Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 86
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...

pewnie bylo juz o tym gdzies napisane jednak mam wrazenie ze dochodzily do mnie sprzedne info na temat kabla HDMI. Mówi się że nie ma znaczenia jaki kabel bedzie ponieważ jest to sygnał cyfrowy....ble ble ble.. - i jest to calkiem logiczne. Z 2 strony jednak niektórzy mówią żeby kupować takie ze złotymi końcówkami bo niby mniej zawodne, lepiej przewodzą dane cyfrowe(chyba). Ostatnio kupiłem nowy kabel i jest srebrny na końcówkach(nie wiem co to za tworzywo) i zastanawiam się czy rzeczywiscie moze byc gorszej jakosci od tych złotych(nie kosztowł wbrew pozorom paru złoty tylko był troche droższy). Pytanie moje brzmi: czy rzeczywscie są jakies przesłaniki mówiące o tym że te ze złotą końcówka lepiej się sprawują i jaka jest to różnica? Czy są jakies "standardy" odnośnie tego jak wybrać "dobry" kabel HDMI?

Odnośnik do komentarza

czy w takim razie ma to znaczenie jaka końcówka jest w tym kablu? czy srebrna czy złota?

Mój ma 3m i jest to ten sprzedawany przez sony do PS3.

 

http://pl.playstatio...-%283-metry%29/

 

w jaki sposób poznać że należałoby wymienić już kabel?

 

 

potwierdzam, że kolor łączenia nie ma żadnego znaczenie w przypadku HDMI. Ma w przypadku kabli analogowych, gdzie jakość przewodnika odbija się na na jakości obrazu/sprzętu.

 

Jedyne zastosowanie jakie mi przychodzi na myśl, to jeżeli masz dobrą końcówkę HDMI to możesz łatwo i często kabel odpinać/wpinać bez obawy, że się rozpadnie

Odnośnik do komentarza

A ja mam pytanie - jak zresetować ustawienia konsoli? Chodzi o to, że zabrałem moją PS3 do kumpla, który pod swój tv ustawił jakąś 'chorą' rozdzielczość i teraz jak próbuję u siebie włączyć konsolę, to mam informację na, że - HD TRYB NIEDOSTĘPNY. Tzn., jak wrzucam np.Call of Duty to mi się odpala automatycznie i wtedy jest ok. Tyle, że chcąc wejść do menu konsoli, pojawia się znów informacja o niedostępności trybu HDMI. Nie wiem już co mam zrobić :/

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Witam, mam pytanie odnośnie kabla HDMI do 3d. Za pare dni mam zamiar kupić plazme samsunga z funkcją 3d i zastanawiam sie nad kablem. Mam już ostro wysłużony kabel HDMI 1.3. Czytałem że aby cieszyć sie 3d niezbędny jest kabel 1.4a (1.4 nie da mi 3d), za to gzieś indziej sie dowiedziałem że na 1.3 bedzie 3d ale nie w hd bo kable nie będzie umiał tyle danych przesyłać i bede musiał wybrać między 3d a hd. 3d w hd bede miał tylko przez HDMI 1.4. No i właśnie, jaka jest prawda ?

Odnośnik do komentarza

Witam, mam pytanie odnośnie kabla HDMI do 3d. Za pare dni mam zamiar kupić plazme samsunga z funkcją 3d i zastanawiam sie nad kablem. Mam już ostro wysłużony kabel HDMI 1.3. Czytałem że aby cieszyć sie 3d niezbędny jest kabel 1.4a (1.4 nie da mi 3d), za to gzieś indziej sie dowiedziałem że na 1.3 bedzie 3d ale nie w hd bo kable nie będzie umiał tyle danych przesyłać i bede musiał wybrać między 3d a hd. 3d w hd bede miał tylko przez HDMI 1.4. No i właśnie, jaka jest prawda ?

A no prawda, nowy kabel będziesz musiał kupić. Skoro jednak nie szkoda Ci tych kilku tysiaków za telewizor, to pewnie nie odczujesz dodatkowego wydatku rzędu 100zł za nowy kabel ;-)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

Witam. Kupiłem na allegro oryginalny kabel SONY do PS3 w promocyjnej cenie (kable bez blistra - podobno były dodawane do zestawów z PS3...) lecz wcale nie jestem pewien co do jego oryginalności. Czy ktoś kto takowy kabel posiada mógłby sprawdzić czy wygląda on tam samo jak mój?

 

DSC00003_JPG_300x300_q85.jpg

DSC00004_JPG_300x300_q85.jpg

 

Sprawdziłem na oficjalnej stronie playstation i jest tam zamieszone zdjęcie kabelka, które różni się od tego mojego. Na moim kablu nie ma także żadnego napisu "Sony", co może dziwić. Jest tylko taki napis: "STANDARD HDMI CABLE E55218 ? A WM 20276 80*c 30V VW-1 LONGWELL-P". Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

 

Edit: Znalazłem jeszcze takie zdjęcie i tutaj co prawda dokładnie nie widać, jednak końcówka przypomina wyglądem tę moją, a tym samym różni się od tej ze zdjęcia na oficjalnej stronie playstation. Dziwne....

 

24953106_jpg_300x300_q85.jpg (zdjęcie trzeba oczywiście powiększyć:).

Edytowane przez PawciosS
Odnośnik do komentarza

Różnią się ekranowaniem. Te tańsze IMO nie nadają się do używania, ale więcej jak 50zł nie warto wydawać. Powyżej to zwykły marketing. ;]

 

@PawciosS

Sony nie dodaje i nigdy nie dodawało HDMI do konsol. Skoro w swojej znalazłeś taki kabel to znaczy, że wcześniej była otwierana. Możliwe, że Twoja PS3 jest używana. Po za tym przecież na pudełku masz i w instrukcji obsługi co wchodzi w skład zestawu.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Różnią się ekranowaniem. Te tańsze IMO nie nadają się do używania, ale więcej jak 50zł nie warto wydawać. Powyżej to zwykły marketing. ;]...

no właśnie widać ze marketing na ciebie działa

za 5zł. możesz kupić i jak działa prawidłowo (testować na 1080p) czyli nie ma żadnej sieczki co jakiś czas to znaczy że sprawny (poprawnie wykonany) i można go używać jak najbardziej, jeśli jest inaczej to znaczy że jest niesprawny i się zwraca, to może się zdążyć i w kablu za 50zl i za 5zl. ale przy krótkich kablach to jak coś krzaczy to raczej uszkodzony niż słabej jakości

 

znaczenie w wykonaniu kabli to jest przy długościach powyżej 10m. i niestety ja swój 20m z prolinka musiałem wymienić na coś lepszego za 300zl. ale przy tych zwykłych do 3-5m to brać co popadnie (można nawet wybierać na wygląd :))

 

PS

na serwisie mam jakiś 3m za 5zl.

używany jest na zasadzie wyjmowania i wkładania wtyczki dziesiątki razy dziennie, czyli kilka tysięcy razy zapewne jak do tej pory przeżył i ma sie dobrze jak nowy...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...