Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie mam w planach wycieczkę po Kielcach i odwiedzenie sklepów z elektroniką, więc zapewne sprawdzę na własnych uszach co i jak :) Przeraża mnie trochę cena tych dekoderów :/ mam około 400 zeta do wydania, więc słuchawki kupie ale dekodera nie(przynajmniej na razie) jeśli naprawdę ich ceny w granicach 300 zeta chodzą :/ Te Senki Twoje są dostępne powszechnie czy raczej nie?

 

Edit: wbiłem na ceneo już wiem że są powszechne :)

Edytowane przez Wiolku
Odnośnik do komentarza

Propanuję wędkowanie na pewnym serwisie aukcyjnym. Jak dałem szukaj to wyświetliło zakończoną aukcję Creative HQ-2300D za 50 zł, niestety koleś wycofał ofertę (może pm do niego?).

 

Czasami na ebayu lub amazonie (na allegro juz dawno nie widziałem) można wychaczyć używkę DDTS-100, czyli pełnoprawnego (ale też droższego) dekodera DD z DTS EX i innymi fajnymi bajerami do którego podłączysz co tylko zechcesz. Niestety już go nie produkują, HQ-2300D też zniknął niedawno z ofert sklepów (ten sam los ??).

 

 

 

Sprawę dźwięku przestrzennego w naszych konsolach widzę tak:

 

1) Albo dekoderek słuchawkowy + fajne słuchawy, jeśli nie masz warunków/kasy/potrzeby na duże głośniki. Zamykasz się w 5-6 stówach (można i mniej ale to już zależy ile dasz i czy wogóle dokupisz słuchawki, przy sharkoonach które mają kilka membran to nie wiem czy zwyczajne stereo będzie grało prawidłowo)

 

2) Albo dorzucasz parę stówek i łapiesz Logitechy Z-5500 (ew 4500 z bezprzewodawymi satelitkami tylnimi). Tu już masz całkiem dobry sprzęcik do niedużego pokoju, z tym, że jeśli w nocy chcesz pograć a Twoja połowa śpi to i tak słuchawy dokupić musisz (też pod dekoder z tych logitechów podepniesz)

 

3) Albo rzucasz się na skarbonkę/listonosza/konwój z kantora i inwestujesz w pełnoprawne, duże, bajeranckie, kino domowe w drewnie z wielkim przykuwającym wzrok amplitunerem. :)

 

Mi do szczęścia starcza to co mam, już prawie wywaliłem kase na Z-5500 ale uznałem, że z ich potencjału, na tych moich 2 pokojach, będę rzadko korzystał, a myśl o kuciu i malowaniu ścian by chować kable przyprawia mnie o dreszcze (blok zbudowany z betonu z którego wilczy szaniec zrobili hehe, 8 śrub na tv wierciłem 3h !).

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Mam mały problem... potrzebowałem słuchawek do grania na ps3, nie zależalo mi na wrażeniach które zaspokajają audiofila więc wziąłem stare sennhaisery, kupiłem przejściówke: gniazdo mini jacka -> 2x chinch wtyki, i podłączyłem sie w ten sposób do tv. No i lipa, dźwięk nadal emitowany jest przez głośniki z tv, w słuchawkach nic... próbowałem potem różne kombinacje z różnymi gniazdami w tv ale nic to nie dało. Doradźcie coś, nie znam sie na tym za bardzo i pewnie robie coś źle... Jeśli to istotne TV to Toshiba 32" seria Regza.

Odnośnik do komentarza
Mam mały problem... potrzebowałem słuchawek do grania na ps3, nie zależalo mi na wrażeniach które zaspokajają audiofila więc wziąłem stare sennhaisery, kupiłem przejściówke: gniazdo mini jacka -> 2x chinch wtyki, i podłączyłem sie w ten sposób do tv. No i lipa, dźwięk nadal emitowany jest przez głośniki z tv, w słuchawkach nic... próbowałem potem różne kombinacje z różnymi gniazdami w tv ale nic to nie dało. Doradźcie coś, nie znam sie na tym za bardzo i pewnie robie coś źle... Jeśli to istotne TV to Toshiba 32" seria Regza.

 

A czasami nie podpiąłeś się do wyjścia audio w tv (2xchinch) ?? Zresztą w tym tv powinieneś mieć wyjście słuchawkowe (jack) i tam najnormalniej w świecie wetknąć wtyczkę od słuchawek. W niektórych lcd trzeba czasami zmienić ustawienia dźwięku by płynął przez słuchawki.

Edytowane przez Łebi
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Zastanawiam sie nad kupnem sluchawek. Posiadam glosniki z-5500 i teraz pytanie. Jak kupie jakies glosniki 5.1 i podpinajac je pod amplituner Z'ek to bede posiadal 5.1 czy tylko stereo? ps3 w tym momencie jest podpieta optykiem

 

Chodzi o słuchawki czy głosniki nowe ?? Będziesz miał piękne  5.1 kolego w przypadku głośników :). Jeśli chodzi o słuchawki to zdaje się że ampli od z5500 ma funkcję dolby headphone więc na zwyczajnych słuchawkech stereo tez powinienes uzyskać 5.1.

Edytowane przez Łebi
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 1 miesiąc później...

Podepne sie do tematu :P.

Sprawa wyglada tak: PS3 mam podlaczone do monitora LG Flatron W2261V ktory ma jedno wejscie sluchawkowe typu mini-jack. Tymczasowo korzystam ze swoich AKG K 314p jednak chcialbym kupic jakies lepsze sluchawki do max. 100 zl. Padlo na Sennheisery HD 201(nie wiem w sumie czy sluszny wybor jednak nie o tym chcialem napisac :P). W AKG podczas grania np. w Burnout'a denerwowalo mnie to ze niektore dzwieki przycichaly np. sytuacja taka: jade w Burnout'

cie, dzwiek silnika mojego wozu slychac ale do czasu...do czasu gdy nie podjedzie inny samochod, dzwiek wydawany z mojego samochodu przycicha zupelnie i slychac tylko przeciwnika i ew. otoczenie :/. Te Sennheisery sa zwykle stereofoniczne, nie przestrzenne ale... czy w nich tez bedzie to denerwujace "przyciszanie" dzwieku wystepowalo? ^^

Drugie pytanie: widzialem tez Sennheisery HD 201 w serii Gaming jednak poza innym kolorem i cena (drozsze nawet o 40 zl od "zwyklych" HD 201) nie zauwazylem zmian. Czy te modele sie czyms roznia? Sluchawki beda wykorzystywanie glownie do grania ale jak mam wydac 40 zl wiecej na "z serii Gaming dla Graczy" i bedzie to tylko chwyt marketingowy to chyba "troche" sie nie oplaca :P. Z gory dzieki za odpowiedz i sorry ze bez pisze bez polskich znakow.

Odnośnik do komentarza
  • 9 miesięcy później...

Witam, postanowiłem odkurzyć ten temat, bo chcę wreszcie kupić słuchawki do grania. Opcji ich podłączenia nie ma zbyt wielu :

 

1) Mogę kupić słuchawki ze standardowym kablem minijack i podłączyć je do telewizora LCD lub do wieży (nie dysponuję zestawem kina domowego)

 

2) Podłączenie słuchawek bezpośrednio do PS3 (nie wiem czy jest taka możliwość)

 

3) Dokupienie dekodera, czy czegoś na ten kształt i podłączenie go do PS3(?), a słuchawek do dekodera

 

Najlepsza wydaje mi się pierwsza opcja, ale nie mam dużej wiedzy na ten temat. Słuchawki nie muszą być bezprzewodowe. Nie wiem w ogóle w jaki sposób mógłbym podłączyć te bezprzewodowe (przez bluetooth do konsoli ?). Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

1. To pytanie?

 

Nie, stwierdzenie. Ta opcja wydaje mi się najbardziej oczywista, ale nie wiem jak będzie wówczas z jakością dźwięku

 

Po prostu chcę wiedzieć jaki sposób podłączenia słuchawek jest najbardziej opłacalny i co musze kupić oraz ile zapłacić decydując się na poszczególne rozwiązania.

Edytowane przez Bowser4
Odnośnik do komentarza

sluchawki mozesz podlaczyc bezposrednio do ps3.

 

podpinasz kabel composite -> przelotka na jacka -> słuchawki. przynajmniej mniej 'stratne' niz podlaczenie do wejscia sluchawkowego w tv. (koszt 2zl)

 

kolejna opcja bardziej sensowna, to jest zakup dekodera sluchawkowego albo zewnetrznej karty muzycznej mogącej pracowac bez pc. np creative extigy [sa problemy z sterownikami pod win7 64bit... na 32 jeszcze sie da to odpalic] (koszt: 200zl i w górę... zalezy co na allegro znajdziesz ;])

Odnośnik do komentarza

1. To pytanie?

 

Nie, stwierdzenie. Ta opcja wydaje mi się najbardziej oczywista, ale nie wiem jak będzie wówczas z jakością dźwięku

 

Po prostu chcę wiedzieć jaki sposób podłączenia słuchawek jest najbardziej opłacalny i co musze kupić oraz ile zapłacić decydując się na poszczególne rozwiązania.

 

Jeśli chcesz korzystać ze zwykłych słuchawek to puszczenie audio przez wierzę wydaje się rozsądnym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza

a z "tanszych, a dobrych" to aurvana live ;] aktualnie posiadam i jestem nawet zadowolony.

 

plusy:

-dobre wykonanie [sa wygodne]

-czysty dzwiek

-dobry bas

-zamknieta struktura

-dobra izolacja dzwieku

 

z minusów to :

-gejowy wygląd

-srednio nadaja sie do słuchania post rocka... nie znam sie na terminologii audio, ale czegos im w dźwieku brakuje ;]

-kabel w dotyku przypomina... hmmm welur? nie wiem, ale nie lubie tego w dotyku ;/

-jakos szybciej zjadaja baterie mojego iPhone niz poprzednie hq-1700...

 

 

150zl uzywki

cos kolo 200 nowki

 

mysle, ze warto ;]

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...
  • 2 tygodnie później...

Mam pytanko: posiadam dekoder creative'a DDTS-100 i z przyczyn niezaleznych nie moge podlaczyc do niego glosnikow 5.1 (brak miejsca).

Czy podlaczajac sluchawki Sennheiser HD555 uzyskam na tym sprzecie dzwiek przestrzenny ? Uprzedzam ew. bluzgi ze jestem zdziebko zielony w temacie sluchawek.

Interesuje mnie ten model, bo naczytalem sie o nim wielu pochlebnych opinii, tylko ta jedna kwestia budzi moje watpliwosci.

Prosilbym o rzeczowa odpowiedz

Odnośnik do komentarza

Najlepiej mi sprzedaj ten dekoder hehe ;):D

 

Tak, dekoder na słuchawkach stereo zrobi efekt dźwięku przestrzennego. Senki HD555 sprawdzą się wyśmienicie. Nie będzie co prawda idealnie tak samo jak na rozłożonych głośnikach ale w zupełności wystarcza, ja tylko na dekoderku słuchawkowym gram by zony i dziecka nie budzić. A dzieki tym słuchawom jakość dźwięku będzie więcej niż zadowalająca :)

Edytowane przez Łebi
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.