Skocz do zawartości

Street Fighter IV


Action

Rekomendowane odpowiedzi

Gość GaScAn

Tak o to mi chodziło i już nawet sam znalazłem i edytnąłem swojego posta.

 

Nowy sposób na strzelających kulkami i nie tylko, czyli focus dash cancel w ultra:

 

I pytanie do ornita bo ja w tym mocny nie jestem. Jest w SF IV charge partitionig wkońcu czy nie? Bo wydaje mi się, że takie akcje jak na filmiku powyżej balrogiem korzystają z tego. Tak samo Hard Triale boksera wydaje mi się że wymagają charge partitioning. Ale nie jestem do końca pewien czy to jest to czy ja źle rozumiem cały ten charge partitioning.

Edytowane przez GaScAn
Odnośnik do komentarza
Tak o to mi chodziło i już nawet sam znalazłem i edytnąłem swojego posta.

 

Nowy sposób na strzelających kulkami i nie tylko, czyli focus dash cancel w ultra:

 

I pytanie do ornita bo ja w tym mocny nie jestem. Jest w SF IV charge partitionig wkońcu czy nie? Bo wydaje mi się, że takie akcje jak na filmiku powyżej balrogiem korzystają z tego. Tak samo Hard Triale boksera wydaje mi się że wymagają charge partitioning. Ale nie jestem do końca pewien czy to jest to czy ja źle rozumiem cały ten charge partitioning.

 

piekielnie trudne ale musi dawać satysfakcje :)

Odnośnik do komentarza
Nie masz racji. To jest dokładnie Focus Atack Dash Cancel w ultra.

Gdyby to był EX zjadał by paski EX co nie?

 

Oh I forgot to mention the only reason why the super meter is not going down in this video it cause the gauges are on infinite, though the no super loss for the glitch is still true. Notice the ultra gauge doesn't even flinch when it comes out.
Odnośnik do komentarza
Gość GaScAn

Do kogoś tam: niektórzy (czyli ja:) kozaczą na forum, bo po prostu nie mają większych problemów ze zrobieniem tych 'hardów'. Ja nie mówię, że zrobie je za każdym razem, po prostu na zrobienie 5 hardów od większości postaci potrzebowałem 10-15 minut. Oczywiście zdarzały się i takie na które potrzebowałem więcej. Np. 4 i 5 combos od Kena robiłem około 15 minut, 4 i 5 combos od balroga robiłem chyba z godzinę, ostatni od Guile'a też zajął mi jakieś 10 minut. El fuerte też bodajże 3 albo 4 kombos ma trudny i chyba robiłem go ze 30 minut. Ale i tak nic nie ma porównania z kombosami od c.viper, musze przyznać że to jedyna postać przy której pot leciał mi z czoła kiedy robiłem 2 i 3 kombos - to jest czysty HARD.

Niestety zdecydowana większośc postaci to 5 minut na zrobienie wszystkiego. Blanka, Bison, Vega, Ryu, Akuma, Chunli, Cammy, FeiLong, to jest naprawdę nietrudne, nie mówię że banał, ale w porównaniu z maniacami w EX2, to jest małe piwko.

 

Tokis: nie martw się 2 i 3 hard od c.viper to najtrudniejsze hardy w całej grze :D tutaj trzeba się zesrać manualnie :) - 3 kombos na padzie? Raczej niemożliwe.

Edytowane przez mashter
Odnośnik do komentarza

Dużo ludzi mówi, że pad od xboxa się do tej gry nie nadaje, choć muszę przyznać, że mi się gra bez problemów. Zastanawiałem się nad kupnem jakiegoś sticka, ale jeżeli gra na padzie nie sprawia mi problemów to czy jest sens ?

Mógł by ktoś powiedzieć czym różni się rozgrywka na padzie i sticku ?

Odnośnik do komentarza
Gość GaScAn

Jest temat jaki stick warto kupić więc nie śmiećcie tutaj w temacie o grze SF IV. Bo po 1 - 100X było nawet tu pisane o tym, po drugie jest cały dział w którym można do woli spamować o stickach, padach - HARDWARE, i odpisują tam ludzie naprawdę mający o tym pojęcie. Pozdro

 

Edit: No dobra nudzi mi się strasznie to odpowiem: Na pytanie nr 1 ciężko jest odpowiedzieć, bo co to znaczy że gra na padzie nie sprawia Ci problemów. Musisz sam odpowiedziec sobie na kilka pytań. Możesz wklepać ultra Vegi na reakcję jak shotokan wystrzeliwuje Hadoukena? Możesz ukarać bez problemu puszczając Ultra postacią Chargowaną? Robisz triale Hard bez stresu i klepania po 1000 razy tego samego?

 

Co do drugiego pytania "czym różni się rozgrywka na padzie i sticku ?": Na padzie pracują kciuki, na sticku dłonie i nadgarstki. Pozatym buttony na sticku klepisz wieloma palcami i więcej palców używa większej ilości butonów, na padzie raczej tylko kciuk i wskazujący do trigerów.

Edytowane przez GaScAn
Odnośnik do komentarza
No jak nie wiesz, klepiesz kikokena z dwoma rękami i natychmiast wciskasz i przytrzymujesz na ułamek sekundy mp+mk (tak żeby przeciwnik dostał stuna) po czym robisz szybkie p,p i jedziesz dalej... Poćwicz samego ex kikokena z przejściem do stunującego focusa, musisz wyczuć moment w którym musisz wcisnać i puścic mp+mk.

 

Można troszeczkę jaśniej? Można kikokena zrobić 2 rękami, potem focus i punche? :wacko:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...