Skocz do zawartości

PS3 Scena, Underground. Piraty i BM = Warn


Rekomendowane odpowiedzi

Schemat układu jest bardzo prosty :) Koszt części to około 10 zł. Ciekawe kiedy pojawi się wsad do mikrokontrolera ATMega? Jestem też ciekaw pierwszych aplikacji homebrew.

 

Jesli schemat krążący po necie jest prawdziwy, to każdy średnio zaawansowany elektronik zbuduje to w kilkanaście minut.Teraz tylko kwestia zdumpowania zawartośc iatmegi, i allegro zaleje fala psjailbreakow za +/- 50 zeta.

Odnośnik do komentarza

Sony musi udowodnić ze psjailbreak lamie ich prawa autorskie. Jeśli jest tam chociaż linijka kodu ich autorstwa, to moga zablokowac sprzedaz na jakis czas, jesli nie - to tylko wydaja kase na prawnikow. Tak czy siak, tyczy sie to tylko australii, chinskie klony i schematy do samodzielnego montazu w necie beda dystrybuowane niezaleznie od wyroku sadu.

Odnośnik do komentarza

Schemat układu jest bardzo prosty i łatwy do budowy :) Koszt części to około 10 zł. Jedynie pozostaje kwestia programatora. Ciekawe kiedy pojawi się wsad do mikrokontrolera ATMega? Jestem też ciekaw pierwszych aplikacji homebrew.

 

Z tego co widzę to sam ATmega164PA kosztuje ok. 20 zł ;)

Edytowane przez konrado0905
Odnośnik do komentarza

więc tak...

Każda konsolka ma "coś" po to aby ja naprawić.

 

PSP - Bateria + MS

X360 - ( odtstnio wyciekło ) Płytkę, bądź memorke

PS3 - Pendrive

 

Po to aby cokolwiek ruszyło, musi mieć sekcje boot...

 

Tym BOOTEM jest exploit, coś co go wymusi ( oryginalna część bądź luka )

 

Mając exploit możesz podmienić plik startowy na dowolny, w przypadku konsol sony, ms bardziej się zabezpieczyło, bo sekcją startową może być tylko oryginalny, nie modyfikowany plik, sony tu zrobiło błąd

( ms miało taki błąd zaraz na starcie, jak to szło płytkę demo "kioski" przegrać, zablokowali to w aktualizacji )

 

o tym mowa, taki "zdalny" bootloader.

 

SONY nie może tego tak łatwo zablokować, ponieważ uniemożliwią sobie proste serwisowanie, MS o tym pomyślało i nawet jak coś takiego wyciekło, to po podmianie default.xex na inny memorka nie odpali, ponieważ default.xex modyfikowany nie nosi oryginalnego podpisu AES. SONy niestety w swoim bootowalnym pliku nie sprawdza podpisu, przez co można dowolna aplikację odpalić ( jak widać po PS3 Jailbreak )

Odnośnik do komentarza

Najnowsze jest pewnie jakieś 3.40? Na pewno gdzieś ma wyciec 3.10... a to chyba mniej więcej firmware'om odpowiada (tzn. tutaj mogę się mylić, póki co nie mam dostępu do SCEDEV). 1.92 jest stare jak świat, w czasach gdy wyciekło na strony z torrentami 1.60 (co miało miejsce rok po wycieku, którym to grupa "hakerów, którzy nigdy niczego nie shakowali" (czyt. ps3news) oczywiście się ze światem nie podzieliła) czyli w okolicach lipca 2008, w sieci można było znaleźć dokumentację do 2.30.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...