Skocz do zawartości

PS3 Scena, Underground. Piraty i BM = Warn


Rekomendowane odpowiedzi

Czy wszystko co jest przedstawiane ciągiem hexów musi być kluczami? ;)

 

"Najbardziej ekscytująca informacja" to manager wtyczek (*.sprx?), czyli jak ja to rozumiem coś na wzór tego z CFW na PSP. Dla mnie super, będzie można robić screeny w każdej grze, cheatować bez gmerania w EBOOTach itd.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Uważam, że niema czego. Nie zawsze cheaty muszą oznaczać inf ammo, lv9999999 itp. Czasami dają dostęp do debug menu, czasami ułatwiają testowanie hacka. Czasami nie mam ochoty męczyć się z grą vide Demon's Souls gdzie z otwartymi rękoma przywitałbym nieśmiertelność* (czas...).

 

 

* raz ukończyłem, spróbowałem zmodowanego eboota na nieskończoność dusz aby wykupić wszystkie levele, po czym odkryłem że i tak niewiele to zmienia bo przyrost statystyk jest marginalny... Także cheat w pamięci znacznie wygodniejszy niż żąglerka ebootami..

 

Mnie zastanawia jak wygląda emulacja gier z ps2 na ps3 slim i innych ps3,które nie miały kompatybilności...

 

Zapewne nijak. Nie istnieje czysto software'owy emulator PS2 na PS3. Nawet europejskie wstecznie kompatybilne PS3 miały GS na pokładzie.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Wymyslili downgrade FATow z 3.6x

ale trzeba infectusa czyli lutowac wiec nie dla kazdego zabawa...

 

Fat PS3:

 

* CECH = 256MB

* CECHB = 256MB

* CECHC = 256MB

* CECH = 256MB

* CECHG = 256MB

wymyślili już bez lutowania :blush:

 

Grupa Seal-Team-6 z forum thetechgame.com opublikowała poradnik na temat downgrade do 3.21, niezależnie od tego, czy jest to firmware 3.55 lub 3.56, 3.66. Jeśli wierzyć wpisom na tamtejszym forum, to jest pełno potwierdzeń, że to działa. Jest to dość skąplikowana metoda i potrzeba do niej dwóch pendrive 4 GB lub więcej, dwóch kontrolerów PS3 oraz płyty która zostanie uruchomiona w konsoli PS3, ale nie DVD!, najlepiej CD lub gra PS3 na początek.

 

 

Metoda działa na wszystkich konsolach PS3 wydanych przed 17 lutym 2009. Na wszystkich innych konsolach wybudowanych po tej dacie nie da się przeprowadzić downgrade, ponieważ w roku 2009 Sony zmieniło wszystkie klucze rejestracyjne dla PS3. Mimo wszystko autor obecuje prowadzenie prac nad nowym sposobem downgrade dla tych konsol. Będziemy was informować na bieżąco o zaistniałej sytuacji, pozostańcie z nami.

Edytowane przez TakeshiX
Odnośnik do komentarza

po pierwsze skopiowales zywcem z forum ps3-hack, po drugie nie doczytales ze te Twoje linki to trzeba sie rejestrowac, po trzecie po co skoro z miejsca z ktorego skopiowales jest to przetlumaczone, po czwarte nikomu tam sie to jeszcze nie udalo i jest to calkowicie nie potwierdzone, a na zagranicznych forach twierdza ze to fake, po piate taki news nie pojawil sie na wiekszosci znaczacych stron o tej tematyce czyli mozna sadzic ze to rzeczywiscie fake...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

po pierwsze skopiowales zywcem z forum ps3-hack, po drugie nie doczytales ze te Twoje linki to trzeba sie rejestrowac, po trzecie po co skoro z miejsca z ktorego skopiowales jest to przetlumaczone, po czwarte nikomu tam sie to jeszcze nie udalo i jest to calkowicie nie potwierdzone, a na zagranicznych forach twierdza ze to fake, po piate taki news nie pojawil sie na wiekszosci znaczacych stron o tej tematyce czyli mozna sadzic ze to rzeczywiscie fake...

w sumie racja, narazie sie nikomu nie udało z tego co czytam ;)

Odnośnik do komentarza

"Secret Recovery Mode"? Cała procedura brzmi absurdalnie, tym bardziej że jest to kompletnie niepotrzebne Sony skoro jest tryb serwisowy i QA z dongla. Nawet jeśli byłby to artefakt z wczesnych wersji to zostałby już wyłączony/usunięty przy okazji 3.42. Także też uważam, że fake.

 

>> http://psx-scene.com/forums/f177/downgrade-3-66-scource-irc-13-07-11-a-93716/

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Na razie tylko dla NANDów i tylko ten sam fw. Od czegoś trzeba zacząć. ;)

 

Każdy szanujący się modchip do Xbox'a miał przynajmniej dwa banki i pstryka na swoim pcb. Także to nic nadzwyczajnego nie było. Na tsopie/cheapmodzie też można było sobie takie coś zrobić (chyba ;d). Żadnego szyfrowania, kompresji, efuse, baz, szpiegowania, rootkitów, żadnych głupot. Piękne to czasy były. :)

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

No "pstryczek" bylby nawet lepsza opcja. :) Za czasow xboxa1 alladin mial taka opcje? Nie pamietam juz. :D No to czekam z niecierpliwoscia, ciekawe, czy na FATa 80 gb tez bedzie mozna taka opcje zarzucic, spelnienie marzen i bede mogl sie jednej PS3 pozbyc.

praktycznie kazdy chip mial taka opcje w X1 (oprocz wczesnych wersji i homemade), czyli albo startowales z chipa i biosu tam zawartego dla konsoli albo z oryginalnego z plyty biosu, pstryczkow zadnych nie potrzeba bylo, wykorzystywaly te co sa, czyli z EJECT startuje bez chipa, z POWER z chipem...

 

pstryczki to byly przy tsopmodach badz chipach z wieksza iloscia bankow niz jeden...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

3.40 Full SDK Wyciekło ( szkoda, że nie 3.55 i 3.70 :-) )

Lecz fakt tego jest już wielkim posunięciem:D

 

oraz 3.70 Debug Firmware !

 

Kolejne SDK wyciekło = 3.60. Nie wiele to daje, bo to dalej nie 3.66 ( wymagane do Resistance3 ) ani 3.70 czy nowszy ( już takowy jest! )

Jak wiemy scena napisała własne SDK, ale dzieki temu SDK będzie można poznać klucze które tak są potrzebne do aktualizacji CFW do nowszej wersji. nic czekamy teraz na CFW 3.60 ;-)

 

Oby na dniach pokazało się "publicznie" nowsze SDK :D

Edytowane przez Dabman
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Na początku posta zaznaczę, że zdaje sobie sprawę z istnienia projektu ReBug.

 

Moje pytanie brzmi następująco - co potrzebuje, żeby wgrać na "czystej" konsoli ReBuga? Czy ten cały ReBug na retailowym sprzęcie umożliwi mi to samo co PS3 Test? Głównie chodzi mi o odpalanie review copies. Póki co nie stać mnie, żeby wydać kilka tysi za Testa z czarnego rynku.

Edytowane przez ping
Odnośnik do komentarza

@ping

 

OFW 3.55 lub 3.41. Jeśli masz wyższy to trzeba zrobić downgrade, niestety już hardware'owo czyli lutując chipa, sczytując kość NOR (lub kości NAND), zmodyfikować, wgrać z powrotem. Potem z poziomu konsoli, z recovery wgrać CFW (ale musi mieć wtedy łaty na LV1 wyłączające sprawdzanie w syscon wersji bo inaczej będzie dosyć kłopotliwy do naprawy brick). Nie ma jeszcze takich łatek dla Rebuga, ale można zapytać np. Evilsperm czy będą pasować te dla retaila (są taski do MFW, programu do edycji fw, którego wynikowy plik to gotowa do instalacji paczka PUP).

 

Rebug nie oferuje wszystkich opcji, które oferuje OFW DEX (OFW dla konsol debug. Nie wiem skąd te skróty, DEX to debug, CEX to retail, SEX ;) to KIOSK), ponieważ jest to sprzętowo niemożliwe (np. wyłączenie HDCP). W Rebug są dwa tryby pracy, między którymi przełączasz się specjalnym programem (widocznie niektóre patche ze sobą kolidują, stąd ten podział).

 

Nie wiem czy akurat potrzebujesz Rebuga do odpalania wersji preview (czy jak one się tam nazywają). Podejrzewam, że są to zwykłe debugowe EBOOTy, a takie pozwala odpalić każdy nowoczesny CFW (Kmaew, Rebug, Rogero (ten ma np. wyłączone te checki wersji fw)). Gdybyś mógł mi wystawić jakąś grę w tej wersji to mógłbym sprawdzić czy działa.

 

- - -

 

Ciekawe linki:

http://www.ps3crunch.net/forum/threads/465-CFW-md5-checksums-collection?p=4512

http://rebug.me/

http://ps3mfw.com/

Edytowane przez Berion
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Da się wiele więcej ciekawych rzeczy. ;)

 

Tutaj kiedyś był dobry opis wszystkich opcji: http://jerem73.wordpress.com/2010/10/18/%E2%98%85-debug-settings/

Niestety autor zawiesił bloga... Nie ma go w gugiel keszu, web archive itd.

 

Tutaj też ciekawa strona jeśli chcesz kupić debug kita (bo tak się one nazywają ;]):

http://www.edepot.com/playstation3.html#Special_PS3_Models

Edytowane przez Berion
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ale tylko na OFW 3.55 i z BD-R/RE, więc jak dla mnie to bezużyteczne.

 

Z nowych niusow wynika, że wymaga to ich własnego 3.55CFW i na dodatek specjalnych płyt BD, również produkowanych przez nich. Możliwe ze dongle i te specjalne płyty to po prostu jakieś zabezpieczenie przed kopiowaniem ich rozwiązania. Śmierdzi to trochę przekrętem.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...