Skocz do zawartości

Street Fighter IV


Action

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bede mial tak jak wiekszosc pewnie ludzi z PS3-kami SF4 w tym tygodniu i sam sie przekonam jak ta gra wyglada bo faktczynie czytajac tutaj wypowiedzi ludzi ktorzy juz widzieli i grali odstrasza potencjalnych graczy od tego tytulu.... co do grafy hm... ogladalem duzo filmow z walk SF4 i powiem ze poki co grafa zrobila troche na mnie wrazenie ale generalnie nie liczy sie tlo...(czyt. arena) tylko animacje postaci. Przeciez w sumie nie wazne jest na jakiej arenie grasz wazne zeby postacie sie odpowiednio ruszaly, zeby ich animacje byly dopracowane itd itp. Jak wyszedl SF2T HD remix to ktos zwracal uwage na arene ?? nikt nie krzyczal ze pixele i wogole grafa do wyrzucenia i wszyscy grali az sie pady i sticki przegrzewaly. Teraz mamy SF4 i odrazu krtyka ze areny sa nieladne.

Rozumiem ze moze ktos woli oldschool i SF4 mu nie przypadnie do gustu bo jest zupelnie inny od reszty ale nie zniechecajcie ludzi ktorzy moze chcieliby sprobowac czegos nowego bo np. nigdy nie grali w SF'a a spodobal im sie graficznie i chcieliby sprobowac swoich sil.

 

Ps. tylko mnie nie bijcie za wyrazenie swojego zdania :P :P :P

Odnośnik do komentarza

A gdzie ja napisałem, że liczy się wygląd aren? Opisałem jedynie swoje wrażenia estetyczne. W 2d liczy się przede wszystkim system, a ten z sf4 jest bardzo przyjemny. I wcale nie odstraszam ludzi od gry, mam prawo wyrazić swoje zdanie a takie są moje odczucia związane z tą częścią. Być może kiedy pogram dłużej jakoś bardziej przekonam się do tej gry (ale problem jest, że jakoś nie chce mi się w to częściej zagrywać). I naprawdę kiedy jechałem sprawdzić to w akcji miałem nadzieję, że później zakończę moje wywody nerdowskim "kocham sf", niestety tak się nie stało. Sam grę kupię, może nawet odblokuję postaci ale nie będę siedział w training mode bo to żadna przyjemność. Zresztą, przeczytajcie "tamtego" posta jeszcze raz, czy ja tam robię jakąś antyreklamę?

 

@Yang, przestań już siać ferment, te areny to dno :lol: nie ma jak małpa z fosforyzującymi oczami albo flamingi wznoszące się do lotu lol. Nie mówiąc już o ghetto dzieciach koczujących pod mostem i jakimś pedofilu zaciągającym bahora za pilar.

Odnośnik do komentarza

Przesadzasz.

 

Nigdy wszystkie areny nie beda sie tobie czy innym podobac. Jesli chodzi o SF4 to fakt - wulkan ssie pale ale reszta jest calkiem fajna. Sa zywe, cos sie w nich dzieje, sa animowane wieksza iloscia klatek niz gify z avatarow na srk ;)

 

Akurat do grafiki bym sie nie przyczepial.

 

Mnie tylko wkurza Ryu Yanga, jedynym ktorym cos moglem z nim ugrac to tez Ryu a mam go juz generalnie dosc :D Trzeba Goukena odkryc...

Odnośnik do komentarza
Sa zywe

taaaa, jak moje szare komórki

Mnie tylko wkurza Ryu Yanga, jedynym ktorym cos moglem z nim ugrac to tez Ryu a mam go juz generalnie dosc :D Trzeba Goukena odkryc...

Na początku wybierasz Blankę, Żłila czy innego posa a potem się dziwisz...

 

Nie ujmuję niczego Krilluhowi bo grał bardzo dobrze. Problem z nieshotoklonami polega jednak na tym, że od początku musisz się wszystkiego uczyć. Tego jak reagować na konkretne zagrania, fireballe itd. Ja jeszcze sam dobrze nie wiem czym kontrować skaczące postaci, bo po tych kilku godzinach nie wyczułem jeszcze odległości więc nie wiem, które poke'i są bezpieczne a o czym lepiej zapomnieć. Szkoda, że to następna gra, w którą ludzie w Polsce będą grali, nie tymi których lubią, tylko tymi, którymi łatwiej...

 

Czy tylko mi się wydaje, czy jest etraz łatwiej wyrwać się z rzutu?

 

Co do grafy, na szczęście postaci bardzo dobrze kontrastują z arenami, są naprawdę fajnie, groteskowo wykonane. Czasem tylko coś przenika (np. pięści przez brzuch Rufusa).

Odnośnik do komentarza
Gość GaScAn

Codzienna dawka hajpu.

Eurogamer ocenił SF4 na 10/10 LINK

 

Nie dziwią mnie tak wysokie oceny dla SF 4. Większość recenzentów ma sentyment do tej gry. No i nie jest to kolejny tekken czy sc które są odtwórcze, każdy SF jest inny.

Edytowane przez GaScAn
Odnośnik do komentarza
Codzienna dawka hajpu.

Eurogamer ocenił SF4 na 10/10 LINK

 

Nie dziwią mnie tak wysokie oceny dla SF 4. Większość recenzentów ma sentyment do tej gry. No i nie jest to kolejny tekken czy sc które są odtwórcze, każdy SF jest inny.

Wiesz gdzie oni mogą sobie wsadzić tą recenzję? Przecież nie napisali tam nawet ani słowa o systemie! LULZ!

 

Ale najlepsze i tak:

 

Seth is cheap! D'OH!

 

EDIT: Oni nie mają żadnych sentymentów, po prostu z(pipi)anie gry byłoby niemodne przy tym całym sztucznym hajpie :lol:

Edytowane przez ornit
Odnośnik do komentarza
Gość GaScAn

Niewiem nie czytałem tej recki. Wiem co to są za recenzje. Jestem przeciwny ocenianiu gier w ogóle ,a zwłaszcza przez takie serwisy co zwalniają swoich recenzentów za to że ci dali za niską ocenę.

Dałem tu tylko linka i info które wg mnie jest warte odnotowania. Casuala nie obchodzi system w recenzji a te serwisy są dla nich.

Nie sami PRO gamerzy wchodzą do tego tematu. Kto będzie grał w to dłużej a kto odpadnie po kilku ostrych batach online wyjdzie w praniu ;)

 

edit: gdyby gość miał opisywać system w recce nie starczyło by mu miejsca na sam focus atak.

W recce jest kilka słów o systemie (przeczytałem już ją) jest to naprawdę spoko recenzja i o dziwo wcale nie hujowa.

Triggered by holding down the medium kick and punch buttons simultaneously, the Focus attack puts your character in a power-up state, during which it can absorb a single hit from an opponent without taking damage. Releasing the buttons triggers a reversal move that can then be linked into a chain of other attacks. The simplicity of execution means even beginners can introduce it into their games, with experts' emphasis placed on when and how it's used.

 

Special moves, as ever, are triggered by moving the joystick in a motion that apes the on-screen move. With generous input windows, even the trickiest of moves can now be mastered within a short space of time. Combined with the wide frame windows for combination attacks, it's now far easier to execute two- and three-hit attacks in quick succession.

 

Linka dałem do 2 strony recenzji z oceną. System i za(pipi)isty wstęp jest napisany na 1 stronie. Polecam przeczytać naprawdę dobra recka z dobrym wstępem.

Edytowane przez GaScAn
Odnośnik do komentarza
Gość Kasandra

ornit a może przyjmij do wiadomości fakt że komuś ta gra moze się podobać.

My już wiemy że tła są zjebane, muzyka jest zjebana, postaci są nudne i w ogóle, ale raz napisałeś co Ci się nie podoba i wystarczy.

Faktycznie swoim narzekaniem możesz zniechęcać ludzi do zainwestowania czasu i pieniędzy w tą grę.

No offence.

Odnośnik do komentarza

Szybkie pytanko, nie mam skill'a do bijatyk ale (pipi) na to, dla mnie od zawsze SF był synonimem fighter'ów, design tej części mnie powala, mnóstwo ciekawych char'ów, po prostu mam zamiar ciężko trenować... ad rem :)http://www.allegro.pl/item547055046_profes...ps2_ps3_pc.html taki stick da radę?:>

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza
Gość GaScAn
Szybkie pytanko, nie mam skill'a do bijatyk ale (pipi) na to, dla mnie od zawsze SF był synonimem fighter'ów, design tej części mnie powala, mnóstwo ciekawych char'ów, po prostu mam zamiar ciężko trenować... ad rem :)http://www.allegro.pl/item547055046_profes...ps2_ps3_pc.html taki stick da radę?:>

 

Nic lepszego nie kupiszu nas. Na forum neogaf gośc pisał ,że to dobra podstawa do modyfikacji.

Ogólnie stick to pewnie coś takiego jak te sticki hori do tekkena 5. Mam takiego(hori do tekkena) ale nie gram na nim bo ma już wyrobione sticki.

Szczerze mówiąc ten hori do tekkena 5 za 80zł kupiłem dawno ,a wsumie nie różni się od xboxowego hori za 300zł.

Zaczynałem na takim hujowym sticku i był ok, przestawiłem się z pada na sticka i nie zniechęciłem się, ale czym gram dłużej i mam porównanie z czymś lepszym widzę jakie te sticki są gówniane, głównie dla tego że na kwadracie. Na play asia są po 23 euro.

 

Myślę że stick działający z PS3/PS2 i PC to dobra cena i na początek można spróbować.(można się też zniechęcić przez kwadrat ale ja dopiero po roku gry na takim czymś dowiedziałem się ,że to kwadrat i że można mieć 8way które jest 1000x lepsze)

Dowiedziałem się też wczoraj ,że daigo gra na kwadracie to już w ogóle respect dla gościa.

Edytowane przez GaScAn
Odnośnik do komentarza
Linka dałem do 2 strony recenzji z oceną. System i za(pipi)isty wstęp jest napisany na 1 stronie. Polecam przeczytać naprawdę dobra recka z dobrym wstępem.

Epic fail! Przyznaję się do błędu :lol:

 

A jeśli komuś ta gra się podoba to jest nab i się nie zna!

 

 

 

 

 

 

ok, żartowałem, jeszcze raz napiszę że opisałem swoje pierwsze wrażenia

Odnośnik do komentarza
Nie dziwią mnie tak wysokie oceny dla SF 4. Większość recenzentów ma sentyment do tej gry. No i nie jest to kolejny tekken czy sc które są odtwórcze, każdy SF jest inny.

 

To jakiś żart jest? :lol:

 

Odrzuć wszystkie Remixy,super, turbosy extra + i weź pod uwagę główną serie:

 

Street Fighter

Street Fighter II

Street Fighter III

Street Fighter IV

 

Każda z tych gier dzieli przepaść. O Tekkenach od 4-6 i Soul Caliburach 2-4 nie można tego powiedzieć ;)

Odnośnik do komentarza

Po kilku dniach grania muszę przyznać, że podoba mi się ten street fighter coraz bardziej :P Wiem już mniej więcej o co biega z focusem, odkryłem Akume i Goukena, rozwalam kompa na hardest- jednym słowem jestem już pro w tą gierke :lol: Teraz tylko czekam na premierę żeby odpalić online i skopać tyłek GhettoKingSasowi ;)

Odnośnik do komentarza
Szkoda, że to następna gra, w którą ludzie w Polsce będą grali, nie tymi których lubią, tylko tymi, którymi łatwiej...

 

No stary a myślisz dlaczego w 3S połowa ludzi na turniejach czy przypadkowych sparrach u nas grało shotosami. Przecież to proste jak sznurek w kieszeni i na pewno nie przez to że nie było w tej części Sagata chociaż to pewnie i też :D

 

Co do recki to miałem okazje przeczytać w N+ i tez dostał ocenę 9 pomijam już że ameryki tam nikt nie odkrył ale poruszenie było. Zastanawiam się kiedy w PE będzie jakaś recenzja ale zakładam że pewnie ocenią słabo przecież to nie nowy tekken heh :D

 

Stodioo obadaj temat w hardware jaki stick warto kupić tam wszystkiego się dowiesz!!!

 

Gascan przecież umehara to nie z tej planety jest dlatego dziwne nie jest :P

 

Odnośnik do komentarza
Gość GaScAn
Szkoda, że to następna gra, w którą ludzie w Polsce będą grali, nie tymi których lubią, tylko tymi, którymi łatwiej...

 

No stary a myślisz dlaczego w 3S połowa ludzi na turniejach czy przypadkowych sparrach u nas grało shotosami. Przecież to proste jak sznurek w kieszeni i na pewno nie przez to że nie było w tej części Sagata chociaż to pewnie i też :D

 

Co do recki to miałem okazje przeczytać w N+ i tez dostał ocenę 9 pomijam już że ameryki tam nikt nie odkrył ale poruszenie było. Zastanawiam się kiedy w PE będzie jakaś recenzja ale zakładam że pewnie ocenią słabo przecież to nie nowy tekken heh :D

 

Stodioo obadaj temat w hardware jaki stick warto kupić tam wszystkiego się dowiesz!!!

 

Gascan przecież umehara to nie z tej planety jest dlatego dziwne nie jest :P

 

E tam w HD remix online na meczach rankingowych 90% to akumy, raju, keny, z przewagą kenów. Z tego mało który shoto spotykany online jest dobry. Strasznie jestem ograny na shoto w SF2T z tego powodu, i tak samo mam nadzieje bedzie w 4 ;) Sam szoto nie gram bo strasznie kaleczę te postacie a nie chce być kolejnym noobkiem grającym shoto. (wole być noobkiem grającym jakąś tanią chargowaną postacią )

Jak ktoś chce pograć na inne postacie w SF to tylko 2DF albo GGPO tam raczej są gracze którzy mają opanowane więcej postaci ,a xbox live to xbox live ;)

 

Nie tylko w Polsce tak jest te postacie są popularne zawsze muszą być jakieś ludziki kojarzone z serią tzw. maskotki które wybierze noobek bo grał tam kiedyś na automacie.

 

@pilot no sticki tu były 1000 razy. Co z tego że nie wysyłają do Polski pewnie wielu z nas ma kolegów w Anglii co mogą kupić i przywieść jak będą na wielkanoc, albo przesłać.

Edytowane przez GaScAn
Odnośnik do komentarza
Po kilku dniach grania muszę przyznać, że podoba mi się ten street fighter coraz bardziej :P Wiem już mniej więcej o co biega z focusem, odkryłem Akume i Goukena, rozwalam kompa na hardest- jednym słowem jestem już pro w tą gierke :lol: Teraz tylko czekam na premierę żeby odpalić online i skopać tyłek GhettoKingSasowi ;)

 

 

LOL miesiaca :) czekam na to :>

Stawiam litr joghurtu naturalnego ze w wieczór dnia premiery nie bedziesz mógł ze mna walki ugrac xD

napisz tylko kim grasz

Odnośnik do komentarza
Po kilku dniach grania muszę przyznać, że podoba mi się ten street fighter coraz bardziej :P Wiem już mniej więcej o co biega z focusem, odkryłem Akume i Goukena, rozwalam kompa na hardest- jednym słowem jestem już pro w tą gierke :lol: Teraz tylko czekam na premierę żeby odpalić online i skopać tyłek GhettoKingSasowi ;)

 

 

LOL miesiaca :) czekam na to :>

Stawiam litr joghurtu naturalnego ze w wieczór dnia premiery nie bedziesz mógł ze mna walki ugrac xD

napisz tylko kim grasz

 

Haha też czekam na mirror matche w SFIV GhettoKingSas ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...