Skocz do zawartości

Naruto (uwaga spoilery)


Mendrek

Rekomendowane odpowiedzi

To akurat nie jest trafne porównanie.

 

Chodzi mi o sens tego do czego się odniosłem skoro mogą chodzić po wodzie, klonować się i robić 100 innych rzeczy to czemu niby wrona/kruk nie może mieć "sharingama" a nagato mechanicznej ręki.

Edytowane przez Soul
Odnośnik do komentarza

Ogólnie zasady były luźne. Ale głównie było tak a nie inaczej bo shinobi nie używali zakazanych technik na taką skalę. Jak widać dzięki zakazanym technikom można naprawdę uzyskać niewyobrażalną potęgę, a że jest wojna to Tobi ma w du.pie zakazy. Ten Mędrzec Sześciu Ścieżek to był taki pół-bóg, jeśli nie bóg w ogóle. Dzięki zakazanym technikom można korzystać z możliwości jakie zapewne protoplasta shinobi też potrafił.

Odnośnik do komentarza
Gość Mr. Blue

Hehe, uwielbiam kiedy fani zaczynają wiedzieć więcej od autora danego uniwersum.

<George Lucas - "Tell me about it...">

Przecież od samego początku było wiadomo, że będziemy mieli do czynienia z coraz potężniejszymi shinobi i coraz bardziej radykalnymi technikami. Kabuto stał się potężniejszy od Oro, więc i jego technika też jest mocniejsza. Po za tym, Kabuto nie kontroluje wszystkich jednostek bardzo dokładnie - niektóre wręcz uciekły spod jego kontroli.

Odnośnik do komentarza

Hehe, uwielbiam kiedy fani zaczynają wiedzieć więcej od autora danego uniwersum.

<George Lucas - "Tell me about it...">

Przecież od samego początku było wiadomo, że będziemy mieli do czynienia z coraz potężniejszymi shinobi i coraz bardziej radykalnymi technikami. Kabuto stał się potężniejszy od Oro, więc i jego technika też jest mocniejsza. Po za tym, Kabuto nie kontroluje wszystkich jednostek bardzo dokładnie - niektóre wręcz uciekły spod jego kontroli.

 

 

Jak dla mnie trafne podsumowanie dyskusji, też uważam, że to trochę szukanie dziury w całym, bo jeżeli już mówicie o absurdalnej sile to mnie zawsze bardziej drażnił Bleach bo Ichigo ciągle chetował (spowalnianie czasu itp) przez co 1 dnia obrywał,a drugiego wracał jako koks, a jednak było to w miare sensownie przedstawione w mandze. Aha a z drugiej strony mamy Fairy Tail:

Natsu przedostatni chapter: Nie mam dość magii by wstać

Natsu aktualny chapter: Nie możemy się poddać <sadzi tag combo> to dopiero jest absurdalne i z dupy wzięte, ale wiem, że to w Fairy Tail norma, więc olewam i czytam dalej ;] ;p

Odnośnik do komentarza

Mnie draznia tylko dwie sprawy:

- naruto ciagle jest debilem (chociaz czasami wydaje sie, ze przestal nim juz byc)

- Kakashi mysli, ze jest najsilniejszym shinobi na swiecie (np.: po walce z Danzo Kakashi mowi o Sasuke, Madarze i Zetsu: "sam moge nie dac im rady" xDDDD; jak rowniez w wielu innych sytuacjach pokazal, ze w swoim mniemaniu jest przeyebany).

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Wiesz co to mogą być niuanse w tłumaczeniu z japońskiego na angielski, tak na prawdę w takich detalach nigdy nie będziemy mieć pewności o co chodziło. Ten temat był chyba nawet poruszany na forum JPF gdy ludzie się żalili, że oficjalne polskie tłumaczenie często odbiega od skanlacji angielskich - Rafał Rzepka wtedy tłumaczył by się nimi nie sugerować bo są często tłumaczone po prostu źle.

 

W tłumaczeniu z jednego języka na drugi często są sytuacje, że nie da się oddać oryginalnej myśli w obcym języku bo nie ma zwyczajnie takich zwrotów, które by to opisały. W przekładach z angielskiego na polski jest masa takich przypadków, w tłumaczeniu z japońskiego na angielski i później w domyśle na polski jest pewnie nieskończona ilość takich kombinacji :)

 

Konkretnym zwrotom w konkretnym języku znaczenie nadaje nie tylko treść wynikająca z zapisu, ale także przyjęte w danej społeczności nacechowanie emocjonalne itp.

 

Sam kiedyś jak jeszcze na forum senpuu.net byłem moderatorem w dziale Naruto i czasem tłumaczyłem z angielskiego to bardzo mocno się zastanawiałem nad z pozoru prostymi zwrotami byle tylko oddać jak najbliżej sens angielskiego tekstu. Wyobrażam sobie jaki musi mieć problem profesjonalny tłumacz japońskiego w analogicznej sytuacji :)

Edytowane przez DonSterydo
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Madara by sie nie zesral na widok Jirayi. Poniewaz manga i tak nie trzyma sie kupy beda to albo sage of the 6 paths, albo stary naruto, albo brat madary, albo shisui, albo pierwszy kage, albo prawdziwy Madara jesli ten nie jest jednak prawdziwy ;f

 

A tak w ogole to ja bym sobie sharingany do jaj przeszczepil :sorcerer:

Kazda laska, ktora zobaczylaby moje jadra bylaby zgubiona :ninja:

Odnośnik do komentarza

Naruto już przekracza powoli wszystkie szczyty głupoty... Wojna miała być epicka, a zamiast tego dostajemy popłuczyny i gadki o miłości. Gdybym chciał czytać takie pierdoły to sięgnąłbym po jakieś shojo:/ BTW czy tylko ja zauważyłem jak szybko padają ci wszyscy legendarni, potężni shinobi? Toż to były asy, a teraz giną po jednym, max dwóch epkach! Wracam do czytania Berserka.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...