Skocz do zawartości

Zack & Wiki: Quest for Barbaros' Treasure


HunterX

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu IGN przyznał nagrody dla najlepszych gier 2007 roku. Zack & Wiki w dziale Wii dostało aż 3 nagrody: "Najbardziej innowacyjny design", "Największa niespodzianka" i "Najlepsza gra w którą nikt nie grał", niestety. :D Portal także swego czasu urządzał akcję "Kupujcie Zack & Wiki!"... Osobiście oglądałem trochę gameplayów z gry, widziałem również wideo-recenzję i zostałem oczarowany! Przyłączam się do akcji i apeluję do wszystkich aby kupowali tę grę. Jeśli chcecie więcej takich perełek na Wii, to trzeba to światu jakoś pokazać! Oficjalna premiera w EU 18.01.2008, narazie jednak nie mogę znaleźć na polskich stronach preordera. Gdyby komuś się udało znaleźć takowy, to niech wrzuci linka tutaj.

 

I na koniec jeszcze raz: pamiętajcie, KUPUJCIE ZACKA & WIKI :(

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 25
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jakiś czas temu IGN przyznał nagrody dla najlepszych gier 2007 roku. Zack & Wiki w dziale Wii dostało aż 3 nagrody: "Najbardziej innowacyjny design", "Największa niespodzianka" i "Najlepsza gra w którą nikt nie grał", niestety. :P Portal także swego czasu urządzał akcję "Kupujcie Zack & Wiki!"... Osobiście oglądałem trochę gameplayów z gry, widziałem również wideo-recenzję i zostałem oczarowany! Przyłączam się do akcji i apeluję do wszystkich aby kupowali tę grę. Jeśli chcecie więcej takich perełek na Wii, to trzeba to światu jakoś pokazać! Oficjalna premiera w EU 18.01.2008, narazie jednak nie mogę znaleźć na polskich stronach preordera. Gdyby komuś się udało znaleźć takowy, to niech wrzuci linka tutaj.

 

I na koniec jeszcze raz: pamiętajcie, KUPUJCIE ZACKA & WIKI :(

 

sam tez kupisz;)

jak ktos juz posiada wii i ma do wyboru mariana lub residenta to bedzie zawracal sobie glowe po(pipi)ka point&click :D

apeluje wiecej (pipi)owatych gier dla wii ma ich zdecydowanie za malo :P

Odnośnik do komentarza
sam tez kupisz;)

jak ktos juz posiada wii i ma do wyboru mariana lub residenta to bedzie zawracal sobie glowe po(pipi)ka point&click :(

apeluje wiecej (pipi)owatych gier dla wii ma ich zdecydowanie za malo :D

dzieciaku, a czytales Ty choc jedna recke tej gry?

majac do wyboru Mariana (tfu!) lub Residenta wybieram Zack & Wicki, bo dawno nie bylo tak swiezej gry.

Odnośnik do komentarza

czytalem i moje zdanie jest takie a nie inne zgadzac sie z nim nie musisz :( .

mariana podalem jako przyklad bo z tego co tu wyczytalem na forum to same ohy i ahy.

jak dla mnie to jedynie resident jest powodem do zakupu wii.

 

 

ps dzieciaku przeczytales recenzje z tym to mnie rozwaliles na maxa :D

 

peace :closedeyes:

Odnośnik do komentarza
czytalem i moje zdanie jest takie a nie inne zgadzac sie z nim nie musisz :( .

mariana podalem jako przyklad bo z tego co tu wyczytalem na forum to same ohy i ahy.

jak dla mnie to jedynie resident jest powodem do zakupu wii.

 

ps dzieciaku przeczytales recenzje z tym to mnie rozwaliles na maxa :D

 

peace :closedeyes:

no offence. pisalem z sympatia :P

oczywiscie, ze mozesz miec inne zdanie. szacun.

 

a zeby nie bylo off topic - wiadomo, ze point'n'click to nic nowego, ale to co przygotowali w tej grze strasznie mnie intryguje. nie moge sie doczekac premiery.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Cholercia, zapomniałem podać linka. Otóż grę można już zamówić w sklepie PE, i to za 159 zł: http://www.sklep.psxextreme.pl/product_inf...roducts_id=3797. Ja już zamówiłem i zapłaciłem, teraz tylko czekam na przesyłkę (trzymam kciuki za poniedziałek). Jak trochę pogram, to podzielę się opinią z Wami. ;D

ale to jeszcze przedpremerowe zamowienie, wiec nie wiadomo kiedy wysla. a kiedy premiera u nas?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Uuuuu, ale ty pewnie gry NTSC kupujesz .... a mnie chodzi o niekochany PAL.

Ale podziel się, podziel - dostałam wypłatę i CHCĘ tę grę ;>

 

PS Celnicy ci chyba nie grożą, zajęci są ;-)

historia jest troszke bardziej zawila.

zachipowalem konsole (scalak + programator wiec koszta zadne) z nadzieja, ze kupie amerykanskiego No More Heroes (bez cenzury). ale okazalo sie, ze niestety nie bedzie dzialac.

a ze piracic nie lubie, a chipa mam to skorzystam z przerobki inaczej.

tez liczylem na Zack&Wiki w PAL, ale nie ma, a zamawialem akurat cos innego z play-asia to dorzucilem wyczekiwany tytulik na Wii.

ot cala opowiesc.

Odnośnik do komentarza
Czy ktoś już grę ma i mógłby się podzielić źródłem? Ja tylko widzę "Dostawa w drodze" albo "dostawa w drodze". Grrr.
No ja zamawiałem w sklepie PE, generalnie dostawa przesunęła się z 18.01 na 23.01, w piątek była paczka u mnie (ale odebrałem ją w ten poniedziałek, bo byłem w pracy i kurier mi awizo zostawił).

 

Aktualnie skupiam się bardziej na Metroidzie, ale od czasu do czasu załączę i Zacka & Wiki. Cóż, sam gra wygląda bardzo kolorowo, no i tego oczekiwałem. ^_^ Przeszedłem z 5-6 planszy i ogólnie nie są one jakieś długie. Owszem, trzeba się nieźle nagłówkować i czasami pare restartów zaliczyć, ale mogły by być ciut dłuższe. No narazie jest zdecydowanie na plus, jednak całej gry jeszcze nie przeszedłem, więc oceniać nie będę.

 

BTW: Jiloo, a na czym ma polegać cenzura w PALowskim No More Heroes?

Odnośnik do komentarza

obiecalem pierwsze wrazenia wiec oto jestem.

 

zaczne od minusa. gra totalnie zaskoczyla mnie swoja infantylnoscia. mam nadzieje, ze to tylko na poczatku, ale uwierzcie zrobilo mi sie az niedobrze od namiaru cukru i kolorkow. rozmowy bohaterow, wprowadzenie w swiat i system sterowania byly dla mnie straszna meczarnia i zmeczyly mnie okrotnie. a niestety trwa to jakas niecala godzine. ale jak widac da sie przejsc ;)

 

drazni mnie tez troche tzw. menu glowne. po misji trafiamy do pokoju gdzie wszystko prezentowane jest za pomoca ikonek bez opisow i czasem ciezko sie domyslic co kryje sie za dana ikonka. do przelkniecia.

 

wykonczony wstepem zdolalem pograc tylko w dwie misje. jak wiadomo poczatkowe misje tez pelne sa porad podawanych w rownie cukierkowy sposob jak intro. na szczescie kiedy czlowiek zaczyna glowkowac przestaje draznic cala ta oprawa. piszac oprawa nie mam na mysli samej grafiki. grafika jest bardzo ladnym cell shadingiem, przywodzacym na mysl Wind Wakera - to mnie nie drazni. bardziej wlasnie denerwuje infantylne zachowanie postaci. ale ja widze, ze ciagle o tym samym - widzicie jak mi to zalazlo za skore? :)

wracajac do tematu - glowkowanie daje rade, choc naprawde niewiele moge o tym powiedziec, bo jak pisalem mam za soba dwie misje. na razie oczywiscie dosc proste, ale juz zapowiadajace niezla frajde. obadalem opcje na dwoch graczy, ale tak jak czytalem gdzies w recenzji bardziej sie nadaje dla duetu rodzic-dziecko niz dwoch graczy.

posumowujac. poczatek mnie wymeczyl, ale gra zapowiada sie naprawde ciekawie. niech was to nie zniehceca. gre mozna dostac w dobrej cenie (159pln w sklepie PSE). niestety na jakis czas odkladam ja na polke (mam za duzo nowych rzeczy do pogrania) wiec jakiekolwiek wieksze wrazenia podam w pozniejszym terminie.

Odnośnik do komentarza

No oprawa jest specyficzna, ale bez przesady. ;) Ja jestem w drugim świecie i gra zaczyna być skomplikowana. Jak narazie nie udało mi się zaliczyć żadnej planszy. xD No, jedną mi się udało: w jednej planszy da się rozkruszyć lód, w którym jest skarb. Poszedł po 999 uderzeniach. xD Jak powiadają "bez młota to nie robota". ;>

Odnośnik do komentarza
No oprawa jest specyficzna, ale bez przesady. ;) Ja jestem w drugim świecie i gra zaczyna być skomplikowana. Jak narazie nie udało mi się zaliczyć żadnej planszy. xD No, jedną mi się udało: w jednej planszy da się rozkruszyć lód, w którym jest skarb. Poszedł po 999 uderzeniach. xD Jak powiadają "bez młota to nie robota". ;>

 

to to na prawdę zasługuje na pochwałę....999 uderzeń buahahhahahaha :P można to rozkruszyć dużo prościej, ale trzeba zdrowo pogłówkować...kluczem do sukcesu jest - w pewnym momencie - postawienie węża poniżej żaby. Wówczas wąż wejdzie do dziury, żaba z podwyższenia zeskoczy przerażona i już będzie można zmienić żabę w tykającą bombę, którą trzeba zanieść na górę żeby trochę rozsadzić lód. Jak się już to zrobi to pozostanie spiłowanie ostateczne i prawie finito ;)

 

gra jest bardzo dobra, ale dość trudna...nie wiem jak będzie dalej, ale już w drugim świecie jest ciężko...

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...

Zacząłem grę po raz drugi, tym razem z pomocą GameFAQs w celu zdobycia wszystkich sekretów. I tak sobie dzisiaj przeglądałem YouTuba i nastrafiłem na ciekawy filmik. Zaskoczył mnie trochę, bo pokazuje, że na przejście niektórych plansz jest alternatywna ścieżka. Dla wszystkich zainteresowanych podaję linka: http://pl.youtube.com/watch?v=jnt6lcY9chM. Dzięki temu gra zyskuje w moich oczach jeszcze więcej, brawo Capcom! :)

 

I mam pytanie do wszystkich grających: dajecie jakoś radę zagrać te piosenki Bonelicha? Ja cholera próbuję ale za nic w świecie mi nie wychodzi, szczególnie jeśli chodzi o partie oznaczone tymi zygzakami. Z tym będzie duży problem.

Odnośnik do komentarza
Zacząłem grę po raz drugi, tym razem z pomocą GameFAQs w celu zdobycia wszystkich sekretów. I tak sobie dzisiaj przeglądałem YouTuba i nastrafiłem na ciekawy filmik. Zaskoczył mnie trochę, bo pokazuje, że na przejście niektórych plansz jest alternatywna ścieżka. Dla wszystkich zainteresowanych podaję linka: http://pl.youtube.com/watch?v=jnt6lcY9chM. Dzięki temu gra zyskuje w moich oczach jeszcze więcej, brawo Capcom! :)

 

I mam pytanie do wszystkich grających: dajecie jakoś radę zagrać te piosenki Bonelicha? Ja cholera próbuję ale za nic w świecie mi nie wychodzi, szczególnie jeśli chodzi o partie oznaczone tymi zygzakami. Z tym będzie duży problem.

 

alternatywne rozwiązania są bardzo częste, a zazwyczaj za najbardziej wydumane można zgarnąć więcej punktów

 

piosenki były dla mnie udręką do momentu, aż nie rozkminiłem jak trzymać pilota - gra po prostu nie uznaje innego sposobu niż mniej więcej w poziomie, przyciskami skierowanymi ku górze - choć i tak nie jest łatwo, to da się wygrać każdą melodię (poruszać trzeba w górę i w dół, nie na boki)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...