Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z kompatybilnością wsteczną w mojej PS3 [wersja 60GB, starter pack].

Otóż mam dwie gry na starego poczciwego PSXa [Wipe3out i FFVIII]. Ta pierwsza uruchamia się normalnie, ale w wyścigu po pierwszym 'czekpojncie xD' wysypuje się, często jest to totalna zwiecha [PS button ratuje sytuację]. FFVIII działa do momentu pojawienia się ekranu 'Playstation', tego zaraz po włożeniu płytki, potem czarny ekran i PS button tylko zrobi swoje. Czy jest szansa, że moja PS3 jest wadliwa? niestety nie posiadam więcej gier żeby sprawdzić, ani na PSX ani na PS2. Kupiłem tą wersję ze względu na kompatybilność wsteczną właśnie [Emotion Engine z PS2] i fajnie by było, gdyby to działało jakoś.

Wersja firmware: 2.10

Online ID Hyszyk

Edytowane przez Hysz
Odnośnik do komentarza
To jest najwcześniejsza wersja PS3, więc posiada ona EE, sloty na pamięci SD MMC itp, 4 porty USB itp. Dobrze myślę?

EDIT: http://pics.computerbase.de/1/7/2/8/6/181_m.jpg > z przodu konsoli. Czy to jest równoznaczne z Emotion engine w środku?

Nie, EE miały tylko pierwsze modele z USA i JAP. Wersja EU miała od samego początku wycięty EE, a co za tym idzie jest dostępna tylko w pełni softwearowa emulacja. Emulacja na pS3 nie jest 100%, tzn. ze nie wszystkie gry chodzą prawidłowo.

Odnośnik do komentarza

no właśnie nie wiem jak jest z ps3. normalnie ze sprzętem postępuje się tak, że po tam jakimś czasie bezproblemowego chodzenia podbija się kartę gwarancyjną i od daty podbicia np. dwa lata jest gwarancja (tak jest np. z tel komórkowymi czy agd). a tu?

 

w empiku powiedzieli, że dwa lata. z kolei podobno w centrum Sony mówią, że na 1 rok. jak to jest w końcu?

Odnośnik do komentarza

Taa wymaga UE dwuletnią gwarancję ,a w salonach Sony,Media Markt i Saturnach(ja kupowałem w MM) mówią ,że PS3 ma roczną gwarancję.

 

Mam w związku z tym Ci wierzyć i jak niedajboże konsola wysiądzie mi za np 1,5 roku to śmiało gnać do serwisu Sony gdzie bez hałasu naprawią mi konsolę za free w ramach gwarancji??

 

Edit.Nawet w książeczce "bezpieczeństwo i informacje techniczne" str 12 pisze,że jest 1 rok gwarancji

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

Ludzie było już o tym gwarancja obowiązuje od dnia zakupu a wiec data na paragonie Gwarancji nie musimy podbijać jednak gdy oddajemy konsole do naprawy musimy takową posiadać podbitą Gwarancje możemy podbić w dowolnym czasie jej trwania ale obowiązuje i tak od dnia zakupu ( bodajrze panasonic wprowadził niedawno e-gwarancje czyli sam paragon wystarczy i nic nie trzeba podbijać) Sony daje 1 roczną gwaracje Kolejny rok jest za niezgodność towaru z umową, choć to zależy od sklepu i producenta Gdy kupowałem rok temu sony-ericssona w instrukcji była mowa tylko o roku natomiast była dołączona karteczka o przedłużeniu na 2 lata ze względu na wymogi ue Tak czy siak w przeciągu 2 lat możemy liczyć na serwis- jesli chodzi o ps3 Rok daje sony Kolejny rok- sklep

Coraz mniej firm bawi sie w te gierki -wszak gdy po roku padnie nam sprzet możemy go oddać DO SKLEPU we wzgledu na niezgodnośc towaru z umową a sklep i tak wysyła do producenta Zarówno panasonic (brałem u nich niedawno kino domowe) i sony-ericsson już od jakiegoś czasu dają 24miesięczne okresy gwarancyjne nie bawiąc sie w gierki gwarancyjne typu rok producent rok sklep(wszak i tak nawalony sprzet pomiedzy 1 a 2 rokiem trafia do producenta) Jednak Sony Computers jakoś nie kwapi sie do jasnego postawienia sprawy Ciekawe tylko czemu?

Edytowane przez shaughnessy
Odnośnik do komentarza
Taa wymaga UE dwuletnią gwarancję ,a w salonach Sony,Media Markt i Saturnach(ja kupowałem w MM) mówią ,że PS3 ma roczną gwarancję.

 

Mam w związku z tym Ci wierzyć i jak niedajboże konsola wysiądzie mi za np 1,5 roku to śmiało gnać do serwisu Sony gdzie bez hałasu naprawią mi konsolę za free w ramach gwarancji??

 

Edit.Nawet w książeczce "bezpieczeństwo i informacje techniczne" str 12 pisze,że jest 1 rok gwarancji

unia wymaga ponoc dwa lata gwarancji, a w centrum sony Katowice , sprzedawca mi padol ze ta mala niebieska karteczka to gwarancja wazna w prawie calej europie przez jeden rok ,oczywiscie jak masz paragon lub fakture vat, nie tylko sony daje na duzo zeczy rok , inne firmy znane tez daja rok na sprzet elektroniczny

Na rok jest gwarancja u producenta, natomiast wszystkie (może są jakieś nieliczne wyjątki) sprzęty RTV mają 2 - letnią gwarancję u sprzedawcy (czyli np. sklepu, salonu). A jakby ktos kiedyś miał jakikolwiek problem z "miłym" serwisem w sklepachnp. wymianą na nowy, długą naprawą czy zwrotem pieniędzy to polecam www.federacja-konsumentow.org.pl - najlepiej się poradzić zanim cokolwiek zgłosimy u sprzedawcy bo wtedy może być już za późno :( - koniec robienia konsumentów w bambuko.

 

PS: Warto przeczytać http://www.federacja-konsumentow.org.pl/story.php?story=417 oraz http://www.federacja-konsumentow.org.pl/story.php?story=140

Edytowane przez Incognitos
Odnośnik do komentarza

Witam

Mam pytanko, jeżeli podłącze PS3 za pomocą kabla HDMI to każdy telewizor HDReady lub FullHD będzie poprawnie wyświetlał gry w NTSC, czy nie będzie problemow z kolorem? Osobiście mam telewizor LCD Philipsa HDReady i zastanaiwam się czy jak zakupie sobie gry z USA to będą one prawidłowo obsługiwane na moim TV.

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Witam

Mam pytanko, jeżeli podłącze PS3 za pomocą kabla HDMI to każdy telewizor HDReady lub FullHD będzie poprawnie wyświetlał gry w NTSC, czy nie będzie problemow z kolorem? Osobiście mam telewizor LCD Philipsa HDReady i zastanaiwam się czy jak zakupie sobie gry z USA to będą one prawidłowo obsługiwane na moim TV.

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc.

hd w ogole nie ma czegos takiego jak NTSC, jest jeden format obrazu i kodowania kolorow, wiec wszystko dziala tak samo :(

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie odnosnie odtwarzania dvixow na ps3. Pojawil mi sie nastepujacy problem, kopiuje plik avi z pendrive'a na dysk, plik wazacy 170 mb (filmik trwa ok 20 min). Po zgraniu pliku na dysk ps3, avi nadal wazy 170 mb jednak moge odtworzyc jedynie pierwsza minute filmiku. Czy wynika to z formatu pliku, czy moze kodekow dostepnych w sofcie ps3 ?? W tej odtwarzanej pierwszej minucie wszystko dziala poprawinie.

Odnośnik do komentarza
Mam pytanie odnosnie odtwarzania dvixow na ps3. Pojawil mi sie nastepujacy problem, kopiuje plik avi z pendrive'a na dysk, plik wazacy 170 mb (filmik trwa ok 20 min). Po zgraniu pliku na dysk ps3, avi nadal wazy 170 mb jednak moge odtworzyc jedynie pierwsza minute filmiku. Czy wynika to z formatu pliku, czy moze kodekow dostepnych w sofcie ps3 ?? W tej odtwarzanej pierwszej minucie wszystko dziala poprawinie.

 

Skopiuj jeszcze raz - albo sprobuj odtworzyc bezposrednio z pendrive'a.

Dla mnie wyglada na to ze plik sie "skorumpowal".

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...