napisać, że osiągnięcie w tej grze 100 % to niewielkie wyzwanie i można, tak jak ja, mieć prawie wszystko przy pierwszym podejściu (ja wróciłem się po dwa zbiory Orbów i dwa Power Celle). Nie powiem jednak, żeby gierka była jakoś szokująco krótka czy łatwa. Jako że nie przeznaczam teraz tak dużo czasu na pykanie na konsoli, to gierkę skończyłem właściwie po trzech tygodniach od jej dostania.

Poziom trudności jest ok, zdarza się parę frustrujących momentów (jak dla mnie było to rozbijanie pudeł z Orbami w pomieszczeniu z pająkami, w okolicy Precursor Robota), ale tak ma chyba być w platformówce. Reszta to raczej beztroskie zbieractwo i pozbywanie się przeciwników.

Fajna sprawa to jako taka różnorodność "atrakcji" : zwykła eksploracja przeplata się z etapami z Zoomerem, mini gierkami (jednak malutko) i walkami z bossami (niewielu). Poziomy to raczej platformówkowa tradycja, momentami wymieszana z elementami industrialnymi :lol: (Cytadela, zaginione miasto).

Jak and Daxter zapewnia czystą frajdę, odpręża (pomijając te denerwujące momenty). Choć wcześniej nie byłem zbyt optymistycznie nastawiony do grafiki, tak teraz, po obczajeniu wszystkich poziomów i "przyzwyczajeniu się" mogę uznać ją za bardzo dobrą (szczególnie podobają mi się tekstury na różnych artefaktach, budowlach, jak w Forbidden Jungle), no i zasięg widzenia jest naprawdę dobry. Plus za świetną animację postaci.

Nie rozwodząc się za długo nad innymi aspektami, napiszę już, że J&D to naprawdę dobra gierka, którą warto sprawdzić, szczególnie w obecnej cenie. Zresztą to nie czasy, kiedy na rynku było kilkanaście bardzo dobrych, podobnych w założeniach platformówek. Gierkę dużo różni od Ratcheta, którego jednak oceniam wyżej przede wszystkim za długość gry, szczególnie przy "zaliczaniu" jej na maksa. Jeżeli jednak ktoś lubi ten gatunek, powinien sprawdzić obie serie.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 9
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Z przyzwyczajenia do loadingow z innych gier dziwilem sie przechodzac j&d ze ich nie ma:)

Gre przeszedlem dawno temu i bardzo mi sie podobala.Cukierkowy klimat i zbieranie (to moze dziwne ale lubie zbierac takie duperele:)bardzo przypadly mi do gustu.Mile wspomnienia.Warto zagrac nawe teraz(co bym chcial ale nie posiadam gierki juz a kasy troche mi szkoda bo nie mam jej wiele:)

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem, pierwsza czesc J&D jest najlepsza w calej serii. Na drugim miejscu stawiam trojke, zas Jak II jest IMO nieco przereklamowany. O ile czesci 1 i 3 przechodzilem z przyjemnoscia i ukonczylem je w dosc krotkim czasie, tak dwojke mecze do dzisiaj i nie bardzo mi sie chce ja skonczyc. Inna sprawa, ze utknalem w jakiejs upierdliwej misji, ktorej ukonczenie jest wymagane, aby pchnac fabule naprzod.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Ja zdarzylem przejsc tylko jedynke - ofkoz na 100%. Gra byla owczesnym pokazem mocy PS2. Superplynna animka, sliczna grafika i do tego bez loadingow. ND napisalo genialny engine. Bylem ta produkcja niemal zafascynowany. Potem jeszcze pozyczalem od kumpla Sonke i za jednym posiedzeniem zaliczylem ze 2/3 gry co by powspominac :P.

Odnośnik do komentarza
  • 9 miesięcy temu...

Moja dziewczyna z którą jestem już 3 lata ostatnio mnie zaskoczyła i stwierdziła pierwszy raz że chciałaby spróbować pograć w jakąś grę na PS2.Pomyślałem-coś lżejszego i zabawnego...Zrobiłem jej niespodziankę i kupiłem jej na Mikołajki Jak&Daxter.Zagrała wczoraj pierwszy raz i bardzo jej się podobało,a ja ucieszyłem się że ona nie tylko rozumie moją pasję ale i sama zagrała na konsoli.Gra spodobała się nie tylko jej,ja do tej pory nie grałem w platformówki ale Jak&Daxter też mi podpasował i chyba też sobie odpalę.Kocham gry i konsole za takie chwile wspólnej radości i zabawy jakie dają.

Edytowane przez Alien00
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...