Skocz do zawartości

PS3 Scena, Underground. Piraty i BM = Warn


Rekomendowane odpowiedzi

Ta akcja jest po omacku jak diabli.

Z tego co widać można WSZYSTKO wyczyścić na swojej konsoli, wgrać OFW i ok.

SONY nie miało dostępu przed 3.56 do danych w konsoli, po za osiągnięciami za pre-release i inne nie finalne produkcje

 

Więc spora część maili jest wysyłana metodą "na głąba"

 

ps. osoby posiadające konsole TEST ( Test Kit ) oraz TOOL ( Development Kit ) też dostały takiego maila, mimo iż ich konsole mają zupełnie inny serial number i odpalają aplikacje nie podpisane przez SONY, świadczy to tylko o tym "k. coś trzeba zrobić, no róbmy coś, cokolwiek )

 

Mowa o tych konsolach DEV. które mają 2x LAN, jeden DEBUG drugi RETAIL, po to aby łączyć się z dwiema sieciami.

Odnośnik do komentarza

Pytanie, moze byc i tu , Jaki jest limit wielkości pliku na dysku FAT 32 czyli takim który czyta ps3? Lub inne rozwiazanie, Jakie systemy plikow czyta PS3

 

FAT32 ma limit 4 GB dla pojedynczego pliku.

PS3 czyta system FAT (16, 32) dla zewnętrznych urządzeń(i mogę się mylić więc poprawcie jak coś - PS3 "widzi" tylko pierwszą partycję jeśli jest ich kilka).

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza

no wlasnie to by bylo glupwaka, ze ma teraz formatowac wszystko (jeszcze zapewne backup HDD nic nie da bo te pozostalosci tez sie przeniosa na backup) co ma skoro ma OFW 3.56 i przeciez nie jest to tajemnica ze na tym firmware nie moze przeciez nic uzywac nielegalnego, wiec to jakas parodia przez Sony zrobiona ich systemu walki z tzw. piractwem

 

najlepiej to nic nie robic i sie odciac na jakis czas od netu i zobaczyc co z tej parodii wyniknie... a jak komus zalezy na necie bezwzglednie to zrobic sobie backup hdd, format i na razie dzialac na czystym i czekac co oni wymysla, pozniej najwyzej sie przywróci backup...

Odnośnik do komentarza

Jak backup to w takiej sytuacji posektorowo (chyba, że nie zależy komuś na trophy).

 

Nie wiadomo czym konkretnie jest szyfrowany dysk, ale są jakieś programy do edycji plików z systemową kopią - były zresztą już od kilku lat, ale wymaga to strasznie dużo kombinacji. Także niestety nie wiem co konkretnie wchodzi w jego skład oprócz tego co każdy widzi po przywróceniu (na tej samej mobo).

Odnośnik do komentarza

Może to nie są spacje, a tylko edytor traktuje tak padding (nie sprawdzałem nawet). Warto zbadać; edycję lepiej wykonać hex edytorem, aby nie ryzykować błędów w formacie i lepiej wpisywać dokładnie to co dysk sam zgłasza.

 

Juchy, testuj, masz nie jedną konsolę. :P

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Może to nie są spacje, a tylko edytor traktuje tak padding (nie sprawdzałem nawet). Warto zbadać; edycję lepiej wykonać hex edytorem, aby nie ryzykować błędów w formacie i lepiej wpisywać dokładnie to co dysk sam zgłasza.

 

Juchy, testuj, masz nie jedną konsolę. :P

zrobilem maly test na konsolkach z 256MB nandem, dysk sformatowany kolejny na takiej konsoli nie zmienia faktu ze stary chodzi bez problemu

wiec wpis o tych nr seryjnych chyba nie jest wlasciwa droga do przypisania dysku z innej konsoli bez formatu

jesli by tak bylo to kazdy formatowany dysk musialby sie dodawac do nanda, ale czy tak jest to tego nie sprawdzalem :)

Odnośnik do komentarza

No tak, na innej konsoli nie pójdzie... bo jest szyfrowany unikalnym dla każdego modelu kluczem z osobna. Skleroza moja.

 

Jak przyjdzie mi zmieniać dysk to przetestuję. Nawet jeśli działałoby to tylko w obrębie jednej konsoli to oszczędziłoby masę fatygi przy zmianie dysku (w końcu 1000BASET to nie to samo co USB 2.0 ;)).

Odnośnik do komentarza

SKFU jak na razie niczego nie dokonał, więc te screenshoty co krążą po serwisach sugerują fake. ID konsoli nie jest taki długi i znajduje się w każdym save'ie... Powstaje też pytanie czy można zmienić ID konsoli na stałe. Eee, lipa raczej.

 

A co do GH to czy to jest w ogóle prawda? Może ktoś wpadł na pomysł jak zrobić biznes, teraz wszelkie formy scamu popularne. ;] Ja na pewno nic mu nie dam (zakładając, że ta cała stronka jest prawdziwa). Jest zarozumiały, bezczelny, butny, ponad rok trzymał tą wiedzę tylko dla siebie (opublikował klucz do metldr aby przypadkiem F0 go nie ubiegli...), na prawo i lewo woził się ze swoją facjatą, imieniem, nazwiskiem i wciąż liczy na pracę w Sony (ostatnie zdanie na tym blogu). Czas teraz na zmierzenie się z konsekwencjami - nie wkłada się głowy do paszczy lwa. Nie oznacza to też, że nie podzielam jego opinii na temat poczynań Sony, przeciwnie. Nie podoba mi się tylko w jaki sposób to robi i jego intencje...

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Dziś pierwszy dzień zabawy z CFW Kmew czy jakoś tak 3.55 małe problemy ( dużo black screen i errorów ) - konsola nie ma BD-Rom'u

Lecz poszło, etap kolejny to PSN z podmienionymi certyfikatami. Zobaczymy jak to da rade. Ogólnie zapowiada się ciekawa maszynka multimedialna!

 

Piękne jest to, że wszyscy mają SONY w (pipi)E, nie zdziwie się jak ta konsola umrze jak Dreamcast.

 

SONY wbija do domów ludzi, zabiera sprzęt z policją ( konfiskata ) po czym goście mają kopie tego nad czym pracowali ( zabezpieczenia PS3 ) i w ramach odwetu dzielą się tym z innymi.

Jeżeli ten proceder się utrzyma, sony będzie takim biednym kierowcą który ma stare auto i policja go zatrzymuje co kilometr a to za zjechany bieżnik, a to za zanieczyszczanie spalinami powietrza etc...

 

Chyba się przyczepili tego SONY.

Edytowane przez Dabman
  • Plusik 1
  • Minusik 4
Odnośnik do komentarza

Kto sony ma w (pipi)e i dlaczego umrze jak dreamcast?

Ja uwazam, ze sprawa z linuxem na ps3 to jakas paranoja. Sony wycielo linuxa i teraz sie zli ludzie odwdzięczaja, ale chyba zapomnieli, ze plyna na tym samym statku. Niszcza platforme z ktorej korzystajcia. O ile chec odpaleni 'backupow' i HB rozumiem, ale dlaczego kurcze glebiej draza? Po co im to? Swoj cel osiagneli, po co zaczynaja uprzykrzac zycie zwyklym ludzia (odbanowywanie przez czyjes ID, rozpracowanie zabezpieczen kart kredytowych czy chociazby hacki w grach). Po co to? Nie mam jakiegos zalu do GeoHota, bo pomimo, ze zachwuje sie jak idiota, nic zlego nie zrobil. Szkoda troche tez sony. Nie to zebym sie martwil, ze zarobi mniej $ przez piraty, ale SCEP odwalala kawal dobrej roboty ze spolszczeniami i tym, ze w koncu zaczeto traktowac Polske jak normalny kraj. Ciekawe czy teraz ulegnie to zmianie gdy zyski znaczaco spadna. (Na 7 osob z PS3 jakie znam, 6 przerobilo. Dlatego gadanie, ze 'jak ktos kupowal oryginaly to bedzie kupowal oryginaly' sux)

Odnośnik do komentarza

Wątpie aby SONY Pictures i Music oraz reszta oddziałów trzymalo SCEE... skoro ta zaczyna lecieć po bandzie.

Chodzi oto ZE PSP padło, PS3 padło, Xperia Padnie ( symbian! )zostanie NGP ( wątpie że nowe SONY się utzyma - PS3 antypirackie )

JAk się okaże że NGP padnie bezpowrotnie a nowe PS3 to tylko pic na wode, firma płynie, płynie, płynie. Chyba że tak wiele zarabiają na tych PS3, bo ani PS+ nie jest jakos mega rentowne, ani Qore.

Na PSN nie zarobią, bo jest darmowe. Widzę to czarno, nigdy żadna platforma tak się nie skompromitowała. Nawet Dreamcast. Nawet X1

Odnośnik do komentarza

Ale ja też sobie mogę gdybać co będzie za 2lata. Więc sobie gdybam że znajomi których mam, żadne nie myśli o przerobieniu konsoli, zarabiają to gry kupują. Ja też z zwykłego lenistwa nie przerobię, bo trzeba pliki po ściągać, ruszyć tyłek do konsoli, za dużo roboty.

 

Uwielbiam te polaczkowe myślenie "Ja przerobiłem to pewnie, z 20ludzi też za chwilę przerobi. XD nie będę sam"

Odnośnik do komentarza
Gość szpic

Wątpie aby SONY Pictures i Music oraz reszta oddziałów trzymalo SCEE... skoro ta zaczyna lecieć po bandzie.

Chodzi oto ZE PSP padło, PS3 padło, Xperia Padnie ( symbian! )zostanie NGP ( wątpie że nowe SONY się utzyma - PS3 antypirackie )

Xperia Symbian? O co chodzi?

 

Piękne jest to, że wszyscy mają SONY w (pipi)E, nie zdziwie się jak ta konsola umrze jak Dreamcast.

 

SONY wbija do domów ludzi, zabiera sprzęt z policją ( konfiskata ) po czym goście mają kopie tego nad czym pracowali ( zabezpieczenia PS3 ) i w ramach odwetu dzielą się tym z innymi.

Jeżeli ten proceder się utrzyma, sony będzie takim biednym kierowcą który ma stare auto i policja go zatrzymuje co kilometr a to za zjechany bieżnik, a to za zanieczyszczanie spalinami powietrza etc...

 

Chyba się przyczepili tego SONY.

W ramach odwetu dziela sie tym?

naprawde sadzisz ze gdyby sony wyslalo mu do domu list z przeprosinami ze nie beda ich szukac i daja im wolna reke do zabawy to oni nie rozwijaliby tego i nie podzielili sie?

grats :)

 

i te komentarze "ludzi" do mattieuh ktory zamknal swojego tweetera -> Sony Slave, Pussy, itp :lol:

Edytowane przez szpic
Odnośnik do komentarza

@łosion

Cel nie został osiągnięty - wciąż jest masa ograniczeń, których się trzeba pozbyć.

 

A źli są na politykę Sony. Mnie ta firma też zniechęciła, czy na tyle że będzie to moja ostatnia konsola Sony to nie wiem. Dalsze akcje tego rodzaju doprowadzą do tego, że NPDRM zostanie złamany (w zasadzie to jest od dawna złamany tylko z etycznych powodów nikt tego nie puszcza w sieć...). Jeśli walczą z piractwem to ok, ale jeśli walczą ze sceną, z hackerami to doprowadzi to właśnie do jeszcze większego piractwa, błyskawicznie... Wtedy dopiero poznają smak piractwa i niechęć deweloperów. :|

 

- - -

 

Jakby Sony banowało po numerze seryjnym konsoli i/lub MAC karty to by nie było takich problemów.

 

Zacytuję też KaKaRoTo:

Now, if someone uses that to do nasty things, you have two people to blame :

1 – the stupid kid who did it

2 – the developers of MW2 that didn’t write their program correctly.

There are many FPS shooters on the PC, and people can install what they want on their PC, that doesn’t make it impossible to play an FPS game on a PC, simply because the developers write their code correctly to prevents the cheaters from cheating.

 

- - -

 

Gadkę o tym, że im znacząco spadnie przychód z gier słyszę cyklicznie co generację. Jakoś żyją, deweloperzy również.

 

Po za tym ja dalej kupuję oryginały (chociaż częściej pożyczam, czyli wg. niektórych prezesów też jestem piratem lol).

 

= = =

 

Żeby nie smęcić: pokazały się pierwsze sterowniki (moduły SPRX?) do obsługi NTFS. Ładnie, i to na PSL1GHT!

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Należy pamiętać, że piractwo z roku na rok jest coraz większe, a gry w produkcji staja się coraz droższe. Poza tym, zawsze wydawało mi się piracenie jest dla dzieciaków, którzy chcą być w szkole 'na topie' i grac we wszystkie najnowsze gry, co zresztą sporo by kosztowało :) Dorosły człowiek raczej doceni prace twórców i kupi tą grę. (przynajmniej ja tak mam, kupuje mało gier, ale są to 'perełki'. Zwyczajnie skręcało by mnie w środku jakbym miał spiracić takie GTA IV nad którym spędzono masę czasu, a dzisiaj ta gra kosztuje relatywnie mało). Poza tym, często słychać rożne usprawiedliwienia ludzi którzy piracą (geniusze piszą - "skoro człowiek spiracił jakąś grę, to wiadomo, że i tak by jej nie kupił bo go nie stać".) Okej, gry są stanowczo za drogie, ale kto ci mówi, żebyś kupił w dniu premiery? gdyby zrezygnował z kilku paczek fajek już by grę miał :P

Natomiast Homebrew to już zupełnie inna bajka. Sam na PS2 używałem SMSa do oglądania filmów i słuchania muzyki. HB jest przydatne i nieszkodliwe (teoretycznie. Dlatego do HB nic nie mam, jednak niszczenie całej 'growej platformy' tylko dlatego, żeby odpalić pasjansa czy inny film w mkv trochę mija się z celem.

Wspaniale by było, gdyby Sony otworzyło by furtkę dla HB jednoczenie blokując możliwość odpalania Backupów. Niestety, jest to niemożliwe.

 

@łosion

Cel nie został osiągnięty - wciąż jest masa ograniczeń, których się trzeba pozbyć.

Okej, ale czemu w "drodze do wolności" częstokroć hakerzy skręcają w złą stronę?

Edytowane przez łosion
Odnośnik do komentarza

Nie wiem, dla mnie aktywacja gier to jest to co doprowadza mnie do szału.

Mam swoją 40stke, na której mam 3.15 ze względu na linuxa! i mały problem, mianowicie przełożyłem jakiś czas temu dysk, zrobiłem Backup i co? k. muszę aktywować te gry przez PSN, a aby się połączyć muszę pobrać aktualizacje.

 

Więc mam złamaną PS3 którą wczoraj złamałem CFW ( jedna jest nie złamana i czeka na dobre czasy z PSN ) na której czekam na pominięcie DRM. W celu? grania w Flowers i inne gry które zakupiłem!

Jest to przykre ale SONY samo ZMUSZA! mnie do piractwa, ogranicza. nie daje możliwości nawet zmiany dysku bez aktualizacji.

 

A najbardziej już mnie irytuje to że OtherOS został usunięty także z konsol Test/Tool. Po jaką cholere?

Edytowane przez Dabman
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

for ex. eM Oł Di: tym sposobem nie naprawisz swoich czynów:P

 

Jak kupisz pralkę a nie pobiera wody to jesteś wkurzony? ja PS3 kupiłem dla NGS/NGS2/MGS4 i tyle. Lecz miałem kupić wtedy Wii i za PS3 był linux, może GT5 które nie odpaliłem bo nie chce mi się G25 montować.

 

Teraz nie mogę grać w to co ZAKUPIŁEM! bo jestem zmuszony pozbyć się linuxa, więc dla mnie złamanie DRM to wielki + i wtedy sam przeleje HAJS gościowi który to zrobi, choćby 5$, ale wesprę jego działania.

Odnośnik do komentarza
Należy pamiętać, że piractwo z roku na rok jest coraz większe, a gry w produkcji staja się coraz droższe.

 

Skąd masz takie dane? To, że z roku na rok koszty produkcji gier są większe jest całkiem prawdopodobne, ale skąd masz dane dotyczące piractwa? Nikt takich nie ma i tak naprawdę nie wiadomo czy się zwiększa, zmniejsza czy utrzymuje się mniej więcej na tym samym poziomie (możliwe że się zwiększa, ze względu na to że coraz więcej osób gra - IMO).

 

Poza tym, zawsze wydawało mi się piracenie jest dla dzieciaków, którzy chcą być w szkole 'na topie' i grac we wszystkie najnowsze gry, co zresztą sporo by kosztowało :) Dorosły człowiek raczej doceni prace twórców i kupi tą grę. (przynajmniej ja tak mam, kupuje mało gier, ale są to 'perełki'. Zwyczajnie skręcało by mnie w środku jakbym miał spiracić takie GTA IV nad którym spędzono masę czasu, a dzisiaj ta gra kosztuje relatywnie mało). Poza tym, często słychać rożne usprawiedliwienia ludzi którzy piracą (geniusze piszą - "skoro człowiek spiracił jakąś grę, to wiadomo, że i tak by jej nie kupił bo go nie stać".) Okej, gry są stanowczo za drogie, ale kto ci mówi, żebyś kupił w dniu premiery? gdyby zrezygnował z kilku paczek fajek już by grę miał :P

 

Aha, zgadzam się. Tylko co to ma wspólnego ze sceną? A tym bardziej z cheatowaniem (bo rozumiem, że to Cie głownie zabolało kilka postów temu)?

 

Wspaniale by było, gdyby Sony otworzyło by furtkę dla HB jednoczenie blokując możliwość odpalania Backupów. Niestety, jest to niemożliwe.

 

Czy ja wiem czy takie niemożliwe? Wystarczy, że Sony zrobiłoby coś podobnego do MS z XNA i jakiś XNA Launcher (ale na Boga! *darmowe*) i już zmniejszają ciśnienie na HB o co najmniej połowę. Problem z Sony jest taki, że zabrali OtherOS i taki, że użytkownik nie ma kontroli nad swoimi danymi (wiąże się też to z DRM).

 

Przebolałbym odpalanie gier z płyt, ale nie mogę przeboleć:

- blokad w SFO na kopiowanie save'a.

- brak możliwości archiwizacji paczek PKG na np. PC (albo chociaż dev_usb).

- brak możliwości ich instalacji.

- kretyńskie aktywacje online.

- brak możliwości przeniesienia licencji na inną konsolę bez pośredniczenia w tym PSN.

- brak możliwości wykonania lokalnie kopii zapasowej trophy.

 

Czy wymagam zbyt wiele? Mnie i pewnie większości osób więcej do szczęścia nie potrzeba. Nie mam jednak w zwyczaju powierzania swoich danych jakiejś tam firmie, która za jakiś czas może przestać istnieć, a razem z nią moje pieniądze które wydałem na gry-widmo. Nie mam też w zwyczaju powierzania swoich danych konsoli, która za kilka lat zamieni się w przycisk do papieru.

 

Okej, ale czemu w "drodze do wolności" częstokroć hakerzy skręcają w złą stronę?

 

A jaka jest wg. Ciebie ta zła strona? Rozwiń myśl bo obawiam się, że naczytałeś się sponsorowanych i/lub nieprofesjonalnych newsów, w których nie ma mowy o hackerach tylko o piratach i pod którymi jest kilkaset postów pryszczatych nastolatków, niemających nic lepszego do roboty niż pisanie siarczystych komentarzy co by to nie zrobili z GH i tych chełpiących się jeszcze większą głupotą grania w pierdyliard gier preretail.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Piractwo zwieksza sie, kiedys to chyba na grrr blogu wyczytalem (-nie pamietam-) Swoja droga, ironicznie mozna powiedziec, ze na ps3 piractwo rosnie maskrycznie, wszak rok temu piratow nie bylo :) Poza tym - nowy rynek do 'obskubania' :)

Paczki PKG czyli dema itp?

Kopia trofeow? Po co, serio pytam. Mi, mimo, ze konsola padla trofeow nie usunelo.

Z ta furtka do HB chodzilo mi o to, ze to niemozliwe, dlatego ze SONY tego nigdy nie zrobi (chyba, ze dostanie nakaz sadowy, lol)

Co do ostatniego cytatu:

Niedawno, na PSXscene czytalem, ze ludzie maja zamiar zlamac zabezpieczenia sklepiku PS I pobierac z serwerow SONY za darmo wszystkie tresci. Potem wlasnie historia z banami, a raczej ze zdejmowaniem banow. Nie za fajnie. Dodatkowo jakies ciecie planuja ataki DDoS na serwery SONY i publikowanie danych userow PSN (Oo).

Oni chyba z ta wojna z SONY to chyba serio mowia :)

 

Boli mnie nie tyle co piractwo, co aroganckie zachowanie piracacych.

BTW, wiem, ze newsy z PS3site(itp) sa baardzo stronnicze i przeklamane:)

Edytowane przez łosion
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...