Skocz do zawartości

Street Fighter IV


Action

Rekomendowane odpowiedzi

Gość GaScAn
Bo są trudne ale oczywiście możliwe. Niektórzy poprostu lubią się chwalić i kozaczyć na forum.

No bez przesady...Sagata, Abla i większość niecharge'owanych postaci zaliczyłem na padzie...

 

Nie pisałem o tobie z tym chwaleniem i kozaczeniem.

Abla doszedłem do 5 ale nie mam cierpliwości żeby tyle siedzieć przy nim fakt ma chyba najprostsze z tych co sprawdzałem. Chargowane są trudne niewiem jak ludzie na padach zrobią Vegą czy Balrogiem. Chciałem zrobić Danem triale hard żeby mieć groźny awatar dana ale sobie odpusciłem.

Odnośnik do komentarza
Bo są trudne ale oczywiście możliwe. Niektórzy poprostu lubią się chwalić i kozaczyć na forum.

No bez przesady...Sagata, Abla i większość niecharge'owanych postaci zaliczyłem na padzie...

Z chargeowanymi postaciami też da się wyrobić... przynajmniej na sixaxisie dałem rade z większością trialów ^_^

 

Abel to kozak... te fikołki i crossovery... (bo tak to chyba fachowo nazywa) mój nowy char normalnie :lol: fikołek rzut -> fikołek ex qcf P -> fikołek c.HP

 

Odnośnik do komentarza
Bo są trudne ale oczywiście możliwe. Niektórzy poprostu lubią się chwalić i kozaczyć na forum.

No bez przesady...Sagata, Abla i większość niecharge'owanych postaci zaliczyłem na padzie...

Z chargeowanymi postaciami też da się wyrobić... przynajmniej na sixaxisie dałem rade z większością trialów ^_^

 

Abel to kozak... te fikołki i crossovery... (bo tak to chyba fachowo nazywa) mój nowy char normalnie :lol: fikołek rzut -> fikołek ex qcf P -> fikołek c.HP

Wiesz, że fikołka mozna rzucić lub podciąć?

Odnośnik do komentarza
Abel to kozak... te fikołki i crossovery... (bo tak to chyba fachowo nazywa) mój nowy char normalnie fikołek rzut -> fikołek ex qcf P -> fikołek c.HP

 

Tas uwierz mi że Abel wcale nie jest taki za(pipi)isty trzeba się sporo namęczyć żeby coś ugrać wiem coś o tym bo sam nim cały czas gram i jest cholernie ciężko przy np Sagacie nie mówiąc o szybkich postaciach jak Blanka, Chun czy Claw. Wszystko ładnie pięknie wygląda ale sam się przekonasz po dłuższym czasie że Abel = skill

Odnośnik do komentarza
Gość GaScAn

Grałem trochę Ablem. Jest dobra postacią ale całkiem nową, dlatego wiadomo że ktos kto zaczyna grać Ablem będzie miał problemy na poczatku nawet(a zwłaszcza) z shotokanami którymi ludzie grali juz w poprzednich częściach. Abel może wygrać z Sagatem ale tak jak piszesz jest cholernie ciężko grac na Sagata ale nie jest tak źle, Honda nie ma żadnych szans z dobrym Sagatem. Mimo wszystko w tej części Street Fightera najgorsza postać ma większe szanse wygrać z najlepszą, częściej niż w innych Street Fighterach. Vega ma szanse z Sagatem w IV, czego nie można powiedzieć o Cammy z Old Sgatem w 2T.

 

W 3S widzę, że na górze Chun li, a na dole Sean ale niewiem jakie Sean ma szanse na podobnym poziomie graczy.

Odnośnik do komentarza
Grałem trochę Ablem. Jest dobra postacią ale całkiem nową, dlatego wiadomo że ktos kto zaczyna grać Ablem będzie miał problemy na poczatku nawet(a zwłaszcza) z shotokanami którymi ludzie grali juz w poprzednich częściach. Abel może wygrać z Sagatem ale tak jak piszesz jest cholernie ciężko grac na Sagata ale nie jest tak źle, Honda nie ma żadnych szans z dobrym Sagatem. Mimo wszystko w tej części Street Fightera najgorsza postać ma większe szanse wygrać z najlepszą, częściej niż w innych Street Fighterach. Vega ma szanse z Sagatem w IV, czego nie można powiedzieć o Cammy z Old Sgatem w 2T.

 

W 3S widzę, że na górze Chun li, a na dole Sean ale niewiem jakie Sean ma szanse na podobnym poziomie graczy.

Na samej górze osobiście plasowałbym Yuna, natomiast jeśli chodzi o Seana to nie ma on żadnych atrybutów. Sprawdź sobie najlepszego japońskiego (bo jedynego lol) SeanaP ^_^

Odnośnik do komentarza
Gość Kasandra
Jak oceniacie możliwości Fei Longa Panowie? W chwili obecnej ta postać podoba mi się najbardziej, choć gra nim się niezwykle ciężko (pomijam fakty, że póki co mało umiem).

graj Sagatem

 

Czy ta wypowiedź należy czytać biorąc pod uwagę to co niedawno napisałeś? ;)

 

Zaglądam tu głównie w pracy kiedy mi się nudzi. Jak coś głupiego nie napiszę to mam potem dzień stracony.
Odnośnik do komentarza
Jak oceniacie możliwości Fei Longa Panowie? W chwili obecnej ta postać podoba mi się najbardziej, choć gra nim się niezwykle ciężko (pomijam fakty, że póki co mało umiem).

graj Sagatem

 

Czy ta wypowiedź należy czytać biorąc pod uwagę to co niedawno napisałeś? ;)

 

Zaglądam tu głównie w pracy kiedy mi się nudzi. Jak coś głupiego nie napiszę to mam potem dzień stracony.

Umówiłem się niedawno z chłopakami na granie. Tak dostałem w dupsko grając Ablem, że zdecydowałem się na Sagata. (pipi)ę inne postaci, nie opłaca się grać tymi lesserami. Gdyby wszyscy zdecydowali się na granie Sagatem, świat stałby się piękniejszy :lol:

Odnośnik do komentarza
A w Japonii na turnieju Dhalshim zbił wszystkich Sagatow jak leci z góry na dol wygral turniej i jedyna osoba która miała szanse "dać rade" był Nuki ze swoja Chun ...

Pewnie, że jest to możliwe. Podobnie robił przecież Kuroda ze swoim Q w 3rd (kiedy jeszcze nie był tak "znany").

 

Ale ale...źródła, filmy, 8g plz...

Odnośnik do komentarza

Co do Dhalsima to powiem że potencjał on ma. Po sieci krąży jeden dobry Dhalsim z którym miałem okazję pograć. Koleś ma bardzo fajne opracowane trapy ciężko jest się połapać ale widać że brakuje mu trochę ogrania.

Co do Abla to nie jest to postać do bezsensownego maszowania trzeba troszkę ruszyć głową i grać "mądrze". Do turtlowania jest bardzo dobry a także dobra postać w bliskim dystansie ze względu na tornado i gwaranty po łokciu. Można nim ładnie mieszać, generalnie klucz do wygranej to nie narzucić sobie stylu gry przeciwnika i częste zaskakiwanie oponenta.

 

 

http://gamenyarth.blog67.fc2.com/blo...l?id=sm6187312 - Shiro w akcji

 

http://gamenyarth.blog67.fc2.com/blo...l?id=sm6187371 - kolejne walki Shiro

 

http://www.youtube.com/watch?v=xhQzW1CmfXA Abel vs Sagat i za(pipi)ista końcówka

 

http://www.youtube.com/watch?v=-55YxHBnsoM...feature=related vs Ryu

 

Obczaj to Tas może się na coś przyda.

Odnośnik do komentarza

Czy opłaca się grać Sakurą? narazie gram tylko nią i czasami akumą i sakurą czasami mi sie uda wygrać. I macie jakiś sposób na ludzi którzy grają ryu lub kenem i robią tylko hadokeny na odległość i shoryukeny jak podejdziesz. Strasznie to jest denerwujące jak człowiek nie chce kapuścić i sie nauczyć grac ale ktoś mu w tym przeszkadza. O i jeszcze ludzie którzy ciągle robią skok>kop>low>skok>kop>low.

Odnośnik do komentarza

gra ktoś może blanką i genem i zna jakis konkretny sposob na shoto?Z akuma sobie radze bo ma malo hp i jak srobie jump+hp->hp->ciachanie łapami :) to mu kosi z 1/4 hp.Z shoto sobie za cholere nie radze genem,ale blanka jest juz troche lepiej choc nadal hadoukeny i wszystko przerywaja.przyznam,że troche mnie to stresuje jak musze walczyc z niezliczona iloscia kenow.

 

P.S gra ktos stickiem hori EX 2 na xboxie bo nosze sie z zamairem kupna?Moze jednak lepiej poczekac i kupic tego madcatz do sf4(tego tanszego)

 

offtop:jak ktos chce pograc to GT jest nastepujacy: Kurak PL

Edytowane przez Master JIN
Odnośnik do komentarza
Gość GaScAn
Na samej górze osobiście plasowałbym Yuna, natomiast jeśli chodzi o Seana to nie ma on żadnych atrybutów. Sprawdź sobie najlepszego japońskiego (bo jedynego lol) SeanaP ^_^

Widziałem już kiedyś tego Seana, ale znalazłem na youtube teraz żeby sobie przypomnieć i wg mnie to gracz jest na wysokim poziomie i w formie i pewnie jaką postacią by niegrał dał by radę. Gość parruje wszystko co chce. Więc jezeli sean jest low to wg mnie gracz wygrywa, a nie postać.

 

 

Jak oceniacie możliwości Fei Longa Panowie? W chwili obecnej ta postać podoba mi się najbardziej, choć gra nim się niezwykle ciężko (pomijam fakty, że póki co mało umiem).

Tyle co widziałem fei longa to ma najszybszy dash w grze. Więc chyba warto dashować:)(?) Trzeba czekać aż trafi do wersji arcade żeby zobaczyć co ta postać potrafi. W każdym bądź razie wg. tier listy Prima Guide(wiem że to nie jest żaden wyznacznik) jest dośc wysoko. Co do tej tier listy to mimo, że nie "oficjalna japońska" widac że w miarę pokazuje jak nowe postacie się trzymają.

 

 

Co do Dhalsima to powiem że potencjał on ma. Po sieci krąży jeden dobry Dhalsim z którym miałem okazję pograć. Koleś ma bardzo fajne opracowane trapy ciężko jest się połapać ale widać że brakuje mu trochę ogrania.

 

Dhalsim ma za mało życia, takie postacie z małą ilością są wg. mnie trudne do używania. Poprostu trzeba byc dobrym naprawdę żeby nie popełniać błędów które postać z małą ilością HP bardzo dużo kosztują. Sam dlatego nawet nie wybieram takich postaci jak Akuma, Seth, Dhalsim, ElFuerte czy C.Viper za słaby jestem za szybko mi HP schodzi, i jeszcze w przypadku wyłapania Ultra to już wogóle odpadają takie postacie na mojego Polskiego skilla :)

 

Czy opłaca się grać Sakurą? narazie gram tylko nią i czasami akumą i sakurą czasami mi sie uda wygrać. I macie jakiś sposób na ludzi którzy grają ryu lub kenem i robią tylko hadokeny na odległość i shoryukeny jak podejdziesz. Strasznie to jest denerwujące jak człowiek nie chce kapuścić i sie nauczyć grac ale ktoś mu w tym przeszkadza. O i jeszcze ludzie którzy ciągle robią skok>kop>low>skok>kop>low.

 

Czy się opłaca? Jak na turnieju startujesz to chyba się nie opłaca, jak ci się dobrze gra i wygrywasz(co chyba najważniejsze) to graj nią.

Sposobów na ryu kenów robiących hadoukeny i shoryukeny jest wiele. Przeskoczyć, Focus dash canelować w ich stronę(to trochę trudniejsze ale widziałem wymiataczy którzy tak się zbliżają), można wybrać boksera i mieć gdzieś hadoukeny, można grać vegą - jego ultra okrutnie kara strzelających(niestety ma dośc trudny dla niektórych input)

Jak podchodzisz i dostajesz shoryukena to nie podchodź, te nooby w sieci łatwo sprowokować żeby walnęli shoryukena na ślepo, więcej cierpliwości i blokowania polecam.

 

Co do ludzi co na ciebie skaczą to ataki z powietrza blokuje sie stojąc, a potem podcinke przeważnie robią to zaraz kucasz i blokujesz(tu tylko refleks ci pomoże, albo anti air ale anti air ma przeważnie mniejszy priorytet niż zwykły kopniak ryu i kena:)))

 

gra ktoś może blanką i genem i zna jakis konkretny sposob na shoto?Z akuma sobie radze bo ma malo hp i jak srobie jump+hp->hp->ciachanie łapami to mu kosi z 1/4 hp.Z shoto sobie za cholere nie radze genem,ale blanka jest juz troche lepiej choc nadal hadoukeny i wszystko przerywaja.przyznam,że troche mnie to stresuje jak musze walczyc z niezliczona iloscia kenow.

 

P.S gra ktos stickiem hori EX 2 na xboxie bo nosze sie z zamairem kupna?Moze jednak lepiej poczekac i kupic tego madcatz do sf4(tego tanszego)

Krilluch pisał na poprzedniej stronie że sprzedaje sticka więc lepiej nie nosić się z zamiarem kupna tylko kupić bo teraz ciężko o takie zabawki w Polsce.

 

Genem to ja sobie z trialem na normaklu nie radzę jakieś kopniaki z powietrza (pipi) wie na moim wypukłym tv nie idzie odczytać. Sprawdze potem na you tube. O shoto napisałem co wiem pod poprzednim cytatem.

Będzie wam trudno pokonać shoto nowymi postaciami jak jesteście nowicjuszami(noobami nie ładnie mówiąc). Ludzie Shoto grają już kupę lat.

 

Edytowane przez GaScAn
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...