Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam przeszukujac rozne fora i pytajac sie google nie znalazlem odpowiedzi na swoje pytanie.Chodzi o to ze konsola rozlacza mi pada jak wlacze headseta i jest tostrasznie uciazliwe jak chce pograc w BFa...kiedys nie mialem takiego problemu,tylko gdy wlaczalem sluchawke musialem ja polaczyc w accessory seting w zakladce audio device.Teraz jak tak robie to pad automatycznie sie wylacza jak by HS i sixasis sie gryzly.Ma ktos jakis pomysl jak to rozwiazac.HS to philips wbt 212 stereo

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie, rozglądam się za kablem HDMI do ps3 (mam nadzieje ze maks w przyszły weekend będzie u mnie ale się zobaczy :D ) i tak patrze na allegro. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć czy jest jakaś większa różnica między nimi wszystkimi ? Chodzi mi o to że są takie za 20 i za 40, o to czy lepiej na przyszłość kupić dłuższy czy krótki (na dobrą sprawę wystarczy mi metr obecnie i wątpie żeby szybko miało się coś zmienić ale tak głupio kupić mniej niż 3 ;p), czy przy dłuższym traci się na jakości? Jakieś inne wskazówki ?

Odnośnik do komentarza

Przy dluzszym jakosc jest dosc wazna. HDMI przesyla bardzo duzo danych wiec wszelkie potencjalne zaklocenia sygnalu moga doprowadzic nawet do zaniku obrazu.

 

Nie jest udowodnione ze kabel drozszy jest zdecydowanie lepszy - moze jednak byc mniej trwaly i z czasem kosztowac nas troche nerwow.

 

A poza tym:

http://www.psxextreme.info/Kabel-HDMI-t51362.html

:krzeslem:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Mam pytanie, rozglądam się za kablem HDMI do ps3 (mam nadzieje ze maks w przyszły weekend będzie u mnie ale się zobaczy :D ) i tak patrze na allegro. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć czy jest jakaś większa różnica między nimi wszystkimi ? Chodzi mi o to że są takie za 20 i za 40, o to czy lepiej na przyszłość kupić dłuższy czy krótki (na dobrą sprawę wystarczy mi metr obecnie i wątpie żeby szybko miało się coś zmienić ale tak głupio kupić mniej niż 3 ;p), czy przy dłuższym traci się na jakości? Jakieś inne wskazówki ?

 

 

Przy dluzszym jakosc jest dosc wazna. HDMI przesyla bardzo duzo danych wiec wszelkie potencjalne zaklocenia sygnalu moga doprowadzic nawet do zaniku obrazu.

 

Nie jest udowodnione ze kabel drozszy jest zdecydowanie lepszy - moze jednak byc mniej trwaly i z czasem kosztowac nas troche nerwow.

 

A poza tym:

http://www.psxextreme.info/Kabel-HDMI-t51362.html

:krzeslem:

 

Kabel HDMI im dłuższy, tym większe zakłócenia zbiera, ale nie może NAWET stracić obrazu, w takiej sytuacji może TYLKO stracić obraz, nie ma mowy o pogorszeniu jakości - jest obraz lub go nie ma.

 

Kabel droższy MOŻE ale NIE MUSI być trwalszy, chociaż ja kupiłem kabel 2M za 12ZŁ i żyję - żadnych problemów nie mam

Edytowane przez Katana
Odnośnik do komentarza
Kabel HDMI im dłuższy, tym większe zakłócenia zbiera, ale nie może NAWET stracić obrazu, w takiej sytuacji może TYLKO stracić obraz, nie ma mowy o pogorszeniu jakości - jest obraz lub go nie ma.

 

Kabel droższy MOŻE ale NIE MUSI być trwalszy, chociaż ja kupiłem kabel 2M za 12ZŁ i żyję - żadnych problemów nie mam

 

A slyszales cos o dzwieku w HDMI?

 

A tak w ogole znasz charakterystyke portu HDMI, czy tak sobie chciales blysnac? :P

Odnośnik do komentarza
Kabel HDMI im dłuższy, tym większe zakłócenia zbiera, ale nie może NAWET stracić obrazu, w takiej sytuacji może TYLKO stracić obraz, nie ma mowy o pogorszeniu jakości - jest obraz lub go nie ma.

 

Kabel droższy MOŻE ale NIE MUSI być trwalszy, chociaż ja kupiłem kabel 2M za 12ZŁ i żyję - żadnych problemów nie mam

 

A slyszales cos o dzwieku w HDMI?

 

A tak w ogole znasz charakterystyke portu HDMI, czy tak sobie chciales blysnac? :P

 

Piszę o tym co czytam na forum, tutaj, od osób, które potrafią powiedzieć coś więcej niż twoje "błyszczenie".

 

Jeśli chodzi o dźwięk, to jakość może uleć pogorszeniu, ale jeśli chodzi o obraz, to po prostu on jest lub go nie ma, nie można tutaj uzyskać "śniegu" itp., takie rzeczy zdarzały się tylko przy przesyle analogowym

Odnośnik do komentarza

Oczywiscie mylisz sie.

Edit: Mylicie sie obaj.

 

Smieszy mnie przekonanie ludzi o tym, ze cyfrowo oznacza bez zaklocen.

Co wiecej juz na tym forum ktos to obalal, no ale ja oczywiscie sie nie znam.

 

Edit:

Smieszy mnie tez przekonanie z jakim niektorzy opowiadaja rzeczy na ktorych sie nie znaja.

Edytowane przez grzes_l
Odnośnik do komentarza
A dlaczego? Objasnij mi specyfikacje HDMI i przesylu wielokanalowego. Bo pewnie wiesz o czym mowisz? :P

Akurat tu ma racje, samo dhcp sprawia ze gdy suma kontrolna pakietu sie nie zgadza (czyli chociazby jeden bit sie zmienil), pakiet jest odrzucany. Nie ma opcji zeby pakiet ktory zostal fizycznie zle przeslany przez kabel zostan zaanalizowany i odtworzony.

Edytowane przez Deadeye
Odnośnik do komentarza

Niestety nie wiem na jakich zasadach HDMI obsluguje bledy.

 

Czytalem natomiast, ze typowym bledem wynikajacym z przesylu kablem HDMI nie spelniajacym wymagan jest migotanie obrazu.

Wnioskujac z powyzszego nie widze w takim razie przeciwskazan by glos rowniez falowal. Na przyklad wlasnie poprzez odrzucanie co ktoregos pakietu.

Nie wiem jak sobie HDMI radzi przy nieskompresowanym 7.1 (obslugiwanym miedzy innymi przez PS3). Stad nie posuwalbym sie do zadnych zdecydowanych stwierdzen.

 

Natomiast dalej twierdze, ze zakup najtanszego kabla nie musi byc dobrym wyborem, jesli stac nas na lepszy.

Edytowane przez grzes_l
Odnośnik do komentarza
Niestety nie wiem na jakich zasadach HDMI obsluguje bledy.

 

Czytalem natomiast, ze typowym bledem wynikajacym z przesylu kablem HDMI nie spelniajacym wymagan jest migotanie obrazu.

Wnioskujac z powyzszego nie widze w takim razie przeciwskazan by glos rowniez falowal. Na przyklad wlasnie poprzez odrzucanie co ktoregos pakietu.

 

Wcześniej napisałeś, że wiesz jak kabel HDMI obsługuje błędy, przynajmniej można to wywnioskować z twoich wypowiedzi...

Jeśli będzie brakować, któregoś pakietu, to dźwięk może zaniknąć na moment, ale nie może falować.

Jeśli chodzi o migotanie, to raczej chodzi o to, że obraz przez moment jest i znika, jest i znika itd., w krótkich odstępach czasu.

Tylko tego typu "migotanie" można spotkać przy użyciu kabla HDMI.

 

Piszesz również, że nikt nie ma racji, ale ty wszystko wiesz, ale jakoś widzę, że trzy osoby już napisały co innego niż ty, więc chyba nie ma wątpliwości kto się myli

 

Natomiast dalej twierdze, ze zakup najtanszego kabla nie musi byc dobrym wyborem, jesli stac nas na lepszy.

 

Z tym oczywiście mogę się zgodzić, ale cena musi być w granicach rozsądku, bo przecież po co dawać za kabel 2M np. 80ZŁ, skoro można taki kupić za 40ZŁ (i nie chodzi mi o no-name, a np. kabel HAMA, więc dobra firma)?

 

W USA są MONSTER CABLE, które są kosmicznie drogie, ale ludzie je kupują, bo myślą, że będą mieć lepszy obraz, a okazuje się, że kable za połowę ich ceny są wykonane lepiej.

Edytowane przez Katana
Odnośnik do komentarza

Kompromitujesz sie chlopie.

 

Najbardziej mnie bawi ze tlumaczysz mi co mialem na mysli ewidentnie nie rozumiejac slowa pisanego.

Dorosnij - walnales glupoty wiec zamilcz. Nie potrzebuje tlumacza.

 

Tym bardziej, ze wiedze masz ograniczona, a co gorsza nie chcesz zdac sobie z tego sprawy. Nastepnym razem zanim napiszesz cos kategorycznie - to dwa razy sie zastanow czy masz wystarczajace pojecie na ten temat.

Edytowane przez grzes_l
Odnośnik do komentarza
Kompromitujesz sie chlopie.

 

Najbardziej mnie bawi ze tlumaczysz mi co mialem na mysli ewidentnie nie rozumiejac slowa pisanego.

Dorosnij - walnales glupoty wiec zamilcz. Nie potrzebuje tlumacza.

 

Tym bardziej, ze wiedze masz ograniczona, a co gorsza nie chcesz zdac sobie z tego sprawy. Nastepnym razem zanim napiszesz cos kategorycznie - to dwa razy sie zastanow czy masz wystarczajace pojecie na ten temat.

 

uhhh... zabolało mnie to. Dziękuje za wyczerpującą wypowiedź, ale pouczenia zostaw dla swojej rodziny.

Mało mnie interesuje twoje oskarżanie innych o brak wiedzy, tylko człowiek, który sam ma niewielkie pojęcie na dany temat, oskarża innych o brak wiedzy nie podpierając swoich argumentów o wiadomości dobitnie to ukazujące, więc nie kompromituj się, ok?

 

PS. Nie będę się z tobą kłócił, bo to nie miejsce na kłótnie, więc dajmy lepiej spokój z dochodzeniem "kto wie lepiej", bo znając życie, nikt z nas nie ma racji, albo jest ona tylko częściowa...

Edytowane przez Katana
Odnośnik do komentarza
Kompromitujesz sie chlopie.

 

Najbardziej mnie bawi ze tlumaczysz mi co mialem na mysli ewidentnie nie rozumiejac slowa pisanego.

Dorosnij - walnales glupoty wiec zamilcz. Nie potrzebuje tlumacza.

 

Tym bardziej, ze wiedze masz ograniczona, a co gorsza nie chcesz zdac sobie z tego sprawy. Nastepnym razem zanim napiszesz cos kategorycznie - to dwa razy sie zastanow czy masz wystarczajace pojecie na ten temat.

 

to bylo zalosne. wyplules sie na nas nie podpierajac ani jednego swojego argumentu. jak to mowi moj braciszek grajacy w CS'a: "ZEEEEEEEEEEEEEEL"

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...