Skocz do zawartości

PS3 Scena, Underground. Piraty i BM = Warn


Rekomendowane odpowiedzi

Wyciekł staroć, w sieci jest kompletne SDK dla 3.41, więc ten ProdG nikomu się specjalnie nie przyda (jest dla starszych wersji). Zaprawieni w bojach niepotrzebują do szczęścia IDE. ;]

Wyciekł toolchain z 3.40, nie kompletne SDK 3.41 to raz. ProDG się jak najbardziej przydaje. Pięknie się integruje z Visual Studio oraz SDK 1.92 + Toolchain 3.40. Dodatkowo można sobie zintegrować z VS2005 ProDG dla PS2 (który to integrował się tylko z VisualStudio 6.0 - a przynajmniej taka wersja krążyła po necie). Ogólnie to koniec pier... z Makefile'ami itp. Jedynie do czego mi aktualnie jest potrzebny ten MinGW+MSYS to tworzenie plików PKG.

Odnośnik do komentarza

@konrado0905

Nadal Ciebie nie rozumiem. :)

 

Której części? ;)

 

Możesz to wytłumaczyć? Matieulh lub Hermes v3

 

To są twórcy różnych wersji PSgroove. Każdy dorzuca coś od siebie za każdym razem. Ostatnio wyszła hybryda softów tych gości + jeszcze jednego. Hermes v3 wprowadzał między innymi patch mode.

Odnośnik do komentarza
Takich przypadkow jest multum, ale wiekszosc userow tp s.a to matoly i sie nie przepisza. No i ceny sa dalej zaporowe dla wielu. Sorry, nie zgadzam sie ze przecietny kowalski ma srogie lacza.

 

Ja jestem "matołem" z TP S.A. A wiesz czemu? Bo nie mam alternatywy... u mnie w grę wchodzi tylko Netia, która ostro wydymała sąsiadów (na łączach zgadnij kogo, bo ponoć Netia na swoich jest całkiem ok). Jest jeszcze Aster City, ale ceny mają wyższe od neo (poza tym nie mam zamiaru znów wydawać dwóch stów za router, który i tak stałby za ich modemem bo ktoś sobie wymyślił, że docsis ma być zamknięty).

 

 

@konrado0905

Toku rozumowania.

 

@Dabman

Hermes jak i Mathieulh robią łaty do payloada z PSG11 umożliwiający instalowanie zarówno retailowych jak i debugowych paczek PKG + łata na jakąś tam funkcję, która umożliwia instalowanie wszystkich dotychczasowych update'ów do gier. Jeśli wierzyć pierwszemu, Hermes zrobił to niepoprawnie - ja tam się nie znam i średnio tym interesuję. Czekam, aż sprawa się ustabilizuje i nie będzie pierdyliarda różnych wersji, do której każdy dokłada swoje trzy grosze.

Odnośnik do komentarza

Gdzies obilo mi sie o uszy, ze nawet PS3 z 3.41 niepolaczone z PSNem wysyla logi na serwery Sony. W praktyce oznaczaloby to, ze Sony juz wie, ktore konsole korzystaly z wynalazkow i ma gotowe "prezenty" dla uzytkownikow JB. Jak jest w rzeczywistosci nikt nie wie, bo by zalogowac sie na PSN trzeba 3.50, a to oczywiscie oznacza koniec jakichkolwiek poza firmowymi zmianami w sofcie.

Odnośnik do komentarza

To żaden news tak na dobrą sprawę. To, że PS3 łączy się ze swoimi serwerami niezależnie od użytkownika każdy mógł zauważyć choćby po pobieranych plikach, które po włączeniu konsoli z dostępem do sieci się ściągały (np. dema z PSS). ;]

 

Jeśli ktoś nie używa PSN w ogóle (np. do odczytania linku do np. patcha) najlepiej jak zbanuje całą domenę w routerze. Po co tyle wpisywać? ;]

 

- - -

 

Tutaj ciekawa lektura, dlaczego nie warto używać PSGroove połatanych przez Waninkoko, Hermesa i Mathieulh:

>> http://kakaroto.homelinux.net/2010/10/ps3-the-payload-mess/

 

A tutaj coś co działa, przynajmniej na razie, na wyobraźnię: :]

>> http://www.ps3hax.net/2010/10/rumourps3-firmware-master-key-leaked/

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Raczej nieprawdziwe, ale jeśli jakimś cudem to i tak nie zrujnowałoby to rynku gier na PS3. Jakoś do tej pory była scena, było piractwo i gry też były. ;]

 

Ja doszedłem do wniosku, że jeśli przez najbliższe pół roku nic się w temacie dla nowych fw nie ruszy to kupuję drugą konsolę - do gier (może GT5 wtedy akurat wyjdzie - bad joke, wiem ;P).

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Hermes jak i Mathieulh robią łaty do payloada z PSG11 umożliwiający instalowanie zarówno retailowych jak i debugowych paczek PKG + łata na jakąś tam funkcję, która umożliwia instalowanie wszystkich dotychczasowych update'ów do gier. Jeśli wierzyć pierwszemu, Hermes zrobił to niepoprawnie - ja tam się nie znam i średnio tym interesuję. Czekam, aż sprawa się ustabilizuje i nie będzie pierdyliarda różnych wersji, do której każdy dokłada swoje trzy grosze.

 

myslisz ze to sie kiedykolwiek skonczy? :)

zawsze bedzie cos do poprawki, cos do dodania, cos Sony nowego wymysli, cos nowego beda musieli obejsc itd itp. to zawsze nieskonczony proces

 

ale fakt w tej chwili jest to zagmatwane, poprawki poprawek wychodza, i co dzien cos nowego, ale tak bedzie, niekończąca sie serial...chociaz dla piratow to i tak bez znaczenia, co by nie mieli to kopie odpala, dopiero beda szukac zmian jak cos im nie bedzie chodzilo...

 

Zrobmy ankiete na forumie, bije o zaklad, ze 75% spoleczenstwa ma lacze mniejsze niz 2 mb. Niestety wiekszosc ludzi ma z TP s.a do czynienia, przepisanie sie do innego dostawcy uslug netowych (dialog, netia itp.) to jakas porazka. Walczylem by przepisac sie do dialogu, podanie itp. poszlo do Telekoumuny i ... Dalej mam ich jako operatora. ;[ A to podanie nie doszlo, zaginelo, jak juz dostali to dalej przetrzymywali i nic sie nie ruszylo. Takich przypadkow jest multum, ale wiekszosc userow tp s.a to matoly i sie nie przepisza. No i ceny sa dalej zaporowe dla wielu. Sorry, nie zgadzam sie ze przecietny kowalski ma srogie lacza.

 

nie pisalem o calym spoleczenstwie tylko o kowalskim ktory chce piracic i najczesciej robi to od lat...

ceny sa zaporowe? przeciez mowa o piractwie, pirat placacy za lacze mniej niz 100zl nie stac go na to? czyli chcesz przez to powiedziec ze nie stac go na lacze i przez to chodzi kupowac oryginaly za 150zl i na to go stac? po za tym piractwo to najczesciej rodzaj choroby, pirat zbiera piraty, pali to na plyty, kase wydaje, a w 90% tego co nakradl nawet nie zagra, ale to juz watek na inny temat...

 

niech pirat ma te Twoje nawet 2mb jak mu wiecej nie pojdzie, to i tak jest w stanie wyssac co chce...

 

i tak jak wyzej podpowiadaja, bylo pisane, jak nie ma mozliwosci na szybki net, kupno-backup-sprzedaz to tez sposob prosty

 

wiec Twoje ograniczenia o ktorych wspominasz, niby duza pojemność gier, majace uniemożliwić piractwo na PS3 to jak dla mnie brednie, nie ma zadnych ograniczen, a sprzedaz klonow JB zapewne bedzie kwitła u Nas w najlepsze...

ale kij, to nie temat o piractwie i rozliczaniu z tego kogokolwiek, niech kazdy robi sobie co chce...

 

PS.

co do uslug przez lacze TP, nie sa najgorsze, sam jestem zmuszony korzystac z tego od lat, lepsze to niz jakiekolwiek radiowe opcje, a tylko to u Nas jest jesli nie ma w pobliżu kablowki z netem, temat netu to tez odrebny watek, kazdy radzi sobie jak moze... jakby nie bylo netu po laczach TP to dopiero by byla tragedia, opcje radiowe nie dosc ze droższe to predkosci beznadziejne...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Powstanie pchli targ gdzie ludzie beda sie wymieniac grami na dzien, by zgrac, przegrac i odsylka.

proste

 

1111111 Milan, widze opcje na $$$. Znasz sie na htmlach? Wykupujemy domene i napi.e.r.d.a.la.my jakis sajt umozliwiajacy wymiane gier i odsylke i robimy kesz kesz bejbi!

 

 

Ja jestem "matołem" z TP S.A. A wiesz czemu? Bo nie mam alternatywy... u mnie w grę wchodzi tylko Netia, która ostro wydymała sąsiadów (na łączach zgadnij kogo, bo ponoć Netia na swoich jest całkiem ok). Jest jeszcze Aster City, ale ceny mają wyższe od neo (poza tym nie mam zamiaru znów wydawać dwóch stów za router, który i tak stałby za ich modemem bo ktoś sobie wymyślił, że docsis ma być zamknięty).

 

Nie skumales, czemu niektorzy to matoly. Chodzilo mi raczej o tych, co z roku na rok przedluzaja umowe na to samo lacze bo maja najtaniej. Nie zmienia na nic lepszego, ani nie chce im sie bawic w zmiane operatora. Twoj przypadek kumam bo sam tak mam.

 

no znam się, wiem jak maila z o2 odczytac w html.

A Ty co wniesiesz?

Odnośnik do komentarza

fake or not?

PS3 Acid CFW – XMB Custom Firmware XML Pack

 

 

 

 

 

 

Apparently, cfwprophet has released a CFW which is intended for the developers. Also, there might be some exciting development after this and the prospect of a working Jailbroken CFW! At first, i did not know what this is all about. But, after i someone posted this, then i can get some idea:

 

Well, its really a culmination of the hodge-podge of hacks to turn your console from a retail to a pseudo-dev box.

 

I mean, it enables many of the features a dev unit has, with the proper XML’s, and then registry edits.

 

However, of course – it isn’t a real debug, at least not yet, still missing a few files (like, the debugger)!

 

I’m sure someone will figure out a way to do it, however many people will probably not be happy to leak their dev_flash files, if it devalues their PS3 TEST.

 

Here, you can check what cfwprophet has released along with the download links. I am not a developer, so i might not be interested with this. Let’s leave it to someone who actually know the working whereabouts of this one. Hats off to cfwprophet though for his awesome work. He might be another Dark_AleX for PS3 in the future!

 

Here is what I call PS3 Acid CFW, an XMB custom firmware XML hack pack for the PlayStation 3 console.

 

I spend the last days in playing around with PS3 FW files and have modified some of them and hopefully unlocked nearly ALL Debug options.

 

I mainly have edited the RCO’s and their XML’s. It’s phenomenal what can be done with a simple XML file.

 

Download: PS3 Acid CFW – XMB Custom Firmware XML Hack Pack

 

The Wii works on the same way, but anyway we can change the whole XMB via the XML’s. It was a childs play to add some paths from one XML to another and add additional download paths for contents that before was only download able into one path. (eg PS3HDD or PS3 only games).

 

In my country nearly all chips that can be used to make a PSGroove are sold out. I still have some ATmega8 chips at home but I need to modify the source to get the thing running.

 

The LUFA software USB LIB doesn’t support ATmega8 so I’m trying to use a other smaller soft USB but I will need some days more until I can compile the first hex.

 

Therefore, I am putting out these modified FW files for PS3 to let other guys test if you wish.

 

Be careful what you’re doing and don’t UPDATE. I tryed to block every update option but as I said it’s the first time and it’s not sure that every thing works like it should. But together we will find it out. icon wink PS3 Acid CFW XMB Custom Firmware XML Hack Pack Arrives

 

• First download a PS3 FW Dump first (THIS is the one I used) so you can replace the files with the PS3 Acid CFW file linked above, and put only the folders from “PS3 Hacked FW files” on your USB stick into the dev_flash folder. Make sure to not have any additional files on it !!

 

• Extract the contents of dev_flash2.rar on your desktop. Use the xRegistry app (or PS3 Multi Tool) to edit the your own one and activate the debug options. I have set a bit flag but don’t know if it will work in case that every reg file I have don’t include one single bit flag. But as SKFU told us I have set a flag instead of a value.

 

• After that is done, put the xReg back on your PS3. Now insert the USB stick with our CFW and load the files with USB Firm Loader.

 

Let me know if it works and play around a bit, tell me what is working and what not. Currently only English and German should display ALL Debug options. Support for other languages will follow soon.

 

Below are a few things of what would be changed:

 

PS3 Debug Options activated:

 

• Hax_Home/PS3_Game/

• Install PKG

• Check

• Lock

• Unlock

• Chancel Purchase

• Delate

• Update via HDD

• Delate Update from HDD

• Title Store Preview (Store)

• Title Store Preview (In Game)

• Import

• Export

• Quick Sign Up

• Performance Bar

• No Memory Limit

• Quick Preview

• Owner Information

• Fake HDD Size

• CORE Dump

• Game Debug

 

PS3 System Hacks:

 

• Block Updates

• Block Online Updates

• Block Game Updates

• Unlocked Secret Debug Options

• Unlocked PSP Only (now you can copy PSP only tiles on any media)

• Unlocked Pocketstation

• Unlocked PS2

• Unlocked System Driver Pocketstaion

• Unlocked System Driver PS2

* I will now continue working on the ATmega8 mod and hope that I can get it small enough.

 

 

linków oczywiście brak ;]

 

~20mb

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...