Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...

do grania to tak srednio z tymi modelami... one sa bardziej do wyjscia na miasto i słuchania muzyki.

 

ile masz do wydania i czy słyszysz różnicę pomiędzy mp3, a Flac/cd audio? - głupie pytanie ale w dzisiejszych czasach ludzie wywalają sporo kasy na słuchawki, które "nie grają" albo tylko po to, zeby miec odpowiedni napis i numerek na danym sprzęcie... przy czym kompletnie zwisa im jakie jest źródło dźwięku, jakość nagrań itp.

 

chcesz coś do grania (sugeruję się miejscem tego tematu) szukasz czegoś z segmentu Hi-Fi z dużymi muszlami. czy otwarte/zamkniete/półotwarte to juz kwestia preferencji. słuchawki otwarte maja zwykle szerszą scene.

Odnośnik do komentarza

Przejrzałem ten temat no i te modele głównie są tu wymieniane, a także chwalone(chociaż niektóre posty mają kilka lat). Na miasto to one na pewno nie mają być. Przede wszystkim teraz będą na pewno budżetówki, bo coś na uszach mieć muszę, ale kasy brak więc chciałbym się zamknąć w 100-150 zł (max do 200, ale to musiałaby być duża różnica jeżeli chodzi o "osiągi"). Różnicę słyszę, ale muzyki raczej nie będę na nich słuchał chociaż może się i tak zdarzyć. Raczej głównie do grania i czasem filmów. Zaznaczam, że nie mam żadnego kina, ani ampli więc pójdzie po kablu chinch/jack jak tu wcześniej było mówione. Mogą być otwarte jak i zamknięte, jednak wolałbym to drugie rozwiązanie, żeby izolować się od dźwięków z zewnątrz. No i ważną sprawą jest trwałość (co by plastik był w miarę elastyczny i nie pękał zbyt szybko/w ogóle), a także wygoda czyli miękkie poduszki no i w miarę elastyczny pałąk, żeby muszle nie wbijały się w uszy(noszę okulary).

Z góry dzięki za poradę :)

Edytowane przez Luqat
Odnośnik do komentarza

do grania to tak srednio z tymi modelami... one sa bardziej do wyjscia na miasto i słuchania muzyki.

 

ile masz do wydania i czy słyszysz różnicę pomiędzy mp3, a Flac/cd audio? - głupie pytanie ale w dzisiejszych czasach ludzie wywalają sporo kasy na słuchawki, które "nie grają" albo tylko po to, zeby miec odpowiedni napis i numerek na danym sprzęcie... przy czym kompletnie zwisa im jakie jest źródło dźwięku, jakość nagrań itp.

 

chcesz coś do grania (sugeruję się miejscem tego tematu) szukasz czegoś z segmentu Hi-Fi z dużymi muszlami. czy otwarte/zamkniete/półotwarte to juz kwestia preferencji. słuchawki otwarte maja zwykle szerszą scene.

Już to widzę jak ktokolwiek słyszy różnicę między dobrze zripowanym mp3 a flac na senkach 202 czy czymś podobnym z niskiego pułapu cenowego

Odnośnik do komentarza

...

Już to widzę jak ktokolwiek słyszy różnicę między dobrze zripowanym mp3 a flac na senkach 202 czy czymś podobnym z niskiego pułapu cenowego

 

w cenie do 150zł da sie kupić bardzo dobry sprzęt, ale trzeba mieć też dobrze dobrane źródło :) nie ważne.

 

Też szukam słuchawek, głownie do ps3 i słuchania muzy na laptopie. muszą być też zamknięte i takie koło 150 zł... myślałem o Superlux hd 661. co sądzicie?

 

idź do tematu w dziale PC (btw. superluxy, ok - ale 681 "bardziej pewne")

 

Luqat - może AKG k 511?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

A ja tam od paru lat jadę na senkach HD555, używam z dekoderem dd i dts pod ps3 i na Prodigy Cube pod laptopem, w obu przypadkach sprawdzają się wyśmienicie (do tego są duże i wygodne). Za mniejsze pieniądze można wybrać Aurvana Live, choć audiofile polecają zrobić przy nich rekabling (wymiana na grubszy i porządnie ekranowany)

Odnośnik do komentarza

No i AKG k 511 zakupione(swoją drogą skrót jak od jakiegoś kałacha ;)) Jak za te pieniądze - 119pln - to zakup więcej niż zadowalający. Właśnie słucham sobie na nich muzyki i dają również radę jak w innych opcjach - film/gra. Wiadomo, że to nie to "mięsko" co w zenkach za 300+ zł czy jeszcze droższych słuchawkach, ale jak ktoś chce w miarę budżetowo posłuchać to zakup godny. Dodatkowo info, że moje dosyć duże "ucha" wchodzą całe pod muszle co było powodem obaw, więc jest spoko. Także fakt, że noszę okulary nie stanowi problemu - nie czuć ucisku oprawek na czachę.

Werdykt - polecam i <3 na filmłebie ;)

P.S. Dzięki za naprowadzenie.

Odnośnik do komentarza

[...]Za mniejsze pieniądze można wybrać Aurvana Live, choć audiofile polecają zrobić przy nich rekabling (wymiana na grubszy i porządnie ekranowany)

 

potwierdzam, ze wymiana kabla sporo daje w tych słuchaweczkach. Różnicę serio "słychać", gdy ma się na stanie dwie pary CAL na rożnych kablach ^^ i można porównać.

ja do swoich zamontowałem starquada (niestety "szóstka" zamiast "piątki") od canare i dziala to świetnie (do tego wtyk pailiccs). gdybym teraz robił rekabling, to stawiałbym na kabel marki klotz (model chyba tp414), ewentualnie podobny cordial.

 

pełny koszt takiej zabawy zamyka się w 35-50zł, zależy ile m kabla, jaka wtyczka i co dalej z estetyką takiego zabiegu (Y-splitter, peszel/oplot, etc).

 

sry, musiałem to napisac, bo jestem zadowolony (cena/jakość/własna modyfikacja) ze słuchawek :D

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Przydały by mi się jakieś słuchaweczki do nocnego grania na konsoli. Będą używane praktycznie tylko do grania i najlepiej żeby były bezprzewodowe lub ewentualnie z kablem ale takim 3 metry. Rozumiem że na korzyść przewodowych przemawia jakość dźwięku ale czy jest ona aż tak znacząca dla zwykłego użytkowania słuchawek na konsoli? Mikrofon raczej nie jest wymagany a cenowo chciałbym się zmieścić do 3 stówek. Coś macie godnego polecenia?

Odnośnik do komentarza

Za ok 350zł można dostać nowe słuchawki dedykowane do PS3 - Sony Pulse (ale starszy model). Ja mam nowszy i mogę definitywnie polecić. Jaj nie urywa i kina domowego nie zastąpi, ale ja tak samo wieczorami nie mam jak grać na kinie domowym bo bym dostał eksmisję z bloku :D A słuchawki bardzo dobrze się sprawują. Są bezprzewodowe btw.

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...

To ja jeszcze nawiążę do wspomnianych słuchawek Sony Pulse.

 

Czy ktoś miał możliwość sprawdzić lub wie, jaka jest jakościowa różnica pomiędzy pierwszym modelem (http://allegro.pl/sluchawki-pulse-wireless-stereo-headset-sony-ps3-i3443751357.html), a jego następcą (http://allegro.pl/wireless-stereo-headset-pulse-sony-ps3-fv-24h-i3442891112.html)?

 

Chodzi mi głównie o jakość dźwięku.

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...

Witam.

Pytanie odnośnie użytkowania słuchawek Creative HS-800 z użyciem przejściówki (2x3.5 cala na USB) ale ze słuchawek Creative Sound Blaster Tactic3D Alpha.

Ma to prawo bytu? Dziś podłączyłem je w kombinacji opisanej wyżej, w ustawieniach dźwięku system wykrył je jako te drugie. Ale głos nadal szedł przez telewizor. Wcześniej nie kombinowałem ze słuchawkami do Play'a, ale teraz mając sposobność by używać Fatal1ty można by znacznie zwiększyć fun z gry w np. TLoU czy Borderlands 2. 

Pomoże ktoś ogarnąć temat...?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Przypadkiem trafiłem na ciekawy program i domyślam się, że sporo osób może nie wiedzieć o jego istnieniu. Ewentualnie ja jestem tym wyjątkiem :D

 

W PS Store mamy aplikacje Pulse Manager, program służy do konfiguracji tych słuchawek właśnie. Jak wiadomo, słuchawki mają 6 trybów, muzyka, film, gra, wyścigi itp. Okazuje się, że trybów jest więcej, ale ciągle tylko 6 może być w słuchawce, co powoduje to, że aby dodać nowy, trzeba usunąć stary i od tego jest ten program.

 

A w programie mamy tryby, przeznaczone do konkretnych gier, niestety tylko do trzech póki co, ale za to jakich ! :)  Mamy tryb do GTA V, Bioshock Infinite oraz do The Last of Us. Głównie rozchodzi się o Bass Impact i jego wykorzystywanie w grach, dzisiaj jak wrócę przetestuje to właśnie na TLOU.

 

PS. Fajnie jak naciskam "mode" na słuchawkach i zamiast głosu, która powtarzała, music, game itp. słyszę teraz czasem Ellie, która szepcze The Last of Us :D

 

Ps2. są też inne tryby, np. przeznaczone do słuchania muzyki techno.

Edytowane przez Moldar
Odnośnik do komentarza

Mam słuchawki Sony Headset 7.1 ten pierwszy model i dzwiek z nich leci, przez mikrofon mnie slysza ale ja nie slysze rozmowcow. Sprawdzalem juz wszystkie funkcje bo np na glosnikach normalnie slysze a w sluchawkach juz nie. Czy jest tak jak mysle ze w tych sluchawkach jest osobny glosniczek z ktorego slyszymy rozmowcow i on mi po prostu padl?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...