Skocz do zawartości

PS3 Scena, Underground. Piraty i BM = Warn


Rekomendowane odpowiedzi

SDK 1.92 dostępne publicznie (no... prawie, tzn. jak się ma konto na prywatnym trackerze. ;) Nie trzeba już na to na IRCu polować wykorzystując inteligencję emocjonalną ;) ).

 

Co to zmienia dla zwykłego śmiertelnika? :blush:

nic. chyba, ze zwykły smiertelnik umie conieco programowac i interesuje sie calym tym szajsem...

 

Damn this is illegal!

Odnośnik do komentarza

nic. chyba, ze zwykły smiertelnik umie conieco programowac i interesuje sie calym tym szajsem...

 

To, że siedzisz wygodnie przed telewizorem z padem w ręku zawdzięczasz właśnie temu, że kogoś ten szajs interesował. I patrzysz się na wypadkową tego zainteresowania.

 

A żeby nie był OT... wyciekło poza prywatne trackery. Miłej zabawy.

Odnośnik do komentarza

Nie zdajesz sobie sprawy z tego czym jest SDK. Napisanie scenowego, na sprzęt kompletnie nieznany i nieudokumentowany (4public) jest ogromnym wysiłkiem intelektualnym setek ludzi na przestrzeni wielu lat! Xbox do dnia dzisiejszego się nie doczekał (Open XDK nie dorasta do pięt XDK), PSX tak samo (BladeLib to też taka namiastka) jak i wiele innych konsol.

 

Także na początku zawsze jest tak, że się pisze appsy 'na nielegalu'. Akurat nie widzę w tym nic złego. Jest to jakaś tam forma kradzieży własności intelektualnej, ale nie jest w żadnym stopniu krzywdząca dla deweloperów, ich wydawców. Nawet niebezpośrednio dla producentów konsol.

 

 

BTW: 1.60 i 1.92 nie są kompletne. ;]

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Nie ma też 2nd party tooli i czegoś tam jeszcze.

 

Jest jeszcze jedna zaleta pisania na oryg. SDK. Aktualnie pisany kod np. emulatora PS7 ;p będzie kompatybilny z przyszłymi wersjami SDK (ewentualnie z kosmetycznymi zmianami). Na scenowych nie ma tak różowo i najczęściej trzeba przepisywać masę kodu...

 

- - -

 

A co do BladeLib:

Pracowałem kiedyś z TJ nad grą na wzór Zoo Keeper (Console Keeper) i pamiętam, że była to droga przez mękę. A PSY-Q na wyciągnięcie ręki... ;P

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza
a może tym slangiem probujecie ukryc info o piratach, nie mam pojecia.

Rozgryzłeś nas. ;D

 

4A7574726F20706F642062617A6172656D206F2031323A30300020313030207A657461206F6420704279746B69203B5D5D5D5D5D5D

 

- - -

 

Nie wydaje mi się, abym używał jakiegoś slangu czy bardzo skomplikowanej polszczyzny. Pytaj. Skoro uznałeś że to interesujące to chętnie wytłumaczę.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Caps, mowa o programie do pisania aplikacji czyt. Software Development Kit.

O wersji która wyciekła, koledzy poruszają też różnice między SDK które wyciekło ( nielegalne, zjadacz chleba, nawet nie przeciętny nie może mieć dostępu do SDK ) a tym napisanym ( w przyszłości ) przez scene.

 

Przekładając to na polski ( KOTI nas zaraz zje ), aplikacje HOMEBREW nie są legalne, ponieważ powstają w oparciu o oficjalne SDK, którego posiadanie nie jest legalne. Bez umowy poufności ( non-disclausure agreement a.k.a NDA )

 

Koledzy też piszą o XBOXowym SDK ( XDK - Xbox Development Kit ) co często jest mylone z SDK

XDK - XBOX Development Kit - HARDWARE

XDK - wersja Launchera konsoli developerskiej

 

Po za tym była wzmianka o scenowym SDK do PSX ( takim legalnym ) oraz o ProDG - z tego co zrozumiałem to aplikacja pozwalającan a integrację oficjalnego SDK z narzędziami programistycznymi zawartymi w pakiecie Visual Studio ( C/C++/C# etc... )

 

Była również wzmianka, o tym iż na oficjalnym SDk zawsze można przenieść projekt do nowszej wersji tego SDK, co jest problemem na scenowych SDK.

 

Mam nadzieję że wytłumaczyłem.

 

Co do PKG, pliki .bin to z ang. BINARY ( w systemach unixowych są to bin, w windowsowych .exe w xboxowych .xbe .xex .exe )

Czyli pliki wykonywalne, tak więc nie musimy instalować paczki .PGK, tylko odpalamy .bin i działa ;-)

Odnośnik do komentarza

widzę ze macie w du,pie ludzi którzy w tym nie siedzą, a może tym slangiem probujecie ukryc info o piratach, nie mam pojecia.

 

Druga sprawa ze to interesujace, tłumacza :(

 

Niestety trzeba się pogodzić z tym, że ogólnie pojęta informatyka jest tak rozległa (jak nie bardziej) jak medycyna ;) Większość użytkowników pewnie czuje się jak by oglądali Dr. House'a xD A co do tego trzymania kogoś w (pipi)e, to naprawdę problematyczne jest tłumaczenie każdego zagadnienia ;) Dla piszącego wydaje się coś naturalne, więc nawet nie myśli o tym, że może to być nie zrozumiałe.

Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

dobra, kumam

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

gdzie kupie sdk, zeby odpaliło moje i.s.o., bym mógł nie wydawac moich złotos?

zart, gadajcie dalej, tylko czasami co wazniejsze newsy tłumaczcie na szary

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...