Skocz do zawartości

Jaki laptop ?


psx18

Rekomendowane odpowiedzi

No sprawdziłem, 2gb ramu i dysk 5400rpm - to nie moze sie nie udac. Dodatkowo gdzie to moznakupic ?

 

 

Ale juz tak na serio to podales typowa konfiguracje badziewnego netbooka na ktorym, koniec koncow zle sie pracuje a jesli jeszcze ktos nie potrafi zrobic clean install systemu, to ma potworka z milionem oprogramowania dodatkowego out of the box i komputer zasadniczo chodzi tak jakby mial za chwile zdechnac. I mam tu info z pierwszej reki bo pracowalem na wielu netbookach moim znajomych, ktorzy kupili je jak byla moda na maly kompouterek. Sory, ale netbooki to marketingowa papka, ktora zasadniczo w uzytkowaniu jest bardzo niekomfortowa.

 

 

Odpal firefoxa z 10 zakladkami i kilkoma filmika youtube na tych kartach, worda, itunes czy tam inne programy jak paint net albo chociaz panet grafiki nvidia lub intela i ciesz sie wydajna praca.

Odnośnik do komentarza

Miałem do czynienia z netbookiem Acer Aspire za 1k. Wszystko chodziło płynnie, internet i cały pakiet office bez zarzutu. Wydaję mi się, że laptop na 1,5k nie będzie pracował wydajniej. Wiadomo, minusem netbook'a są rozmiary, jeśli ma być używany w domu, ale niekoniecznie musi to każdemu przeszkadzać.

Odnośnik do komentarza

Netbook to jakiś relikt, projekt który umarł w momencie wypuszczenia iPada moim zdaniem. Jak ma być przenośny to lepiej tablet a jak chce człowiek coś poważniejszego robić + dużo pisać to coś kolo 13" albo nawet laptopa używkę. Atomy i AMDki o podobnej wydajności nadają się do Tabletów, routertów czy telefonów ale nie do PC :/ No i praca na czymś mniejszym niż 13" z klawiaturą jest niewygodna  - sam miałem 2 lata fajnego Della 12". Wierzcie mi - lepiej jak Yacek pisze wziąc coż normalnego (nie netbooka). No i w czasach DDR3 i ich cen - 4gb to absolutne minimum przy obecnych stronach przepakowanych reklamami i flashem. 10 zakładek w FF czy Chrome i nie masz 1gb ramu.

Odnośnik do komentarza

Netbook z zasady już przy pierwszym wypuszczeniu nie miał totalnie sensu a swój "suksces" zawdzięczył marketingowi i przede wszystkim ceną, bo za około 1000-1500 zł Kowalski miał już "laptopa". A wydajnosci nie przeskalowali w żadnym etapie trwania tego tworu. iPad miażdży komfortem użytkowania pełnoprawny w końcu komputer jakim jest netbook. A normalny tani acer za 1500 zł z 13" badziewną matrycą działa lepiej niż to małe urządzenie z atomem. Prawie wszystkie testy atoma zawsze w podsumowaniu miały, że wydajność tego procesora to zasadniczo porażka. Bo tak jest. polecanie netbooka jest tym samym zabiegiem negatywnym. Dobre netbooki czy teraz nawet ultrabooki są drogie. Przykład dobrego netbooka to Sony Vaio Z tylko on kosztuje więcej niż moje 16 calowe Vaio F z SSD, na którym obecnie sobie pykam w domu.

 

Nie polecajcie netbookow bo to serio jest bez sensu.

Odnośnik do komentarza

Nada sie ale przydalby sie 7200rpm dysk.

 

No i jak HP sie zepsuje to nie naprawisz nawet na gwarancji bo realizuje ja zewnetrzna firma oszustow. Jesli kupowac HP to tylko ProBooki, Elitebooki i inne z lini biznes.

 

Fajne probooki domowo/biurowe kosztuja około 2k i maja gwarancje realizowana bezposrednio przez firme HP w Warszawie.

Edytowane przez Yacek
Odnośnik do komentarza

2 tysie to juz za dużo. Szukam czegoś do 1.5 tys co ma mi służyć w pracy do pisania, niczego więcej. A jeśli HP to taki szrot ;) to co byś mi polecił.

Samsung ,Lenovo ,Dell, ..... Acer ,Asus  przejrzyj  ofertę  i   wybierz co ci się tam podoba .

Ale pamiętaj ze lapka kupujesz raz  na długi czas   mozliwości  rozbudowy sprzetu masz bardzo  małe  a wielu przypadkach jest to nieopłacalne i kosztowne .Dla tego lepiej odżałować i wydac te 2 -2,5k   i mieć coś  solidnego niz  później żałować .Nawet jak sprzęt ma być tylko do pisania  ,www  czy też  to  ogólnych prac biurowych .

 

Nie wiem, nigdy nie kupowalem w takim budzecie wiec HP nie polecam.

HP    nie zależnie od budżetu to szrot .. firma poleciał na pysk  okrutnie  to nie  to co kiedyś  teraz strach   dotykać  ich lapków .Szwagierka  kupiła  HP  w czerwcu  '12  za 3.4k    do grudnia  2012    4  razy  w serwisie ...    dwa razy padłą  matryca ! raz  klawiatura   ,raz lapek się przegrzewał co skutkowało resetami po 20-30 minutach pracy .

Serwis w Czechach  średnio 4 tyg czekania . Fakt po każdym serwisie dawali gratisy  to torbę  na lapka  ,do  oryginalnego antywirusa na  12 miechów  ... ale co z tego  jak sprzęt kiczowaty . PO 4 awarii  proponowali nowy model ... szwagierka  zażądała  zwrotu kasy . Kupiła   Della Vestro

Odnośnik do komentarza

 

2 tysie to juz za dużo. Szukam czegoś do 1.5 tys co ma mi służyć w pracy do pisania, niczego więcej. A jeśli HP to taki szrot ;) to co byś mi polecił.

Samsung ,Lenovo ,Dell, ..... Acer ,Asus  przejrzyj  ofertę  i   wybierz co ci się tam podoba .

Ale pamiętaj ze lapka kupujesz raz  na długi czas   mozliwości  rozbudowy sprzetu masz bardzo  małe  a wielu przypadkach jest to nieopłacalne i kosztowne .Dla tego lepiej odżałować i wydac te 2 -2,5k   i mieć coś  solidnego niz  później żałować .Nawet jak sprzęt ma być tylko do pisania  ,www  czy też  to  ogólnych prac biurowych .

 

>Nie wiem, nigdy nie kupowalem w takim budzecie wiec HP nie polecam.

HP    nie zależnie od budżetu to szrot .. firma poleciał na pysk  okrutnie  to nie  to co kiedyś  teraz strach   dotykać  ich lapków .Szwagierka  kupiła  HP  w czerwcu  '12  za 3.4k    do grudnia  2012    4  razy  w serwisie ...    dwa razy padłą  matryca ! raz  klawiatura   ,raz lapek się przegrzewał co skutkowało resetami po 20-30 minutach pracy .

Serwis w Czechach  średnio 4 tyg czekania . Fakt po każdym serwisie dawali gratisy  to torbę  na lapka  ,do  oryginalnego antywirusa na  12 miechów  ... ale co z tego  jak sprzęt kiczowaty . PO 4 awarii  proponowali nowy model ... szwagierka  zażądała  zwrotu kasy . Kupiła   Della Vestro

 

 

Użytkuje 3 Probooki od 2 lat i z żadnym jeszcze sięnic nie stało. A każdy kosztował 2-2,6k.

Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

 

zależy czy 2d czy 3d, i poziomu skomplikowania projektów.

No i którego cada, im nowszy tym więcej żrą, bo i więcej potrafią ( w kwestii 3d).

4gb to minimum do pracy w 3d, ale starczy całkowicie do 2d.

Jesli nie bawisz sie w mega złozone projekty to każda nowsza karta bedzie ok, ostateznie mozna szukac lapka z  kartami dedykowanymi grafice wektorowej, ale słyszalem ze to bzdura raczej i zbyteczny wydatek.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
witam, chce kupic lapka dla siebie, nie bede na nim gral wiec karta graficzna mi zwisa, matryca full hd tez mi do szczescia nie jest potrzebna, ma miec max 15 cali i byc lekki, zastanawiam  sie czy 4 gb ramu wystarcza czy brac wiecej. 

poszperalem juz w sieci i wpadly mi w oko dell-e:

 


 


 

Odnośnik do komentarza

chce kupić używanego netbooka do surfowania po necie, mam 2 wybory w lokalnym sklepiku.

 

jednym z nich jest jakiś Smartbook ZENID, taki jak ten http://www.yatego.com/billig-de/p,502ba942b92e1,502a4571a19897_6,netbook-10-2-25-65cm-smartbook-zen-id-1gb-250gb-hdd-windows-7-neuware

ogólnie za 130 euro.

 

drugim jest asus eee pc, nie jestem pewny modelu, jest to bodajże model PC 1015T, ale to jest ten ze zdjęcia - http://i.imgur.com/Yvn3L4k.jpg

 

what do ?

Edytowane przez Pikol
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Bardzo pilnie poszukuję nowego laptopa. Próbowałem sam znaleźć coś dla siebie, ale mimo mojego zaangażowania tak szeroka oferta modeli na rynku nie pozwala mi wybrać najlepszego komputera. :(


 


Chciałbym przeznaczyć na ten wydatek ~1900 zł netto


 


Bardzo ważne dla mnie cechy: 


 


- dysk SSD 128 GB (lub możliwość zamiany HDD na SDD)


- min 6 GB RAM (lub możliwość dołożenia dodatkowych kości)


- 13" wyświetlacz


- 6h pracy na baterii


- karta graficzna ~ Intel HD 4000 (najlepiej karta dedykowana)


- procesor o mocy ~ Intel Core i5-3320M


- gwarancja producenta min 2 lata (najlepiej możliwość jej przedłużenia)


 


Mniej istotne cechy:


 - trwała, solidna obudowa


 - możliwość wymiany baterii


 - co najmniej 3 porty US


 - laptop bez systemu


 


Mam nadzieję, że jakiś specjalista mi pomoże :)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

a ja mam nietypową sprawe, teoretycznie prostą ale ...

 

choci o laptopa dla starszej pani ktora glownie sprawdza poczte, czasem coś w necie, czasem skype

czyli same podstawowe rzeczy, zadnych zadań które wymagają super maszyny

 

jednak chciała by żeby komp byl dosyc niezawodny, niewielki i lekki

 

więc poszukuje kompa który może mieć dosyć średnie parametry, jednak dobrej wiarygodnej firmy w niewielkich rozmiarach

co do rozmiaru to raczej nie z tych najmniejszych, mimo że będzie często podłączony do monitora to jednak musi być cos widać też na jego własnym ekranie w razie odłączenia, a starsza pani ma słaby wzrok i ustawia czcionki na największe (co na miro ekranie jest masakryczne)

 

cena nie gra wielkiej roli, ale zakładam że skoro szukam czegoś średnio mocnego to nie powinna być ogromna?

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Gdzie najlepiej kupić laptopa ? Sklep internetowy, czy może jakiś market elektroniczny ?

x-kom.pl

Agito.pl

 

dwa sprawdzone(do lat) sklepy   duży wybór  . W  xkom kupiłem 2 laptopy  doskonały kontakt   szybka dostawa .  zawsze się można z nimi dogadać .

W Agito.pl  mam zakupione połowę  sprzętu  RTV/AGD  jaki mam w domu

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...