Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wraz z premierą HR i poważną zapowiedzią Last Guardiana w końcu 'pękłem' no i zdecydowałem się na zakup PS3 Będę megawdzięczny za pomoc, bo już pomału wariuję wgłębiając się w bolesny dla technicznego laika temat pt "podpinanie PS3 do monitora". Mam nadzieję że moje pytania będą zrozumiałe- starałem się zredagować je najjaśniej jak się da ;-D

 

1- Czy jeśli monitor LCD ma wejście HDMI to zawsze obsługuje ono HDCP (wydaje mi się że tak), wymagane przez konsolę??

2- Czy mając konsolę podpiętą do monitora przez HDMI bądź DVI mogę podłączyć do niej najzwyklejsze głośniki konputerowe 2.1 poprzez kabel av (tj. wpinam czerwoną i białą końcówki z trzech) czy poprzez tenże kabel i przejściówkę i przejściówkę cinch-minijack?? Jeśli któryś ze sposobów zadziała to rozumiem że sygnał 'wizji' będzie szedł kablem HDMI do monitora a -równolegle- sygnał dźwięku bezpośrednio do głośników ??

Odnośnik do komentarza

1. Z tego co wiem większość monitorów NIE obsługuje HDCP ale znalezienie monitora z jego obsługą nie jest trudne. Przy zakupie monitora warto też zwrócić uwagę na proporcje ekranu- większość ma 16:10 a ps3 wyświetla 16:9. Złe proporcje ekranu nie przeszkadzają za bardzo, obraz będzie delikatnie rozciągnięty i nieostry (rozdzielczość będzie niedopasowana do rozdzielczości matrycy) ale w grach jest to praktycznie niezauważalne.

 

2. Bez problemów podłączysz głośniki tak jak napisałeś :) . Sam tak mam

.

Edytowane przez tomaszz04
Odnośnik do komentarza

 

Nie działa mi dodatek do GTA (lost and damned). Dlaczego? W opisie sklepu była że działa z moją wersją gry (BLES00229). Jakieś pomysły?

 

PS. DLC ściągnięte z irlandzkiego PSS. Ale to chyba nie ma różnicy. Skoro było napisane ze działa to chyba powinno chodzić...

Sprawdź czy numerek na płycie jest taki sam jak na pudełku.

Może ktoś włożył płytkę do nie tego pudełka co trzeba.

 

Do kogoś wcześniej :wacko:

PEGI obowiązuje w UE, ale nie we wszystkich krajach; UK ma znaczek BBFC, niemcy USK; są jeszcze wersje USA/Canada i Australijskie (chyba nie spotykane, ale są - mowa o AUS)

Odnośnik do komentarza

Dzięki za odpowiedź, choć przyznam że troszkę burzy ona mój światopogląd- byłem przekonany że jeśli urządzenie posiada wejście hdmi to jest to równoznaczne z obsługą hdcp, ale cóż- trzeba będzie znowu pomolestować sprzedawców dla z reguł znanie się na kwestiach technicznych jest równoznaczne z ciężką ujmą na honorze

Odnośnik do komentarza

1. Z tego co wiem większość monitorów NIE obsługuje HDCP ale znalezienie monitora z jego obsługą nie jest trudne. Przy zakupie monitora warto też zwrócić uwagę na proporcje ekranu- większość ma 16:10 a ps3 wyświetla 16:9. Złe proporcje ekranu nie przeszkadzają za bardzo, obraz będzie delikatnie rozciągnięty i nieostry (rozdzielczość będzie niedopasowana do rozdzielczości matrycy) ale w grach jest to praktycznie niezauważalne.

 

2. Bez problemów podłączysz głośniki tak jak napisałeś :) . Sam tak mam

.

1. To chyba zależy od monitora, ponieważ ja przy PC mam 24 calowy monitor od HP o proporcjach 16:10 (1920x1200) i po podłączeniu ps3 obraz nie jest rozciągany, a skracany do 16:9, czyli dochodzą paski na dole i górze ekranu.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Hej jestem krzysiek mam ps3 fat 80gb od 1,5roku gdzies od 4,5 miesiecy zaczeły mi sie tnąć gry zadna z moich gier niema nawet ryski wiec to nie od tego ze nie szanuje ich .ale nie chodzi ze cały czas sie tną tylko czasami sie tna nie tak czesto, i nie tak żadko jak gram np w fallouta 3 to sie tnie a przeciez ta gre w ta sobote co była kupłem.w gta4 jest pare miejsc jest takaich np na jednym z zakrętów na autostradzie przejezdzam zatnie sie i po 2 sec. normalnie i jak wjade w grupe ludzi samochodem tez wtedy to ostro sie tnie.niewiem dlaczego bardzo prosze o odpowiedzi .!!moze to od kurzu bo nigdy jej nie czysciłęm bałęm sie otwierac ja .i to kazda sie tnie cos tam w jakims stopniu czasami.bardzo prosze o odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

Niedawno kupiłem ps3 slim z mysla podpiecia go pod monitor avg. Kupiłem kabel i przejściówki i teraz moj problem. Włączam na ps3 pod hdtv zeby zmienic w opcjach output. Zmieniam na d sub (czy cos w tym stylu), telewizor robi sie czarny czyli ok bo output zmieniony. Podłączam ps3 pod monitor, ale nie działa... pod hdtv tez czaro... jestem w d...? mozna jakos zresetowac ps3 przy czarnym tv? a jak nie to prosiłbym o taka instrukcje jak (tzn ile razy na padzie w lewo i ile razy w dol) zeby dojsc do opcji output i zmienic na hd znowu. Z gory wielkie dzieki!

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Pewnie bylo o tym miliard razy, ale i tak musze sie zapytac. Jak to jest z ta gwarancja? wiem, ze rok daje Sony, drugi mozna sobie wywalczyc. Ale czy ten serwis Sony dziala na takiej zasadzie, jak ten MS? Czy jesli kupie konsole nawet w sieci, to moge ja reklamowac poprzez infolinie, czy trzeba odsylac do sklepu, w ktorym sie kupilo?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...