Skocz do zawartości

Street Fighter IV


Action

Rekomendowane odpowiedzi

Ornit podkręcił mój hype na tę grę jeszcze bardziej. Taki fanatyk a prawie w ogóle gry nie zjechał więc jest ok.

 

Podobno nie da się cancelować ciosów w ultrasy dlatego ludzie używają ich najczęściej do trafienia lecącej postaci(często widac na filmikach jak to robi Ryu)? Ponoć tylko Dan może skancelowac taunta w ultrasa?

Wiesz co było najlepsze? Że praktycznie wszyscy zasiadliśmy do gry nie znając stratsów z forum czy filmików (strasznie mnie nudzi oglądanie sf4) więc większość linków odkrywaliśmy jakbyśmy odkrywali grę na nowo w salonie, bardzo fajne uczucie kiedy wszystko sprawdzasz od razu w versusie ^_^

 

Co do Ultrasów, to używa się ich głównie po wybitkach i focus cancelach, chyba że da się na reakcję (jak Abel czy Honda). Kiedy grałem Hondą czułem straszny oldschool, po prostu c.lp i hcb+P, omfg tick throw haha! Nikt nie grał Sagatem. Teraz trochę prywaty -> ja naprawdę nie widzę tam dla siebie innej postaci niż Chun. Jest dość wysoko w tierach ale żeby coś nią wykrzesać trzeba korzystać ze wszystkich ciosów (ale nie mogłem nikogo "złapać" na doł+MK w powietrzu :huh: ), przestała być postacią na 2 akcje. Nie da się hit confirmować supera po c.mk, ale przynajmniej ultras ma łatwe zastosowanie po EX lightning kicks w rogu czy też jako reakcja na fireballa (zasięg ma dość spory). Brakuje jedynie kontynuacji w postaci jump cancela, ale to już nieważne.

 

Pazur rzucający szponem - BEZCENNE lol. Proboszcz, jeśli to czytasz obczaj jakieś stratsy, może wymyślisz coś dobrego dla tej postaci nie warto rezygnować. A, i Abel daje radę.

Odnośnik do komentarza
Gość GaScAn

Pazur stał się wg mnie postacią dość specyficzną. Coś jak Q w 3s. Jest najbardziej skomplikowany, teoretycznie najsłabszy ale jak ktoś go wymasteruje to rządzi(Kuroda - Q)

EX wyrzucenie pazura to zamiast pazura Pazur wyrzuca maską co podnosi jego atak o 50% ale i zmniejsza defensywe o 50%(?).

Zresztą oglądałem filmiki na jakimś japońskim youtubie i dawał radę. Tiery śa z automatów SF4 był krótko na automatach a tam każdemu było szkoda "żetona" na skomplikowanego Pazura. Taka to moja teoria

Edytowane przez GaScAn
Odnośnik do komentarza

eh na automatach w jap sa karnety dla stałych graczy płaczisz i masz 100% free

topowi gracze maja własnie tego typu karty graja free nie mowiac ze ci stricte top maja opłacane dodatkowo granie ale to juz I liga

inna sprawa ze gry w jap podrozały ostatnio ostro ale to dalej odnosnie tylko dla okazyjanych:P acha sa znizki dla turystow Euro tam na wejscie za bielactwo dostajesz free kilkadziesiat(!) zetownow i jest to fakt potwierdzony przez znajomego co byli w azji daja free tyle ze nie ma szansy na wygranie tego w dniowce! o jezu nie wiem czy sie czieszyc czy obrazac - za kogo oni nas maja:P

kufa kiedy PC wersja?

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

kowal: Podobniez czerwiec - okolice wakacji. Cos w tym terminie obilo mi sie o uszy.

 

Bzdursky: przeciez Ty nigdy nie grales w SF3, wiec jak Ci moze parry brakowac? Brakuje Ci tego z ktorejs z recenzji? ; )

 

Co do SF4. Gra zrobila na mnie bardzo pozytywne wrazenie. Zreszta nie tylko na mnie. Ornit tez byl nia na poczatku zachwycony. Pierwsze co rzucilo sie w oczy to sliczna grafika. Naprawde tak ladnej wizualizacji sie nie spodziewalem. Z dzwiekiem jest ok. Niektore tracki bardzo mi sie podobaja (np. Viper, Rufus czy Sakura theme) inne nieco mniej. Dobor postaci jest TAKI SOBIE. Ja tak samo jak Ornit jakos nie mam ochoty patrzec juz na postaci ze starej dekady. OK - fajnie, ze sa, ale dlaczego do diabla jest tylko czworka nowych fighterow? Gralem zaledwie trzema postaciami - Viper (raz, bo dostalem mocne becki), Chun Li (dwa razy) a pozniej tylko Raju. Fajne jest uczucie, bo wlaczasz gre i wydaje Ci sie, jakbys znal ja od zawsze. Pierwszy raz gralem w SF4 i mysle, ze calkiem niezle mi szlo. Praktycznie nie uzywalem focusow, bo nie bylo czasu sie tego nauczyc. Zapewne kazdy z nas jak dorwie swoja sztuke SF4 bedzie cwiczyc wykorzystanie tej nowej techniki. Ultrasami bardzo milo sie zaskoczylem. Nie sa przesadzone i bardzo latwo ich uniknac. Nie mozna ich hit confirmowac. Pewniakiem sa na bledy przeciwnika (vide Chun na d+HK Raju) czy mp w powietrzu Raju. Ultra ma jednak powazna wade - ANIMACJA. Niedobrze mi sie robilo jak widzialem po raz dziesiaty (nie mowiac o setnym) morde Raju krzyczacego shinku hadouken podczas ultrasa. Animacja jest za dluga. Dalej co mi nie przypasowalo jeszcze (poza postaciami i animacja ultrasow) to brak parry. Naprawde brakuje mi tego. Leci hadouken a ja odruchowo wciskam "przod". Czesto lapie sie przeciwnika na cheapa przez brak techniki, umozliwiajacej zbicie ciosu. Areny mi sie podobaly (moze poza biedna Oceania - z wulkanem), takze tu specjalnych zastrzezen nie mam. Irytuja mnie na maxa kretynskie wstawki anime w tej grze. Sa beznadziejnie wykonane i maja idiotyczna fabulke. Ogolem czepiam sie doslownie szczegolow, bo gra jest naprawde porzadna i fajna. Sprawila mi duzo frajdy, jednak obawiam sie, ze moze pojsc szybko w odstawke. Taka pozycja na spotkanie sie ze znajomymi raz w tygodniu i pogranie kilkunastu walk. Nie wydaje sie zbyt wymagajaca i nie wiem czy bede zdeterminowany siedziec w practice po kilkanascie godzin, zeby zrobic jakas kombinacje, bo po prostu takowych moze nie byc (co innego SF3, gdzie siedzialem kilka godzin dziennie, zeby nauczyc sie kara palmow, ktore i tak wychodzily mi przez jakis czas a aktualnie praktycznie wcale czy kara shoryu Kena). Pozyjemy zobaczymy. Wszak na poczatku 3rd strike'a gralo sie Yunem z SA2 ; )

Edytowane przez krilluch
Odnośnik do komentarza
Ultra ma jednak powazna wade - ANIMACJA. Niedobrze mi sie robilo jak widzialem po raz dziesiaty (nie mowiac o setnym) morde Raju krzyczacego shinku hadouken podczas ultrasa. Animacja jest za dluga.

Prawda <_<

Irytuja mnie na maxa kretynskie wstawki anime w tej grze. Sa beznadziejnie wykonane i maja idiotyczna fabulke.

Tam przecież nie ma żadnej fabuły...Poza tym można przerwać startem.

Nie wydaje sie zbyt wymagajaca i nie wiem czy bede zdeterminowany siedziec w practice po kilkanascie godzin, zeby zrobic jakas kombinacje, bo po prostu takowych moze nie byc (co innego SF3, gdzie siedzialem kilka godzin dziennie, zeby nauczyc sie kara palmow, ktore i tak wychodzily mi przez jakis czas a aktualnie praktycznie wcale czy kara shoryu Kena). Pozyjemy zobaczymy. Wszak na poczatku 3rd strike'a gralo sie Yunem z SA2 ; )

Zwróć uwagę, że wszyscy zaczęliśmy grać w SF3 ze znacznym opóźnieniem w stosunku do świata. Większość skomplikowanych akcji była znana a nam pozostało samo ich masterowanie. Czy oglądasz walki z sf4? Mi się nie chce dlatego nie znam stratsów, nie wiem co robić, czym karać. To, które ciosy mam w miarę bezpieczne sprawdzam w "praniu" bez (pipi)onej frame daty. To samo tyczy się combosów, tych normalnych i tych z wykorzystaniem FA. Bardzo łatwo się linkuje. Ale tak jak napisałem, gra jest względnie młoda i jeszcze wiele akcji pozostało do odkrycia. Ja opisałem swoje pierwsze wrażenie, co nie znaczy że gra mi się nie podobała. Jeśli będziemy grać, jakoś się do niej przyzwyczaję. Byleby była miejscówka a z tym nie powinno być już problemów, niech tylko gra pokaże się na półkach sklepowych.

Poza tym o tym czy gra jest wymagająca czy nie nie stanowi stopień skomplikowania combosów a raczej mind-games i zdolność prawidłowego korzystania z systemu, ale to moje zdanie.

 

BTW Obejrzałem walkę aby zobaczyć jak ludzie radzą sobie z parowaniem fireballi. Otóż okazało się, że wystarczy scancelować FA dashem, aby się szybko "zrecoverować".

Odnośnik do komentarza

Ornit, no, zgodze sie z Toba w tej kwestii.

 

Bzdursky:z Jackiem rozmawiam codziennie i nawet teraz i potwierdzil, ze Ty i SF3 to raczej inna bajka ; )

 

Ja sie bardzo ciesze ze sf4, bo w koncu wyszla gra, w ktora bede grac od samego praktycznie poczatku. Do sf3 usiadlem zdecydowanie za pozno i wielu rzeczy nie zdazylem opanowac.

Odnośnik do komentarza
Gość GaScAn

Gdzie zamawiałeś że paczka ma przyjść w środę?

 

Napiszcie gdzie kupujecie i kiedy bedziecie mieli oryginał. Ja zamówiłem w sklepie psxextreme i mają wysłac 18 czyli w środę i kurierem w maks dwa dni ma przyjść. Reklamują że wysyłają pierwsi w Polsce. Ktoś zamawiał wysyłkowo i będzie miał wcześniej? Na allegro widziałem wysyłki 20

Edytowane przez GaScAn
Odnośnik do komentarza

Ja zamawiałem w Gekonie i z tego co odpisali wysyłka będzie koło 19 lutego. Generalnie to 19 lutego maja już mieć u siebie to potwierdzona informacja.

 

No przypuszczałem że tak będzie wielki szał a potem wszyscy posłusznie wrócą do 3S bo już widzę narzekania że nie ma parry. Z tego co opowiadali nemo, kaktus i marek gra troszkę uproszczona kombinacyjnie nie wiem czy to jest wada może chodziło konkretnie o to aby zaskarbić sobie większą rzesze graczy. Ciekawi mnie kiedy zaczną wychodzić na powierzchnię pewne kruczki w postaci jakiś unblokowych bugów bądź innego shitu z jakimi setupami.

Odnośnik do komentarza

Hamcio: zgadza sie. Wszystko wyjdzie w praniu. Juz teraz moge powiedziec, ze Focusy strasznie szybko trzeba cancelowac. Na razie panuje jeden wielki nieogar - probowalem kilka razy na pratice zrobic cancel shoryu w ultrasa, ale co najwyzej wyszedl mi exowy shoryuken (drugi). Ale spokojnie, wszystko do opanowania.

 

Co do postaci. Pokemony w SF3? Topy z Alphy? Sorry, ale sie nie zgodze. Dla mnie kazda postac z 3rd strike'a jest jakas. Na poczatku nie za bardzo podobal mi sie ich design, jednak teraz cenie je bardzo wysoko (jak nie wyzej niz te z dwojki). A o jakich topach mowa z serii Alpha? Gen? Rose? Sakura jeszcze do zniesienia, ale ani Gen, ani Rose nie sa zbyt topowi i moim zdaniem mogli wrzucic jakies skillowe i fajne postaci z Alpha - Guya albo Karin ; ))

Odnośnik do komentarza
No przypuszczałem że tak będzie wielki szał a potem wszyscy posłusznie wrócą do 3S bo już widzę narzekania że nie ma parry. Z tego co opowiadali nemo, kaktus i marek gra troszkę uproszczona kombinacyjnie nie wiem czy to jest wada może chodziło konkretnie o to aby zaskarbić sobie większą rzesze graczy. Ciekawi mnie kiedy zaczną wychodzić na powierzchnię pewne kruczki w postaci jakiś unblokowych bugów bądź innego shitu z jakimi setupami.

Nie sądzę, że ludzie którzy zaczęli grać w sf4 powrócą do trójki bo z pewnością niewielu zrezygnuje z gry, której poświęcili tyle czasu i będą grać w obie naraz. Naprawdę, mślałem, że będzie gorzej ale mimo uproszczenia (być może nawet wydłużenia) inputu gra prezentuje całkiem przyjemny system. Jak dla mnie nie ma już randomu w postaci kręcę dragonpuncha, sparowałem i wyszedł fireball, teraz trzeba nawet bardziej pokombinować niż tylko skoczyć na pałkę z parry w razie potrzeby. Ale tak jak napisałem wcześniej cięzko uniknąć czasem cheap damage'u i w takich sytuacjach parowanie by się przydało.

Jak dla mnie gra jest lepsza od 3s tylko dlatego, że na tamto już patrzyć nie mogę po tych kilku latach a tu pojawiło się wreszcie coś nowego (no niezupełnie (pipi)a).

 

Wcześniej nie zwracałem na to uwagi bo w 2d liczy się tylko system i postaci, ale ta gra ma tak (pipi)owo wykonane miejscówki, że nie sposób tego nie zauważyć (to tak gwoli wyjaśnienia). Krilluch ja naprawdę nie wiem gdzie miałeś oczy grając w tą grę. Tła są paskudne, podoba mi się jedynie chińska uliczka i browar czy tam inna destylatornia. Inne o dupę potłuc. Spieprzyli nawet planszę z lotniskiem. Teraz zamiast Mavericka i klimatów rodem z TopGuna mamy Boxera wiwatującego z PRZEJEŻDŻAJĄCEGO samolotu i somalijską armię wyzwolenia. Co to jest? Tylko raz wsłuchałem się w muzykę bo motyw zaczął się tak powtarzać, że myślałem, że się pirat zaciął. Czegoś tak w(pipi)iającego naprawdę dawno nie słyszałem. Na inne motywy nawet nie zwróciłem uwagi więc równie dobrze mogłoby ich tam nie być.

 

BTW Animacja rewelacyjna, naprawdę pierwsza klasa.

 

Nie wiem czy to bug ale kilka razy wyszło mi "ej" Chun czyli s.HP z bliska kiedy byłem oddalony od przeciwnika (przeważnie po jakimś dalekim crossupie z hcb+K). Ale może mi się wydawało, nieważne.

Odnośnik do komentarza

Ja zamowilem w sklepie pe, tyle ze nie kurierem a poczta.tak patrze ze 20to piatek i sam juz nie wiem,jak by doszlo dopiero w poniedzialek to bym sie wku.r.wil . Chyba przekrece do nich jutro i na kuriera zmienie. Btw ornit chyba przesadzasz z tymi arenami. Mi sie niektore nie widza ale ogolnie podobaja. Fajne motywy sa jak np pies po kurczaka przychodzi xd albo malpa spada do wody, czy tez pijany rusek sie przewraca :) jak to jest ze strojami? Te wydarte szmaty dla Ryu sa normalnie dostepne? Czy na dlc beda?

Odnośnik do komentarza

Sprawdzę to sam w praniu bo póki co zdaję się na wasze opowiadania i opinie chłopaki. Ej Ornit weź wyluzuj trochę żeby się nie okazało że Twoje wywody tylko odstraszają innych przed wdrożeniem się w tą część. Heh najbardziej rozbawiła mnie panika o planszach i generalnie wydawało by się że potem poleciałeś po całej długości i nie zostawiłeś suchej nitki a potem tekst w stylu: Nie sugerujcie się moja opinią bo gra jest pro :P Jak to nazwałeś były za duże nadzieje po prostu za dużo emocji i dlatego to małe rozczarowanie a może dziadziejesz chociaż wolałbym nie ;) btw pokemony z 3S dawały radę, nie rozumiem jak można ich nie lubić przecież bracia Dudley i Makoto są super nie Marek a no i przecież niezapomniane ken = skill :D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...