Skocz do zawartości

WipEout HD


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

:)

 

Musisz wybaczyć zacnemu Panu Moderatorowi.

Czasami ludzie pytają o drobnostki, pisza głupoty, aż krew zalewa itp. itd.

Dodatek fury, odblokował wszystkie pojazdy na starcie, nic nie poradzisz fury tak ma.

Do zdobycia pozostają Ci jedynie skórki.

Do zobaczenia online.

Edytowane przez pajacyk
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Kupilem Wipeout HD z dodatkiem Fury na BD w zwiazku z czym mam dwa mega laickie pytania:

 

1. Na jakiej predkosci zaczac grac? (Rapier?)

2. Gdzie jest do kija opcja "custom music"? (nie widze w opcjach) :geek:

Ad.1 Jesli znasz trasy to dlaczego nie, osbiscie zaczynalem venom/flash 2h na vineta k gdy pierwszy raz odpalilem wipka - milosc od pierwszego kontaktu ;)

Ad.2 Wystarczy utworzyć playliste w menu Muzyka w XMB, a nastepnie w czasie gry w Options/Audio wybrać ową liste.

Odnośnik do komentarza

No i sam popatrz gdzie skończyłeś <_<

 

Grę zacznij oczywiście od samego dołu czyli od najwolniejszych prędkości. O ile w Fury można grać na najniższym poziomie bez srebrnych medali to jednak w HD już trzeba przemielić wszystko.

Julio kampania jest easy nawet na elite (kiedys bym sie nie zgodzil:P, wiekszy skill teraz dlatego tak mowie) jesli dobrze zna sie trasy w przeciwienstwie do online, gdzie scigasz sie z kumplem a nie botem, chodz niektorzy to serio boty 0_o

Ta gierka jest na dluuuuuuugie miesiace.

Latam od dnia premiery, a do tej pory znajduje to nowe bR, skroty

W sumie to mozna o niej pisac i pisac i pisac ;)

SL i Time Trial znaczaco podnosza skilla taki tip maly.

Edytowane przez pajacyk
Odnośnik do komentarza

WHD to król, tak jak wiele gier przeszedłem i sprzedałem, tak WHD ciągle leży na dysku od dnia 1 kiedy wyszedł na PSN. Co prawda online nie gram już wcale, ale speed lapy + próby pobicia mojego 29.93 w zico od czasu do czasu zabierają mi część wolnego czasu przed konsolą :)

 

Nowy dodatek plox :(

Odnośnik do komentarza

Na początku WipEout mnie wkurzał swoim wygórowanym poziomem trudności, dlatego odstawiłem go na ponad miecha i opykałem Burnouta Paradise (konsolę dostałem z kodem na 5 gier z PSN). Wróciłem do niego jakieś 2 tygodnie temu, bo platynka nęci... teraz już jestem bliziutko, ale jeszcze nigdy grając tyle mięsa po drodze nie wyrzucałem.

 

Zico padł parę dni temu, 30.31, na chwilę obecną top 63 na świecie :D (chylę czoła, nie wiem skąd te pół sekundy urwałeś). A dzisiaj Zone Zeus, platyna się zbliża, do szczęścia potrzeba mi tylko jeszcze Bling Brigade, reszta to tylko kwestia czasu... (w związku z tym mam małą prośbę, szukam ludzi do ustawki, mam nadzieję że tacy się znajdą).

Edytowane przez nero
Odnośnik do komentarza

O właśnie, ja bym miał pewną prośbę do WipEoutowych wymiataczy - jakieś porady co do wyścigów z AI na Elite? 

 

Chodzi o to, że ja w wyścigach uwielbiam czasówki, dlatego cieszy mnie ich robienie w WHD. Jestem mniej-więcej w połowie kampanii i wszystkie zone'y, time triale i speed lapy mam na złoto na poziomie Elite. Jedne były ciężkie, drugie łatwe, ale wszystkie były satysfakcjonujące :)

 

Ale problem polega na tym, że nie cierpię w grach ścigać się z AI. O ile czasówki zależą tylko i wyłącznie od skilla [co daje motywację przy każdym niepowodzeniu], to tak wyścigi z komputerem są w moich oczach zbyt randomowe, by sprawiały mi satysfakcję. Dlatego tez póki co zaliczam je tylko na Novice, po prostu nie chce mi się męczyć z czymś, na co nie mam niewielki wpływ.

 

Ale kiedyś będę je musiał zrobić, żeby mieć platynę :( Wiem również, że nikt tego za mnie nie przejdzie, ale informacje typu jakiego pojazdu używaliście, jaką broń używaliście, a jaką zamienialiście na energię dla statku, czy korzystać z barrel rolla, oraz np czy lepiej na początku wyścigu starać się o 1sze miejsce, czy dopiero pod koniec [niektóre wyścigi mają tak oszukujące AI, że dopiero pod koniec wyścigu na najwyższym poziomie trudności opłaca się ich wyprzedzać - w przeciwnym wypadku jak gumka znów nas wyprzedzą, z tym, że nie na kilka metrów, ale na kilometr :/ Dlatego właśnie lubię się ścigać tylko z żywym przeciwnikiem, a samemu to tylko czasówki]. Każda, nawet najmniejsza wskazówka/rada, będzie błogosławieństwem, bo po zaliczeniu wszystkich czasówek na elitarne złoto, chciałbym jak najszybciej uporać się z wyścigami :)

 

 

Odnośnik do komentarza

Recepty nie ma, po prostu musisz znać trasy na pamięć, mieć odpowiedniego skilla i pokaźny kawałek szczęścia. Barrel rolle to mus, praktycznie trzeba je sadzić przy każdej okazji, nawet tam gdzie się pozornie nie da :D (opłaca się ustawić w opcjach czujnik ruchu na Pitch i trzymać cały czas pada ku górze, pomaga to w lotach). I tak jest ciężko, a na Phantomie to istna masakra, nie raz będziesz chciał rzucić padem o podłogę:P

 

Bronie wedle uznania, dla mnie najbardziej opłaca się używać oczywiście boosty i Quake (pięknie kosi, naprawdę nieoceniona pomoc, szkoda że tak rzadko wpada), reszta jak tam chcesz. Miny, bomby i tarcza się przydają jak jesteś na prowadzeniu, w innym przypadku zamieniam je na osłonę. Wszelakie rakiety można użyć na kimś pod ręką, nie ma ich co trzymać dłużej. A użytkowanie plazmy możesz sobie odpuścić, chyba że ktoś jest napraaaaawdę blisko, inaczej cholernie ciężko kogoś trafić.

 

Innymi słowy: boost, barrel rolle, i zamiana wszystkiego czego nie możesz użyć natychmiast na osłony. Statek - preferuję Feisara, choć to kwestia stylu lotu :P

Edytowane przez nero
Odnośnik do komentarza

Ja bym nie ryzykował z czarami w walce z AI, bo możesz się nie pozbierać po jakiejś rakiecie jak będziesz miał mało energii. AI oszukuje i to wiadomo, ale gdyby tak nie było to nie byłoby takiej frajdy z wygrywania :)

 

Również polecam Feisara oraz Asegaia na kampanię, Feisarem to w ogóle wykręciłem 80% moich najlepszych czasów w speed lapach, niedawno przesiadłem się na icarusa i mam problemy z pobiciem własnych wyników bo tak mam obcykanego feisara lol! ale już niektóre pobiłem na lepsze więc niedługo może wykręcę lepsze czasy na wszystkich trasach gdzie mam feisara.

Edytowane przez sakiu
Odnośnik do komentarza

Przez pomyłkę kiedyś w kampanii chyba wziąłem Icarasa i dziwiłem się jak może mi tak nie iść, na Sebenco Climb za cholerę nie mogłem się zmieścić w tych pierwszych łukach, nawet z airbrake'ami i sideshiftem. Zaraz potem zmieniłem na Feisara i od razu było lepiej.

 

Czary, nie czary... Jeżeli tylko mam hopkę i kawałek prostej trasy za nią, to czemu miałbym nie posadzić beczki? Chyba jedyna trasa na której można się na tym przejechać to Chenghou Project, bo ma głupie szykany i aż 3 hopki, bez oblatania można tam nawet jednego kółka nie ukończyć. Jest za to parę miejsc na innych trasach, gdzie z boostem i podniesieniem dziobu można bezboleśnie wsadzić beczkę i sporo na tym zyskać.

 

Jeszcze odnośnie dzioba w górę - w sumie też nie latam tak cały czas bo trzymanie pada w tej pozycji jest niewygodne, ale mimo wszystko mam włączone Pitch w ustawieniach właśnie dla tych darmowych beczek. Moim zdaniem warto jest trochę polatać w ten sposób na speed lapach i zobaczyć gdzie można pofrunąć, z boostem czy bez. Czasem w wyścigu opłaca się zaryzykować.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Nieźle nieźle xD

 

Wczoraj przysiadłem na parę minut i pękło 29.63 Piranhą, oraz bariera 19 sekund na vineta k rev w klasie phantom czasem 18.99 lol! pomału wracam do WHD :)

 

 

EDIT:

Ogólnie kluczem dla bicia czasów okazało się dla mnie przestawienie z czysto idealnego przejazdu na odpalanie BR z coraz to dziwniejszych miejsc, niestety to mi się nie podoba, bo np jeśli chodzi o Zico, to nie byłem w stanie zejść niżej jak 29.95 czy coś koło tego latając tylko na skill i perfekcyjne lapy z jak najlepszym torem jazdy, a gdy przestawiłem się na motion sensor ustawionym na pitch to zaraz zacząłem latać szybciej.... choć przyznam, że długo zajęło mi nauczenie się latania z sensorem, to tak jakbym od nowa uczył się grać w WHD ;p

Edytowane przez sakiu
Odnośnik do komentarza

a gdy przestawiłem się na motion sensor ustawionym na pitch to zaraz zacząłem latać szybciej.... choć przyznam, że długo zajęło mi nauczenie się latania z sensorem, to tak jakbym od nowa uczył się grać w WHD ;p

 

ja podobnie wrocilem do wipeouta po kilku miesiacach i udaje mi sie sukcesywnie poprawiac czasy dzieki rollom i wykorzystywaniu dopalki w mozliwie najlepszym momencie. Ale o motion sensorze nie myslalem - bede musial sprobowac dzisiaj.

 

@moze zorganizujemy sobie kiedys jakis eliminator tournament forumowy? :whistling:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...