Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 86
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Zasada jest prosta kupuj najlepsze na jakie Cie stac. Nie dziaduj opierajac sie na "doradcach".

 

Te tanie za 18 zlociszy moga dac rade, a moga nie dac i "oszczednosc" skonczy sie na podwojnym zakupie.

 

To nie jest drogi kabel. Pewnie nie jest tez jakis najlepszy. Jesli wydatek 60PLN Cie nie boli to kupuj.

 

Kable HDMI niczym się od Siebie nie różnią,

 

Zdradz nam nieoswieconym skad czerpiesz te wiedze?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Posiadam telewizor Samsunga LE40a552 oraz konsolę PlayStation 3. Właśnie kupiłem kabel HDMI by je połączyć, ale niestety nic się nie wyświetla po tym kablu. Kabel jest w wersji HDMI 1.3b - czy może to ma jakieś znaczenie? Po włączeniu na TV trybu HDMI widzę tylko "wyszukiwanie sygnałów" i to tyle - nic się nie pojawia (czarny ekran z napisem). Czy ktoś może mi poradzić w czym może tkwić problem?

Odnośnik do komentarza

Podłacz konsolę zwykłym kablem (tym co dostałeś z konsolą) i kablem HDMI. Wejdz na kanał TV, gdzie widzisz konsolę po zwykłym kablu. Potem przejdź do Display Settings (w konsoli oczywiście) i ustaw tam żeby wyświetlał obraz po HDMI, będziesz miał 30 sekund żeby zmienić w TV na kanał HDMI i tam potwierdzić że widzisz obraz :)

Odnośnik do komentarza

Gdyby to było takie proste... Oczywiście próbowałem już tego.

 

Jak włączam w opcjach konsoli HDMi to pojawia się czarny ekran - przeskakuje w telewizorze na HDMI i mam tam tylko "wyszukiwanie sygnałów" na czarnym ekranie - nic się nie pojawia. Nie ma ani dźwięku ani obrazu. Wydaje mi sie że może to być wina kabla, który jest w standardzie 1.3b. W instrukcji do telewizora mam napisane:

 

"Przewody w innej wersji niż hdmi 1.3 mogą powodować migotanie obrazu lub jego brak" co by w sumie się zgadzało... Zamówiłem już drugi kabel, który jest 1.3 a nie 1.3b i modle sie żeby na tym odpaliło...

Odnośnik do komentarza

kilka słów o różnicach w kablach HDMI ode mnie w kontekście PS3. Po pierwsze nikt - powtarzam - nikt z nas nie zauważy różnicy pomiędzy tanim a drogim kablem HDMI na linii PS3-TV HD. Dzieje się tak z dwóch powodów:

1) odległość pomiędzy jednym i drugim sprzętem jest niewielka

2) z reguły każdy nas ma naprawdę niewiele innych urządzeń z wodmu (chyba, że ktoś przez przypadek ma aktywną spawarkę w domu i sobie dla relaksu spawa metal przed obiadem).

 

Kabel HDMI to kabel cyfrowy. Oznacza to, że działa na zasadzie zero jedynkowej - sygnał jest lub go nie ma. Więc, warto bulić za kabel, jeśli:

- często go będzie wpinać i wypinać - wtedy przydadzą się złocone styki, które zabezpieczą kabel przed wytarciem i uszkodzeniem końcowek

- mamy dużą odległość. mimo obiegowych opinii, jeśli przesyłamy sygnał na np. 25 metrów, to warto zainwestować

- przez kabel idzie dużo danych - sterowanie jeszcze czymś itp.

 

we wszystkich pozostałych pozostałych przypadkach, nie widzę różnicy między HDMI za 20zł a HDMI za 60zł. (40zł to różnica marketingowa, a nie jakościowa - firma, ładny wygląd, pudełko - technologia ta sama). sam używam kabla technicsa za 80zł bo pasuje mi do kolorów pozostałych kabli w sprzęcie (segreguję kable kolorami - niebieskie video, czarne audio, żółte sterownicze itp.)

 

no. rzekłem

 

powodzonka

waldus

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Po pierwsze nikt - powtarzam - nikt z nas nie zauważy różnicy pomiędzy tanim a drogim kablem HDMI na linii PS3-TV HD.

 

 

Pare osob jakos zauwazylo (trudno nie zauwazyc czarnego ekranu) i musialo kupic kabel drozszy.

 

Technika cyfrowa szczegolnie przy przesyle tak duzej ilosci danych jaka przechodzi przez HDMI jest tak samo, jesli nie bardziej narazona na zaklocenia. Fakt ze dlugosc ma znaczenie kluczowe, nie jest to jednak jedyny czynnik generujacy zaklocenia w warunkach domowych.

Odnośnik do komentarza

grzes - ale nie byla to kwestia jakości kabla, ale jego rodzaju - po prostu kupili zły kabel i tyla. Mi chodzi o porównywanie kabli tego samego formatu HDMI, ale z różnych półek cenowych.

 

Technika cyfrowa jest narażona na zakłócenia, ale w warunkach domowych nie ma opcji, aby kabel za 100zł miał jakościowe uzasadnienie. Jedyny moment, kiedy faktycznie ma to znaczenie i kiedy ja polecałem dobry kabel, to momenty kiedy robiliśmy instalacje inteligentnego domu (systemy sterowania). Wtedy dom ma własną serwerownię, kable idą w ścianach i jakość ma kluczowe znaczenie (wieloletnia eksploparacja). My tutaj mówimy o zastosowania na zasadzie - mam TV i metr obok mam PS3. Obok mam amplituner, jakieś głośniki i czy potrzebuję kabla za 100zł.

 

Dla mnie większe uzasadnienie miało, kiedy ktoś kupował super wypasiony kabel sygnałówy do PS2 - tutaj przynajmniej przekładało się to na fizyczną jakość sygnału analogowego.

 

Dodatkowo jeszcze raz zaznaczam - kabel za 30zł i za 80zł to de facto ten sam shit tylko w ładniejszej oprawie (i z marką: patrz HAMA). Skok jakościowy znajdziecie na półce 150zł za metr w górę.

 

pozdro

waldi - esteta

 

 

Odnośnik do komentarza

Upieram sie generalnie przy rzeczach markowych, bo klopot z kablem moze byc taki ze po prostu nie dziala, a nie kwestia zlego czy nie pasujacego. Przykladem moze byc jakosc zyl i mozliwosc przerwania, kable analogowe czesto wybaczaja taki problem (bo akurat sie styka) - a zdaje sie ze grubosc zyl w HDMI jest mikra.

 

To co mowisz to prawda pod warunkiem ze kabel nie jest najnormalniej w swiecie spie.przony. Prawdopodobienstwo tego rosnie niestety z malejaca cena (wbrew ogolnej opinii ze marka to tylko wyzsza kasa).

 

Kolejny temat to dzwiek. Klopot w tym, ze nie znam (czy raczej nie rozumiem do konca) pelnej specyfikacji i nie wiem czy przypadkiem przesyl dzwieku (na przyklad) True HD 7.1 nie idzie dodatkowymi zylami w stosunku do sygnalu wideo i na przyklad dzisiejsza oszczednosc oznacza dodatkowy wydatek jutro bo w tanszych kablach pominieto to czy owo.

 

Dalej wiec wychodze z zalozenia, ze warto wydac tyle ile jestesmy gotowi i niekoniecznie oszczedzac gdy nie musimy.

 

Dlaczego pie.prz jest moderowany?

Edytowane przez grzes_l
Odnośnik do komentarza
Jak włączam w opcjach konsoli HDMi to pojawia się czarny ekran - przeskakuje w telewizorze na HDMI i mam tam tylko "wyszukiwanie sygnałów" na czarnym ekranie - nic się nie pojawia. Nie ma ani dźwięku ani obrazu.

mam dokładnie ten sam problem z nowym samsungiem serii 6 (a656) - ps3 wykrywa podpięty przez hdmi panel (tv też informuje o tym że dostaje sygnał na wejściu hdmi - uściślając: niedostępna wcześniej sekcja hdmi w menu odbiornika jest teraz aktywna), jednak po przełączeniu na hdmi nie mam obraz ani dźwięku a tv nie jest w stanie rozpoznać sygnału.wszelkie banały typu resetowanie ustawień konsoli, sprawdzanie wejść w tv czy zmiana kabla zostały sprawdzone i wyeliminowane. nie mam tylko pod ręką kolejnej ps3, by sprawdzić czy to nie wina konsolki.

 

Wydaje mi sie że może to być wina kabla, który jest w standardzie 1.3b.

ano właśnie - wszystkie kable hdmi jakimi dysponuję również są w wersji 1.3b. pytanie tylko czy ma to jakiekolwiek różnice, bo wersje od 1.3b do 1.3c bazują właśnie na 1.3a i posiadają tą samą specyfikację hdmi. daj znać czy zmiana kabla w czymś pomogła.

Odnośnik do komentarza
Upieram sie generalnie przy rzeczach markowych, bo klopot z kablem moze byc taki ze po prostu nie dziala, a nie kwestia zlego czy nie pasujacego. Przykladem moze byc jakosc zyl i mozliwosc przerwania, kable analogowe czesto wybaczaja taki problem (bo akurat sie styka) - a zdaje sie ze grubosc zyl w HDMI jest mikra.

 

To co mowisz to prawda pod warunkiem ze kabel nie jest najnormalniej w swiecie spie.przony. Prawdopodobienstwo tego rosnie niestety z malejaca cena (wbrew ogolnej opinii ze marka to tylko wyzsza kasa).

 

Kolejny temat to dzwiek. Klopot w tym, ze nie znam (czy raczej nie rozumiem do konca) pelnej specyfikacji i nie wiem czy przypadkiem przesyl dzwieku (na przyklad) True HD 7.1 nie idzie dodatkowymi zylami w stosunku do sygnalu wideo i na przyklad dzisiejsza oszczednosc oznacza dodatkowy wydatek jutro bo w tanszych kablach pominieto to czy owo.

 

Dalej wiec wychodze z zalozenia, ze warto wydac tyle ile jestesmy gotowi i niekoniecznie oszczedzac gdy nie musimy.

 

Dlaczego pie.prz jest moderowany?

 

no i teraz się zgadzamy. Tutaj masz rację - marka może pomóc, zgodnie ze stwierdzeniem, że będzie istnieć mniejsze prawdopodobieństwo po prostu skichanego od nowości kabla. Również zgadzam się, że warto kupić lepszy kabel, jeśli myślimy o 7.1. To wszystko są jak najbardziej rzeczowe argumenty.

 

Ja przyczepiałem się raczej do stwierdzenia, które mówi - nie kupujcie kabla za 30zł - kupujcie za 80/100zł. Nie ważne, że korzystacie ze słuchawek stereo, nieważne, że nie macie wygórowanych wymagań - kupujcie za 80zł bo będzie lepsza jakość sygnału. Brednie.

 

Jak ktoś zada jakieś żenujące pytanie w kwestii jakości kabla, to bardzo proszę niech najpierw przeczyta wypociny moje oraz szanownego Grzesia_I, bo tutaj kryją się wszystkie odpowiedzi

 

pozdrówki i miłych zakupów!

Odnośnik do komentarza

Co do powyższych problemów z kablem ( sentinel, erboss ) ----> możliwe, że kabel jest walnięty. Ostatnio kumpel kupił ps3 i miał właśnie podobny problem jak Wy. Niby wykrywało hdmi, ale obrazu i dźwięku nie było. Sprawdziliśmy mój kabel i działał. Niestety nie pamiętam dokładnie jaki kumpel miał kabelek ( chyba coś w okolicach 80-90 zł, więc byle barachło to nie było), ale to nie ważne, pojechaliśmy do sklepu wymienić kabel na taki sam i wszystko już śmiga elegancko.

 

Edit.

Oj, nie doczytałem...rozumiem, że Sentinel sprawdzałeś na innych kablach...Jeżeli na wszystkich nie działa to faktycznie kicha.

Edytowane przez Kris Blake
Odnośnik do komentarza

tak, sprawdzałem na innych, choć też "w wersji" 1.3b (i z ciekawości oryginalny hdmi od 360) - objawy jak wcześniej pisałem. żeby było zabawniej ta sama ps3 nie ma problemu z wyświetleniem obrazu po podpięciu tymi samymi kablami do samsunga 225mw. huh... zgłupłem z lekka. czekam już na nowy kabelek, rzekomo dedykowany ps3 (choć nie oryginał od sony).

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

I stała się ta sama tragedia – Grubo ponad rok katowałem ps3 na jednym kablu hdmi – zero najmniejszych problemów – dziś grałem sobie w far cry 2 aż tu nagle obraz znikł i przywrócić się go mi już nie udało. Reset nie pomógł, format dysku i przywrócenie ustawień fabrycznych nie pomogło inny kabel także nie pomógł – Oczywiście na kaszaniastym komponencie wszystko jest w porządku – Czyżby port hdmi padł ?? Co jeszcze mógłbym zrobić – chyba tylko otworzyć okno i pozbyć się tej skrzyni. Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...