Skocz do zawartości

Starcraft II


Rekomendowane odpowiedzi

heh co ten koles pisze.

destiny pro playerem? ciekawe w ktora gre bo napewno nie w lol ani sc2

i jego podsumowanie ze sc2 ma byc przyjazniejszy casualom (bo napewno wtedy slayers by sie nie rozpadli) to jakis joke

ile jeszcze zmian ma byc? zrobili ze workery automatycznie sie rozdzielaja na mineralach, ze mozna grupowac budynki, control grupa nie ma limitu, mozna kolejknowac rozkazy, wyskakuje ostrzezenie gdy chrono boost sie konczy, kazdy nexus i vespene pokazuje ile workerow tam pracuje na ile mozliwych (dodane w hots) to ile jeszcze uproszczen dla casuali ma byc. i mowie to z punktu widzenia casuala ktory w 1v1 doszedl najwyzej do platyny i zrobil to tylko dzieki temu ze wlasnie dodali takie uproszczenia dla ludzi takich jak ja ktorzy w brood war nie mogli wyrabiac ze swoimi 40 apm max.

 

zeby ten artykul mial byc jakis wiarygodny to przydalyby sie dane o ogladalnosci tych turnieji zarowno wielkich jak i codziennych malych bo inaczej to tak jakby napisal ze koszykowka jest najpopularniejszym sportem na swiecie bo wiecej dzieci gra w nia na dworze niz w pilke nozna.

osobiscie dopatrywalbym sie tych zmian w popularnosci w tym ze sc2 ma tylko 3 rasy a lol xxx championow (ktorych imo powinno sie porownywach do rasy a nie do nowej jednostki) przez co w lolu masz zdecydowanie wiecej roznorodnych meczy podczas gdy w sc2 masz "znowu tvz" itp co pochwyca uwage przecietnych graczy na dluzej.

Odnośnik do komentarza

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=72015

 

"Należy jednak zaznaczyć, że w Bukareszcie zabrakło większości graczy ze światowej czołówki, jak chociażby mistrza Europy Ilyesa „Stephano” Satouriego, zawieszonegoprzez swoją drużynę Evil Geniuses za rzekomy stosunek z nieletnią."

 

 

Aż z zaintrygowania poszperałem w necie:

 

http://i.imgur.com/csi6r.jpg

 

 

 

Source:

 

http://www.teamliquid.net/forum/viewmessage.php?topic_id=375035

Odnośnik do komentarza

stepphano i bling to dobrzy kumple ktorzy po prostu lubia sie wyglupiac (frenchman dobrze wiedzial ze bling akurat streamuje i kazdy moze podejrzec jego rozmowe). Na efekt nie trzeba bylo dlugo czekac - tematy na tl, reddicie i pisanie listow do sponsorów EG przez sfrustowanych nolifeow. A nie zostal zawieszony tylko wstrzymali mu wyplate na jeden miesiac. na DH nie pojawil sie dlatego, poniewaz aktualnie przebywa a korei i niewykluczone ze cwiczy do zblziajacego sie GSL na ktore prawdopodobnie dostanie slota.

Odnośnik do komentarza

na DH nie pojawil sie dlatego, poniewaz aktualnie przebywa a korei i niewykluczone ze cwiczy do zblziajacego sie GSL na ktore prawdopodobnie dostanie slota.

"He will be ineligible to parti(pipi)ate in all online and offline competitions during the month of October, including the upcoming GD Invitational and DreamHack Bucharest tournaments for which he was previously signed up."

 

 

Nie zapisujesz się na turniej(e) wiedząc z góry, że na nim(nich) nie będziesz bo "trenujesz".

Poza tym "ineligible" raczej tłumaczy się jako formalne "niespełniający warunków/nie mający uprawnień" niż "nie może bo jest gdzieś indziej".

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Macie moze jakies poradniki albo porady dla totalnego nooba w SC II? Nigdy nie gralem w ten gatunek (jako dzieciak w age of empires na kodach) i wlasnie zaczalem pykac w SC II. Nie bede ukrywal ze jestem slaby w Micro i staram sie narazie jakos ogarnac swoje Macro bo jest zalosne, nie umiem obserwoac kilku rzeczy naraz i moj "multi tasking" zawsze byl badziewny, tak wiec skupiam sie na jednym i zaniedbuje inne.

 

Na poczatku bylo ciezko bo AI na poziomie latwym i srednim sprawial mi problemy,ale po kilku grach sredniaka juz klade i siedze na hardzie,tutaj raz wygrywam,raz przegrywam,nie wiem jeszcze od czego to zalezy,zawsze udaje mi sie odeprzec jego pierwszy push.

 

Zastanawiam sie czy ktoras rasa ma mniejszy nacisk na Micro podczas wysylania armii niz inna? Mysle ze jestem w stanie pocwiczyc Macro i rozbudowe (tu tez by sie przydal jakis poradnik) ale z Micro bedzie u mnie ciezko,dlatego szukam mozliwosci wyslania armii i nie martwienia sie o jakies ich dodatkowe umiejetnosci (aczkolwiek z powodzeniem uzywam steampackow! :P) .

Odnośnik do komentarza

najmniejszy nacisk na micro ma protoss choc niektore gry sprowadzaja sie do tego jak sie rzucilo forcefieldy. rzuciles dobrze to wygrales, zle to przegrales.

najwiekszy nacisk na micro ma zerg w tym i najtrudniejsze macro bo trzeba pamietac o larva inject w kazdej bazie do tego stopnia ze jeden topowy zerg powiedzial ze jak jego krolowa ma ponad 50 energi to uwaza gre za juz przegrana

terran jest czyms pomiedzy bo trzeba uciekac przed stormami czy banelingami ale tez sporo tam "odpalam stim i a move to win"

 

co do poradnikow to dla mnie najlepsze jest http://wiki.teamliquid.net/starcraft2/Main_Page gdzie masz ladnie rozpisane najskuteczniejsze strategie.

co do skupiania sie na jednej rzeczy to nie martw sie, to mija i z czasem zaczniesz wylapywac katem oka dropy na minimapie :)

 

z innej beczki: wygralem dostep do bety Hots i wieczorem tego samego dnia pojawilo sie info ze kazdy preorder i tak bedzie dawal bete. czuje sie wiec mniej wygranym ale z drugiej strony to dobrze bo podobno trudno znalesc mecz obecnie bo tak malo osob ja ma.

 

in other news: protoss najlepszym graczem swiata :D parting wygral w finale mistrzostw z innym protosem creator (ktory rozwalil w fazie grupowej naszego rodaka nerchio)

tak wiec z jednej strony mamy zerg op bo w ro16 gsl to wlasnie ich bylo najwiecej na tylko 2 protosow (wlasnie parting i creator)

a z drugiej mamy protoss op bo w top4 az 3 to protoss na mistrzostwach swiata :P

najsmieszniejsze i tak jest to ze nie dadza rady tego zbalansowac przed hots :P

Odnośnik do komentarza

Dzieki wielkie Gattz,juz patrze. Duzo tam strategii i wyjasniej co jest co,ale zastanawialem sie czy sa jeszcze gdzies poradniki/stronki dla totalnych noobow,cos jak to --> http://www.gameinformer.com/b/news/archive/2010/07/27/starcraft-ii-macro-101.aspx

 

Bardzo mi pomoglo i nie wiedzialem o shift + click jako queue akcji po skonczeniu danej,swietna sprawa. Musze tez sie wyuczyc hotkeyow i tu jest pytanie dla prosow,czy grupujecie takze budynki? Pewnie oplaca sie hotkeyowac baraki,ale co np z SCV? Macie pod hotkeyem jakiegos workera zeby szybko nim budowac bez klikania i wybierania go sposrod tych co zbieraja mineraly?

 

A co do finalow to ogladalem,korea vs korea,za bardzo nie ogarnialem co sie tam dzieje i jak Ci kolesie naraz robia tyle rzeczy,no ale to wkoncu koreanczyki. Protossi tacy mocni? A na jakim stanowisku sa Terranie to gry w ladderach?

Odnośnik do komentarza

tak budynki sa musowo grupowane zeby moc kolejkowac bez wracania kamera na budynki z ktorych chcemy budowac. tak wiec command center pod np 3, baraki pod 4, starport pod 5 itd itp (numerki przypadkowe wiec sie nie sugeruj)

te od ulepszen raczej sie nie grupuje bo nie sa co chwila w uzyciu

gram protosem wiec workera od budowy lapie sobie z mineralow i kolejkuje by tam wrocil

 

z tego co kojarze to day9 prowadzi tez serie "newbie tusday" ale nie ogladalem tej serii wiec nie wiem na jakim stopniu skomplikowania omawia (

) wiem za to ze zawsze bardzo dobrze omawia i dobrze sie tego slucha
Odnośnik do komentarza

Co do Day9 to zależy od topicu imho. Jednego wieczora potrafi gadać o podstawach podstaw, innego o sprawach już takich które mogą momentami przerastać typowego newbie.

 

 

 

Dwa: Gattzu, domyślam się (bo infa sam nie widziałem) że beta do pre-ordera jest dodawana jak się kupuje w Blizz store, right? Myślałem, że TY w Polsze mieszkasz.... chyba że Cię wygrana w Totka spotkała ostatnio ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...