Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozumiem waszej reakcji :huh: Mam na czym grać w dobre gry i oglądac filmy HD - x360+HDplayer, wiec na cholere kupować coś co będzie tylko stało i sie kużyło a od czasu do czasu w cos zagram? Z tym czekaniem to zawsze sotykam się z taka głupia reakcją. Na x360 trochę poczekałem, na TV LCD też więc na ps3 też mogę poczekać. Życie to nie tylko granei, że muszę już mieć bo nie wytrzymam. Póki co ps3 wypada słabiej i drozej od x360 w kwestji gier.

Odnośnik do komentarza
Nie rozumiem waszej reakcji :huh: Mam na czym grać w dobre gry i oglądac filmy HD - x360+HDplayer, wiec na cholere kupować coś co będzie tylko stało i sie kużyło a od czasu do czasu w cos zagram? Z tym czekaniem to zawsze sotykam się z taka głupia reakcją. Na x360 trochę poczekałem, na TV LCD też więc na ps3 też mogę poczekać. Życie to nie tylko granei, że muszę już mieć bo nie wytrzymam. Póki co ps3 wypada słabiej i drozej od x360 w kwestji gier.

 

Bo widzisz... Wszystko to kwestia priorytetów i tego, kto czego oczekuje od konsoli. Jak to napisał kiedyś Jacobss te dwie konsole celują w różne targety. X360 jest dla ludzi którzy na pierwszym miejscu stawiają cenę i gry, czyli uogólniając graczy młodszych (sam design konsoli o tym świadczy). Natomiast PS3 jest kierowany do gracza który wychował się na psx i ps2, teraz ma rodzine, mniej czasu na granie, ceni sobie solidność, niezawodność, wygląd i bogate możliwości multimedialne.

 

Że wypada gorzej to bym się nie zgodził, porównaj ilość exów na ps3 i na iXa, a że wypada drożej to logiczne skoro na iXie królują piraty.

Jakbyś na X360 kupował orginały i chciał uzyskać takie możliwości multimedialne jak w ps3 nagle okaże się że za iXa zapłaciłeś tyle co za PS3. Dokup napęd HD (no teraz to już raczej nieaktualne w świetle klęski tego nośnika), dysk twardy, oczywiście sygnowany literkami M$ i 2 razy droższy od normalnego hd 2,5', zapłać za gre online (nie wspominając o braku polskiego Live'a i kombinacjach z obejściem tego) a wyjdzie Ci tyle ile byś dał za plejaka.

Odnośnik do komentarza

Tez tak widze to porównanie ps3 i ixa360, ale nie do końca. Mam już zabawkę do gier ixa, teraz myślałem o tym właśnie kombajnie multimedialnym + exclusivy + granie przez neta w tytuły multiplatformowe. Póki format HD nie jest w kraju tak powszechny a filmy na blu ray są takie drogie to sobie odpuszczam wydatek 1500zł + gry + filmy. Ja niestety ps3 nawet nie miałem okazji wybrać, bo wtedy go nie było. A x360 to moja pierwsza konsola.

 

Ja mam ixa360 nie przerobionego, a przez piracttwo jest własnie drożej. Mimo tego, że ciezko jest spiracić ps3 i konsola już trochę jest na rynku ceny są jakie są. Niewiem, ja ciagle slyszę, że ps3 ma coraz gorzej, traci exclusivy, słaba sprzedaż itp.

 

Gram na oryginałach, przeważnei używkach, mam hd-dvd i "dokupiony" dysk (kupiłem starszą wersje x360 dla brata i zabrałem dysk), na online gram dopiero teraz bo mam darmowego golda (i raczje bede na zdrapach 48h jechał) i jednak wychodzi mi taniej niż ps3 w ogólnym rozrachunku. A i do ixa mozna samemu dorobić dysk 250gb.

 

EDIT:

 

I chciałbym dodać, że gracze na takim przywiązaniu do marki właśnie stracili. Słabo i mało gier i krzyczano, że "jeszcze zobaczycie co będzie jak ps3 rozwinie skrzydła". Ja stałem z boku i właśnie kupię konsolę jak juz dobrze te skrzydła rozłóży ;)

Edytowane przez sznurek
Odnośnik do komentarza

Po pierwsze to ps3 jeszcze nikt nie spiracił (nie w sensie że można odpalać sobie i grać w kopie zapasowe) a ceny orginałów jak  używek są identyczne.

 

Jeśli chodzi o exclusivy to pokaż mi proszę listę mocnych tytułów tylko na iXa ? GOW II... i... i... to wszystko ?!

Akurat w tej materii ps3 radzi sobie dużo lepiej, MS2, Resistance2, LBP, Wipeout, Killzone2, HR...

Faktycznie ps3 miało kiepski start ale ten kryzys sony ma uż za sobą.

 

Kombinowanie zdrapek, dorabianie dysków... eeee za stary na to jestem, teraz to mi się nie chce bawić w takie rzeczy. Dlatego wybrałem plejaka. A dysk to sobie poprostu wymienie, choćby i na 500gb :)

 

Jeśli masz glód tych tytułów które wyjdą tylko na ps3 to najlepszym wyjsciem faktycznie było by poczekanie jeszce trochę, choćby ze względu na okres świąteczny który na bank przyniesie kolejne obniżki cen.

Edytowane przez Łebi
Odnośnik do komentarza

Identyczne z tymi na ixa? No niewiem, wszędzie jak patrzyłem to z dwadzieścia złotych jak nie wiecej droższe. Gdy gry na ixa spadały to na ps3 dalej trzymały poziom. Nowy bioshock też jest droższy.

 

Co do exclusiwów to znalazłem takie coś http://img74.imageshack.us/my.php?image=ga...platformog7.jpg To już zalezy co rozumiesz przez słowo mocne. Mnie niektore właśnei mocne exclusivy vide mass efect wogóle nie podeszły. To już kwestia gustu.

 

Zdrapki z tego co wiem można kupic na allegro bezproblemu. Od dorabiania dysków są\będą ludzie. Mi też sie nie chce w takie rzeczy bawić, ale jak będę mógł troche zaoszczędzić. A jak to jest z tymi dyskami do ps3? Mozesz go wymienic na 500gb czy podpiać do niego 500gb bo też z taka wersja sie spotkałem. W takim razie, jeżeli konsole różnią sie tylko pojemnością dysków, kupę sobie 40gb, a jak zabraknie to cos się wykombinuje. Istnieje mozliwosć bana za takie coś, bo gwarancje napewno sie traci jak sie konsole otworzy.

 

Właśnie zastanawia mnie ta obniżka. Sony twierdzi, że ceny nie obniży więc cała nadzieja w sieciach sklepów. A i tak myślę kupić chyba dopiero po świetach bo będzie jeszcze taniej ;)

Odnośnik do komentarza

Niektórym starcza 40, niektórym 500 nie starczy, dlatego właśnie są różne wersje.

PS: słyszałem, że HOME ma dużo ważyć, dlatego wycofali 40GB z rynku. Niestety nie słyszałem o wersji więcej niż 80GB, przynajmniej nie fabrycznych modelach ^^

Kiedyś była różnica pomiędzy 40 a 60GB, teraz, to tylko kwestia dodatków do samej konsoli

40GB=sixaxis [wycofane]

80GB=dualshock[na rynku]

Odnośnik do komentarza
Niektórym starcza 40, niektórym 500 nie starczy, dlatego Niektórym starcza 40, niektórym 500 nie starczy, dlatego właśnie są różne wersje.

PS: słyszałem, że HOME ma dużo ważyć, dlatego wycofali 40GB z rynku. Niestety nie słyszałem o wersji więcej niż 80GB, przynajmniej nie fabrycznych modelach ^^

(...)

 

http://allegro.pl/item462579530_hit_beiko_...hock_4_gry.html

 

Premiera 31.10.08 :)

Edytowane przez gilek
Odnośnik do komentarza
przeciez dualshock 3 to nic innego jak sixaxis + wibracje. chyba niczym sie nie roznia oprocz wibracji nie?

mozna wiec powiedziec ze nie wycofali tylko zastapili :)

 

A więc to tak. Bo myślałem, że zrezygnowano z tych wychyleń, cos na kształt wii, i zamiast tego wrzucono wibracje.

 

Może ktoś powiedzieć coswiecej na temat wymiany tych dysków, jak to przebiega, czy trzebawgrywać jakis soft, czy są jakieś osoby\firmy zajmujace się tym osobiścei, bo niechciałbym niczego zepsuć.

Odnośnik do komentarza

Z boku PS3 masz klapkę, odkręcasz to, wyjmujesz dysk, wyciągasz go z szyny i wkładasz nowy xD. Interfejs SATA 2.5" .

Konsola po włączeniu go wykryje, sformatuje. No i mniejwięcej tyle. Na youtube masz pełno filmów jak wymienić dysk w PS3 :)

Nic nie trzeba dodatkowo wgrywać, oprócz sejwów, jeśli je skopiowałeś wcześniej ^^'

PS:

http://pl.youtube.com/watch?v=kLvqEh7m_UU

Edytowane przez Hysz
Odnośnik do komentarza

Mam pytanko, przy pierwszym uruchomieniu konsola była podłączona za pomocą kabla kompozytowego, ostatnio podłączyłem ją do TV kablem HDMI. Problem polega na tym, że dźwięk dochodzi, zaś obraz nie. Podobno trzeba wyłączyć i włączyć konsolę przytrzymując przycisk ON/OFF przez 5 sek. Czy to prawda ?

 

Być może trzymam za krótko przycisk, dlatego pytam.

Odnośnik do komentarza
Nic nie trzeba dodatkowo wgrywać, oprócz sejwów, jeśli je skopiowałeś wcześniej ^^'

Wcale że nie prawda. Lepiej mieć pod ręką pamięć przenośną z softem który miałeś na konsoli. Większa cześć danych firmwaru trzymana jest na dysku właśnie, więc po wymianie konsola musi mieć je z czego odtworzyć. Jakież było moje zdziwienie gdy wymieniałem dysk i konsola poprosiła o konkretną wersje softu na pendrivie, w świetle tego że nikt nigdy nie raczy o tym wspomnieć.

 

Bober, prawda, jak nie działa to trzymaj dłużej.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Hej czy w FPP na ps3 mozna grac za pomoca klawiatury i myszki ?? np. w Resistance ? Jeriho, Fall of Liberty i inne. bo chcialem zagrac w demo RESISTANCE wlasnie za pomoca klawiatury i mychy, w menu konsoli wszystko dziala moge pisac teksty i machac mychą w przegladarce ale jak to sie ma z grami ? Czy są jakies obslugujace klawiature i mysz na ps3??

Odnośnik do komentarza
Ja po wymianie dysku miałem ten sam soft wgrany, więc nie wiem o co chodzi... wtedy 2.1 był. o ile się nie mylę to firmware jest na NAND flash a nie na dysku. Ale nie wiem dokładnie, może w nowszych firmware'ach się coś zmieniło.

 

Podobno teraz mniejsza porcja FW zostaje przetrzymana w NANDzie, a reszta jest trzymana na dysku, podobno.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...