Skocz do zawartości

Monster Hunter Freedom 2/2G/Unite


Dworek

Rekomendowane odpowiedzi

Warto brać Monster Hunter Freedom 1? Jak będę miał tę grę w oryginale, to na pewno zacznę grać, a na tym mi zależy, bo ta gra jest WIELKA.

 

A tak to nie ma ktoś na sprzedaż MHF2? Baaardzo, bardzo chętnie bym kupił :).

Odnośnik do komentarza

No właśnie wiem, że DA ma, też tak mam ;]. Ale ja w gry z płytki zupełnie inaczej gram, mówię, jakbym miał to na płytce, to zupełnie inaczej się wczuwam niż z ISO. Z ISO nie będę miał tego samozaparcia, by grać. A tutaj jak kupiłem, to muszę już grać i w ten sposób załapię tę grę :P.

 

Nikt nie ma? 150 zł to dla mnie za duży wydatek... myślałem o 50 za używaną...

Odnośnik do komentarza

Heh, udało mi się, pierwsze trzy questy zrobiłem ^^.

 

Lubię oryginały i dlatego tak bardzo chce mieć tą grę. Po drugie jak mówię - oryginał skutecznie mnie przykuje do tej gry.

 

Pytanie:

Można robić sobie bronie i zbroje z różnych przedmiotów, tak? Jak to mamy zrobione? Jak w FF XII, że sprzedajemy na ślepo, a nóż widelec zrobi się coś z tego, czy może jak w FFTA2, że mamy ładnie listę broni i przedmioty do tego potrzebne i nie błądzimy po FAQach?

Odnośnik do komentarza

kurde grasz w 1 czy 2 ?

 

 

 

nic nie jest na oślep, kiedy zdobywasz itemy na misji (rude żelaza itp) , i kawałki wrogów (pazury, skóra, łuski itp) to w sklepie pojawiaja sie nowe zbroje i bronie, (pojawiają sie kiedy zdobedziesz item "głowny" ktory je odblokowuje)

powiedzmy ze jakas broń potrzebuje

3 łuski kogoś tam

2 pazury

5 iron ore

i pazury są tym wymaganym itemem, wiec jesli zdobedziesz je na misji to wtedy bron pojawi sie w sklepie , bedziesz miał napisane czego wymaga itp, wiec bedziesz mogl zebrac reszte itemów (to samo ze zbrojami)

 

zbroja ma 5 elementów (glowa, korpus, ręce, pas nogi) , kazdy element mozna zalozyc osobno , nie trzeba wszystkich na raz, prawie kazda zbroja ma własnie 5 elementowy "zestaw" , ale nie trzeba nosić wszystkiego "do pary" mozna wziac hełm z jednego zestawu, a spodnie z innego i mieszac sobie, chociaz czasem to glupio wyglada XD najczesciej kiedy ma sie wszystkei elementy z jednego zestawu dostaje sie rozne skille , ale mozna tez zebrac te skille z roznych kawałkow "nie do pary" (skille dotycza glownie freedom2 w jedynce bylo inaczej)

 

jesli grasz w 2 to w skrzynce masz zbroje na poczatek - zimowe ubranko, da przydatne skille do zimowych terenow

 

 

Odnośnik do komentarza
Dwójka - wiem, mam tą zbroję - ma Ice cośtam -3 więc przydatne na razie :). Ale pytam się tak na przyszłość :). Dzięki za wielką odpowiedź, widzę mamy tutaj dobrego speca na forum :P.

zeby skille działały musisz miec w sumie conajmniej +10 (kazdy kawalek zbroi ma np +2 albo +3 itp), jesli jakiegos skilla masz tylko +3 albo nawet +9 to znaczy ze ten skill nie dziala, musisz miec conajmniej +10 zeby skill działał (albo -10 wtedy jest negatywny skill)

 

ja zawsze pisze dlugie odpowiedzi, nie umiem sie powstrzymac XD

Odnośnik do komentarza

Dobrze, lubię dużo czytać ;). Ale tam każda część ma -3 czegoś, pewnie to tak zrobione, że chroni ;). W każdym razie - 3 questy zrobiłem i wreszcie się z tego cieszę :).

 

GS - Great Sword, SnS - Sword'n'Shield?

 

Jeśli tak, to na razie biegam z SnS, bo GS mimo, że ma duży damage i niezły zasięg, to czasami za długo się zbieram i summa sumarum więcej w tytę dostaję mimo krótszej walki. Co najlepsze na początek?

Odnośnik do komentarza

Ja przy drugim podejsciu wybrałem GSa i od początku gry do teraz nic innego nie uzyłem, z tym, że miałem troche wiedzy o grze z pierwszego podejścia do niej (ok 50h) i możliwe,że przez to tak mi się dobrze zamiata GSem. SnS na poczatek to dobry wybór.

Odnośnik do komentarza

jak kazda ma -3 to znaczy ze masz negatywnego skilla, pewnie chodzi o to ze w gorących lokacjach wiecej zycia tracisz niz normalnie, ale to nie ma znaczenia bo i tak mozesz sie napic cool dtrinka zeby nie tracic zycia

ale ma tez pozytywne skille

 

ogolnie lepiej sie kierowac skillami niz iloscia defensa przy wyborze zbroi, chcoiaz def tez nie zaszkodzi

 

skroty sie zgadzają ;p

podam inne odrazu

ds/duale - dual sword

LS - long sword

HH - hunting horn

GL - gunlance

LBG - light bowgun

HBG - heavy bowgun

 

młotki, lance i łuki nie maja zbynuio skrótow ;p

 

sns jest dobry na poczatek bo jest szybki, duzioo ludzi wybiera tez LS bo dosyc latwo mozna je zrobic (scieżka - iron)

 

ja ogolnie zawsze polecam młoty ;p ale i tak najlepiej uzywac kilku rodzajow broni, chcoiaz nie koniecznie od poczatku ;p

 

przy okajzi - prawie kazdą bronią po ataku warto sie przeturlac , szybciej jest i dynamiczniej, i mozna unikanac kontry itp (X albo X+kierunek w bok)

 

btw jak uzywasz GSa warto go co chwile chowac ;p jak biegniesz ze schowanym i nacisniejsz trojkat zadasz podony cios jak normalnie trojkatem ale bedzie on szybszy wiec ogolnie latwiej sie wlaczy uzywając tego ataku przy wyjmowaniu a nie łażąc z wyjetym ;p

przy GSsie zwłaszcza trzeba sie turlac po kazdym ataku chyba ze sie robi combosa

 

 

Odnośnik do komentarza

Bez turlania bym chyba zginął od razu, ale ten atak ze schowanego się przyda.

 

Jest jakiś sposób, by z danego zwierza otrzymać dany przedmiot? Bo mam zdobyć 3 Popo Tounge, zabiłem już 6 a wyjąłem jedynie 2 :(. I GONI MNIE WIELKA VIVERNA!

Odnośnik do komentarza

JEEEEEST padł Giadrome. Zarąbany LS, pomagałem sobie portable shock trap, raz musiałem spieprzyć by się uleczyć, ale ogólnie się udało ^^!

JAKA TO RADOŚĆ! Jak się człowiek kilka minut męczy i turla pomiędzy bandą tych gnojków skocznych :). A co się będzie z Vivernami to nie mam pojęcia :P.

 

A na oryginał sobie jeszcze poczekam, bo na razie żadnych okazji a i funduszu brak. Gram oczywiście na pożyczonej ;).

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza
Dromy są proste,a LS'y najlepsze :D .Radośc jest duża jak się zabije jakiegoś poważnego wroga jak KUT-KU po nim z górki już leci.

 

Pff, Kut Ku to pryszcz, ja się początkowo zaciąłem na Congali, a niektórych początkowo drażni Bullodrome. Z kut kowatych to jedynie Garuga był wnerwiający, ale i tak dopiero Khezu czy Plesioth to wyższa szkoła jazdy :)

Odnośnik do komentarza

Moim najgorszym problemem to Pleshioth :/. Nie dość, że cham jest ogromny to jak się obraca to ZAWSZE mnie trafi bo jego hitboxy są 2 razy większe od niego :(. A tak zauważyłem, że wszyscy mają problemy z Congalalą a ja jakoś jak nawet nie wiedziałem co to za nowy potwór to jakoś padła za pierwszym razem a później to już nigdy nie miałem problemów z nią ;).

Edytowane przez Gazer
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...