Skocz do zawartości

Filozoficzne Anime?


Haku

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Mi bardzo podeszlo.

 

Mnie również.

 

Może trochę przesadzam, ale to anime w ciekawy sposób pokazuje jedną z bardziej charakterystycznych cech człowieka - okrucieństwo.

 

Na przykład odcinek z dzieciństwem Lucy. Mam na myśli scenę z chłopakami i szczeniakiem. Dzieciaki wyzywały ja z powodu rogów etc. , a nastepnie zabily psiaka. Czyste okrucieństwo człowieczeństwo IMO.

 

 

Genialne anime :P

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Elfen Lied jak dla mnie jest strasznie durne (szczególnie postacie).

 

Dobre, poważne anime? Wszystko (no, prawie) Satoshi Kona - Perfect Blue (GENIUSZ! Daje kopa mocniejszego niż Lynch!), Tokio Godfathers, Millennium Actress. Cudeńka Yoshiury Yasuhiro - zjawiskowe Pale Cocoon, tajemnicze Mizu no Kotoba i właśnie wychodzące, urzekające Eve no Jikan (wszystkie trzy ze sobą powiązane).

 

Cowboy Bebop? Również, problemy filozoficzne są wielokrotnie poruszane w tej serii. No i oczywiście jedno z najwspanialszych arcydzieł animacji w ogóle (i komiksu też) - Monster (chyba mój fav). Bah, 5 centymetró na sekundę (Byousoku 5 Centimeter) - też miażdży. Paranoia Agent! Mushishi (kolejny fav, ale z tym jestem sentymentalnie związany bardzo mocno), Saikano też daje mocno do myślenia (ale to inna klasa - mimo wszystko zdaje się, ze płakałem, heh), Yokohama Kaidashi Kikou - straszliwie niedoceniane i chyba już nie do zdobycia anime (jest świetne, kocham je).

 

TO są serie/filmy naprawdę głębokie i godne uwagi. No i apeluję, wskazujcie więcej takich - najlepiej seinen, slice of life, tragedie. Coś co doprowadzić potrafi do prawdziwego katharsis, jak świetna sztuka teatralna.

Odnośnik do komentarza
  • 2 lata później...

To ja od siebie polecam obejrzeć z tych poważnych anime dających do myślenia i poruszającychNow and Then, Here and There

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=114

Polecam też z drama/tragedy/romance Kimi ga Nozomu Eien

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=896

Edytowane przez Bellevar
Odnośnik do komentarza

Gilgamesh jest to pełnometrażowe anime czy odcinki coś jak np Dragon Ball ? i Jakieś namiary do wersji PL lub z napisami ma ktoś . W ogóle chętnie bym looknał coś co by poruszyło emocje równie mocno co Grobowiec Swietlików . jest coś jeszcze w ten deseń . jak widać jestem newbie w anime więc mnie nie linczujcie za coś czego jeszcze nie wiem :P

Odnośnik do komentarza

Gilgamesh jest serią, która liczy sobie 26 odcinków (jeżeli dobrze pamiętam). Zahacza o kilka ciekawych tematów, pozwala się trochę zastanowić nad pewnymi sprawami (chociażby nad naturą człowieka), ale z pewnością nie jest to anime, które potrafiłoby jakoś szczególnie poruszyć (chociaż przyznam, że zakończenie jest cholernie pesymistyczne).

 

Usagi, skoro spodobał Ci się Grobowiec Świetlików, to chyba wypadałoby sprawdzić pozostałe produkcje studia Ghibli.

Edytowane przez Glare
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...