Skocz do zawartości

Jaki laptop ?


psx18

Rekomendowane odpowiedzi

@ Sito:

 

Za Vaio zapłaciłem ponad 6k i padła matryca.Po 2 latach cięzkiego katowania i7 umarło chłodzenie i procesor osiągnął magiczne 102C wg CoreTemp - naprawili bez gadania.

W Vostro 3700 przestała działać wbudowana kamerka z powodu obluzowania kabla - na drugi dzień przyjechał serwisant i zrobił to na miejscu. Studio 1745 póki co niezniszczalne chociaż już stare jak świat.

W L702x zepsułem wtyczkę od zasilacza i przysłali nowy na drugi dzień bez gadania. Więc uważam, że support jest również bardzo ważny jak sam sprzęt. Nie twierdzę, że HP się psuje bardzo często, ale już jak trafisz to jesteś ugotowany.

 

 

 

L702x bardzo mi się podoba i jestem z niego zadowolony - najlepsze laptopowe głośniki z subem, fajna aluminiowa obudowa, wydajny. To był dobry zakup.

Edytowane przez Yacek
Odnośnik do komentarza

Przy 4GB ramu nie wiem czy wydajniejsza grafika mu pomoże jeśli chce grać w gry. Ja bym poleciał na ilość - czyli XPS.

 

Ale odsune to na bok, ja od jakiegoś czasu zacząłem patrzeć na obudowę, czy jest solidna, jak są mocowane zawiasy, gdzie jest wylot wentylatora (teraz mam po lewej, laptop przeważnie stoi w jednym miejscu, wcześniej miałem z tyłu i powietrze się zatrzymywało na ściance biurka, co za tym idzie, grzanie i słaba wydajność = krótsza żywotność lapka). Na głośniki tylko patrz wtedy jeśli masz zamiar ich używać, ja podłączam zewnętrzne więc nie ważne czy to będą JBL czy coś tam. Ogólnie laptop to laptop, jak jakiś Chińczyk źle wsadził kość/chip/przetwornik to sie popsuje i nic na to nie poradzisz. Dlatego dobrze jest też patrzeć na serwis (z tego co wiem to Dell ma dobry - do kumpla przyjechał pan z serwisu, obczaił lapka, po czym zniknął, a następnego dnia wrócił i dał mu nowego - ale to UK...)

Odnośnik do komentarza

na poczatku pierwszego aktu napewno ;]

 

lap, rankiing kart graficznych

 

http://www.notebookc...gow.1174.0.html

 

patrz gdzie jest 6630 - gt540 i polecany przeze mnie ostatnio radek 6770.

 

chcesz kupic lapka pod gry do 3k? musisz isc na kompromis. Zdecydowanie lepsza grafa kosztem nierzetelnego (podobno) serwisu ;].

Edytowane przez __bercik07
Odnośnik do komentarza

dell lepiej wyglada i lepsze opinie sa. troche ta karta moze i slaba, ale z drugiej strony ogladalem na jutubie, typ ustawil na tym lapku w starcrafcie 2 wszystko na "ultra" i elegancko sobie gral (na ekranie sie duzo dzialo).

 

mysle, ze diablo na medium pojdzie... chociaz z drugiej strony musze miec pewnosc.

 

 

http://allegro.pl/laptop-hp-pavilion-dv7-6130ew-i5-6770-2gb-4-750gb-i2292316056.html

 

a ten?

Edytowane przez Ölschmitz
Odnośnik do komentarza

Z mojego doświadczenia, laptopy HP mają sporo probleów z poprawnym odprowadzaniem ciepła. Plus jeszcze dochodzą te rzeczy związane z serwisem o których pisał Yacek, aczkolwiek w tej kwestii zdania nie zabieram, bo nie miałem wątpliwej przyjemności tego sprawdzać. Ale grzać się to się grzeją.

 

Uderzałbym na Twoim miejscu w tego Della i tyle.

Odnośnik do komentarza

Ja na twoim miejscu bym użył już wiele razy podawanej strony http://www.notebookcheck.pl/Mobilne-karty-graficzne-rozpiska-osiagow.1174.0.html i po prostu szukał tego co ma najlepszą kartę graficzną i się mieści w cenie, prawdopodobnie do karty gtx560m już nie dojdziesz, bo laptopty z tą kartą kosztują ponad 3,5k, ale teraz podałeś lapca z kartą co jest całkiem wysoko. I serio praktycznie tylko karta się liczy jeśli chodzi o gry. Ja mam laptopa ASUS N73SV, procesor i7 (co w grach mało co daje, niestety wtedy jeszcze nie wiedziałem) z kartą graficzną gt540m, czyli dużo niżej jest od tych co podawałeś, a powiem Ci, że beta chodziła całkiem fajnie. Oczywiście chąc płynnych 60 fps musiałem powyłączać trochę rzeczy, no ale nie narzekałem. Ja w d3 będe grał własnie na moim lapcu i raczej będe zadowolony

Odnośnik do komentarza

Z tym grzaniem się HP - swojego tylną częścią często opieram o jakieś podwyższenie względem blatu, co w jakimś tam stopniu zawsze pomaga mu odprowadzać ciepło. Ale fakt - czasami się gotuje ;)

 

 

Po edycie: A tak przy okazji tematu - http://www.swiat-laptopow.pl/hp-pavilion-g7-1155sf-17-3-intel-core-i3-2310m-2-1ghz-4gb-500gb-ati-radeon-hd6470-1024mb-dvd-rw-ls-windows-7-home-premium-ls439ear-odbior-osobisty-w-bytomiu-lub-najtansza-wysylka.html - pogram na tym w d3?

Edytowane przez acidizer
Odnośnik do komentarza

Panowie przejdę od razu do rzeczy. Mój dość leciwy netbook zaczyna odmawiać posłuszeństwa i mam zamiar niedługo zakupić nowy sprzęt. I tu zwracam się do was o pomoc w znalezieniu jakiegoś notebooka 15,6'' do 2k zł bo ja na kompach to zbyt dobrze się nie znam. Głównie będzie służył mi do pracy i obejrzenia co jakiś czas filmu. Grać na nim nie mam zamiaru chyba. że w jakieś popierdółki ;)

Edytowane przez lukaszt_89
Odnośnik do komentarza

No jest różnica bo Pavulony serwisuje zewnętrzna firma wynajęta przez HP i HP nawet siędo tego nie miesza a serię biznes serwisuje bezpośrednio HP i nawet dyrektor tego serwisu udziela się na forum i stara się pomagać. Odnośnie serwisu Pavulona już kilka osób planowało pozew zbiorowy z powodu zalewania przez nich laptopów i żadania odpłatnej naprawy. I wtedy ta twoja 5 letnia gwarancja na nic się nie zda, bo serwis odpisuje, że zalałeś laptopa, mimo, że nawet go nie wyciągnąłeś przez 3 lata z pudełka.

Odnośnik do komentarza

No jest różnica bo Pavulony serwisuje zewnętrzna firma wynajęta przez HP i HP nawet siędo tego nie miesza a serię biznes serwisuje bezpośrednio HP i nawet dyrektor tego serwisu udziela się na forum i stara się pomagać. Odnośnie serwisu Pavulona już kilka osób planowało pozew zbiorowy z powodu zalewania przez nich laptopów i żadania odpłatnej naprawy. I wtedy ta twoja 5 letnia gwarancja na nic się nie zda, bo serwis odpisuje, że zalałeś laptopa, mimo, że nawet go nie wyciągnąłeś przez 3 lata z pudełka.

Trzeba dodać że w przypadku delli gwarancja CAR to ten sam serwis co paviliony.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...