Skocz do zawartości

PS3 Scena, Underground. Piraty i BM = Warn


Rekomendowane odpowiedzi

Stało się to co wywróżyłem:

http://psx-scene.com/forums/showthread.php?t=66273

 

Jeśli to jedyne co PS3 robi z aktualną wersją trophy to jest to kolejny security fail. Co prawda mnie g...zik obchodzą te kolorowe ikonki w menu w aspekcie skilla gracza (bo zbierać, jako tako lubię - te sensowne oczywiście) to jednak w jakiś tam sposób zabije ducha rywalizacji.

 

No tak, ale przecież proxy dns już nie działa, ani nie połączymy się z psn na fw 3.41. Niby tak, tylko że w drodze jest już cfw... ;)

 

 

Takie samo zażenowanie odczuwam po tym jak dowiedziałem się, że dane kart, loginy, hasła są przechowywane w plain txt (niemalże). Kto wie czy za jakiś czas nie pojawią się fake hb do podkradania kont. Taka moja kolejna nieciekawa wróżba i czarna strona otwartego systemu. Mnie, tak zupełnie prywatnie to cieszy jako, że nie przepadam za pentagonem w swoim domu, ale z punktu widzenia, nazwijmy to globalnego - jest to dość niebezpieczne.

 

Zupełnie tak jakby Sony z góry założyło, że nikt niedobrze się do banków NANDa... To zdaje się ma taką ładną nazwę: arogancja...

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Hmm może i najprostszy tylko czy sensowny? Dlaczego ja miałbym nie mieć (i póki co nie mam) dostępu do sieci i sklepu? Głupota. Trophy można zabezpieczyć i można było zabezpieczyć na tyle aby mało komu chciało się haczyć (powinny być kompresowane i szyfrowane (ale nie czymś przywiązanym do konsoli jak dysk twardy bo to wtedy też bez sensu).

Odnośnik do komentarza

pytanie, warto trzymac swoja konsole na 3.41 czy nie ma co sie bawic w połsrodki , zmienic na 3.42 i czekac na prawdziwy cfw?

 

bo mam do sciagniecia shanka a boje sie polaczyc z netem xD

chyba nie kumasz tematu

 

jak na razie to jakby byl cfw to by byl odpalany wlasnie przez JB na 3.41 (lub zapewne wczesniejszych bo maja wydac cos co bedzie mozna odpalic na dowolnym nizszym firmware), odpalanie juz mozliwe jest wyszedl homebrew: Custom Firmware Loader USB Wydany przez Jaicrab, tylko nie ma co odpalac tym...

 

nie widzialem tez zeby ktokolwiek pisal ze na 3.42 jest mozliwy hack typu JB, czyli nikt nie potweirdza ani nie zaprzecza ze Sony skutecznie lub nie zatkalo luke...na pewno to co jest nie dziala na 3.42, ale czy mozna to zlamac podobna metoda, nie wiadomo...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

pytanie, warto trzymac swoja konsole na 3.41 czy nie ma co sie bawic w połsrodki , zmienic na 3.42 i czekac na prawdziwy cfw?

 

bo mam do sciagniecia shanka a boje sie polaczyc z netem xD

chyba nie kumasz tematu

 

jak na razie to jakby byl cfw to by byl odpalany wlasnie przez JB na 3.41 (lub zapewne wczesniejszych bo maja wydac cos co bedzie mozna odpalic na dowolnym nizszym firmware), odpalanie juz mozliwe jest wyszedl homebrew: Custom Firmware Loader USB Wydany przez Jaicrab, tylko nie ma co odpalac tym...

 

nie widzialem tez zeby ktokolwiek pisal ze na 3.42 jest mozliwy hack typu JB, czyli nikt nie potweirdza ani nie zaprzecza ze Sony skutecznie lub nie zatkalo luke...na pewno to co jest nie dziala na 3.42, ale czy mozna to zlamac podobna metoda, nie wiadomo...

 

no ja kumam, tylko że wierze w to ze w końcu coś wymyślą, nie sadze by byli juz tak blisko i sony jednym updatem strąciła hakerów spowrotem do wnętrza du.py.

Pier,dole , aktualizuje, ostatecznie i tak mi nie zalezy na tych kopiach.

Odnośnik do komentarza

z X0 byla podobna sytuacja, tylko uzytkownicy musieli wierzyc na slowo scenowcom, czyli nie bylo jeszcze zadnych namacalnych faktow na hacka konsoli jak teraz mieli sonowcy, a juz nie kazali robic update, tu sonowcy maja lepiej bo moga pomacac i zadecydowac czy update robic czy nie

ale Microsoft robiac update calkowicie zalatal tamta luke i koniec

jesli ta luke zatkalo Sony ktora byla to tez bedzie koniec tego hacka w konsolach z nowym firmware

liczyc mozna ze znajda luke kolejna, tylko ze na taka konkretna luke od wydania konsoli czekano ile? 4 lata...

 

rob update, PS3 i kopie to lekka parodia, chyba nikt nie kupowal PS3 z uwagi na mozliwosc kopii, tacy to kupuja X0...

mam nadzieje ze scena ps3 pojdzie w stronę multimedialnego wykorzystania mocy ps3, a nie kopie gdzie u konkurencji maja to rozwalone od lat, a exclusivow na ps3 jest malo by specjalnie tyrac ta konsole na kopiach...

 

Jak nie ma? Odpalasz kopię swojego. Można poedytować parę rzeczy jak ikonki i vsh menu bez obaw, że ubijemy konsolę.

do tego to wydali, czyli odpalania bezpiecznie swojego firmware po modyfikacjach dla ogółu, do tej pory tylko backup programatorem i kazdy test to programowanie na nowo nandow, teraz maja super narzedzie do testowania, a tym samym do stworzenia cfw, czyli podstawy sa i cfw coraz blizej...

 

mozna tez wspomnieć przy okazji ze Sony tez dziala, zakazywanie sprzedazy i uzywania wszelkich urzadzen typu JB jako cos nielegalnego w takich krajach jak Rosja czy Chiny

widac ze ich dzialania przynosza rezultaty, Ci od JB mieli wydac jakis nowy JB i nowy manager o ciekawych nowych opcjach co bylo ustalone na 15 wrzesnia i cisza...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

mi lata psn, i multiplayer ogólnie ;]

 

w multi nie gram w ogóle, pucharki mnie w ogóle nie jarają, a gierki z psn, jesli trine 2 bedzie na pc, to jakos przeboleje ;]

 

berion, daj szczegóły, bo wlasnie ja podlaczalem ,ale nie moge ustawic routera i dałem sobie spokój ;]

na razie zostawiam

Odnośnik do komentarza

Szczegóły czego? Jakie to newralgiczne dane? Znam kilka: trophy set (ale Ciebie nie interesuje ponoć), save'y z copy prohibited których nie przywrócisz na innej konsoli, ani których kopii nie zrobisz na usb w normalny sposób i dane konta co kupiłeś, kiedy itd. loginy, hasła, maila kont usera (no chyba, że wolisz backup 10GB+ ;P).

 

Ja bym nie update'ował choćby po to.

 

Jeśli chodzi o tego backup managera to jest to porażka. Tak wnioskuję z tego co czytałem i z tego co gadałem ze znajomymi. Na prawdziwy loader (czyli taki z chociaż 90% kompatybilnością) jeszcze nie czas jak widać.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

mi lata psn, i multiplayer ogólnie ;]

 

w multi nie gram w ogóle, pucharki mnie w ogóle nie jarają, a gierki z psn, jesli trine 2 bedzie na pc, to jakos przeboleje ;]

 

masz wlasny rozum to sobie sam odpowiedz czego chcesz, bo tak naprawde nikt powazny nie bedzie Ci polecal czy promowal tego co Sony uznaje za nielegalne i wyciaga konsekwencje karne

 

tu jest temat o teoretycznych czy czysto informacyjnych rozważaniach o tym co scena potrafi zrobic z Ps3 i na Ps3 a nie namawianie kogokolwiek na "ciemna" strone, nie badzmy dziecmi, nawet jakby tego uzywac do homebrew to i tak to bedzie u Nas zapewne traktowane jako przestępstwo i jak zwykle podciagna to pod jakies paragrafy tak jak przy innych konsolach...

Odnośnik do komentarza

Exploity działają tylko do 3.41 RevB włącznie. Wyżej żaden nie działa i nie zanosi się aby ten stan rzeczy uległ zmianie w najbliższej przyszłości.

 

Ja tam zostaję na 3.41. Gdybym miał Infectusa to spróbowałbym takich czarów:

 

1. zrobić obraz 3.41

2. wgrać np. 3.50 z PUPa

3. skopiować zawartość flasha

4. wgrać obraz 3.41

5. odpalić 3.50 z USB

6. zobaczyć czy działa PSN :P

 

...ale nie mam. ;)

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Dobra - pytania:

 

1. Gdzie te fajne rzeczy zapisują się na PS3? Na HDD czy we Flash'u? Teoretycznie gdyby z takiej "fajnej" konsoli przenieść wszystkie dane na "nówkę" jakiś ślad zostaje? ("fajne" rzeczy się przenoszą?)

 

2. Albo np. "to" się też przenosi?:

 

/dev_hdd0/home/_____/boot_history.dat

/dev_hdd0/vsh/pushlist/game.dat

/dev_hdd0/vsh/pushlist/patch.dat

 

lub

 

3. Gdyby ładnie formacik HDD zrobić czy jakiś ślad w takiej konsoli zostaje?

 

4. A i właśnie jeszcze jedno - co by się stało jak by na takiej konsoli zrobić UP'a FW ?

 

5. Jeśli na PS3 był użyty tylko Dongle do wprowadzenia jej w tryb serwisowy (tylko jeden raz), ale nie było nic instalowane to czy zostaje po tym jakiś "ślad" że konsola była odpalana "inaczej" ?

 

Pozdro dla wszystkich mieszkańców Karaibów xD

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza

Ad1.) Nas pytasz? To są początki. Jedne rzeczy na HDD inne we flashu.

 

Ad2.)

/dev_hdd0/home/_____/boot_history.dat

 

O tym nie wiedziałem. Nazwa podejrzana. Pewnie coś jak ten "tajemniczy" plik na PS2 MC, który ustawia słupki w OSDSYS. :D

 

dev_hdd0/home/<user id>/boot_history.dat

 

czytelniej ;]

 

 

Ad3.) Nie wiadomo co jeszcze jest zapisywane we flashu. Raczej tak (ale tutaj opieram się nie na wiedzy tylko na logice i niechęci do zbierania prywatnych informacji o użytkownikach przez korporacje).

 

Ad4.) Pytasz pod kątem powyższego? Co się ma stać, zablokujesz exploita, a wgranych homebrew już nie odpalisz (tak myślę, kto chce sprawdzić? ;]). Kaplica. Podejrzewam też, że jeśli Sony zacznie/zechce banować za to (konta czy konsole po MAC adresiach?) to będziesz dobrym kandydatem.

 

Ad5.) No właśnie to nie dongle - przeterminowane info. To exploit. Z "trybem serwisowym" nie ma nic wspólnego (a szkoda, byłoby epicko ;p). Pytanie więc do programistów, którzy pracowali nad fw. Nie oczekuj, że w dwa miesiące ktoś ze sceny przepisze cały fw na CPP/ASM albo podsłucha co PS3 wysyła. ;]

 

Pozdro dla wszystkich mieszkańców Karaibów xD

 

Tubylcy pozdrawiają. ;P

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Nic nie oczekuje i Was właśnie pytam ( w sumie odp. oczekiwałem chociaż na jedno pyt.) :D Pytam teoretycznie - nie śledziłem info, a i tak Ty oraz Dabman i Juchy - jak mogłem zapomnieć :] wiecie więcej od przeciętnego użytkownika - poza tym nie grzebałem we flaczkach HDD przez FTP - stąd pytania :P Osobiście zrobiłem tylko ad.5 - nie mam zamiaru się poruszać dalej (powód raczej błahy).

Czyli na nową konsolę tak czy siak wgrać dla bezpieczeństwa backupa z czystej konsoli zrobiony dużo wcześniej :)

 

Thx za odp. Kupie piwko przy okazji :]

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...