Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Na sluchawkach stereofonicznych nie uzyskasz dzwieku przestrzennego takiego jak na glosnikach 5.1.

Bedzie to po prostu normalne stereo.

Ja swoje sluchawki mam podpiete pod dekoder dreative'a - tez daje sygnal 5.1 po optyku, i pomimo dzwieku stereo efekty sa wiecej niz zadowalajace.

W bioshocku dzwiek urywa glowe - nie mam klopotow z okresleniem pozycji zrodla dzwieku, chociaz sila rzeczy nie jest to ten sam efekt co na glosnikach 5.1

Odnośnik do komentarza

Mam ps3. Jak mam uzyskac dzwiek 5.1 na sluchawkach? Jak sobie kupie amplituner z wyjsciem optycznym i podlacze pod to ps3 a do wejscia sluchawkowego na amplitunerze wrzuce sluchawki stereo to cos z tego bedzie? Juz sie pogubilem. ;\ Jesli tak jaki amplituner polecacie?

 

Sizacz się trochę zagalopował. Na słuchawkach stereo można uzyskać efekt przestrzenny, wystarczy by amplituner lub dekoder miał bajer zwany "Dolby Headphone". Wiadomo nie jest to podręcznikowe odseparowane 5.1 ale efekt niewiele ustępuje zwyczajnym zestawom. 

 

Polecam lekturę mojego postu o dekoderku słuchawkowym - http://www.psxextreme.info/topic/51745-naglosnienie-51-i-inne-dla-ps3/page__st__40__p__1527247entry1527247

 

Jeśli chcemy niedrogo uzyskać efekt dźwięku przestrzennego i dobrze bawię się przy grach i filmach a do tego zależy nam by w środku nocy nie budzić rodziny czy sąsiadów odgłosami gry, to uważam że taki dekoder jest najlepszym rozwiązaniem (w komplecie z dobrymi słuchawkami)

 

PS. Poczytaj też to http://www.psxextreme.info/topic/51745-naglosnienie-51-i-inne-dla-ps3/page__view__findpost__p__1635904       :)

 

 

 

 

 

 

 

Micka potrzebuje do porozumiewania się z klanem, czyli nie dam rady podpiąć majka do PS3 ani do TV, nie ma żadnych przejściówek?

 

Słuchawy z mikrofonem w wersji PC-towej nie podejdą. Do PS3 musisz mieć HS w technologii bluetooth. Ja w opcjach ustawiam HS jako mikrofon i wieszam na kołnierzu koszulki a dźwięk wychodzący daje na słuchawki/TV (default device)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

lepiej podlaczyc prosto pod konsole...

 

bierzesz zwykly bundlowy kabel chinch -> dokupujesz przelotke chinch-jack -> podlaczasz pod zestaw i ustawiasz sygnal audio zeby leciał przez chinche.

 

nie rob na siłe amplitunera/dekodera z TV.

 

A dlaczego? Jeżeli Tv ma wyjście słuchawkowe to po co sobie życie utrudniać? Przecież podłączam dekoder WIFI od słuchawek bezpośrednio pod Tv, a ten daje dźwięk bezprzewodowo na słuchawki.

Odnośnik do komentarza

w takim razie nie wiem po co pytałes.

 

Masz rację z tym podłączeniem bezpośrednio pod konsole....

 

Powiedz mi czy taki patent przejdzie :teehee: ?

 

 

Czy takie słuchawki:

 

http://allegro.pl/sony-mdr-rf810rk-bezprzewodowe-sluchawki-markowe-i1303462773.html

 

poprzez taka przejściówkę:

 

http://allegro.pl/adapter-chinch-minijack-zenski-ps3-glosnki-pc-i1298548625.html

 

, którą podłączę poprzez kabel MULTIAV (kabel dołączony w zestawie z konsolą) bezpośrednio do PS3 będę miał dźwięk w słuchawkach? Jeżeli tak to czy będę musiał coś również ustawiać w ustawieniach PS3?

 

EDIT: Wszystko ładnie działa.

Edytowane przez lons
Odnośnik do komentarza

Czy te (PLANTRONICS GameCom 777) słuchaweki będą działac przez tę kartę dzwiękową pod USB w PS3 ??

 

Hmmm, kiedyś próbowałem podłączyć jakąś starusieńką kartę dźwiękową 5.1 na usb (jakis soundblaster) i nie działała z ps3. Co prawda było to dawno temu i pewnikiem bez pc i sterowników ta karta na niczym by nie ruszyła. Z tego co pisze  Old_Kyo mozna wywnioskować, że jeżeli karta muzyczna na usb nie wymaga osobnych sterów to chyba powinna działać z ps3. Jak sprawdzisz czy tak jest (hehe) koniecznie napisz tutaj w temacie.

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Ciekawe czy będzie działał on z ps3 :whistling:

dziala dziala...sluchawki podjaczasz pod TV natomiast mikrofon pod przejscowke USB w konsoli..

tylko nie wiem jak to gra :P

Stellseries... trochę o nich już napisano... Zasadniczo do grania wystarczą, dobry bas i chwalone, dokładne pozycjonowanie dźwięku zaliczamy na plus. Minusy są takie że do słuchania muzy się nie nadają, za tą cenę mamy wór dużo lepszych i często nawet tańszych słuchawek. Jest to konstrukcja zamknięta, czyli: domownicy nie słyszą odglosów lecz jakość dźwięku gorsza niż w konstrukcji otwartej.

 

Dodatkowo jeśli z podłączaniem jest tylko tak jak piszesz (słuchawy do tv a mic do ps3 przez usb) to jest to najgorsze rozwiązanie z możliwych... 99% telewizorów ma beznadziejny dźwięk na wyjściach słuchawkowych, płaskie niczym w radiu safari stereo, bez basu i jakiejkolwiek obróbki dźwięku, Układ powinien wygladać tak: PS3 -->karta muzyczna/amplituner--->słuchawy.

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...