Skocz do zawartości

Street Fighter IV


Action

Rekomendowane odpowiedzi

Gość GaScAn

To jest pewnie jak w HD remixie że stary movement też działa. Tak było np guilem specjal był niby tylko w przód do góry ale stary skomplikowany movement też działa tyle że np ja nie korzystałem ze starego bo po co jak jest nowy łatwiejszy. I zangiefem też można zrobić 540 ale pełne kółko jak zakręcisz to też wyjdzie. Tyle że w HD remix można wybrac wersje classic i movementy są tylko te z przed 20 lat a w SF IV raczej lipa.

 

ps. ciekawe czy Daigo Umehara jeszcze gra w SF IV ;)

Edytowane przez GaScAn
Odnośnik do komentarza

Giera przetestowana. Na razie mogę powiedzieć, że gra się w do całkowicie inaczej niż w SF3 czy nawet SF2. gra jest o wiele wolniejsza. Wszystkie ciosy specjalne i supery robi się bardzo prosto, ale na xboxowym padzie i tak jest trudno. Najlepsza z nowych postaci to Abel, na drugim miejscu El Fuerte, natomiast Rufus to jakieś nieporozumienie. Seth to prawdopodobnie najbardziej przegięty boss w historii bijatyk, na najniższym poziomie trudności podchodziłem do niego około 10 razy. Muzyka jest bardzo mocnym punktem gry, grafika też jest niezła ale nie zachwyca. Intro w HD wygląda za(pipi)iście :P

Edytowane przez Super Big Boss
Odnośnik do komentarza

Sbb sie ch.u.ja zna xd to samo nemo ^^juz ja was widze jak miotacie.nemo juz ja widze te twoje linki :) mam nadzieje ze je stestuje po premierze. Ty sbb to samo.macie tydzien startu do przodu ;) tylko zeby cie nie okazalo ze nemo sadzi 1 hit "combo" a sbb nie wychodzi super xd ale to wtedy beda lagi :) ornit bedziesz gral na live?ty i crono ;) no bo gascan to bankowo bedzie:) tak jak ja. Ciekawe czy sie zbierze chociaz 10osob do listy z pl do pogrania

Odnośnik do komentarza
ornit bedziesz gral na live?ty i crono ;)

Jak mi po dwóch miechach bezczynności konsola odpali :lol: Zobaczę jak będzie z czasem, a dzisiaj w końcu przetestuję grę. Zobaczymy jak to naprawdę się sprawuje 8)

 

Oh...po tierliście widać, że Dan ponownie zasłużył na osobna kategorię <_< Przyznam, że miałem nadzieję, że tym razem da się nim fajnie pograć (jego FAATHEEEER! - BEZCENNE).

Odnośnik do komentarza

Ta lista i tak sie pewnie jeszcze z 5 razy zmodyfikuje. Z postaci najbardziej podoba mi sie chyba Viper, ale bede traktowac ja jako ciekawostke. Postawie zapewne na Raju, ale ilez mozna nim grac. Moze Chun (bo w koncu w tej czesci nie jest tania - hi ornit ; ) albo Rufus (nawiazanie do Yuna/Yanga - moich ulubionych postaci z 3s, ale z drugiej strony ten jego wyglad...).

Odnośnik do komentarza
Ta lista i tak sie pewnie jeszcze z 5 razy zmodyfikuje. Z postaci najbardziej podoba mi sie chyba Viper, ale bede traktowac ja jako ciekawostke. Postawie zapewne na Raju, ale ilez mozna nim grac. Moze Chun (bo w koncu w tej czesci nie jest tania - hi ornit ; ) albo Rufus (nawiazanie do Yuna/Yanga - moich ulubionych postaci z 3s, ale z drugiej strony ten jego wyglad...).

Yang, nie bluźnij. Nie ma czegoś takiego jak kapa czy tania gra w 2d :lol:

 

A pomyśl sobie ile będziesz miał z Rufusem zabawy! Przecież to jak na łóżku wodnym lol. Sam z chęcią też pogram Raju, ale raczej z samego sentymentu niż dla jego miejsca na tier liście :lol:

Odnośnik do komentarza
Sbb sie ch.u.ja zna xd to samo nemo ^^juz ja was widze jak miotacie.nemo juz ja widze te twoje linki :) mam nadzieje ze je stestuje po premierze. Ty sbb to samo.macie tydzien startu do przodu ;) tylko zeby cie nie okazalo ze nemo sadzi 1 hit "combo" a sbb nie wychodzi super xd ale to wtedy beda lagi :) ornit bedziesz gral na live?ty i crono ;) no bo gascan to bankowo bedzie:) tak jak ja. Ciekawe czy sie zbierze chociaz 10osob do listy z pl do pogrania

 

Przecież ja nigdzie nie pisałem, że się znam na tej grze. A supery mi rzeczywiście mi czasami nie wchodzą, ale to raczej wina tego cholernego pada, bo w SF3 na dualshocku robie wszystko bezproblemowo. Online będę grał jak kupie sticka do xboxa albo wersje na PS3, bo tak to mi szkoda nerwów. A co do miejsca Abela na tier liście to nie mam pojęcia, ale nie jest za mocny. Podoba mi się po prostu ogólnie jako postać. Za to w ciemno mogę strzelać, że pierwsze miejsce na tier liście należy do Setha, mam nadzieję, że nie będzie się dało tym ustrojstwem grać online :lol:

Odnośnik do komentarza

Olej tego farfocla, przeciez sie z nim gadac nie da ;) Ja bardziej wbijam w jego zdanie niz w zeszloroczny snieg.

 

Nie uproscili niczego na zasadzie takiej jak w HD Remix, tu po prostu jakos tak latwiej siada. Ja np zawsze mialem problem z superem Guile'a a tu mi wchodzi dosc czesto. Wydaje mi sie, ze po prostu jest na to wiecej czasu.

 

Wczoraj zrobilem malutki ekspetyment. Posadzilem kolege, ktory nie umie grac w takie gry i po 3 czy 4 probach byl w stanie zrobic supera Ryu (wiem ze prosty, ale sa ludzie ktorzy maja z tym problem). Wychodzil mu raz na 3 razy. Potem wlaczylem mu SF Anniversary na 360tce i nie byl w stanie zrobic ani razu na 10 prob. Dziwna sprawa :)

Odnośnik do komentarza

Grałem wczoraj u kumpla. Co można powiedzieć, brak parry boli, ale za to grywalność pozostała na najwyższym poziomie. O grafice można pisać elaboraty, ja ograniczę się do stwierdzenia "niesamowicie piękna". A krzyżak od X0 do tej gry to wielkie nieporozumienie, powtórka z DC i pierwszego SC.

Odnośnik do komentarza

Jasne że będę grał :)

 

Z nowych postaci najbardziej przypadła mi do gustu C.Viper chociaż trzeba przyznać że wszystkie postacie wprowadzają wiele nowego i przynajmniej na początku będą sprawiać masę problemów dla graczy nieobytych z graniem przeciwko nim. (Rufus mnie nieźle połykał :D)

 

Bardzo fajnie gra mi się Rose i postawię ją jako jednego z moich mainów.

 

A co do samej gry to mam jeszcze coś do dodania:

 

-Tryb dla pojedynczego gracza jest bardzo żywotny dzięki nowemu trybowi Challenge. Do wyboru mamy Time Trial, Survival i Train.

 

-Time trial i Survival różnią się od standardów pod którym rozumiemy to pojecie, składają się z poziomów trudności a coraz wyższe lvle robią się naprawdę niemożliwe do przejścia dla niedzielnych graczy. (No Super/Ultra,50%, CPU lvl:hardest, CPU unlimited super/ultra, 150% :>)

 

-Train to ukłon w stronę zaawansowanych graczy ćwiczymy tu chainy, z których niektóre są przekozacko trudne do wykonania (zwłaszcza na padzie od x-a ^^)

 

-Jeszcze jeden ciekawy bajer który wyhaczyłem, w grze można ustawiać voice-acting, na japoński bądź angielski dla każdej postaci z osobna. Niestety nie działa to w przerywnikach anime które pozostają w całości po angielsku.

Odnośnik do komentarza
Gość GaScAn

Olać tę tier listę dodawaną do jakiegoś poradnika widać ,że poradnik ten powstał w oparciu o wersję arcade bo dla postaci dostępnych w wersji konsolowej nie ma w tym poradniku frame daty ,a dla tych dostępnych na arcade jest szczegółowa. Zresztą tiery to w ogóle bzdura jest w Polskich realiach.

Odnośnik do komentarza

zawzywszy ze tier to zazwyczaj procz tego ze najslilniejsza to i prawie zawsze najłatwiejsza (czytaj najgłupsza) postac to faktycznie w polskich realiach ma to guzik do znaczenia... kazdy majac do wybory kolesia z 2 akcjami na krzyz nie bedzie zawracał sobie głowy innymi postaciami co podobny demage wyciagaja po roku treningu tylko po to aby powiedziec ze nimi tez mozna grac

eh tiert to tier

o tierach sie mowi w konteksiec graczy ze zblizonym poziomem

jesli nie maja znaczenia to znaczy ze gracze ci nie sa na zblizonym poziomie dlatego to sie nie ujawnia

w wiekszosci 2D ranking jest silnie odczowany niestety

 

Odnośnik do komentarza
Gość GaScAn

Na SRK jest nius że SF IV w Japoni sprzedał się od premiery czyli od 12 lutego w 100% i tego nie spodziewał się nawet Capcom. Wg. SRK może to oznaczać powrót bijatyk 2D do mainstreamu.

(kurde w Japoni w 2 dni po premierze nie ma gry na półkach sklepowych, to robi wrażenie, tu link do oficjalnego bloga capcomu.)

 

Co do tierów Sagat rzeczywiście to postać 2 ciosy na krzyż ale bokser czy dyktator zawsze są w high tierach ,a są to postacie trochę bardziej złożone od reszty, i pazur w SF2T też.

Edytowane przez GaScAn
Odnośnik do komentarza
Gość GaScAn

Co legły w gruzach? To nie możesz dozbierać kasy i kupić w innym terminie. Ja żeby kupić sticka zaraz po kupnie x360 musiałem sprzedać kilka rarytasów na SNESa ale nie żałuję i tak by zgniły ze starości w końcu.

Odnośnik do komentarza

Czas na to aby się wypowiedział Bóg Imperator Diuny (pipi)a!

 

SF4 sprawił mi zawód. Nie jest z pewnością grą, na którą czekałem. Owszem, mozna pograć raz na tydzień z kumplami aby zachować socjala ale nie dałbym rady spędzać z tą grą każdego dnia, bez względu na to czy w practice czy versusie. To co boli to postaci. Naprawdę, nie sądziłem że będzie to tak traumatyczne przeżycie ale jednak chce mi się rzygać kiedy widzę tą całą ekipę. Słowem, sentymenty poszły się je-bać. W SF4 gra mi się inaczej niż w jakiąkolwiek grę z serii, na szczęście bardzo łatwo jest się przyzwyczaić. Nie wykorzystywaliśmy jak na razie całego potencjału focusa więc nasze akcje jak na pierwsze ruchańsko ograniczały się jedynie do postawienia unblocka(sic) wstającemu przeciwnikowi.

Tak jak napisano wyżej - boli brak parry czy innego sposobu na uniknięcie cheap damage'u. Dawno nie odwiedzałem srk więc prawdopodobnie da się wstając odpalić reversala z EXowanego ciosu, który ma klatki niewidzialności, ale co zrobić jeśli nie mamy paska a przeciwnik czeka na nas z ultrasem na meaty?

Wracając do postaci. Jedyna, która mi podpasowała to Chun ale chyba tylko ze względu, że w jakiś pokręcony sposób odpowiada moim chorym preferencjom sexualnym. Tylko o niej mógłbym już teraz coś więcej napisać. Na razie Krilluch (pipi)ał nas wszystkich (raptem trzech) swoim Raju, linkując ultrasa po MP w powietrzu i supercancelujac c.mk w supera (utrzymuje, że na hit confirmation ale my już (pipi)a swoje wiemy :lol: ).

Miałem też okazję przyjrzeć się dobrze planszom i czegoś tak żałosnego nie widziałem od czasów Blood Storma czy innego (pipi)stwa w postaci Time Killers. Są strasznie puste i bez polotu. Wulkaniczna sceneria to ŻAL przez duże litery, to samo z łajbą albo amazońską dżunglą w której stoi totem północnoamerykańskich indian - co to (pipi)a jest?

Supery, ciosy wykonuje się bardzo prosto, nie miałem problemów z sadzeniem Chun jump.HP,HP,c.lk,c.lk x EX lightning kick i link w Ultrasa. Trzeba się tylko przyzwyczaić do tych 3 przycisków. Boxer to jakaś bzdura, rushdown ma po(pipi)any.

Bardzo łatwo uskoczyć przed fireballem, Ultrasy też nie są megapriorytetowe i na "pałę" bardzo trudno jest je posadzić (może oprócz Abla, graliśmy tylko kilkoma postaciami). Miałem problemy z parowaniem dwóch fireballi pod rząd. Pierwszego mogłem sparować, ale kiedy przeciwnik wystrzelił drugiego było już za późno na coś innego niż skok. Ale może to ja jestem specjalny, następnym razem sprawdzę lepiej.

Tak jak napisałem, gra mi się średnio podoba ale może ja po prostu jestem juz za stary i kiedy robię coś innego zawsze myślę o powrocie do domu i zalogowaniu się w grze mojego życia. Stasiu, Yang i Proboszcz, wielkie dzięki za grę. Mam nadzieję, że następnym razem spotkamy się w trochę większym gronie.

 

Do osób, które dotąd nie grały -> nie zniechęcajcie się tą opinią. Gra jest dobra i myślę, że dla kogoś kto nie grał nigdy w 2d będzie dobrym pretekstem do rozpoczęcia przygody z serią. SF4 jest cholernie przystępny z fajnymi postaciami (jeśli ktoś zaczyna ofc), na pewno się nie zawiedziecie jeśli macie dobre łącza lub chętnych kumpli.

 

zawzywszy ze tier to zazwyczaj procz tego ze najslilniejsza to i prawie zawsze najłatwiejsza (czytaj najgłupsza) postac to faktycznie w polskich realiach ma to guzik do znaczenia... kazdy majac do wybory kolesia z 2 akcjami na krzyz nie bedzie zawracał sobie głowy innymi postaciami co podobny demage wyciagaja po roku treningu tylko po to aby powiedziec ze nimi tez mozna grac

eh tiert to tier

o tierach sie mowi w konteksiec graczy ze zblizonym poziomem

jesli nie maja znaczenia to znaczy ze gracze ci nie sa na zblizonym poziomie dlatego to sie nie ujawnia

w wiekszosci 2D ranking jest silnie odczowany niestety

Powiedz to Zero i jemu Yunowi...

Edytowane przez ornit
Odnośnik do komentarza
Gość GaScAn

Ornit podkręcił mój hype na tę grę jeszcze bardziej. Taki fanatyk a prawie w ogóle gry nie zjechał więc jest ok. Porównanie plansz do tych z Bloodstorma jest nie w porządku ;)

 

Podobno nie da się cancelować ciosów w ultrasy dlatego ludzie używają ich najczęściej do trafienia lecącej postaci(często widac na filmikach jak to robi Ryu)? Ponoć tylko Dan może skancelowac taunta w ultrasa?

 

Edytowane przez GaScAn
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...